Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

SIVIRI

714 odgovora na temu

#1 bbking

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:359
  • muški

Napisano: 18. Jul 2011 - 21:11

Siviri je odlično mesto divna plaža ali mislim da su malo prcenili ove godine svoje kvalitete.Totalna negativna ocena za Sarizas apartmene iz vremena socijalističkog samoupravljanja.Inače ima odličnog smeštaja ali su cene jaaaakkkkkeeeee.

#2 adzica

backpacker

• Član
  • Poruka:13

Napisano: 20. Jul 2011 - 10:45

Molim te reci mi kakva je plaža u Siviriju? Ima li plićaka za decu? Ima li prodavnica, marketa i naravno girosa koji decu najviše zanima. Mi smo uplatili hotel Stathis i na slikama koja sam uspela da pronadjem na netu, izgleda da je mesto sasvim pristojno.

Hvala na odogovoru
ps. ako imaš neke slike okači ih

Ovu poruku je izmenio mikap: 26. Jul 2011 - 14:54
obrisan citat, direktan odgovor na post

#3 bbking

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 20. Jul 2011 - 13:12

Plaža u Siviriju je najbolja plaža za decu jer je sitan pesak nekih 50 metara od obale a tek na 120 m je dubina od 2 metra.Što se tiče hotela on izgleda fenomenalno spolja i na samoj je obali ima ležaljke ispred na plaži.Vikendom je standardno gužva,ali preko nedelje nije.Zanima me koliko je koštao Stathis i kako ste ga rezervisali?

#4 adzica

backpacker

• Član

Napisano: 25. Jul 2011 - 16:07

Hotel smo rezervisali preko interneta, zatim smo se dopisivali putem emaila, i na kraju čuli telefonom za instrukcije oko plaćanja. Izvršili smo uplatu depozita u visini od 25% od cene aranžmana. Vlasnik je bio zaista ljubazan i razmenili smo gomilu e-mailova dok se nismo konačno odlučili. Mi smo uzeli apartman dvosoban, sa dve odvojene spavaće sobe, kuhinjom, kupatilom i terasom, na prizemlju , od 21.08.-31.08. za 60 EUR dnevno, a drugi app je 45 EUR dnevno i sastoji se od spavaće sobe, dnevnog boravka sa ležajem, kuhinjom kupatilom i teresom. i jedan i drugi su za 3-4 osobe, ali razlika je što prvi ima dve odvojene spavaće sobe a drugi samo jednu.

Ima li radnjičica sa sitnicama , i ima li nekog sadržaja u tom mestu za decu?

#5 Ranka

putnik

• Član
  • Poruka:164
  • ženski

Napisano: 26. Jul 2011 - 07:59

U Siviriju ima radnji sa sitnicama, rekvizitima za plazu, sokicima, a ima veca samoposluga, mislim Arvanitidis na ulazu u mesto. Ima i lep molic i male taverne koje izbace stolove do mora. Taj deo oko molica ima bas mediteranski smek.
Od turista sam videla najvise Nemaca i Engleza,ima mnogo porodica sa malom decom.
Mestani su vrlo ljubazni.

#6 bbking

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 26. Jul 2011 - 22:35

Nije Arbanatinidis već Masutis,i ima par malih radnji u samom mestu.Mesto ne izgleda loše. Ako su deca mala ok je,ako su malo stariji blizu je Kalitea (9km).
Apartmane Sarizas (zapravo gazda je neki Turčin Sariza) ne preporučujem ni u ludilu.Prljavo ružno,najgori smeštaj na zapadnoj obali Kasandre.Da cena nije bila ta koju sam dogovorio još bi bio i međunarodni incident.Ispade da sam ja ućario na njihovoj krizi.Sa druge strane Kasandre su generalno neljubazni prema strancima,počev od supermarketlija,koji sa ponosom pitaju KARTA(jer znaju da nemate i nećete pazariti sa popustom) pa do lezilebovića po trotoarima koji se ne pomeraju čak ni ženama sa 2 dece.
Da nisu plaže puste i dobre i da voda nije topla ne bi moja noga kročila tamo.Valjda će ih malo nedostatak 13. i 14. plate opametiti.
Siviri je dobar ako je smeštaj blizu mora,zato hoteli koji imaju bazene zapravo nisu blizu i nemojte ih uzimati. Mislim da je Statis dobar,mada možda malo po ceni jak.Ljudi su sa druge strane za isti novac dobijali All Inc za 4 osobe.
Vratismo se iz Sivirija i opet bi išli (ne u isti smeštaj).

#7 Devojka

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 27. Jul 2011 - 13:04

I meni se Siviri čini kao OK mesto.
Devojke u supermarketu valjda imaju obavezu da pitaju imate li kartu, čudno kako naši ljudi uvek traže neke teorije zavere čak i u tako banalnim stvarima.

#8 bbking

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 27. Jul 2011 - 16:00

Nije teorija zavere već jasno iskustvo da ako ste stranac onda nemate masutis kartu za kupovinu,sem ako vam ljubazni grk ne uzajmi. A ovo ljubazni je pod navodima,u 90% slučajeva.Ali da se vratimo na temu.Ja sam malo depresivnije razglabao o grčićima.Svakome njegova muka ide kao najveća.
Izvinjavam se.

#9 adzica

backpacker

• Član

Napisano: 29. Jul 2011 - 15:59

Mi smo pre dve godine bili na Halkidikiju i obisli smo tu stranu poluostrva, i naravno odusevili se prirodom i morem. Nisam bila sigurna za ovo mesto. Ne pitam za cene jer su one manje - vise svuda iste. Kupovacu u Lidlu vecinu stvari, tako da mi je bila bitna info da li ima manjih prodavnicica za one svakodnevne potrebstine. Grci su do sada , prema nam, unazad nekoliko godina uvek bili ljubazni. Svuda ima onih koji su manje ljubazni, ali to mi sigurno nece pokvariti odmor. Samo sam htela da se raspitam da li uvece ime gde da se proseta. Inace ide nas malo vise tako da nam u tom smislu nece biti dosadno, a idemo kolima, tako da ce nam cela Kassandra biti dostupna. Znam da je sa te strane (pre dve godine) more bilo MNOGO cistije nego sa strane Polihrona i Haniotija u kojima smo bili smesteni.

#10 bbking

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 30. Jul 2011 - 03:10

More je stvarno čistije,a plaže su odlične.U samom Siviriju možete da prošetate pored obale.Šetalište je oko 2km i imate nešto malo u mestu.Ali je mesto sasvim u redu.ako vam deca ne traže dinamičnu zabavu.Za tu varjantu je Kalitea blizu. Važno je samo gde ste smešteni.

#11 terranova

backpacker

• Član
  • Poruka:15
  • muški

Napisano: 30. Jul 2011 - 07:44

Mastiustis karticu moze dobiti svako. Na info pultu popunis formular i dobijes je u roku od 5 minuta i sa njom ostvarujes dobre popuste. (nes kafa konzerva je sa karticom bila 3,18e, motion sok 1l oko 1,10 ili 1,20, herbal essecnes sampon od 400ml 2,31e). Znaci mozes da imas karticu Matsiutsiusa a da nisi Grk.

#12 bbking

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 30. Jul 2011 - 11:55

Tražio ja prošle godine na 2 mesta i rekli ljubazno,no for strangers. E sad kako ko verovatno.Ovo je lično iskustvo.Ajde da pričamo o Siviriju

#13 adzica

backpacker

• Član

Napisano: 04. Aug 2011 - 20:41

Imate li neke slike iz Sivirija ili sa neke druge plaze koja se nalazi na toj strani Kasandre, a da je zanimljiva? Čuli smo da postoji neka pored mesta Possidi i da je velika i jako lepa.

#14 bbking

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 04. Aug 2011 - 21:37

Imam i rado ću ih podeliti sa Vam ali tek u ponedeljak jer su na disku u Bg, a ja sam u Rimu.Pored posidija postoje 2 lepe plaže.Jedna je peščani sprud,a druga je regularna plaža.Pogledajte ako je hitno na googleearth.Na sprudu je razlika u temperaturi vode sa jedne i druge strane i do 7 stepeni.

#15 adzica

backpacker

• Član

Napisano: 05. Aug 2011 - 15:36

Nije hitno pošto mi putujemo 20-og avgusta, ali voleli bi da budemo upoznati sa svim što nas tamo čeka. Nadamo se da se nećemo razočarati, jer nam se prošli put ta strana svidela, doduše u prolazu jer smo bili smešteni u Polihronu i Haniotiju. Na peščanom sprudu smo bili i potpuno smo oduševljeni koliko je čistas voda, a nije bilo ni naših turista, pa samim tim nije bilo ni buke :-)

Ima li nešto zanimljivo u Kalitei?

Broj korisnika koji čitaju temu: 4

Članovi: 0, gosti: 4, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)