• Započeli smo sređivanje foruma nakon letnje sezone, što će dovesti do preimenovanja i pomeranja pojedinih podforuma i tema. Nastojaćemo da sređivanje foruma obavimo tako da ne utiče na njegovo svakodnevno korišćenje.

sas

Najveci trzni centri u Austriji - sve o shoppingu

232 poruke u ovoj temi

Pregledah na forumu temu- Parnorf centar u okolini Beca i mislim da od stotine utisaka i komentara, moze da se izdvoji ne vise od 5-6 ljudi koji su bili tamo. Uglavnom ljudi postavljaju pitanja i daju pausalne ocene-cast izuzetcima. Slicno je sa Arkad i Plaza trznim centrom u Segedinu. Medjutim kad sam otisao u ove segeninske trzne centre prvi utisak je -Zar sam morao cak ovamo da idem da bih video poluispraznjen Szeged Plaza? Veliki broj radnji je iseljen evo linka http://www.panoramio.com/photo/64471212 . Poluzatvoren trzni centar u kome se nalazi roba slicna pancevackom buvljaku. Druga krajnost je Parnorf sa 160 radnji u kojima su kao sto rekoh u prvoj recenici bili samo 5-6 ljudi sa foruma. U Parndorfu je skuplja roba koja je povremno na snizenju 20tak % . Snizenja idu i do 70% ali samo kad ostane 1 komad u 1 velicini

Obzirom da nama treba neka sredina, nju cete naci u predgradju Graza -Seiersberg. www.shoppingcityseiersberg.at Zvanicno tu je registrovano 241 radnja. Evo samo nekih

Moda: Benetton, Bershka, C&A, Diesel, Esprit, H&M (za žene, muškarce i decu), Hugo Boss, Levi's, Mango, Mexx, New Yorker, Peek&Cloppenburg, Pepe Jeans, S. Oliver, Springfield, Tally Weijl, Tom Tailor, Tommy Hilfiger, Vero Moda, Zara

Kozmetika: Bipa, DM, Lush, Müller

Obuća: Deichmann, Geox, Humanic, Stiefelkönig

Ostalo: Accessorize, Claire's, Media Markt, Swarovski

U sklopu centra nalazi se i šalter gde možete zatražiti potvrde za povracaj poreza.

Radno vreme centra je 9-19:30h od ponededjeljka do petka, dok je subotom skraćeno i vrata se zatvaraju u 18 sati

Hrvati slabo obracaju paznju na Parndorf ali zato imaju svakodnevno polazak kod dvorane Lisinski direktnje linije za Seiersberg u 5:30. Ne samo iz Zagreba, nego iz bar 15 gradova u ranim jutarnjim satima krece na desetine buseva ka predgradju Graza. U Seiersbergu se ne govori Nemacki, Hrvati su tu ogromna vecina i vuku sve sto moze da se nadje, jer oni kao i mi imaju najskuplje proizvode u svojim radnjama u Evropi.

Ko odluci da poseti Seiersberg iz Beograda mu treba autom 5 sati i vise o svemu ako se tema "primi" :-))

Inace, Graz je zanimljiv -turisticki skoro isto kao i Bec. Postoje jeftina prenocista itd...... Evo linka guzve na parkingu http://www.panoramio.com/photo/31156960

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SCS u Beču ima preko 330 lokala Shopping City Sud pa i Donau Zentrum takodje u Beču ima oko 270 radnji DZ

Izmenjeno (vladarr)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam takodje cula da su SCS - Shopping City Sud najveci. Nisam bila u SCS, za mene su i redovni trzni centri preveliki :D

Donau Zentrum je ogroman, ceo dan sam bila, a obisla sam jako malo :D mada zaglavila sam u par radnji i eto, prodje vreme.

Mada korisno je svakako znati i za ovaj kod Graza. Pa ako put nanese tuda, zasto da se ne svrati :D

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Donau Zentrum shoping molu u Becu sam bio i kupio kacigu za bord prosle godine kad smo isli na skijanje. Inace, DZ i Seiesberg imaju skoro identicne robne marke ali u DZ osim te kacige nismo kupili nista jer su cene bile skoro iste kao kod nas. Medjutim kad smo se vracali, svratili smo u Seiesberg u Grazu i tamo nakupovali i za nas i za decu jer je iz nekog razloga ovaj u Grazu jeftiniji. Ne okupiraju Hrvati dzabe svakodnevno bas ovaj trzni centar iako im je do Beca samo malo dalje i http://www.scs.at/W/do/centre/home i http://donauzentrum.at/W/do/centre/home .

Nesecam se vecine cena koje smo placali u januaru prosle godine u trznom centru Seiesberg ali se supruga setila .

-Esprite zimska jakna pocetna cena 119evra snizena na 69e-kod nas je bila 8900dinara na snizenju u martu ostala samo 1 XL

-H&M majce kratkih rukava 3 komada za 9.99e

-Nike pamucna trenerka sa kapuljacom velicina 164 snizena sa 69.90 na 29.90 e

-Muske patike Salomon 49.50- bile su 129.90e

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja idem sa drustvom, prve nedelje aprila... Moze neke smernice gde je najveci izbor odece a da su cene pri tom koliko toliko pristupacne ^_^...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U 16.1.2012. at 17:09, sas je rekao/la:

Pregledah na forumu temu- Parnorf centar u okolini Beca i mislim da od stotine utisaka i komentara, moze da se izdvoji ne vise od 5-6 ljudi koji su bili tamo. Uglavnom ljudi postavljaju pitanja i daju pausalne ocene-cast izuzetcima. Slicno je sa Arkad i Plaza trznim centrom u Segedinu. Medjutim kad sam otisao u ove segeninske trzne centre prvi utisak je -Zar sam morao cak ovamo da idem da bih video poluispraznjen Szeged Plaza? Veliki broj radnji je iseljen evo linka http://www.panoramio.../photo/64471212 . Poluzatvoren trzni centar u kome se nalazi roba slicna pancevackom buvljaku. Druga krajnost je Parnorf sa 160 radnji u kojima su kao sto rekoh u prvoj recenici bili samo 5-6 ljudi sa foruma. U Parndorfu je skuplja roba koja je povremno na snizenju 20tak % . Snizenja idu i do 70% ali samo kad ostane 1 komad u 1 velicini

Inace, Graz je zanimljiv -turisticki skoro isto kao i Bec. Postoje jeftina prenocista itd...... Evo linka guzve na parkingu http://www.panoramio.../photo/31156960

Graz jeste zanimljiv sigurno, ali bas kao Beč teško. Što se tiče toga ko je bio u Parndorfu, a ko ne i zaključak izvoditi i to nije u redu. Inače on je u lancu McArthur Glen outleta http://www.mcarthurglen.com/ kojih ima po celoj Evropi i uvek je sve jeftnije pogotovo u određenim periodima godine. Hrvati okupiraju i Palmanovu pa tamo nikada ne svraćam jer će čak i naš outlet kod Inđije biti verovatno bolji. O Arkadu i Plazi ne bi komentarisao ....

Zaboravih samo da kažem da je trošak odlaska tamo što se tiče putarina mnogo veći nego odlaska u Parndorf.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@andrej26

Upravu si.

Indjija je zakon

PS:

Upravu si i za putarinu-skupa je , zato je najbolje sedeti kod kuce. A i zavejano je sve

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@sas

Nisam shvatio za Indjiju ( novi outlet koji se otvara na prolece) pored autoputa.

Nisam rekao da je skupa putarina vec da je trosak do Graza veci nego do Parndorfa. Kroz Cro 15 eur u pravcu sto je 30eur + AUT vinjeta 10eur = 40eur, a do Parndorfa ide samo HUN vinjeta 6 eur.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@andrej26

Zaboravio si Slovenacku vinjetu 15 evra. Tesko da predjes iz Cro u Austriju a da ne udjes u SLO

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@sas

Nisam shvatio za Indjiju ( novi outlet koji se otvara na prolece) pored autoputa.

Nisam rekao da je skupa putarina vec da je trosak do Graza veci nego do Parndorfa. Kroz Cro 15 eur u pravcu sto je 30eur + AUT vinjeta 10eur = 40eur, a do Parndorfa ide samo HUN vinjeta 6 eur.

HUN vinjeta nije 6e nego 10e (minimum).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za Uskrs s'porodicom idem kolima za Bec. Jedan dan ostavljam za shopping. Gde kupovati: Parndorf ili SCS. Ne bih obilazio oba. Kupovina klasicne garderobe za decu i odrasle za svaki dan (farmeke, majice, jakne i sl...)Gde je jeftinije? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako je garderoba za svaki dan - svakako je SCS jeftiniji: H&M, C&A, ZARA, Mango, Mexx...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve zavisi sta te interesuje i vreme kad naletis. Generalno je Parndorf jeftiniji, ali je tu potrebno imati srece da naletis kada ima veci izbor garderobe. Na primer, mi smo bili posle nove godine, znaci prosao je i njihov i nas bozic i nova godina, a to je period kada se najvise kupuje, pa kada smo mi stigli negde oko 10. januara sve je bilo manje vise probrano. Od nas cetvoro samo sam ja kupio farmerke, ostali nista nisu nasli. Verovatno Austrijanci ili oni koji tamo cesto kupuju imaju "dojavu" kada stize nova roba koja se povlaci iz radnji koje su u gradu i onda odlaze tamo i kupuju po znatno nizim cenama. Sa druge strane SCS je ogroman trzni centar, po mom misljenju bar dva puta veci nego nase Usce, ima sezonska snizenja, veliki izbor razne garderobe, ali su malo jace cene nego u Parndorfu. Medjutim i u SCS-u ako vidis da pise da je snizenje 50% ili 70% onda to stvarno i jeste tako (a ne kao kod nas pise 50% a ustvari su samo carape ili esarpe na snizenju a sve ostalo mozda 5-10%). Takodje kada im ostane poslednji komad to obavezno ide minimum 50% dole. Npr. u jednoj radnji sam naleteo na kaput Hugo Boss poslednji komad snizen sa 500 na 250 Eura, sto kod nas ni u ludilu na moze da se desi!

Dakle moj ti je savet ako biras izmedju Parndorfa ili SCS-a izaberi SCS, osim ako nemas neku dojavu za Parndorf.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mali savet za SCS.Isti se sastoji od vise celina,i potreban je bar ceo dan da ga obidjete,ako zelite sve da vidite.Prostire se na teritoriji Vosendorfa(stari deo sa Ikeom,HM,CA itd),taj svakako treba obici,jer najvise nudi,postoji i nastavak,sa Saturnom i restoranima.Sa druge strane,prema Becu nalaze se MediaMarkt,Toys,Conad electronics,a pored njih je Sport expert i Pittrelo(italijanske cipele).Jos jedan korak dalje prema Becu je Momax(namestaj).

Izmedju celina postoje ulice-ringovi,a posle 10tak odlazaka snalazicete se kao Lords of theRings...

Drugi deo centra iako formalno ne pripada SCSu je preko puta saobracajnice B17,u Brunn-u,nalazi se iza kongresnog centra Piramida,prvo idu Merkur(supermarket) i Hornbach a posle XXXLutz(namestaj i pokucstvo) sa Mebelixom,dok je u blizini Mega Zoo,ko voli kucne ljubimce

Naravno ovo je uprosceni prikaz,a preporuka je za one koji idu prvi put,da na bilo kom ulazu uzmu plan trznog centra,na kome su prikazane sve prodavnice,na oba nivoa,jer ce inace lako zalutati.

Vrlo je preporucljivo izbegavati posetu pre Bozica(katolickog) i Uskrsa,jer je velika guzva.

Ukoliko ne dolazite kolima, iz Beca mozete doci Badenskim tranvajem,ili od Siebenhirtena i Reuman platza besplatnim SCS busom.Iz Liesinga ida bus 207,ali taj se placa.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sredinom maja sam bila u Beču te sam obišla i Parndorf (po ko zna koji put) i SCS u kome sam bila prvi put. Sam tržni centar je ogroman, čak nisam ni sigurna da li sam sve obišla :)

Kako su nam svima džepovi različite dubine a ukusi i kalkulacije različite, ovaj post se odnosi na moje lično viđenje onoga što sam videla i kupila. Takođe govorim o markama i brendovima koje inače koristim te mogu da ih upoređujem sa više različitih mesta...

U odnosu na Parndorf ,jeste SCS jeftiniji ali što je meni bitnije ima mnogo veći izbor artikala. Ima dosta robnih marki ( S.Oliver, Mango, Humanic, Triumph, Beneton...) koje imaju svoje butike u oba centra, s'tim što su u SCS ovogodišnji modeli i kolekcije. Konkretno za Mango, Triumph i S.Oliver koje sam prečešljala, nema skoro nikakve razlike u cenama (generalno-majce kratkih rukava, haljine, donji veš). Tako da na osnovu toga Parndorf ispada skuplji jer što bih dala 25e za haljinu iz stare kolekcije kad mogu za 28e da kupim iz nove ( što sam i uradila :rolleyes: ) ...

Iako nisam planirala šoping ovaj put, blizina hotela i tržnog centra jednostavno me je bockala da ipak malo šacnem po radnjama i kupim i potrošim sve ono što nisam planirala :)

Jedina zamerka po meni je možda to nema sportskih butika Puma, Nike, Adidas ( ili ih ja bar nisam videla :neznam: )...

Od ovih takozvanih ''licenciranih'' ostalih butika koje imamo u NS i BG nema neke veće razlike u cenama osim u radnjama gde su bile akcije...recimo sandale kod nas u Zari koje sam šmekala koštaju 7.990 a ja sam ih platila u SCS 39e, Triumph donji veš gaćice i grudnjak u kompletu sam platila 28e dok je u Merkatoru u NS samo grudnjak 2.700 din. Pamučne majce u Espritu su bile po 9e (kod nas 1.650din) a pošto sam uzela tri komada, na kasi sam izvlačila neke kartice kao greb-greb i dobila popust, te umesto 27e platila sam 21e. Tako da što se mene tiče SCS mi je mnogo zanimljiviji od Parndorfa :)

E još da dodam za sportske butike u Parndorfu.... Brat je zimus kupio Pumine duboke patike za 40e tamo dok su ovde u NS bile oko 8.000 , znači super je prošao, a sad kad sam js bila, nisam našla ni jedne patike da mi se sviđaju a da su ispod 50e dok u NS u N-sport outletu se kreću od 20e-40e... Takođe smo zimus kupili u Nike 5 pari čarapa za 7e a sad su nazuvci bili 2 kom za 6e, donji deo trenerke u Pumi sam u decembru platila 13e a sad nisam našla ni jednu ispod 20e... tako da za Parndorf definitvno važi da ti treba ili sigurna dojava ili sreća da nađeš ono što si namerio :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

22451
    Ukupno tema
    699560
    Ukupno poruka