ibi

Najveci trzni centri u Austriji - sve o shoppingu

241 poruka u ovoj temi

Ćao društvo..Treba mi pomoć,pojašnjenje- ali jako brzo..Dete mi ide u Beč u nedelju na sedam dana.. Htela je da poseti SCS u Beču..Da li ga ima tamo?? Kakve su sada u ovo doba cene?? Da li ima sniženja??

I najvažnije što me interesuje kako ide to sa povraćajem poreza na carini ili kako se to već zove?? Koliki račun(koje vrednosti) mora biti..Šta treba fotokopirati?? I ako se vraća busom gde se to obavlja??

Hvala vam svima u napred..

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SCS postoji samo u Becu,u prevodu to znaci juzni trzni centar.Stize se badenskom zeleznicom-tramvajem od Opere ili besplatnim busom-Ikea od Roeman platza ili Siebenhirtena,a moze i redovnim busem 207 iz Liesinga.Snizenja su aktuelna,a trzni centrar je veliki,ako preciziras sta kupujete,mogu da ponudim savete.Sto se tice poreza,u to se ne razumem,morace neko drugi da pomogne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ misajank- hvala puno.. Htela je ćerka da pogleda krpice..Možda neku jaknu ,farke-šta znam, patike... :)

Da li znaš možda i radno vreme SCS-a?? Do koliko sati radi??

I bila bih zahvalna nekome ko zna da mi pojasni i ovo sa porezom..:)

Izmenjeno (veca2)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Procitajte na temi Parndorf ima vise detalja. A uglavnom po jednom racunu mora biti vise od 75,01 evra. Vracaju 13 posto, sto se njih tice, Koliko cete dobiti kod nas sve zavisi U Bgdu Raifaisen banka na Terazijama radi ovaj povracaj. Vracaju u dinarima.. U SCS u ima salter gde se racuni overavaju kao Global blue . Ispalo je da za robu na snizenju nece da daju ovaj povracaj poreza. A nisu hteli ni u Hoferu za hranu, zasto ne znam. Isplati se za tehnicku robu. Jos nesto glasi na ime, mora da se upise broj pasosa. Sve fotokopirati u dva primerka. jedan ide na granicu, a sa drugim u banku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Narcisa- puno Vam hvala.. :)

Ćerka ide u posetu(goste) kod drugarice u Beč.. Ostaje oko nedelju dana- najviše desetak dana.. Nije planirala neku veliku kupovinu.. Možda neku jaknicu(ako nadje nešto lepo na sniženju) i možda farke, patike..Šta znam- sitnice.. Ovde uvek ima problem sa brojem :) Nadamo se svi da će tamo naći nešto lepo u malo većem broju.. :)

Svaki savet je dobrodošao..Kreće sada u nedelju..

Pozdrav i hvala na ovako brzim odgovorima.. :)

Izmenjeno (veca2)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

radno vreme nije isto za sve radnje,uglavnom rade svakog dana od 9 do19h,a cetvrtkom je do 21h.Krpica ima koliko hocete,svakako ce naci sta joj treba,ali toga ima i u centru Beca,medjutim SCS je bolji,posto je pokriven i unutra je toplo.Ikea radi svakog dana od 9 do 21,osim subotom kada svi rade do 18 h.Nedelja je neradan rad i nista ne radi u Becu.Preporucujem prvo odlazak u Primark,tamo je sve povoljno,ali nije bas neki kvalitet,posle redom,HM ...Sve sto kupi,ako joj se ne svidja,sa racunom,moze i da vrati,ukljucujuci i stvari na popustu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ceri-parice ! Ima da se raspameti u SCSu. Majce od 5 evra do 10 , ceo suteren. Farmerke i jakne do 20. Patike ako kupi 3 para dobije jos 10% popust. Triput ce da ide, ja da vam kazem. Ja posle scs -a , necu u Beogradu da kupim vise nista. Pa sta da vam kazem , kad sam bila u istanbulu, njihov ogroman t.c Cevahir, sam prokomentarisala kao skup u odnosu na Scs. A tek Ikea- strasno... :wub::D:excl::srce: :happy:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Narcisa- diiivno.. A ima li većih brojeva- ne ono kao kod nas-piše xxl, a ono malo,maljušno.. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To ima u C.A. ,robna kuca Peak end Cloopenberg, ima firma Bonita, ima Ulla Popkeu, ali da se razumemo to je firmirana garderoba i nisu male cene. Diesel za farmerke. Ja sve pamtim vizuelno, a ne po nazivima, a ovako znam gde sta stoji i ima. Recimo firma Northpole ima sjajne stvari,sve u vezi sporta. Rebook patike sam kupovala po 35 evra i to noviji modeli.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.scs.at/W/cms_sites/SITE_3150/pdfs/SCS_Shopfinder_english.pdf

evo plana i spisak prodavnica,sto se sportske opreme tice,najpovoljniji trenutno je sport expert,lokal br 150 i Sport outlet,koji je malo dalje,nema ga na planu,

http://www.sportoutlet.at/standorte/standortdetails.html?outletId=495

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi- puno vam hvala.. Nadam se da će se snaći-uz ovu vašu pomoć i naravno svoju drugaricu.. Nadam se da će se i lepo provesti..

Hvala svima- divni ste.. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolje da se crkica ne opterecuje mnogo trgovinom i da ne ocekuje da ce kupiti mnogo povoljnije nego kod nas. Bec je zaista grad u kojem imas sta da radis 7 dana i siguran sam da ce to ona znati da iskoristi bolje nego da 3-4 puta ide u SCS. Ima ovde dosta forumasa koji dobro poznaju tematiku "trgovina u T. centrima" i možeš dosta dobrih saveta da dobijes o njih. Ali da bas 4 dana provedes u SCS :-)....

MI uvek kad odemo kupimo po neku stvar, ali ne mozes ocekivati da ces sve sto vidis platiti jeftinije nego ovde. Najcesce je slicne cene, a kupujes da te asocira na vreme provedeno u Becu i da imas suvenir na sebi :-)..Ima primera da je nesto dosta placeno jeftinije u SCS i Parnorfu nego ovde, ali ima i obrnutih primera

Izmenjeno (sas)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ sas.. Naravno da neće ići više puta u SCS- Imaju one u planu obilazak Beča- Zato sam i pitala gde da ode da bi kupila nešto fino, a da što manje vremenas izgubi u trgovini a više u obilascima i razgledanju Beča..:)

Hvala vam svima.. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada su najveća sniženja?Kakva je situacija u martu,aprilu?Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan-svima na temi..

Moje dete se lepo provodi u Beču..:)

Londraju pre podne do tri sata-pošto joj drugarica ima malu decu i ograničene su vremenski.. Ali ona je prezadovoljna- šetaju pre podne i malo predveče.. Ona nešto i nije kupoholičarka- tako da je oduševljena Bečom..

U ScS nisu išle daleko je od dela gde joj stanuje drugarica- a moraju u tri po malecku u školicu-tako da vremenski ne mogu da postignu odlazak u SCS..

Kupila je sebi malo kozmetike, i neke parfeme-kupila je tuniku džemperak.. Meni je bitno da je ona zadiovoljna..

Pozdrav svima- i hvala vam na pomoći... :)

PS: Po gradu sada po radnjama baš nešto i nema sniženja- za tržni centar ne znam jer nisu bile.. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

23112
    Ukupno tema
    705939
    Ukupno poruka