Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Shopping u Temisvaru

222 odgovora na temu

#196 akaboka

svetski putnik

• Član
  • Poruka:641
  • ženski

Napisano: 06. May 2013 - 09:47

Bila sam u Temisvaru dva dana.Nocili u N&H hotelu,32e za dvoje,lep,cist,dobar hotel za preporuku.
Temisvar na mene nije ostavio neki utisak.Put do tamo kao Ibarska,u kaficima,restoranima neljubazni.Recimo u Pica hatu jelovnik na rumunskim,pa sastav pice nagadjas.Naravno mrzi ih da ti prevedu,ali ni ne znaju,jako slabo barataju sa engleskim.
Trzni centar jako veliki,pa ako hoces da ga solidno obidjes treba ti dva dana :)
Zato napravite plan sta vas od radnji zanima.
H&M je mozda najzanimljiviji jer kod nas ga nema.U Budimpesti je sredjeniji,ovde je nekako sve nabacano.
Posle kupovine,volim popiti kafu u Strabucks i kolacic cokoladni okrugli,cookies,prepoznacete ga :)
Treba ostati dva dana,da jedan dan odvojis za kupovinu,a drugi za setnju
Mmmmmore :))))

#197 Igtaso

backpacker

• Član
  • Poruka:9
  • ženski

Napisano: 10. Jun 2013 - 09:52

Da li neko ima iskustva sa povracajem PDV-a iz Rumunije na granici ili u nekoj nasoj banci.

#198 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • Poruka:9659
  • ženski

Napisano: 10. Jun 2013 - 13:44

Nije ti baš mnogo pametan taj šoping u Rumuniji ... ali čekaj da i još neko napiše svoje mišljenje. Za to je bolji Segedin.

* * * M F T * * *

Postavljena slika

#199 Igtaso

backpacker

• Član
  • Poruka:9
  • ženski

Napisano: 10. Jun 2013 - 17:22

Bila sam za vikend u Temisvaru, i vodic nam je rekla da imamo pravo na povracaj PDV ako potrosimo min 80 eura u nekoj radnji, sto sam i uradila, ali da objasnis Rumunima sta je tax free, pa to je trajalo sat vremena, dali su mi fakturu sa mojim podacima i to su mi overili na carini.Mejdutim carink mi rece da to mogu da naplatim tamo kad se sledeci put vratim, jer Rumunija nije u sistemu Blue star (obrazac) kao na primer sto su mi madajari vracali PDV, pa htedoh da pitam da li neko ima takva iskustva, odnosno sta da radim, pojavim se u radnji i kazem ocu moj PDV :dance:

#200 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • ženski

Napisano: 10. Jun 2013 - 18:50

Znaju Rumuni jaaako dobro šta je sve to ... nego se prave blesavi.

* * * M F T * * *

Postavljena slika

#201 Narcisa Mladenovic

backpacker

• Član
  • Poruka:286
  • nije upisan

Napisano: 02. Jul 2013 - 21:48

Bila sam danas u Temisvaru, kolima. Soping i razgledanje.Niko nas nije ni zadrzavao ni zaustavljao ni pitao bilo sta.Super. Vinjetu kupili za metalne evre bez problema.Na prilazu Temisvaru usli smo u Praktiker, koji ima veoma povoljne cene stvari za kucu. Isto tako i JYSK slicno ikeii . Supermarket Real sve o.k. Kupili odlicne pice po 5 leja komad, a velike su.
U gradu je lepo. Isli smo u obilazak parkova, crkve,trga, pa u poslasticarnicu i svuda smo parkirali bez problema.Za 1 evro daju 4,35-4,40 leja.
Pazarili smo u Auchunu,cene prihvatljive i svasta moze da se nadje za lepe pare. Zanimljivo je da imaju sve i svasta na meru.Koga nije briga za pakovanje ima da se odusevi. Ja sam klincima kupovala sveske za skolu i duplo su jeftinije nego u BG.
Snizenja po gradu kao ima , ali to i dalje nije bas nesto povoljno.Mora avgust da se saceka.

#202 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • ženski

Napisano: 18. Nov 2013 - 00:57

Moji su se iz busa nakupovali samo tako ... sniženja su u TC "IULIUS MALL" već od pre 4 nedelje počela. Džemperi koji su kod nas 3.800,oo din. su tamo 15 eur - to je što se krpa tiče.

A mnogi su donosili i hranu ... da - što je i mene začudilo ... u Temišvaru postoji i BILLA i Kaufland i Auchan ...žene su masovno kupovale hranu i poklone za predstojeće slave na primer.

Juče je bilo da kažem idealno za put u Temišvar. Ta satnica koju spominješ je extra dobro prolazno vreme za njih. U 22,oo sata sam već bila u Beogradu, što mi se za 9 odlazaka u Temišvar nije dogodilo.

Ono što jeste činjenica je da parkovi nisu tako lepi i olistali kao s proleća. Ali ima mnogo, mnogo novina. O njima ću više pisati i slike postavljati ovih dana.

BILLA na primer postoji već 14 godina u Rumuniji --- ovde V I Š E

u Temišvaru čak 3 ove radnje. --- ovde

300013 Timisoara, Timis
Str Circumvalatiunii 1, Tel.: 0256/243801
L-S: 7:00-22:00
D: 8:00-22:00
Mijloace de transport:
Tramvai: 4
Postavljena slika

Locuri parcare: 234
Broj parking mesta

300488
Timisoara, Timis
Str Gh Raneti Nr 28
L-S: 7:00-22:00
D: 8:00-22:00 Postavljena slika

Locuri parcare: 0 300748 Timisoara, Timis
Bd Liviu Rebreanu 145-147, Tel.: 0256/490889
L-S: 7:00-23:00
D: 8:00-22:00
Mijloace de transport:
Troleibuz: 16 Postavljena slika

Locuri parcare: 197

KAUFLAND --- ovde V I Š E

* * * M F T * * *

Postavljena slika

#203 Aleksa D.

backpacker

• Član
  • Poruka:38

Napisano: 21. Dec 2013 - 22:16

Da li je otvorena Ikea u Temisvaru kao sto je i bilo najavljeno za 2013u godinu

#204 padabre

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:272
  • muški

Napisano: 21. Dec 2013 - 22:31

Ne, i dalje je samo u Bukurestu. Taj shopping mall kod Temisvara u kojem je planirana IKEA nije otvoren i izgleda da nece skoro

#205 smokvicica

backpacker

• Član
  • Poruka:31

Napisano: 22. Dec 2013 - 21:22

volela bih da kupim gerovital kremu.interesuje me da li se prodaje u apotekama,ili samo u parfimerijama.ne znam da li cu uspeti da je nadjem za novu godinu,jel pretpostavljam da ce sve biti zatvoreno
kada ti sreca okrene ledja,sutni je u dupe

#206 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • ženski

Napisano: 23. Dec 2013 - 00:24

Pogledaj porukupadabre @ 21. Dec 2013 - 22:31

Taj shopping mall kod Temisvara

Gde je planiran ???

* * * M F T * * *

Postavljena slika

#207 Blau

putnik

• Član
  • Poruka:153

Napisano: 23. Dec 2013 - 08:37

Zaista se divim ljudima koji dovlace hranu iz Temisvara.
Mozda oni ne zive u Srbiji koju poznajem :ph34r:

#208 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • ženski

Napisano: 23. Dec 2013 - 10:27

I uopšte ljudima koji dovlače hranu bilo iz Temišvara, bilo iz Segedina --- ja sam bila zgranuta u subotu na putu za Segedin šta su sve vukli iz iz onih hangara.. :udarac: :'( :nesvest: :nesvest: . OK deci za Novu godinu i čisto nešto reda radi ... ali gomiletine hrane ... kao da su u Beogradu prazni rafovi i nema ništa. Zaista strašno za videti.

Poneli su kofere veće od onih ručnih za avion i krcate vraćali kućama. Pa meni bi bilo žao da to trpam u kofer.

* * * M F T * * *

Postavljena slika

#209 Blau

putnik

• Član
  • Poruka:153

Napisano: 23. Dec 2013 - 10:33

Mislim samo na cene.
Nekako mi se cini da je Segedin povoljniji od Temisvara.
Sto se tice izbora uglavnom sve ima i kod nas, tako da ne kapiram to dovlacenje svega i svacega.
Osim ako nije u pitanju preprodaja, odnosno zarada od AFA
Meni je recimo bilo samo da kupim Oreo keks, to kada kupim, sve mi ravno.
Mada sada ga ima i u nasim radnjama :)

#210 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • ženski

Napisano: 23. Dec 2013 - 10:45

U Segedinu su marketi već dobro poznati - u Temišvaru se tek otvaraju. Ma na svakoj našoj pijaci se može naći ta hrana iz Mađarske.

* * * M F T * * *

Postavljena slika

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)