NEKADA i SADA - poređenje putovanja kroz vreme, fotografije i sećanja

932 poruke u ovoj temi

Postavljeno · Prijavi

...i sta bi bila prica bez ilustravije :) .Kao prilog prethodnom dodajem malo sarenisa dok do sledece price ne skeniram i stavim fotografije

vintage-madrid.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno · Prijavi

kako su se muskarci u odelima i kravatama a zene utegnute sa stiklama pentrali i spartali pored monumenata tamo gde sada mi idemo u patikama, farmericama, trenerkama...

Zanimljiva tema Bojko - a i sličice koje je prate. :cvetak:

Sve mogu da podnesem i patike i farmerice i trenerke ali imala sam prilike da vidim kako sada dame obilaze arheološka nalazišta (pre neku godinu sam čak gledala i u firmi gde radim i neke fotografije sa Rodosa) u kupaćim kostimima :hahaha: sa čipkanim sarong-pareima preko i ogromnim šeširima, a muškarci u kupaćim gaćama. :o :) :o

E to mi vala nikako ne ide u glavu :nempojma: - mislim da to nikako nije primereno.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Bojko, lepa tema, divne slike- samo napred! :klap:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Predivno..samo nastavi..veliki pozdrav za tebe i teta Miru svetskog putnika.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Baki 70, hvala ti puno sto si dao ovako detaljno objasnjenje.Izvesne cinjenice su i meni bile poznate, bas posle gledanja crno belog animiranog filma Persepolis koji zavrsava zadnjim fragmentima kada studentkinja stize u Pariz mislim bese U BOJI....-ali mnogo mi se ucinilo opsirno da sve ja to napisem uz fotografije te sam napisao tek neke fragmente.Svima puno znace, i savrseno upotpunjuju pricu o ovoj destinaciji NEKADA... ove istorijske cinjenice kojima si nas pocastio.

Ni ja bas ne verujem da sada turisti nemaju kontakta sa lokalnim stanovnistvom tamo-mislim da to zavisi od individue i karaktera samog putnika. Pa pre par godina, u veciti nesigurnom Egiptu i mene su Egipcani vodili u down town koji nije za turiste, spremali mi tradicionalnu veceru...( naravno Egipat je drugi deo sveta, ali cisto navodim zbog razlike naroda, obicaja i ne sigurnosti lokaliteta)

Pozdravljam te baki70, hvala jos jednom-licno obozavam detaljne podatke o istorijskim cinjenicama pa i one izmedju redova istorije-a verujem i ostali nasi putnici-putopisci takodje. Drago mi je sto i za tebe slike sa putovanja nisu samo FOTKA koja je super ili ne i sto pokrecu na istrazivanje i lavinu informacija.

Zanimljiva tema Bojko - a i sličice koje je prate. :cvetak:

(pre neku godinu sam čak gledala i u firmi gde radim i neke fotografije sa Rodosa) u kupaćim kostimima :hahaha: sa čipkanim sarong-pareima preko i ogromnim šeširima, a muškarci u kupaćim gaćama.

E to mi vala nikako ne ide u glavu :nempojma: - mislim da to nikako nije primereno.

naravno Biljo da nije primereno pogotovo NE NA MOM OMOLJENOM RODOSU, ok salim se malo ali cinjenica je da je na Rodos i Onazis dolazio.....Svakako salu na stranu, ma kako se moda menjala osnovna nacela pristojnosti mora da postoje-letos u Ljoretu, u basti st Clodet neki su turisti bili opomenuti od cuvara da obuku majice jer ne mogu se po ovoj zaista rajskoj basti setati polugoli-ikao je to samo zeleni vrt uredjen u renesansnom stilu.

hvala Biljo

Predivno..samo nastavi..veliki pozdrav za tebe i teta Miru svetskog putnika.

hvala Sladjo...idemo polako njenim stopama korak po korak ( ko li ce je stici i prestici :zvizduk: , kad stize i do prijema kod engleske kraljice)samo sto ta saznanja iz tog doba nikada necemo imati, zato zbog tih vremesnih putovanja ljudi uopste, i pokrenuh temu da bi smo imali "podlogu" i poredili NEKADA I SADA

Bojko, lepa tema, divne slike- samo napred! :klap:

zdravo pef dragi i postovani prijatelju, stooooo godina nikako da stignem da ti se oglasim te mi i iztog razloga posebno drago sto me "nadje u temi" jer si neponovljivi lik od duha i duse i posebno cenim tvoje misljenje.Hvala ti.

pitas li se Pef kakav je nekada tvoj, tebi najlepsi na svetu Tasos bio kada je prva turisticka stopa tu krocila :D

Sladjo, nastavi i ti u svom stilu-dobro ti ide :klap:

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Pitala se ja odavno, pa trazila po netu slike! :)

Volim ja "miris proslosti"! ;) Ona daje smek svemu "sto ce biti"! :srce:

Zao mi je sto nekada nisam imala aparat ni saznanje da treba mnogo toga ovekoveciti...sada bi slike mnogo toga mogle govoriti! Nadam se da si video sta trazim, pa pomozi, ako mozes ikako! :) :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno) · Prijavi

Sjajna tema Bojko i divne slike :klap:

kako su se muskarci u odelima i kravatama a zene utegnute sa stiklama pentrali i spartali pored monumenat a tamo gde sada mi idemo u patikama, farmericama, trenerkama...

Sve mogu da podnesem i patike i farmerice i trenerke ali imala sam prilike da vidim kako sada dame obilaze arheološka nalazišta (pre neku godinu sam čak gledala i u firmi gde radim i neke fotografije sa Rodosa) u kupaćim kostimima :hahaha: sa čipkanim sarong-pareima preko i ogromnim šeširima, a muškarci u kupaćim gaćama. :o :) :o

I ja videla neke "dame" u štiklama kada smo grupno išli na vidikovac Banjska stena na Tari! Samo što su ovo bile tanke i mnoooogo visoke štikle a ne kao na Bojkovoj slici! Zaprepastila sam se! :lud:

Izmenjeno (sanjica.bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sanjice.bg bilo kako bilo sa stiklama a da povezenm temu sa pricom o gradovima sa starih putovanja Lawence je u strucnoj knjizi GRADOVI gde opisuje fontane, ulice, reklame na ulicama i trgove kod poplocavanja trgova on opisuje vrlo pristojno i vrlo lirski zadovoljstvo pogledu kada zenska noga stilizovano usitni korak na neravnom kamenom plocniku...doduse na kraju i opisuje kakva je lepota kada se trg poploca prirodnim kamenom i napominje da moda tankih zenskih potpetca nece trajati do veka :)

pozdrav sanjice.bg a turistkinje dabogda vazdan hodale po ulicama, trgovima, planinama ovih ili onih destinacija :) , neka se slikaju, pricaju o tome pa hodale u cokulama, salonkama ili bosonoge. Drago mi je sto i ti hodas po lepim destinacijama i pri tome stices svoje impresije

Izmenjeno (BOJKO)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Bojko ima li jos starih slika? Tema je bas dobra i zanimljivo je pogledati stare fotografije. :klap:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bojko ima li jos starih slika? Tema je bas dobra i zanimljivo je pogledati stare fotografije. :klap:

Hvala Info, drago mi je sto se tebi i ostalim ljudima ovde koji zaista cene, neguju i razumeju "kult" putovanja dopada ova tema. Taj "kult" se oduvek negovao u mojoj porodici tako da zaista imam i puno prica i pino fotografija sa destinacija NEKADA, kako iz inostranstva tako i sa tada domacih prostora...samo malo sam lenj :huh: da budem revnosan u skeniranju, pricanju-IZVINJAVAM se , ali kad poceh da nastavim.....a vi se prikljucite na isti nacin :)

Kao sto obecah, a kao sta nalaze tema koju postavih-evo price:

Sa fotografija sigurno prepoznajete ISTANBUL.Godina je 1962g.

1012887.jpg

bio po Turskoj leti par puta, Istanbul ne obidjoh a da jesam sada bih mogao da postavim i sliku SADA poredjenja radi.Ko je bio skoro neka mi pozajmi " Aja Sofiju "da poredimo kupole, minarete ove djamije-katedrale- crkve NEKADA I SADA

Putavili ljudi busom do Istanbula , odseli u Hiltonu, hladno bilo ( kaputi tada mladih devojaka su dokaz :) ) ali su ipak putovali :)....

1012890.jpg

... pa se i kaputima nesmetano penjali radi fotke-uspomene sa putovanja-cinjenica-turistickoj radoznalosti nikad kraja :klap:

1012893.jpg1012892.jpg

verovatno je Hickokov film "Ptice" vec bio u modi-plavokosa devojka podignute kose po modi I PTICE ;)

1012885.jpg

....drustvu im se kazu prikljucio Turcin.Mlad, kulturan , skolovan covek.Svuda je isao sa njima, pogadjao se u radnjama umesto njih za cene....i udje grupa zadnjeg dana u bus da se vrate kucama a Turcin neda da autobus krene-zove plavokosu da izadje, da ostane, moli sofera da ostanu jos malo u Turskoj. Naravno nije prijatna situacija, nije joj bilo ni na kraj pameti da izlazi iz autobusa i tako ubrzo autobus krenu a anegdota osta do danas ;)

Hajde vi SADASNJE devojke sto bojite kosu u plavo, recite mi jer jos uvek " opasno" po vas u Turskoj? :D

Izmenjeno (Infoputnik)
spojeni postovi
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

1. Taj "kult" se oduvek negovao u mojoj porodici tako da zaista imam i puno prica i pino fotografija sa destinacija NEKADA, kako iz inostranstva tako i sa tada domacih prostora

2. samo malo sam lenj :huh: da budem revnosan u skeniranju, pricanju-IZVINJAVAM se, ali kad poceh da nastavim .....a vi se prikljucite na isti nacin :)

1. to je BAŠ lepo i za svaku pohvalu :klap: , a lepo je i što čuvaš te stare fotografije. :blago:

2. bićemo mi strpljivi, zima je dugačka, :lol: BITNO je da si Ti nama obećao zanimljivo štivo, pa negde do sledećeg leta ... :):cool:

3. Da li mogu da se postavljaju i neke fotografije sa našeg primorja nekada ili bi Ti to kojim slučajem kvarilo ovako lepu temu - red je da se pita autor teme !!! :thankyou:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

3. Da li mogu da se postavljaju i neke fotografije sa našeg primorja nekada ili bi Ti to kojim slučajem kvarilo ovako lepu temu - red je da se pita autor teme !!! :thankyou:

Naravno Biljo da je dozvoljeno-pa odlazak nekada na more je bio prava avantura ponekada.I nema razlike izmedju putovanja inostranstvo ili domaci ili bivsi domaci prostori-sve je putovanje i lepo bi bilo videti NAKADA I SADA.Ja tek onako poceh sa davnim inostranstvom

Pretprosle godine koleginica letovala u Splitu-ja gledao njene fotek, kako su me iznenadile palme na rivi pored Dioklecijanove palate, pa kada sam se ja kao dete slikao pored njih one jos nisu imale ni formirano stablo-i to smatram lepom stvari za poredjenje...tako i more i grad i izlet na planini, slu su dobro dosli da znamo istoriju putovanja i destinacije.

Izmenjeno (BOJKO)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Trenutno online   56 članova, 2 anonimna, 347 gostiju (Pogledaj čitavu listu)

• jaksa
    • Stevang
    • nick034
    • ekozelj
    • todorand
    • dunjas
    • bobo_jovana
    • Zoran Stefanović
    • ale
    • andrej26
    • pekson_kostic
    • SašaVanja
    • 100car
    • Millan1
    • Odbegla Coka
    • vecajesic
    • Mateos
    • DraganKaradzic
    • snezakg
    • yovca
    • djordje978
    • tasatasa
    • stabilja
    • sofiijova
    • ninja
    • Makiii 86
    • Troskot
    • papucicamaca
    • veverica76
    • Aleksandar-NS
    • cvishna
    • tine
    • kiki.ns
    • ljerka
    • Gimli
    • red hair
    • BIA
    • koontaktor
    • glas1
    • Nikolas81
    • Bubica
    • ivan-bgd
    • sanja 71
    • Lila-P
    • jeca pavlovic
    • nikolapfc89
    • trothon
    • kristinavb
    • mikimikijoj
    • Evil duck
    • BCV
    • mikap
    • Butterfly.
    • love_ns
    • skituljko1979
    • rade021
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

20900
    Ukupno tema
    611853
    Ukupno poruka
  • Naši članovi

• Ukupno članova
      49125
    • Najviše članova online
      737

Novi članovi
    Makiii 86
    Pridružio/la se
  • Dragi posetioci, predstavljamo vam novi sajt :simple_smile:

Još uvek je sve sveže pa je moguće da ima grešaka koje mi nismo uočili. 

Molimo vas za strpljenje. Hvala! :simple_smile: