Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Od Podgorice do OHRIDA

18 odgovora na temu

#1 VuLe 86

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 13. Dec 2011 - 10:51

Pozz drustvo. hteo bih da idem od podgorice prema Ohridu.
zanima me da li je neko isao tim putem i kuda je najbolje da idem?
kako se policija ponasa kroz albaniju?
preporucite mi apartman za 2 osobe u OHRID?
Javite se ako vam treba neka informacija za KOTOR. ;)

#2 pirat_w

backpacker

• Član
  • Poruka:35
  • muški

Napisano: 14. Dec 2011 - 11:03

Ono što sam čuo od ljudi koji su bili u Albaniji je da policija ni ne cima nešto, ako i zaustave znaj da si napravio neki prekršaj sigurno.
E sad ima pitanje puteva to nikada nisam pitao kakvi su ali čitajući komentare ovde nisu loši kao što se misli. Svakako mislim da ti je preko Albanije ili Kosova najkraći put. A što se tiče smeštaja imaš onaj sajt visit-ohrid siguran sam da ćeš naći nešto dobro. U ovo doba su cene niže nego leti.

v.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 16. Dec 2011 - 07:55
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post

#3 tanja-13

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 20. Dec 2011 - 15:27

Ćao Vule...zadnje 2 Nove godine sam dočekala i provela u divnom Ohridu. Polazak je bio iz Podgorice, preko Skadra za Albaniju. Putevi su im skroz ok, jedino dio puta do Skadra je bio bzv, mada su ga valjda popravili, tako sam čula. Možete ići preko Elbasana, preko brda, put je ok, samo malo više krivina,ali se brže stiže. Preporučila bih da imaš navigaciju, zbog lakšeg snalaženja kroz Albaniju koja ima vrlo slabo istaknute putokaze i ogromna je gužva, a pritom se saobraćajni propisi ne poštuju, pa moraš biti obazriv. Što se tiče policije, korektno se ponaša, samo nemoj voziti prebrzo jer su nabavili nove radare pa ih isprobavaju :) Kada je smještaj u pitanju, preporučila bih ti vilu Kale i vilu Sv.Mali Kliment, gdje je usluga i gostoprimstvo domaćina na visokom nivou, kao i sama pozicija pomenutih vila. Sve to ti omogućava da doživiš čaroban duh Ohrida na pravi način :)

#4 VuLe 86

backpacker

• Član

Napisano: 20. Dec 2011 - 20:36

Hvala na iscrpnom odgovoru,pozz iz kotoraa Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 22. Dec 2011 - 13:18

#5 BojanMKD

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:2526
  • muški

Napisano: 27. Dec 2011 - 14:55

Cao Vule, ovako sad sto se tice put, imas 2 opcije koje su super po mene...Isao sam Skopje-Herceg Novi po tih putevima i su najbolji.

1. Malo (60km) duzi i sporiji ali je veoma lak da se snadjes i ne mozes da unicis greske, Kotor-Podgorica-mojkovac-berane-rozaje-Kula- Kosovo-Pec-Skopje-Ohrid oko 600-650km i 10-11 sati voznja

2.Druga opcija ti je Podgorica-granicni prelaz Bozaj(20km od podgorice Hini-Hotit je albanski prelaz)-Skadar(Shkoder na albanski)-Milot-pored grada Kuks-Kosovo, Prizren-(Izmedju Prizren i Kacanik ima skretanje za granicni prelaz Jazince i ulaz u MKD u grad Tetovo)ides dalje prema Ohrid.
duzina oko 580-620km kroz Albanije vozis se na novi autoput- sem del od CG-AL granice do grada Skadar je uzasan put u duzina od 30km! Vreme 2sata manje od prva ruta.

-Policija je super u Albaniji ja kad sam isao prema CG cak sam malo i promasio put i policija me zaostavila i pita me gde idem, reklu su mi da sam pogresio put i vozali ispred mene 3-4km i pokazali su mi pravac :)

Ja licno ne preporucujem put preko tirane i ulaz direktno u MKD preko plraz kod grada Struga jer je put losiji i bezveze.

Smestaj nije ti problem, a cim ides svojim auto i ici tamo na lice mesto imas koliko zelis nude na autobuskoj stanici,apartmana u ovom periodu mozes naci po 20e

Pozdrav i pisi ako ne nesto vide zanima :)
Postavljena slika

#6 VuLe 86

backpacker

• Član

Napisano: 27. Dec 2011 - 18:23

DETALJNO NEMA STA Postavljena slika
HVALA BOKI

Ovu poruku je izmenio DraganV: 28. Dec 2011 - 12:13

#7 BojanMKD

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 27. Dec 2011 - 20:37

Nema na cemu ako treba jos nesto slobodno pitaj :)
Postavljena slika

#8 Fokstrot

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 09. Jul 2012 - 12:09

Najbolje da ides preko Albanije. Autoput pocinje od Skadra sve do Prizrena. Od tu mozes prema Tetovu pa na autoput prema Ohridu.

#9 iker

backpacker

• Član
  • Poruka:15

Napisano: 05. Feb 2013 - 12:32

Ja planiram u martu da idem do Skoplja autom, vidio sam preko viamichelina da je ovaj put od skadra preko prizrena najkraci, samo nijesam siguran kakav je put kao i da li prave problem na granicnim prelazima jer treba da predjem tri? Ako je neko bio skorije bio bih zahvalan da podijeli iskustvo.

#10 BojanMKD

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 05. Feb 2013 - 12:50

Ja sam vozio taj put 3 puta zadnji put mart 2012. Od granicni prelaz Bozaj kod Podgorice do Skadar imas 27 km uzasan put totalno krs ali nije mn dug pa izdrzices. Do milot ti je regionalan put kao Jadranska magistrala gde se moze voziti oko 90km/h pa posle to ukljucujes se na autoput sve do granica sa KiM kod Prizrena. Prema Skopje imas dve opcije prema Urosevac i Kacanik za Sk ili preko brezovica i opet izlazis kod Kacanika :). Na granice retko kad ima guzva narocito u mart mesec tako da slobodno idi :)
Postavljena slika

#11 iker

backpacker

• Član

Napisano: 05. Feb 2013 - 13:22

znaci, bolje mi je tuda nego preko pristine? Znas li koliko kosta auto put?

#12 BojanMKD

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 05. Feb 2013 - 14:30

nemas putarine, bar nije bilo prosle godine, sem ako se ne placa sad tunela koji je dug oko 7km. Pa da bolje je u svaki slucaj nego preko Rozaje.
Postavljena slika

#13 iker

backpacker

• Član

Napisano: 06. Feb 2013 - 00:10

Hvala puno na informacijama, jos jedno pitanje,ako znas, koliko je bezbjedno ostaviti auto par dana u Skoplju? Ili na aerodromu?

#14 leprsava

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2259
  • ženski

Napisano: 06. Feb 2013 - 06:59

Mislim da ti je isti rizik kao u BG/u.

#15 BojanMKD

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 06. Feb 2013 - 11:21

Nemas nikakov rizik narocito sto moras da ostavis auto na plateni parking ukoliko parkiras u centru grada gde se svugde placa. Ako ostanes duze vreme kad placas reci da si izgubio tiket i platis kaznu od 500 den. oko 8e i izlazis, ako oces normalno da platis ondak ti je od 40-50 den. sat/ na aerodromu bez veze je da ostavis auto jer ti je na 17km od grada, mada i tamo ti je sigurno ali cena parkiranja veca ili bar ista kao u centru grada.
Postavljena slika

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)