wladinho

Shopping u Temisvaru

222 poruke u ovoj temi

Mozes da odes u Iulius, ali ne ocekuj nista specijalno. Ima Starbucks dole u prizemlju. Imas Auchan za hranu i te sitnice, malo je bolje opremljen od Tempa i Rode. Sto se tice odece, nemq nista sto ne mozes da nadjes u Uscu i Delta sitiju. Barem ja nisam primetio

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala....znam za Italiju, nego idem turisticki u Rumuniju pa sam mislila pri povratku jedan dan da iskoristim za shoping...

ništa te ne košta, ukoliko imaš 1 dan, da odvojiš za Temišvar i "IULIUS MALL"

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rumuniju sto se tice toga mozes da zaobidjes, cene iste ili skuplje nego kod nas, a izbor brendova skoro isti

Mozes da odes u Iulius, ali ne ocekuj nista specijalno. Sto se tice odece, 

E tu si se grdno prevario ... e pa ono na šta će vam vodič prvo skrenuti pažnju, ukoliko idete preko agencije, jeste sledeće:

1. razlika je ogromna u kvalitetu te ROBE - kod njih se nalazi roba pravljena za zapadno, a kod nas za istočno tržište. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bucabmw je u pravu.,Garderoba nije jeftinija nego kod nas. Reci da ides u Julius mol da ustedis, je kao da si rekao da stedis kupujuci u ''Uscu''.

Izbor , kako gde i kako kad. Kvalitet zavisi od toga ko sta hoce. Logicno.

Ima i u Temisvaru outlet centara za putu za Arad, pa je uz izvesno proucavanje mapa i znanje sta gde ima , kolima moguce otici i videti taj izbor.

U Julius molu je Nike radnja dobro opremljena i jos par sportskih na 2 spratu. A hrana u Auchenu sve sto je na meru, a gotovo sve i ima tako daa se kupi.

Nadam se da sam bila konstruktivna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Biljana, da li imaš pouzdaniju informaciju od agencije za navedeni kvalitet robe?  

Da li mozda znaš nesto o buticima kože u navedenom molu....???  Ii neko drugi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dodjoh do svezih informacija....mozda jos nekome zatrebaju.

POvracaj Pdv sredstava radi Raiffaisen banka, ali ne i iz Rumunije... vise...na principu> u radnji potrosis 160 eura  i vise, uzmes racun, obrazac za povracaj pdv-a i na granici (njihovoj) overis. Ovde, odneses u banku(u roku od 90 dana), i dobijes natrag placen PDV, a uslugu ti banka naplati 5% od povracaja jednog racuna, a najmanje 300din. Elem, mozda ovom tekstu nije mesto ovde, ali mozda opet proradi ovaj nacin sa bankom...ovako i dalje rade sa drugim drzavama EU(osim Bugarske) i razlika je u granicnim vrednostima potrosenog novca i vremenskom roku povracaja novca.

Global blue takodje ne otkupljuje obrasce iz Rumunije i Bugarske, a princip bi bio isti.

Ostaje nam sledece> Kupimo u jednoj radnji za min 160eura, uzmemo racun i obrazac, popunjen i overen  od strane prodavca, to nosimo na granicu, dajemo rumunskom cariniku da overi i robu koju smo kupili drzimo sa etiketama, neotpakovanu,...u slucaju da je zatraze videti...do nase granice vec mozemo je raspakovati.......:rolleyes:. Ovde, racune i obrasce fotokopiramo i saljemo mailom prodavnici gde je kupljena a originale saljemo postom. Za 2-3 nedelje dobijamo povracaj poreza na racun koji smo ostavili za tu svrhu...

Ovaj sistem sam isprobala vise puta iz Belgije i Holandije, skroz ok je funkcionisao...razlika je bila samo u overavanju na aerodromu....

Madjarska ima neki sistem povracaja na granici, AFA se uzima od agencija ili kako vec sa provizijom....ceka se jaaaakoooo dugo*(to je info od rekla-kazala, a to sam cula i za Rumuniju.... pa evo nije tako../.. )

Informacije iz prve ruke ostavicu ovde kada se vratim i prodjem kroz sve procese povracaja PDV-a robe kupljene u Rumuniji....:smorilo:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala mananna za ovo sa pdv-om,  bas razmisljam da jednom prilikom probam sa tim povracajem,  sto da ne ustedim 24% ako mogu :)

Sto se tice onoga da je razlika u kvalitetu robe, to su obicne gluposti. Prvo, Rumunija nije nikakvo zapadno trziste,  drugo sto bi bilo koji ozbiljan brend rizikovao svoj ugled sa losijim kvalitetom, i trece danas sve rade masine. Van granica umobolnosti je da neka fabrika posebno programira masine za 0,05% proizvedene robe namenjene mizernom srpskom trzistu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa i nije bas obicna glupost. Postoje razlike istih proizvoda za razlicita trzista.

O tome je dosta pisano u poslednje vreme. Trenutno se trazi od proizvodjaca da sa tom praksom prekine. Nije stvar u posebnoj proizvodnji vec u primeni adekvatne kontrole tolerancija. Proizvodi se grupisu u tri osnovne grupe i kao takvi se plasiraju u zavisnosti od kupovne moci trzista ili korisnika. Vrhunski elementi sa najmanjom mogucom tolerancijom u odredjenoj meri prvo ide u vojne svrhe, one sa malo vecom se ili zadrzavaju za koriscenje u zemlji proizvodnje ili se prodaju u finansijski razvijenijim zemljama, treca grupa se prodaje ostalima.

Primer:  Pezo 301. Auto kome u deklaraciji pise da je proizveden za Rusiju i istocne zemlje. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

to sa kolima ti je dobar primer

npr Fijat napravljen u Italiji je dosta bolji nego Fijat iz Kragujevca. Samo sto je taj Fijat iz KG podjednako los svejedno da li si ga kupio u Nemackoj ili Srbiji.

Tako i Ferrero ima nekoliko fabrika po Evropi, pretpostavljam da je kontrola kvaliteta mnogo jaca u fabrici u Italiji nego u Poljskoj, pa mogu da se dese odredjena odstupanja.  Ali to da Ferero ciljano pravi losiju Nutelu za Srbiju, to je glupost.  Pre bih rekao da domaci uvoznici uzimaju robu pred istek, ili ko zna odakle da bi vise profitirali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A Prasak za ves? Jel isti u rumuniji I nemackoj pa ne bih rekla. U modnom smislu kaskamo tacno dve go dine. To Znaci da sve ono sto nisu prodali tamo u razvijenim zemljama moze da dodje kod nas ili u rumuniju I prodaje se za manje pare.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je apsolutno tacno! Najnovije kolekcije nikad nisu iste, npr, u Italiji i kod nas, pa cak i u nekim najbanalnijim radnjama, tipa Bata. Ali jesu slicne u Rumuniji, Ceskoj i sl. A o onim, stvarno firmiranim radnjama, necu ni da komentarisem.

Inace, relativno skoro sam bila u Iulius mall-u i tamo nije vredno ici zbog sopinga, stvarno. Cene su potpuno iste kao kod nas, jedino ako se naleti na nesto. Ima par radnji koje mi nemamo,npr. CCC, pa je meni najinteresantnije tamo nesto da pazarim. Ali, generalno, za jeftiniji soping, bolji je zapad.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Suki, da li mi mozes reci nesto o buticima koze-jakne, torbe, cipele, cizme u Iulius mall-u?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neko je vec rekao, da je sve vrlo slicno kao u nasem Uscu, jedino sto je Iulius mall malo veci i ima nekih radnji, kojih nema kod nas.

Ne znam bas sta te tacno zanima, ako trazis nesto jeftinije, onda mozda bolje da ides kada su rasprodaje, a ako trazis neki veci izbor-pa, verovatno ces nesto naci...

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakve su sada cene, mi bismo isli za 10 dana ? Ili mislite da je bolje otici oko sredine januara ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bolje u januaru, mada nisi napisala sta ti treba. Bila je moja drugarica prosle subote i iznervirala se na granici, nigde nikog nije bilo osim njihovog autobusa, a Rumuni nisu hteli sat i po da ih puste, a tako je bilo i u povratku. Sto se tice sredjivanja trgova , gotovo sve je zavrseno i lepo je. Cene u Temisvaru, slicne nasim. Naravno moze da se nadje i povoljnijih stvari,zavisi sta kome treba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21542
    Ukupno tema
    666119
    Ukupno poruka