Internet u Egiptu

77 poruka u ovoj temi

Postavljeno · Prijavi

Ima li neko iskustva sa koriscenjem (kupovinom) vodafon kartice.Koliko kosta net preko njega i gde sve ima dometa ova kartica . Konkretno me interesuje za Caribian World (u) Hurgadi .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno · Prijavi

prepaid kartica koju mozes koristiti za pristup internetu (a i sms, mms i pozivi), ukoliko imas neki od smart fonova, možeš kupiti za 10 EF (EF-egipatskih funti, 1€ = 8.5 EF) + karticu sa dopunom od 15/25/50EF, gde je 1 mb prenosa podataka = 1 EF.

ukoliko zelis komforniji pristup internetu (usb 3g modem) sa laptopom, možeš takođe kupiti usb 3g modem za 100 EF, a trebaće ti još u zavisnosti šta želiš paket za prenos podataka. Mislim da za doplatu od još nekih 150-200EF možeš imati praktično neograničeni net na letovanju (6gb podataka)....

napominjem da moraš biti u zoni pokrivanja 3g signalom, a ne mogu ti sa 100% sigurnošću tvrditi da je to slučaj sa Carabian World-om. Raspitaj se kod agencije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Hvala puno na odgovoru , probacu sa njihovom sim karticom .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

prepaid kartica koju mozes koristiti za pristup internetu (a i sms, mms i pozivi), ukoliko imas neki od smart fonova, možeš kupiti za 10 EF (EF-egipatskih funti, 1€ = 8.5 EF) + karticu sa dopunom od 15/25/50EF, gde je 1 mb prenosa podataka = 1 EF.

ukoliko zelis komforniji pristup internetu (usb 3g modem) sa laptopom, možeš takođe kupiti usb 3g modem za 100 EF, a trebaće ti još u zavisnosti šta želiš paket za prenos podataka. Mislim da za doplatu od još nekih 150-200EF možeš imati praktično neograničeni net na letovanju (6gb podataka)....

napominjem da moraš biti u zoni pokrivanja 3g signalom, a ne mogu ti sa 100% sigurnošću tvrditi da je to slučaj sa Carabian World-om. Raspitaj se kod agencije.

Nije mi ovde sve jasno,mi bi poneli notebook,pa ako bi mogao malo da mi pojasnis u vezi tog usb 3g,gde moze da se nabavi i kako funkcionise!

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno) · Prijavi

http://www.telenor.r...odafone-Egipat/

Ovo sam pronasao na telenorovom sajtu , ima tri operatera koja pokrivaju egipat . Predpostavljam da je Vodafon

najbolji tacnije da pokriva najveci deo . Moze se verovatno i na vodafonom sajtu pronaci cenovnik pa da se uporedi

sta se vise ispalti ili neisplati . Ako neko nesto zna vise voleo bih da cujem .

Izmenjeno (neofit)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

http://www.vodafone.com.eg/vodafoneportalWeb/en/P601378041288685280406

uspeo sam da pronadjem i vodafon egipt pa ovo bi trebalo da budu cene , pitanje je samo pokrivenosti .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Poštovani forumaši, imam jedno pitanjce pa bih vas zamolio za odgovor ako zna neko. Naime, imam mts-ov usb modem za net. Da li mogu da ga koristim u egiptu, s tim što bih tamo kupio adekvatnu sms karticu, ili ga moram ovde dekodirati prvo? Da li neko ima iskustva sa tim?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne znam pouzdano, a ima na puno tema pominjanja nošenja sopstvenih modema i kupovine samo kartice.

Sačekaćemo odgovor, a ja imam prozaičnije od tvog pitanja :). Da li laptop nosiš kao ručni prtljag ili ga pakuješ u kofer? Kako ga štitiš od eventualnih cimanja? U neko ćebence? :blush:

Izmenjeno (hiphiphura)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Mogu ja da kazem za laptop? 2 puta sam ga nosila u Egipat. Laptopovi, kamere, fotoaparati se po pravilu nose u rucnom prtljagu. Ja sam ga nosila u njegovoj torbi, znaci kao zasebnu torbicu pored tasne. U avionu stavljala u onaj ormaric iznad glave i to je to. I kameru sam nosila u posebnoj maloj torbici sa sobom gore u avion. Cak su mi rekli kad sam prvi put isla da je pozeljno tehniku nositi kao rucni prtljag. S obzirom kako kofere bacaju pri istovaru na ona kolica, u potpunosti se slazem. Kofer je posle ovogodisnjeg povratka iz Egipta krenuo da se raspada. ne znam sta u mu radili ali nije bilo lepo. :/ Uglavnom, laptop u torbu za laptop, pa na rame i sa sobom u avion, ne, nikako u kofer. :)

Sto se tice modema i kartice. Ako nekom treba, mogu ja da pozajmim modem i karticu, taman da mi ne bi isteklo do sledece godine. Ako neko zeli, mogu da posaljem post ekspresom, pa po povratku da mi vrati. To provereno radi (mora kad ima njihovu karticu unutra), samo ce verovatno trebati da se dopuni sto je jako jeftino. Mada kako je meni onaj lik u Etisalat prodavnici rekao, protok imas bez obzira na dopunu samo je spor ako kartica nije dopunjena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Hipihipihura, laptop ću kao što reče Ivy u "laptop u torbu za laptop, pa na rame i sa sobom u avion, ne, nikako u kofer" :) to je ipak najpametnije, iako i ćebence nije loša alternativa :) Nego, da li proveravaju softvere (da li je legalan) na aerodromu? Prvi put ga nosim, neke sam priče čuo ali nisu proverene. Ivy, hvala na ponudi, poneću ipak svoj modem, pa ako ne radi kupiću tamo ionako će mi verovatno trebati kasnije. Hvala mnogo u svakom slučaju :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Hahaha. Meni nikad niko nije trazio ni da otvorim tu torbu sa laptopom a kamoli da me neko cimao za softver. Mada je moj OS legalan, studentski. :)

A za modem, ok. Ako neko drugi hoce da ga ponese u Egipat da ga koristi pa vrati, dobrodosao je. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

ma nece niko da ti proverava legalnost, tj nelegalnost softvrea :) posebno ne ako ides u Egipat... mozda si cuo da to proveravaju za neke zemlje evropske unije i slicno (mada aj to nisam nikad cula), al za egipat te niko nista ne pita. Ja sam cak iz Hurgade u avion unela litar vode, tamo ti je opsti javasluk na onom aerodromu :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

IvyPoisonNs :srce:, svaka čast što si takva, nekako vraćaš veru u normalne međuljudske odnose u kojima čak ima i poverenja. Raritet. Zakonom bih te zaštitila, maikemi :).

Ljudi, nisam ni mislila na softvere, to može da se pročita u mom postu. Jednostavno nemam iskustva, a ne bih da mi tu ne-jeftinu igračku iscimaju ni na pokretnim trakama, a kamoli pri ubacivanju-izbacivanju prtljaga.

Hvala, sada znam šta mi je činiti.

Da, čula sam da u Egiptu otkrivaju čari interneta i da je skuplji i od vode ;).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

eto vidis lepo ti ja kazem u njegovu torbu ( laptopovu) pa u aviJon..:).. dalje neko je pitao za usb stick :ako imas mts ili bilo koji drugi usb stick on mora biti dekodiran da bi primio drugu karticu i sa njom operisao isto kao i mobitel..pozzz

Izmenjeno (v beckerek)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno · Prijavi

Ivy je stvarna osoba :klanja: i stići će mi Etisalatov stick i kartica!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Trenutno online   51 član, 1 anoniman, 252 gosta (Pogledaj čitavu listu)

• dejanan
    • tasatasa
    • nick034
    • Tamás Szenci
    • Austrijanac
    • Toka1212
    • Ivana0507
    • jasmina964
    • caky95
    • alex307
    • Mikko
    • Rih
    • ajnas08
    • kiki.ns
    • jotev
    • SašaVanja
    • konstantin78
    • MedinaS
    • zoran b.
    • Odbegla Coka
    • Kejghim
    • misajank
    • Jbyn4e
    • marko7
    • Dule991
    • Helena
    • Sandra1985
    • Troskot
    • bane1321
    • bucolina
    • arlekino
    • zaratustra
    • zla_dy
    • Slobek
    • yovca
    • dilajla
    • Ana Martinovic_46961
    • ackol
    • dimic_bata
    • manx
    • zveljko87
    • Gruma
    • splendido
    • pajamen
    • joksavs
    • ћелави глобус
    • fenerbah
    • bokica76
    • frodzer
    • Wizza
    • okito
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

20897
    Ukupno tema
    611672
    Ukupno poruka
  • Naši članovi

• Ukupno članova
      49100
    • Najviše članova online
      737

Novi članovi
    stiklica
    Pridružio/la se
  • Dragi posetioci, predstavljamo vam novi sajt :simple_smile:

Još uvek je sve sveže pa je moguće da ima grešaka koje mi nismo uočili. 

Molimo vas za strpljenje. Hvala! :simple_smile: