Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Najveci trzni centri u Austriji - sve o shoppingu

131 odgovora na temu

#1 sas

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:413
  • muški

Napisano: 17. Jan 2012 - 17:09

Pregledah na forumu temu- Parnorf centar u okolini Beca i mislim da od stotine utisaka i komentara, moze da se izdvoji ne vise od 5-6 ljudi koji su bili tamo. Uglavnom ljudi postavljaju pitanja i daju pausalne ocene-cast izuzetcima. Slicno je sa Arkad i Plaza trznim centrom u Segedinu. Medjutim kad sam otisao u ove segeninske trzne centre prvi utisak je -Zar sam morao cak ovamo da idem da bih video poluispraznjen Szeged Plaza? Veliki broj radnji je iseljen evo linka http://www.panoramio.../photo/64471212 . Poluzatvoren trzni centar u kome se nalazi roba slicna pancevackom buvljaku. Druga krajnost je Parnorf sa 160 radnji u kojima su kao sto rekoh u prvoj recenici bili samo 5-6 ljudi sa foruma. U Parndorfu je skuplja roba koja je povremno na snizenju 20tak % . Snizenja idu i do 70% ali samo kad ostane 1 komad u 1 velicini
Obzirom da nama treba neka sredina, nju cete naci u predgradju Graza -Seiersberg. www.shoppingcityseiersberg.at Zvanicno tu je registrovano 241 radnja. Evo samo nekih

Moda: Benetton, Bershka, C&A, Diesel, Esprit, H&M (za žene, muškarce i decu), Hugo Boss, Levi's, Mango, Mexx, New Yorker, Peek&Cloppenburg, Pepe Jeans, S. Oliver, Springfield, Tally Weijl, Tom Tailor, Tommy Hilfiger, Vero Moda, Zara

Kozmetika: Bipa, DM, Lush, Müller

Obuća: Deichmann, Geox, Humanic, Stiefelkönig

Ostalo: Accessorize, Claire's, Media Markt, Swarovski

U sklopu centra nalazi se i šalter gde možete zatražiti potvrde za povracaj poreza.

Radno vreme centra je 9-19:30h od ponededjeljka do petka, dok je subotom skraćeno i vrata se zatvaraju u 18 sati

Hrvati slabo obracaju paznju na Parndorf ali zato imaju svakodnevno polazak kod dvorane Lisinski direktnje linije za Seiersberg u 5:30. Ne samo iz Zagreba, nego iz bar 15 gradova u ranim jutarnjim satima krece na desetine buseva ka predgradju Graza. U Seiersbergu se ne govori Nemacki, Hrvati su tu ogromna vecina i vuku sve sto moze da se nadje, jer oni kao i mi imaju najskuplje proizvode u svojim radnjama u Evropi.
Ko odluci da poseti Seiersberg iz Beograda mu treba autom 5 sati i vise o svemu ako se tema "primi" :-))
Inace, Graz je zanimljiv -turisticki skoro isto kao i Bec. Postoje jeftina prenocista itd...... Evo linka guzve na parkingu http://www.panoramio.../photo/31156960

#2 vladarr

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:248
  • muški

Napisano: 17. Jan 2012 - 17:17

SCS u Beču ima preko 330 lokala Shopping City Sud pa i Donau Zentrum takodje u Beču ima oko 270 radnji DZ

#3 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • Poruka:4847
  • ženski

Napisano: 17. Jan 2012 - 17:22

Ja sam takodje cula da su SCS - Shopping City Sud najveci. Nisam bila u SCS, za mene su i redovni trzni centri preveliki :D
Donau Zentrum je ogroman, ceo dan sam bila, a obisla sam jako malo :D mada zaglavila sam u par radnji i eto, prodje vreme.

Mada korisno je svakako znati i za ovaj kod Graza. Pa ako put nanese tuda, zasto da se ne svrati :D

Postavljena slika

#4 sas

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 17. Jan 2012 - 21:19

U Donau Zentrum shoping molu u Becu sam bio i kupio kacigu za bord prosle godine kad smo isli na skijanje. Inace, DZ i Seiesberg imaju skoro identicne robne marke ali u DZ osim te kacige nismo kupili nista jer su cene bile skoro iste kao kod nas. Medjutim kad smo se vracali, svratili smo u Seiesberg u Grazu i tamo nakupovali i za nas i za decu jer je iz nekog razloga ovaj u Grazu jeftiniji. Ne okupiraju Hrvati dzabe svakodnevno bas ovaj trzni centar iako im je do Beca samo malo dalje i http://www.scs.at/W/do/centre/home i http://donauzentrum..../do/centre/home .
Nesecam se vecine cena koje smo placali u januaru prosle godine u trznom centru Seiesberg ali se supruga setila .
-Esprite zimska jakna pocetna cena 119evra snizena na 69e-kod nas je bila 8900dinara na snizenju u martu ostala samo 1 XL
-H&M majce kratkih rukava 3 komada za 9.99e
-Nike pamucna trenerka sa kapuljacom velicina 164 snizena sa 69.90 na 29.90 e
-Muske patike Salomon 49.50- bile su 129.90e

#5 sas

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 23. Jan 2012 - 21:28

Javila mi se jedna porodica iz Graza, koja je predlozila da ako dolazimo u Graz mogu da nam budu domacini i da spavamo kod njih u kuci a da samo odlucimo koliko cemo to platiti. Da li je neko imao slicnih ponuda? Ponuda je za cetvoroclanu porodicu, spavanje i klopa. Mislim da bi 60-70 evra bilo OK da platim za 1 dan.....

#6 Marina_

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 07. Feb 2012 - 18:10

I ja idem sa drustvom, prve nedelje aprila... Moze neke smernice gde je najveci izbor odece a da su cene pri tom koliko toliko pristupacne ^_^...

#7 sas

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 09. Feb 2012 - 18:13

Sto se tice Graza, mogu da ti preporucim Seiesberg trzni centar. Prvo sto je jako blizu, oko 5 h od Bgda, i sto su cene Ok, znaci od 10-50% nize nego kod nas. Ako vratis porez, a imas salter u samom centru za vracanje poreza, ispadne te u proseku jeftinije oko 50%
Mi smo spavali kod zene koja mi se javila na ovom forumu, jednu noc. Dosli smo 3.februara oko podne, ona nas je sacekala na autoputu i otisli do nje da se smestimo. Ona ima veliku kucu a deo izdaje. Prvobitno smo trebali da idemo sa decom, ali smo odustali, pa smo otisli samo supruga i ja. Znaci, stigli smo u petak, cekao nas je rucak i dala nam je karte za bus, koji staje ispred njene kuce i za 7-8 minuta smo bili u centru grada. Setali ceo dan, i uvece dosli do njene kuce. Prespavali, dobili dorucak i ona nas odvela do trznog centra. Dali smo joj 60 evra a ona je kupila deci po majcu(platila je majce po 9 evra). Hteli smo da joj damo jos 20 evra-odbila je, tako da ispade da smo za 40 evra prespavali i dobili 2 obroka. realno, to nema ispod 70 evra u Grazu

#8 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1271
  • muški

Napisano: 11. Feb 2012 - 07:06

Pogledaj porukusas @ 17. Jan 2012 - 17:09

Pregledah na forumu temu- Parnorf centar u okolini Beca i mislim da od stotine utisaka i komentara, moze da se izdvoji ne vise od 5-6 ljudi koji su bili tamo. Uglavnom ljudi postavljaju pitanja i daju pausalne ocene-cast izuzetcima. Slicno je sa Arkad i Plaza trznim centrom u Segedinu. Medjutim kad sam otisao u ove segeninske trzne centre prvi utisak je -Zar sam morao cak ovamo da idem da bih video poluispraznjen Szeged Plaza? Veliki broj radnji je iseljen evo linka http://www.panoramio.../photo/64471212 . Poluzatvoren trzni centar u kome se nalazi roba slicna pancevackom buvljaku. Druga krajnost je Parnorf sa 160 radnji u kojima su kao sto rekoh u prvoj recenici bili samo 5-6 ljudi sa foruma. U Parndorfu je skuplja roba koja je povremno na snizenju 20tak % . Snizenja idu i do 70% ali samo kad ostane 1 komad u 1 velicini
Inace, Graz je zanimljiv -turisticki skoro isto kao i Bec. Postoje jeftina prenocista itd...... Evo linka guzve na parkingu http://www.panoramio.../photo/31156960

Graz jeste zanimljiv sigurno, ali bas kao Beč teško. Što se tiče toga ko je bio u Parndorfu, a ko ne i zaključak izvoditi i to nije u redu. Inače on je u lancu McArthur Glen outleta http://www.mcarthurglen.com/ kojih ima po celoj Evropi i uvek je sve jeftnije pogotovo u određenim periodima godine. Hrvati okupiraju i Palmanovu pa tamo nikada ne svraćam jer će čak i naš outlet kod Inđije biti verovatno bolji. O Arkadu i Plazi ne bi komentarisao ....

#9 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 11. Feb 2012 - 07:12

Zaboravih samo da kažem da je trošak odlaska tamo što se tiče putarina mnogo veći nego odlaska u Parndorf.

#10 sas

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 11. Feb 2012 - 12:35

@andrej26

Upravu si.
Indjija je zakon
PS:
Upravu si i za putarinu-skupa je , zato je najbolje sedeti kod kuce. A i zavejano je sve

Ovu poruku je izmenio mikap: 12. Feb 2012 - 10:10
Obrisan citat, direktan odgovor na post

#11 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 11. Feb 2012 - 20:42

@sas

Nisam shvatio za Indjiju ( novi outlet koji se otvara na prolece) pored autoputa.

Nisam rekao da je skupa putarina vec da je trosak do Graza veci nego do Parndorfa. Kroz Cro 15 eur u pravcu sto je 30eur + AUT vinjeta 10eur = 40eur, a do Parndorfa ide samo HUN vinjeta 6 eur.

#12 sas

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 12. Feb 2012 - 08:28

@andrej26

Zaboravio si Slovenacku vinjetu 15 evra. Tesko da predjes iz Cro u Austriju a da ne udjes u SLO

#13 koldar

svetski putnik

• Član
  • Poruka:830
  • muški

Napisano: 13. Feb 2012 - 05:44

Pogledaj porukuandrej26 @ 11. Feb 2012 - 20:42

@sas

Nisam shvatio za Indjiju ( novi outlet koji se otvara na prolece) pored autoputa.

Nisam rekao da je skupa putarina vec da je trosak do Graza veci nego do Parndorfa. Kroz Cro 15 eur u pravcu sto je 30eur + AUT vinjeta 10eur = 40eur, a do Parndorfa ide samo HUN vinjeta 6 eur.

HUN vinjeta nije 6e nego 10e (minimum).

#14 sas

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 18. Feb 2012 - 21:49

Neko je ovde sa ironijom pricao o http://www.palmanovaoutlet.it/
Sestra se moja vratila u ponedeljak, i nakupovala 2 kofera garderobe. La costa majce kratak rukav 19.90 ... Geoks cipele br38 14.90
Nije vazno koliki je outlet, nego da li ces biti zadovoljan trgovinom u njemu

#15 iggyjoci

turista

• Član
  • Poruka:60
  • muški

Napisano: 05. Mar 2012 - 12:42

Za Uskrs s'porodicom idem kolima za Bec. Jedan dan ostavljam za shopping. Gde kupovati: Parndorf ili SCS. Ne bih obilazio oba. Kupovina klasicne garderobe za decu i odrasle za svaki dan (farmeke, majice, jakne i sl...)Gde je jeftinije? Hvala

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)