Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

SIVIRI

735 odgovora na temu

#61 navucena na putovanja

backpacker

• Član
  • Poruka:17
  • ženski

Napisano: 05. Aug 2012 - 01:25

Pogledaj porukubbking @ 02. Aug 2012 - 19:12

možete naravno. Mirno i lepo mestašce na zapadnoj obali. Oko kanalizacije možda jeste, a možda i nije tačno. Možda je samo koincidencija. Ima mesta u Grčkoj svuda.

Pogledaj porukubbb @ 02. Aug 2012 - 18:45

Da li ima neko sa svezim utiscima iz sivirija . Taman smo se odlucili za ovo mesto kada me je onaj negativni komentar( u vezi sa kanalizacijom) bacio u dilemu . I jos jedno pitanje da li bi krajem avgusta mogla da nadjem smestaj na licu mesta?
Mi smo bili do 9.7.2012.god. i nikakav problem nismo imali, a ni culi da je neko imao. Mislim da je prica o kanalizaciji izmisljena, svaki dan smo prolazili tuda i nijednom se nije osetio neprijatan miris. Mesto je malo, sasvim ok, sa par kafica koji su super sredjeni, apartmana ima bas dosta, kao i Grka i Makedonaca. Mi smo bili smesteni u htl Jenny i sasvim sam zadovoljna. Ako imate nekih pitanja pisite, toplo preporucujem ovo mestasce i zbog povoljnog polozaja (celo poluostrvo smo obisli),cistih plaza i vode. Isli smo sa detetom od 3 god za koje je bilo sadrzaja, a i sam ulazak u vodu je bas za klince. Ne znam da li mozete dole naci smestaj, verovatno da ali dalje od plaze.

#62 bbb

turista

• Član
  • Poruka:87
  • ženski

Napisano: 05. Aug 2012 - 09:33

navucena na putovanja
Bas Vam hvala na odgovoru , sada vise nemam dilemu idemo u Siviri , samo jos da odlucim da li da rezervizemo ili idemo na bum . Da li ste mozda obratili paznju kako izgleda Hotel apartmani Zefyros jer od njih smo dobili povoljniju ponudu od hotela Stathis i koliko su oni udajeni jedan od drugog. Zefyros je bas kod mostica rekla bih po slikama ?

#63 navucena na putovanja

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 06. Aug 2012 - 00:50

Pogledaj porukubbb @ 05. Aug 2012 - 09:33

navucena na putovanja
Bas Vam hvala na odgovoru , sada vise nemam dilemu idemo u Siviri , samo jos da odlucim da li da rezervizemo ili idemo na bum . Da li ste mozda obratili paznju kako izgleda Hotel apartmani Zefyros jer od njih smo dobili povoljniju ponudu od hotela Stathis i koliko su oni udajeni jedan od drugog. Zefyros je bas kod mostica rekla bih po slikama ?
Ne znam tacno da Vam kazem jer od silne jurnjave za detetom nisam stigla da pamtim imena kafica i hotela. Moja topla preporuka vam je htl Jenny, ako ima mesta, jer se ne bakcete sa hranom, nije skup(mada mi smo uplatili first min), topla porodicna atmosfera, veceru su nam davali i posle 22 h kad se mi vratimo iz obilazaka... Ako je bilizu Stathisa onda je super. Mislim da se necete pokajati i da cete se odmoriti od vike i dozivanja na srpskom jer mi ih nismo ni culi ni videli pa je i prijalo slusati zamore drugih jezika a ne osecati se kao u Sutomoru jer sam ja takav utisak imala u Pefkohoriju pa cak i Haniotiju. Srecan put i uzivajte, a ako vam treba jos sta pitajte.

#64 Tanja vskg

turista

• Član
  • Poruka:65

Napisano: 12. Aug 2012 - 08:35

Evo posle dužeg listanja foruma, da se pridružim...Mi ćemo preko agencije,autobuskim prevozom,pa pitanje za sve:Da li postoji rent a car u Siviriju?Negde sam pročitala...sad više ne znam gde...da kad se ide ka južnom delu plaže postoje neke uvalice i plaže?Može li se tamo pešaka?
  • Kassandros apartmani preko naših agencija,neko iskustvo možda?Išli bi sa dvoje dece 2 i 7god....

#65 ZekaZmaj

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2235
  • muški

Napisano: 12. Aug 2012 - 09:47

u tom delu imate par lepih plaza (iscitajte forum ima dosta pisano o tome) mada i sama plaza u siviriju je vise nego solidna ...
Neki ljudi su toliko siromašni, da sve što imaju je novac ...

#66 navucena na putovanja

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 12. Aug 2012 - 23:08

Pogledaj porukuTanja vskg @ 12. Aug 2012 - 08:35

Evo posle dužeg listanja foruma, da se pridružim...Mi ćemo preko agencije,autobuskim prevozom,pa pitanje za sve:Da li postoji rent a car u Siviriju?Negde sam pročitala...sad više ne znam gde...da kad se ide ka južnom delu plaže postoje neke uvalice i plaže?Može li se tamo pešaka?
  • Kassandros apartmani preko naših agencija,neko iskustvo možda?Išli bi sa dvoje dece 2 i 7god....
Na samom kraju Sivirija ima nekih plazica, mi ih nismo posetili jer sam negde procitala da ih koriste nudisti, a i bilo nam je cimanje da idemo sa detetom po vrucini dva puta tamo ovamo kad su plaze u samom gradicu bas dobre za klince. Cisto je, velika je plaza, nije guzva, cak smo bili sami u krugu od 10, 15 m kad gledate ka moru sa obale levo od pristanista za brodice. U desnom delu od tog pristanista je veca guzva ali ni to nije guzva da preskacete ljude i da vas jasu. U krajnjem slucaju imaju lokalni autobusi,stanica je ispred htl Jenny koji voze do Furke, Nikitija... Ako jos nesto treba pisite. Pozdrav i lep provod.

#67 Tanja vskg

turista

• Član

Napisano: 14. Aug 2012 - 21:31

Hvala na odgovorima,rešili i uplatili.....21.08. u Siviriju!!!!!!!!!!!!!!Kassandros apartmani 2.sprat! Ha,ha što je sigurno ,sigurno.
Posle teme o kradjama ,prvi korak zaštite -visinske pripreme....Odbrojavanje....

#68 beckerek

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:440
  • muški

Napisano: 20. Sep 2012 - 11:46

Da li možete napisati vaše iskustvo oiz Kassandros apartmana?
hvala

#69 Tanja vskg

turista

• Član

Napisano: 22. Sep 2012 - 23:03

Evo, evo celog izveštaja,izvinjavam se znam da kasnim ali...u medjuvremenu su bili dečji rođendani,škola itd....
Siviri i Kassandros apartmani su ove godine bili savršena priča,ali redom.Uplatili smo agencijski aranžman i to je jedino što manjka u celoj priči....Ko može sopstvenim prevozom.....idealno.
Autobus u odlasku loša priča.Nažalost i ova agencija ,iako postoji jako dugo (s.a.b.jedini rade Siviri)spada u prosek naših osrednjih agencija.Sem katastrofalnog autobusa tek pred Sivirijem su nas obavestili da nas ne voze do apartmana,već će vlasnici apartmana odvesti naše stvari.Navodno autobus ne može da priđe,što se kasnije ispostavilo da nije tačno,jer smo videli grčke autobuse na 10m od apartmana.Mi pešaka,srećom za mlađe dete smo nosili kolica pa dobrih 800m klaj,klaj.Naravno kad tek stignete to izgleda kao 5kilometara.Tako su stvari trebali i da vrate poslednjeg dana što je i urađeno na intervenciju vlasnika apartmana jer ljudi nisu o tome ništa znali.Vodič Miloš koga smo videli prvog dana,nestao je u vidu magle,pa nas je vlasnica pitala gde je i šta je sa njim ko će da organizuje prevoz stvari???!!!!!Nažalost srpska posla.U povratku su poslali odličan autobus ali to ne menja mnogo neprofesionalizam i opšti utisak o njima.Toliko o agenciji,nijednog trenutka nismo dozvolili da nam to pokvari letovanje.
Kassandros apartmani su odlična priča.Nalaze se na krajnjem južnom delu Sivirija,na 2min.od plaže.Znači putićem na kraj dela plaže bez ležaljki,suncobrana i kafića.Nama je to savršeno odgovaralo,druga polovina plaže je potpuno urbanizovana,pa ko kako voli.Apartman nam je bio na spratu(nisko priz.visoko prizemlje i sprat),četvorokrevetni(2sobe),izuzetno komotan iprostran.Zaista je sve kao na slikama na netu.Soba sa velikim bračnim krevetom)velikim ugradnim ormanom,ogledalom....druga prostorija gde je i kuhinja ima krevet na razvlačenje(korektan),pomoćni stočić,sto,stolice,koje mogu da se iznesu na terasu koja je pristojno velika.I sa nameštajem ima dovoljno mesta...kuhinja je kompletno opremljena za 4 osobe.Mali šporet sa dve ringle i rernom koji stoji na svom postolju a ne na frižideru kako je to obično u Grčkoj.Terasa ima sušač nema štipaljke(ali one su sastavni deo spiska za more).Jedino što nema pogleda na more.Sa terase je pogled na borovu šumu i jako lepa okolna dvorišta i kuće.Kupatilo kao i ostatak dobro.Ušli smo u čist apartman bez buba,mrava i ostalih živuljki...Posteljinu su menjali na 5 dana(menjte sami),peškira nema(nama nije smetalo to uvek nosimo).Dvorište je isto jako lepo uređeno sa barom ,recepcijom i ljuljaškom za decu.Na ulazu u dvorište postoji tuš i česma.Vlasnice Eli i Marija su preljubazne i na raspolaganju 24h.Na ulazu recpcije su nam dali brojeve mobilnih tel.za hitne situacije .Za sve što smo pitali su izašli u susret.Govore engleski tako da je i sporazumevanje ok.
Voda je čista i topla. Nema gužve tako da se ima osećaj da je plaža samo vaša,na krajnjem delu plaže smo bili sami uživancija i sloboda na pesku za decu .Plivali i pravili zamkove....Plićak na početku nekoliko metara,pa dublja voda desetak metara i onda pojas od 30 metara pliće vode(odraslima do struka)sa belim peskom i" belom vodom"Kako nam rekoše vlasnice,to je tipično mesto gde grci dolaze na odmor i jako malo kapaciteta se izdaje.
Masutis na ulaku u mesto,jako dobro snabdeven i ok cenama.Svi u masutisu govore engleski,karticu smo dobili bez problema i baš su bili ljubazni.U centru nekoliko radnji ,zezalice za decu nekoliko restorana ...Restorana i kafića ima dovoljno uz šetalište ....
Za grčku hranu su nam preporučili restoran Family u centru i stvarno je odličan.Sve u svemu je bilo odlično i još prepričavamo Siviri....
Hvala za preporuke ,mesto je savršeno za odmor sa malom decom,razmišljaćemo da se možda ponovi...

#70 beckerek

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 23. Sep 2012 - 14:22

Hvala Tanja, zaista lepi utisci. Mi još nismo bili na Kansandri, pa je to jedna od destinacija za sledeću godinu... i Siviri mi deluje mnogo bolje i privlačnije od istočne strane poluostrva.
Kaži mi samo kako je sa wi-fijem? ima li neta negde?

#71 Tanja vskg

turista

• Član

Napisano: 23. Sep 2012 - 23:31

Nama je isto bila prva Kasandra i izbor je pao za zapadnu stranu jer mi se činilo da je još uvek po malo divlja i ne tako urbanizovana i pretrpana kao istočna strana.Bar iz priča onih koji su bili.
Bitna nam je plaža,čisto more i snabdevanje.Sve drugo manje,više,bazen nas ne interesuje,u okviru smeštaja.Nismo mogli da šetamo po okolnim mestima da vidimo kako izgleda ostatak zapadne strane,ali nama je Siviri pružio pravi porodični odmor i uživanciju,jer su nama deca mala 2 i 7 god i ono što se tamo nudi,zadovoljava kriterijume.
Na kraju asfaltnog puta smo pronašli plažu od nekih 50 metara na kojoj smo bili potpuno sami.Deca su imala svu slobodu kretanja po pesku i plićaku a da nikome ne smetaju...Sa plaže smo se pakovali posle zalaska sunca,a na zapadnoj strani je to prednost...
Za večernju priču ima šetalište,zezalice za mlađu decu i nama je neka duža šetnja bila do masutisa.
Doduše mi smo bili od 21.08,pa su grci manje-više već otišli,a kažu da je top sezoni gužva jer su tu njihove porodične priče za letovanje.Nije baš tako malo mesto ali se ne izdaje puno kuća.
U dvorištu Kassandros apartmana postoji bar(internog tipa)jako lepo sređeno(,videće se na nekoj slici kad stignem da ih sredim i postavim),stolice i stolovi od ratana itd i tu imate wi-fi,u večernjim časovima svi tu sede sa laptopovima i kuckaju..
Na netu ima puno slika Sivirija i zaista je tako i plaža i voda....
Cene su za nijansu jače u odnosu npr Vrasnu,gde smo bili prethodnog puta.Ima onih kamiončića sa pokretnom pijacom ,ali su cene iste kao u marketima.Giros sa zazikijem u Family je 3e.Masutis zadovoljava i cenama i ponudom.Hleb je tamo 0,60 i 0,70,
meso prve klase sv .file 5.7e,mlečni proizvodi kao u svim prodavnicama skupi ali vrede 100%,nutela 400gr 2.20e,pahuljice za klince 1,6 400gr itd grčka fanta za ljubitelje iste 1.20......U marketima u centru mesta cene drastično veće,imaju veliku pekaru ,mesare,poslastičarnicu...

#72 beckerek

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 24. Sep 2012 - 06:26

čekamo slike :D

#73 jvm

turista

• Član
  • Poruka:88

Napisano: 25. Sep 2012 - 09:11

Dragi forumaši.Kao sledeće mesto za odmor razmatramo Siviri(odustali od Sikie),ali mi nešto nije jasno.Na forumu su svi komentari za Siviri da je plaža peščana a more plitko i idealno za decu,što nam je jako bitno.Na SAT-ovoj patroli do mesta Siviri, Alvirović kaže da je plaža peščana ali da nema plićaka i da ima podvodnih stena.Sada mi tek ništa nije jasno.Ako može neko objašnjenje, da li je to samo na pojedinim delovima plaže i koji su to delovi.Hvala.

#74 Tanja vskg

turista

• Član

Napisano: 25. Sep 2012 - 13:33

Plaža je peščana i stvarno idealna za malu decu.Mi smo se kupali na levoj strani kada se gleda ka moru,tu nema ležaljki,suncobrana i pratećih sadržaja.To je na desnoj strani,tamo nismo išli,pa ne znam kakvo je more i ulazak.
Na levoj strani,skroz do poslednjih stena kada se ide ka Fourki,more je prvih 2-3 metara plićak,u vodi je pesak prošaran kamenčićima.Nakon toga je pojas od 5-6metara dublje vode gde ne može da se stoji.Ima podvodnih stena ali nisu klizave i počinju u prvom plićaku.Niske su i svi po njima hodaju.Završavaju se sa dubljim pojasem.Kada se prepliva taj dublji pojas nailazi se na plitku vodu,odraslima do struka nekad i pliće (plima ,oseka itd)sa belim peskom i "providnom vodom",vidite svoju senku po dnu kada plivate.To je pojas od 30metara i odlično je .Naša deca su preplivavala taj dublji pojas,stariji sam,mladji u gumi uz našu pomoć,nismo imali problema, uživali su.O prvom plićaku da i ne pričam,tu su ulazili sami.Sve naravno zavisi od dece,naša se ne plaše vode i teško ih je isterati napolje.....

#75 beckerek

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 25. Sep 2012 - 13:49

@jvm
zašto ste odustali od Sikije? mi razmatramo i tu varijantu...

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)