Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Najveci trzni centri u Austriji - sve o shoppingu

130 odgovora na temu

#76 odmorr

putnik

• Član
  • Poruka:122
  • ženski

Napisano: 15. Apr 2013 - 08:59

Pogledaj porukumaja72 @ 11. Apr 2013 - 23:06

Potrebna mi je informacija o specijalizovanim prodavnicama za opremu za biciklove u Beču.
Da li neko ima neki predlog?

http://www.bikers.co.at/Bikeshop_Wien
http://www.sator-bike.at/

evo ovo sam nasla nabrzinu pa mozda ti pomogne...

#77 jarmilarakic

turista

• Član
  • Poruka:96
  • ženski

Napisano: 15. Apr 2013 - 12:45

Pogledaj porukukoldar @ 13. Feb 2012 - 05:44

HUN vinjeta nije 6e nego 10e (minimum).

:sorry: 13 e HUN vinjeta

#78 odmorr

putnik

• Član
  • Poruka:122
  • ženski

Napisano: 16. Apr 2013 - 09:31

13 eura ali vazi 10 dana..

#79 Narcisa Mladenovic

backpacker

• Član
  • Poruka:295
  • nije upisan

Napisano: 19. May 2013 - 20:49

Jel ima nesto novo , lepo u Parndorficu?
Meni se uistinu vise svideo SCS,nego ovi iz moje agencije ne vode tu turu,nije im leti sezona za te krajeve.Ne mogu da skupe dovoljan broj putnika, Nego cu ja morati da sirim dobar glas, kako u Austriji ima svasta nesto povoljno.
Gde su sve te sopingholicarke?Manje se putuje nego do Istanbula, a ja vas uveravam da ima sve sto vam dusa iste.
Ajde,akcija....

#80 sas

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:403
  • muški

Napisano: 18. Jul 2013 - 13:01

Parndorf, kao sto se vec pisalo ovde i nije trzni centar za nas dzep. Ima tu snizenja i prepolovljenih cena, ali su sve firmirane stvari i ja sam retko kupovao tu iako cesto svratim.jer je usput. Pojedem kobasice na kiosku, prosetamo i kupimo 1 ili 2 stvari. Ne isplati se ici iz Srbije specijalno zbog sopinga, pogotovu sto nikad ne znas sta je na snizenju i da li ima tvoj broj.
Graz je druga prica sa svojim Seiersberg http://www.shoppingcityseiersberg.at/ . Ali ni u njega ne idu nasi iz Srbije. I sam forum i aktivnosti clanova na njemu govori o spremnosti i sposobnosti nasih ljudi da putuju. Supruga i ja putujemo 10 avgusta za Graz, ako je nekoi zaineteresovan, neka se javi po smeru je 29 evra po osobi, ako vas je dvoje onda 50evra

#81 papucicamaca

turista

• Član
  • Poruka:73

Napisano: 31. Jul 2013 - 16:42

U ovom trznom centru smo bili 27.7.,vracajuci se sa proputovanja po srednjoj Evropi.TC je stvarno ogroman i u njemu se snabdevaju Slovenci i Hrvati,nasih stvarno nisam videla. Cene su ,,sarenolike,,.Znaci imate i neku exclusiv robu ,koja je do 1000e,ali i ogromni C&A,u kom imate od 3e,pa nadalje robu.Mene su parfimerije,samousluge ,odusevile,jer ti niko ne skace za vrat,jer imaju sve testere,jer imaju bar nekoliko artikala na akciji...i veliki izbor.Sto se tice obuce,koju sam trazila,ima snizenja u Salamanderu i jos po nekoj radnji(ali nema veliki broj prodavnica obuce),snizenja su od 20% do 70%.Verujte,ko zeli detaljno da obidje ovaj TC,neka se spremi ceo dan da provede u njemu,svako ce naci nesto za sebe,ali ce :nesvest:

#82 mala74

putnik

• Član
  • Poruka:100

Napisano: 14. Aug 2013 - 21:49

Ovako, isla sam u Austriju u posetu pa sam i obilazila i shopping centre....
Bila sam u Linzu, Becu i Pandrofu.... U Linzu sam bila veci deo vremena i isla sam u dva centra.... sta da kazem, prodavnice kao i kod nas, kada se porbere nesto moze i da se nadje povoljnije ali sve su to iste krpice... Bec isto tako.... Mi smo se recimo nakupovali u Desigualu koji je bolji nego kod nas i dobra su bila snizenja....
Sto se Pandrofa tice on generalno nije za nas dzep.... ima radnji tipa Esprit, Mango, Zara, Desigual.... itd tzv High Street Fashion ali su cene iste kao i u ostalim gradovima kada su snizenja...Na firmirane stvari sam samo bacila pogleda i to je our of my league...

#83 sas

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 16. Aug 2013 - 09:43

I mi smo bili skoro nedelju dana po Austriji.
Obisli 3 trzna centra i naravno, kupili ponesto. Ali nista znacajno a veoma puno vremena treba dok na snizenjima nadjes ono sto tebi odgovara po ceni, kvalitetu dizajnu i broju.
Pier Carden i Boss kosulje smo nasli na snizenju sa 129 na 29,90 evra...Ali, broj 4XL, kao satorsko krilo. Dzemper Armani 59 evra ali sve izvucene niti od zujalice i vesalica na kojima su okaceni.....Ipak smo kupili par stvari ...
SCS trzni centra je sav u nekim gradjevinskim radovima a ako ogladnite, sve je skuplje duplo nego u bilo kom trznom centru....Sendvici su od 2evra do 6evra...obrok u bilo kom restoranu/za samoposluzivanje nije ispod 10tak evra. Obicna kobasica na kartonskom tanjiricu koja je na drugim mestima 2 do 3 evra ovde je 4,95.
Parndorf kao i uvek nadje se ponesto, ali ne ocekujte previse.....ovde su majce na snizenju od 30tak evra pa nagore....firmirane naravno
Seiesberg...trzni centar u Grazu opet je meni opravdao ulogu favorita. Ogroman, skoro kao i SCS, samo sto u SCs ima mnogo nekih nama nekorisnih lokala, poput decijih igraonica, turistickih agencija, servisa za popravku tehnickih uredjaja(na prvom spratu.
Seiesberg je sad slavio 10 godina postojanja i svi lokali rade , za razliku od SCS. Pojavile su se neke nove, ili bar za mene nove, firme. Tezenis za donji ves ima jeftiniji donji ves od kineza kod nas a kvalitet neocekivano dobar....brusevi pamucni razni od 5 evra, i da ne detaljisem zena nakupovala punu kesu :neznam: .
Inace, najvise smo potrosili u supermarketu. Nista to nije jeftinije, ali je drugacije, pa vec kad smo tamo.... :azdaja:

#84 Bojan.

backpacker

• Član
  • Poruka:3
  • muški

Napisano: 16. Aug 2013 - 18:06

Mislim da ce sada kao i svake godine posle 20. Avgusta da bude velikih snizenja -70% u Pandorfu i ostalim outlet centrima. Slazem se sa clanovima da je suludo ici specijalno zbog shopinga ali ako se ide u veliku nabavku zasto da ne :)
U Pandorfu se uvek nadje nesto veoma povoljno, ja cesto svracam jer mi je posao takav da cesto putujem a on mi dodje kao mesto gde protegnem noge

#85 Narcisa Mladenovic

backpacker

• Član
  • nije upisan

Napisano: 21. Sep 2013 - 15:38

Sto se mene tice,ta Austrija je ostavila tako pozitivan utisak , sa sve trznim centrima, da ja nemam nameru u Beogradu da kupujem vise nista osim hrane.Iz mog skromnog iskustva ama sve za kucu, sve od garderobe i obuce,a narocito kozmetika je tamo znatno povoljnije. Jedino sto se ne moze je da za jedan dan koliko traju ove soping ture sve vidite i kupite, jer nazalost idu subotom i naravno to je i Austrijancima dan za kupovinu, Budu guzve i to znatne,mislim na Parndorf,
Postavlja se pitanje dali covek da predje 1200km , da 30 evra za prevoz i bar jos 20 za klopu i ostalo(wc se naplacuje od pola evra do 1 euro)da bi ceo dan setao do iznemoglosti i kupio nesto, sto manje vise ima u Beogradu za slicne pare...To nijee toliko pitanje racunice koliko afiniteta.Ja na Bulevaru godinama nisam kupila nista osim sladoleda, a u SCS u jednom sredjenom odnosu stvari mogu da vidim i uocim sta mi treba i da nadjem broj i jos dobijem popust,koji je subotom 10%.
Obrnuto, u Beogradu uopste ne kupujem kobasice, a kamoli da ih placam 4,5 evra koliko sam dala u Becu.Za jednu kobasicu sa malo lepinje. Stvar je u tome sto tamo za 300 evra, mozete svima kupiti obucu, odecu, hranu za kucu,kozmetiku, obisli ste i neko kulturno mesto,pa se vratite umorni i srecni. Kazem da je stvar afiniteta, jer mom muzu i da dele dzabe taj put , ne bi palo napamet da ide bez kola, navrat nanos.

#86 sas

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 22. Sep 2013 - 06:27

Nekako sam se prepoznao delimicno u zadnjoj recenici
Znam da taj moj stav da svuda treba ici svojim autom nije pragmatican
ali nekako uvek tako putujemo. Bec za 30evra ne mozes svojim autom, niti prag za 59evra kao
ni Venecija za 30, i jos sto u busu upoznas ljude imas vodica ...

#87 Narcisa Mladenovic

backpacker

• Član
  • nije upisan

Napisano: 22. Sep 2013 - 17:23

Ljudi su najbolji deo putovanja, pa bilo ona jednodnevna i visednevna. Kakvih tu sve ima likova i situacija vredelo bi svaki put dati 30 evra samo to da dozivis.Normalno ako si od onih likova kojima je sve smesno, kao meni, a na ukocene noge i vrat ne obracas preterano paznju. Ja se ozbiljno divim mumijama,koje sednu i ne mrdaju citav put, ma ni da se okrenu u stranu.Ima toga.
Medjutim ima stvari koje ja smatram maltretiranjem. Recimo uplatis Italiju, a ne znas nista. Ne znas da je subotom u Veneciji smak sveta od naroda, sve te agencije vode za vikend, pa onda radovi na obilaznici oko Padove i Lida , pa dok dodjes u grad ode gotovo svo vreme i daj boze da si ostao 4-5 sati sve skupa i vec se vracas. Nikako u sve to ne kombinovati jos i Palmanovu za soping.
A ako je samo da ti dupe vidi put za male pare, onda je najbolje nemati skoro pa nikakva ocekivanja, pa kako bude.

#88 nematod

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 02. Oct 2013 - 13:14

Ako mogu reci neki licni utisak ... Parndorf je tokom cele godine prepravljen strancima, tako da u sustini i nikada nema nekih vecih popusta, posto ako ne kupi sada to neko iz Srbije, kupice neko iz Slovacke, Madjarske.

Dok isti brend , Designer Outlet, ima centar i u Salzburgu, i tamo se mogu kupiti krajem sezone prilicno povoljne stvari. Recimo neke farmerice koje su bile 130e na pocetku sezone ( outlet cena ), na kraju budu 30e. I to ne poslednji komadi, nego birate velicinu. To necete nikada docekati u Becu.

Bolje gledajte shoping centre koji su van ovih poznatih shoping destinacija, ukoliko vec dolazite namenski zbog toga.

#89 PedjaBG

turista

• Član
  • Poruka:50

Napisano: 02. Nov 2013 - 23:11

Videh da je pisano o vinjetama za Madjarsku. Nikako ih ne kupujte u onim kucicama posle grancie, vec iskljucivo na prvoj OMV pumpi u Madjarskoj. Primaju kartice i vinjeta izlazi 10e. Mogao bi neko da napise neki svez info iz Graza, iz tog velikog trznog centra. Razmisljam da skocim vikend pre katolicnog Bozica.

#90 Narcisa Mladenovic

backpacker

• Član
  • nije upisan

Napisano: 03. Nov 2013 - 14:23

Pedja,vikend pre tog bozica, bio bi bas pogresna odluka,,Sjati se u soping,cela hrvatska, austrija i slovenija. A u madjarskoj cena vinjete zavisi od duzine boravka,ko ide samo u soping do Segedina ne mora ni da je kupuje.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)