Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

NEKADA i SADA - poređenje putovanja kroz vreme, fotografije i sećanja

934 odgovora na temu

#916 urkozamanje

putnik

• Član
  • Poruka:197

Napisano: 03. Nov 2014 - 14:56

Odlican post sa slikama i komentarima,svaka cast!

#917 Zoran Stefanović

svetski putnik

• Član
  • Poruka:884
  • muški

Napisano: 05. Nov 2014 - 10:02

Postavljena slika i posle 20 godina Postavljena slika
20 godina od smrti velikog muzičara.

#918 Genki_des

backpacker

• Član
  • Poruka:323
  • muški

Napisano: 06. Nov 2014 - 10:26

Putovanje avionom, nekad i sad.

1938:
Qantas Airways.

U avionu se, za vreme leta Sidnej - London (koji je trajao 8 dana, nocu se spavalo na zemlji i karta je kostala jednu prosecnu godisnju platu, danasnjih 40,000EUR) mogao je da se igra mini golf, kuvari su spremali u kuhinji u avionu na licu mesta

Postavljena slika

1971.
Pan Am, DC-8

Kabina se promenila, pocetak "mlaznog doba"

Postavljena slika

2011.
Singapore Airlines
B-747-400

Nije doslo do velikih promena u kabini, samo je kapacitet veci

Postavljena slika

Dalje?
Ryanair project? Polusedenje?

Ovo je RyanAir pokazao kao projekat za buducnost. Polusedenje

Postavljena slika

Ima kod mene na sajtu cinicnije i sa vise slika.

#919 Zoran Stefanović

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 07. Nov 2014 - 11:45

Postavljena slika
Postavljena slika
Улица кнеза Милоша је једна од централних улица у Београду. Налази се у општини Савски венац и делом на Врачару. Пружа се од Мостарске петље до Дома Народне скупштине и дуга је 1.600 метара. Данас се у њој налазе бројна министарства при Влади Србије, међународна представништва, амбасаде, као и седиште Градске општине Савски венац. Настала је за време владавине кнеза Милоша, чије је и име касније понела. У то време звала се „Топчидерски друм“ и повезивала је Топчидер са центром града. Њеном трасом пролазила је и једна од првих трамвајских линија у граду.

#920 Genki_des

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 08. Nov 2014 - 12:26

Savski Venac, opstina gde sam rodjen.

Cini mi se, po secanju, da je druga slika sa manje saobracaja nego sto pamtim. Mozda neki drugi deo dana, kada popusti.

#921 balto

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1543
  • ženski

Napisano: 15. Nov 2014 - 09:32

@ Zoran Stefanovic

Divne slike i postovi.
Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika

#922 Zoran Stefanović

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 10. Dec 2014 - 17:00

Postavljena slika

#923 balto

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 10. Dec 2014 - 19:47

Bas sam o ovome razmisljala i ja da pisem. Odlicna slika Zorane. Skoro sam pitala svog klinca da li kada uciteljica ulazi u ucionicu oni ustaju da je pozdrave, odgovor je bio ne. Uciteljica vise nema pravo da izbaci djaka sa casa, mora da trpi sve i svasta. Da ne pricam o starijim razredima i kako dolaze u skolu. Sminka, neadekvatna garderoba...A nekad...pa nismo smeli da zucnemo, moj razred je nosio cak i one plave uniforme, profesor je bio neko ko je morao da se postuje. Da ne govorim o sminkanju, namazanim noktima i slicno. Kako sam u Savetu roditelja bas je nedavno vodjena polemika oko toga, da bi jedna mama prokomentarisala da skola nije manastir. Slazem se, ali kriterijumi moraju da se znaju i postuju, da se zna kako se dolazi u skolu, da se izvrsavaju obaveze, da disciplina bude na nivou pa onda zaista nece biti potrebe da se pitamo da li su nasa deca bezbedna dok su u skoli. Na danasnje vreme verujem da je to svima bitno, a nekad...nekad smo imali mnogo manje, znali smo sta je skola, i imali smo mnogo srecnije i bezbriznije detinjstvo.
Postavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slikaPostavljena slika

#924 jelenait

backpacker

• Član
  • Poruka:1539
  • ženski

Napisano: 10. Dec 2014 - 20:15

Izvinite, ali kakve veze s putovanjima imaju slikovnice i ostali sadržaji na poslednjih nekoliko stranica?

#925 Zoran Stefanović

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 11. Dec 2014 - 08:27

Slikovnice koje smo čitali na putovanjima ranije...i sada.
Loše ocene...nema putovanja.
Ulicom Kneza Miloša smo kretali na putovanje i pre,kao i sada.
Ispred "Sunca" se nekad kretalo na putovanja...danas je to plato Milana Mladenovića.
Na putovanjima smo nekada čitali Zagora, Alan Forda...danas buljimo u telefone i tablete.
Razglednice sa putovanja nekada...i sada....
Da li treba otvarati još jednu temu?

#926 balto

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 11. Dec 2014 - 19:15

Ne trebaaa...Sve je jasno.

Postavljena slika

#927 Zoran Stefanović

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 22. Dec 2014 - 09:35

Nekada
Postavljena slika
a sada
Postavljena slika
se putovalo po gradu.

#928 balto

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 22. Dec 2014 - 19:54

Lepo poredjenje... :dance:

#929 Zoran Stefanović

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 24. Dec 2014 - 10:45

Iako sada deluje kao daleka istorija, nije tako davno bilo kada smo natovareni u "Fiću” i "Peglicu” putovali na more sa roditeljima, braćom i sestrama, spavali po kampovima i skromnim hotelima "preko sindikata”, provodili bezbrižne dane bosi na plažama bez igraonica, akva parkova, spa centara, đakuzija, animatora, masera… Uživali smo i nije nam falilo ništa! Nije nam falilo, jer nije ni postojalo. Nekada smo sakupljali kamenčiće i trpali ih po torbama kao suvenire, a sada se na svakom koraku saplićemo o kojekakve "mamipare”, i mesta ne pamtimo po onome što smo u njima doživeli, već po onome šta smo u njima kupili.

Postavljena slika

Postavljena slika

#930 Genki_des

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 24. Dec 2014 - 15:32

NASA je poslala coveka na Mesec 1969.te kada je njena celokupna kompjuterska moc bila manja nego sto sada ima 20$ mobilni telefon u Nigeriji.

Danas, ne moze da posalje coveka u svemir. Oni koji su to znali su ili pomrli ili u kasnim 80-im godinama zivota.

Zato, postoje zaludne stvari kao Google, Facebook, Twitter.

Degeneracija covecanstva, mislim.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)