saks

Golden Beach - Skala Panagia i Skala Potamia

918 poruka u ovoj temi

Hvala na informacijama za Golden beach!!! Sada me interesuje da li je neko boravio u vili Makrina??? Unapred hvala!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Skala Panagiu mozes uci sa dve strane

1. direktno iz Panagie - tada ides krivudavim putem ( serpentinama )

2. prodjes Panagiu i udjes iz Skala Potamie ( kod velikog super marketa skrenes levo )

Duzina puta je ista, s tim sto je druga varijanta bez mnogo krivudanja ( ovo je opis kada se ide iz pravca Limenasa ka Skala Potamii ).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ok

Izmenjeno (Trulex)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ove godine smo preko agencije Sabra uplatili ovu kuću u Skala Potamia, da li neko bio?

Podizem temu. Ako neko ima informacije o samoj vili ili mestu, bila bih zahvalna.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidi ovde

ili pitaj forumasicu SAKS na PP za blize informacije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovi vilu Sabra uvek prvu rasproda. Teško da još imaju nešto slobodno u njoj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo rezervisali za juli... Iz svega što sam pročitala na ovom forumu (hvala svima na detaljnim komentarima i predivnim fotografijama) mislim da ćemo biti zadovoljni.

Saznala sam i gde se pravi najbolja pica u Skali Potamii (iz doktorovog posta)... ima li još koji restoran koji preporučujete ... ?

U blizini vile ima neki market, da li neko zna kakve su cene ili da se naoružamo hranom iz Lidla?

Izvinjavam se ako ponavljam već prežvakana pitanja... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Tasosu nema tako povoljnih marketa kao što je "Lidl", te se zato mnogi obezbede jeftinijim namirnicama, sokićima, pivom... pre nego što predju na ostrvo. Najbliži "Lidl" marketi postoje u Kavali (dva) i u Hrisopuliju, mada mi najčešće svraćamo u onaj kod Asprovalte, jer nam dobro dođe kao mesto za pauzu i doručak.

U Skali Potamia postoje mini marketi, dok u Limenasu, malo izvan grada, bliže Makrijamosu, postoji poveći market, sa velikim parkingom. Nije "Lidl", al' je iz poznatog grčkog lanca (nema šanse da se sad setim imena). Znam da sam takve vidjala i na Sitoniji (u Sartiju, Nikitiju...). Imaju natpis na žutoj pozadini. Nije tako bagatelan, kao "Lidl", al' je povoljniji od drugih marketa na Tasosu.

Još jedan veći, iz dva nivoa, market, postoji uz magistralni put, kod mesta Skala Rahoni.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na ovim info   :)

Izmenjeno (jaca021)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na čemu. Čekamo te na glavnoj tasoskoj temi :).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ala ste nahvalili vilu, moraću da rezervišem godinu dana unapredwink.gif

Što se tiče prodavnica, preko puta vile je market solidno snabdeven i nije skup, ali nije ni povoljan kao Lidl. Veći marketi su uz plažu u Skali Potamiji, i ima ih više, ima i picerija, palačinkara itd, mesto nije malo. Preko puta vile na 2 min. hoda je i pekara lepo snabdevena i sa ok cenama.

Slike aparmana neću stavljati na forum, mnogo se pričawink.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U vili Blue sky letovali smo 2008.g., u dupleksu koji je okrenut prema putu (bolji je sa druge strane prema dvoristu, zbog hladovine na terasi). Apartman je OK, potrebno je koristiti klimu (ima ih tri), kuhinja, dnevna soba su dovoljno veliki . Market i pekara su vema blizu. U mom MFT imate slicice tog apartmana. A plaza je extra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U zelji da se i vama ostvare snovi o savrsenom odmoru ,od srca vam preporucujem mesto Chrisis Amoudia - Skala Panagia .

Ovo skriveno i tajnovito mesto u podnozju predivnih planina obraslih borovom sumom na velicanstvenoj plazi Golden Beach , moze da vam pruzi neverovatan osecaj ususkanosti u narucju Egejskog mora.

Leto 2010 . je ostavilo na moju porodicu ( porodica sa dva mala deteta ) predivne uspomene ,koje prepricavamo i dan danas .

Ostrvo Tasos je zacaralo nasa srca i misli.

Nakon svih pregledanih turistickih agencijskih aranzmana, foruma i internet ponuda vila i hotela na ovom predivnom ostrvu i vodjeni sa misljenju, da ce nas jeftinije kostati letovanje ,odlucili smo da direktno kontaktiramo vlasnike vila i hotela .Iskreno na svaki nas upit smo dobijali pozitivne odgovore od ljubaznih vlasnika .Na nama je ostalo samo da izaberemo .

Na ovaj nacin smo pronasli idealni hotel za nas - Hotel Fedra ***

Hotel Fedra *** - www.hotel-fedra.com

Sa malo pocetnicke neverice , po zahtevu vasnika , uplatili smo 30% depozita na njihov racun ,a ostatak pri dolaku u hotel . Vlasniku hotela smo posali svift ( dokaz o uplati ,od banke ) ,a on nam je posalo voucher .

Sve u svemu , hotel je zaista izgledao kao na sajtu ,cak je i mnogo lepsi u stvarnosti.

Coveku je u prirodi da ne veruje tudjim pricama i slikama ,sve dok se sam ne uveri u sve to .

Hotel Fedra *** se nalazi na fantasticnoj lokaciji na samoj plazi Golden Beach.

Hotel vam pruza besprekorno komforan odmor u lepim , prostranim i cistim sobama .

Svaka soba sadrzi balkon sa predivnim pogledom na more ( ili planine ) ,klima uredjaj , LCD TV ,frizider , pristup internetu ( WiFi) .

Da se razumemo ,ovo je hotelski smestaj u kome necete naci mini kuhinju i ostale stvarcice za samostalnu pripremu hrane . Za pripremu brzih napitaka ( kafa ,topla cokolada i sl .) koristili smo kamperski reso ,koji nam je upotunio mali nedostatak hotelske sobe .

U prizemlju se nalazi recepcija ,gde mozete u bilo koje doba dana i noci dobiti sve sto pozelite, od neverovano ljubaznih domacina porodice Batagianni ,odnosno mlade gazdarice Dimitre.

Nasa deca su veoma zavolela starog dedu Dimitrisa ,koji inace samo prica grckim jezikom .Jutarnji pozdrav “kalimera” ,jos uvek nam odzavanja u mislima.

Ispred hotela vam je na raspolaganju prostrani parking u hladu. Odmah preko puta se nalazi mini-market sa svim neophodni stvarima ,od prehrambrene robe do robe siroke potrosnje .Ispred hotela je kraj lokalnog puta ,tako da saobracaja skoro i da nema . Podrucje oko hotela je u potunosti mirno i sigurno.

O plazi Golden Beach , ne bih da vam pisem ,jer je svaki delic plaze vec opisan u detaljima .Dodala bih samo da ovaj deo plaze je mnogo lepsi i izazovniji svojom lepotom okruzenja ,sto cu dokazati slikama u prilogu .

Duz plaze se pruza prelepo setaliste sa bezbroj malih prodavnica ,kafica i taverni iz kojih dopire tiha muzika .Vecernje setnje u Skali Panagii upotpunjuje romanticni sum talasa i lagani povetarac noseci miris borovine i mora.

Ukoliko pozelite provod uz nezaboravne grcke veceri na raspolaganju vam je najblize mesto Skala Potamija ,kao i mesto Limenas , na samo par kilometara od ovog mesta .Ali cete uvek pozeleti da se vratite ovom miru i spokoju.

Inace ,u dogovoru sa gazdom , gospodinom Nikosom Batagianni ,hranili smo se u njegovom drugom predivnom hotelu Enavlion Batagianni ,koji je udaljen 150 m od hotela Fedra ,odnosno u novootvorenom Kafe –Bar- Restoranu – “La Terrasse“ ,koji se nalazi u sklopu tog hotela .

Luksuzni izgled hotela mnoge turiste na prvi pogled “uplasi“ da dodju u ovaj restoran ,koji pruza bolju uslugu i hranu za istu cenu ,kao i u drugim restoranima .Napomenula bih da je restoran otvoren za svakog prolaznika ,a ne samo za goste hotela .

Svako jelo je napravljeno sa puno ljubavi .Gazdarica G-dja Roula je neverovatni ekspert u kuhinji , prefinjenog ukusa prema svim svetskim i tradicionalnim jelima .Mladi gazda Panos ce vas usluziti na vrhunski nacin .Dok ce vam gospodin Nikos uvek biti na raspolaganju za sva pitanja ,cak i po “casicu“ razgovora sa vama .

Jednom recju ,porodica Batagianni je primer savrsene porodice ,koja je maksimalno posvecena svom porodicnom poslu . Ova porodica zraci neverovatnom ljubaznoscu ,koja vas navodi da vec sledece leto provedete kod njih .

Enavlion Hotel Batagianni **** -“ Live your dream in Thassos Island” – www.enavlionhotel.com

www.hotel-enavlion-thassos.focusgreece.gr

Gazda Nikos nas je upoznao samo sa delicem lepote ,koji krije ovaj impresivni i spektakularni hotel.

Sobe i apartmani su uradjeni sa mnogo ukusa u toplim tonovima sa visoko kvalitenim namestajem .Sobe sadrze tus kabine sa hidromasazom ,fen za kosu ,klima uredjaj ,stelitsku TV ,sef ,mali frizider ,pristup internetu (WiFi) ,balkon sa predivnim pogledom na more. Dok su apartmani opremljeni i sa potpuno poremljenom kuhinjom .Plaza je udaljena 120m , odmah preko lokalnog puta ,koji je inace bez saobracaja velikog inteziteta (kraj mesta Skala Panagia ) .

I na kraju, ako je neko u potrazi za romanticnom muzikom talasa i relaksirajucim opojnim mirisom borovine i mora , uz savrsenu gostoprimljivost prijateljskih domacina, od srca mu preporucujem hotel Enavlion Batagianni i hotel Fedra .

Dopustite da vas magicno ostrvo Tasos zacara svojom lepotom . :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, Marija! :srce:

Mene je ostrvo odavno ocaralo, ali ovako lep izvestaj o Skala Panagiji nisam jos videla. Hvala na tome, sad cekam slike! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala draga "Pefkari" srce.jpg !

Postavila sam MFT :

Golden Beach-Skala Panagia -Hotel Fedra

Golden Beach-Skala Panagia -Enavlion hotel Batagianni

Delic dokaza o svemu sto sam napisala.

Nadam se da sam donekle uspela da vam docaram samo jedan mali deo carobne lepote ovih hotela .

Ocekujte jos lepih slika s' ovog magicnog ostrva Tasos.

Zelim vam lep i uspesan dan!osmeh1.gif

Srdacan pozdrav,

Marija010475

Izmenjeno (Marija010475)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

23108
    Ukupno tema
    705792
    Ukupno poruka