Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Internet u Egiptu

56 odgovora na temu

#16 easy

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 13. Jun 2012 - 05:43

Pozdrav svima..
Planiram za dve nedelje da idem ponovo za hirgadu..pa me zanima 3G usb modem sa mobile karticom.
Koliko bi me izasao neki paket od npr 3-4GB za 10dana zajedno sa USB+kartica+dopuna (od 3-4GB)?
Malo sam zbunjen posto je user pod imenom "legend" citiram rekao:

Pogledaj porukulegend @ 14. Jul 2011 - 13:25

prepaid kartica koju mozes koristiti za pristup internetu (a i sms, mms i pozivi), ukoliko imas neki od smart fonova, možeš kupiti za 10 EF (EF-egipatskih funti, 1€ = 8.5 EF) + karticu sa dopunom od 15/25/50EF, gde je 1 mb prenosa podataka = 1 EF.

ukoliko zelis komforniji pristup internetu (usb 3g modem) sa laptopom, možeš takođe kupiti usb 3g modem za 100 EF, a trebaće ti još u zavisnosti šta želiš paket za prenos podataka. Mislim da za doplatu od još nekih 150-200EF možeš imati praktično neograničeni net na letovanju (6gb podataka)....

Sto mi se cini jakooo skupim (to je oko 40eu), dok IvyPoisonNs kaze:

Pogledaj porukuIvyPoisonNs @ 11. Oct 2011 - 22:06

.....To provereno radi (mora kad ima njihovu karticu unutra), samo ce verovatno trebati da se dopuni sto je jako jeftino....
Pa mi sada nije jasno u vezi cene..
Moze neko da pojasni?
Hvala unapred!

#17 easy

backpacker

• Član

Napisano: 13. Jun 2012 - 06:00

Nadjoh ovaj link :http://www.vodafone....531293542683098 ali mi je totalno nejasno..
Da li je u cenu vec ukljucen USB modem i sta mu znaci npr unlimited streaming + 1,5GB!?
Vodafone USB Streamer Unlimited streaming and 1.5 GB LE 100
LE 30 gives 1GB

#18 vlajsa

putnik

• Član
  • Poruka:141
  • muški

Napisano: 14. Jun 2012 - 14:55

usb modem =125 LE
kartica sa 2Gb neta po punoj brzini , posle toga i dalje radi, ali smanjenjom brzinom = 50 LE
Znači cene su bez modema.
Ja sam uzeo modem i 2 GB karticu za 175 LE. Vraćam se oko prvog jula, pa ako nekome treba posle toga modem, može da mi se javi radi dogovora.U Beogradu sam.

#19 easy

backpacker

• Član

Napisano: 15. Jun 2012 - 03:44

Zahvaljujem na detaljnom odgovoru!
Imas P.M. u vezi USB modema.. :)

Ovu poruku je izmenio ljerka: 15. Jun 2012 - 05:53
obrisan citat prethodnog posta

#20 Davie

backpacker

• Član
  • Poruka:20
  • muški

Napisano: 16. Jun 2012 - 12:14

Evo da Vam se javim iz Hurgade. S obzirom da je u hotelu Hostmark njihov wireless 50 eura nedeljno (ja sam ovde 2 nedelje), rešio sam da uzmem 3G modem.
Svoju opremu sam uzeo u Senzo Mall-u.

Evo što se tiče cena:

Provajder: Etisalad

USB modem + SIM= 125 LE + 15 LE
500 mb = 49 LE
2 gb = 99 LE
6 gb (ja sam ovaj uzeo) = 149 LE

Provajder: Vodafone

200 LE = USB+SIM+500mb
250 LE = USB+SIM+2gb
300 LE = USB+SIM+6gb

Samo da napomenem da je potrebno da ponesete svoj pasoš, kako bi mogli da zapišu broj pasoša, čisto radi procedure, ništa strašno.

#21 easy

backpacker

• Član

Napisano: 16. Jun 2012 - 15:53

Znaci Vodafon duplo skuplji...
Hvala na infou!

Ovu poruku je izmenio ljerka: 10. Jul 2012 - 16:59

#22 Davie

backpacker

• Član
  • Poruka:20
  • muški

Napisano: 16. Jun 2012 - 16:40

Ne, ne, nismo se razumeli... Etisalat za 6gb i usb uzima ukupno 275 LE, a Vodafon za usb i 6 gb 300 LE !!! znaci 25 le razlike...
Izvinjavam se ako sam nejasno napisao...

Ovu poruku je izmenio ljerka: 10. Jul 2012 - 16:59

#23 seagull

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2605
  • ženski

Napisano: 16. Jun 2012 - 17:17

@easyZnaci Vodafon duplo skuplji...
Hvala na infou!

Ja stvarno ne vidim da je Vodafon duplo skuplji! Kada saberes 140+149Le=289LE, a Vodafon 300LE, razlika je 11LE to je oko 1,5 evra

#24 easy

backpacker

• Član

Napisano: 16. Jun 2012 - 20:46

Pogledaj porukuDavie @ 16. Jun 2012 - 16:40

Ne, ne, nismo se razumeli... Etisalat za 6gb i usb uzima ukupno 275 LE, a Vodafon za usb i 6 gb 300 LE !!! znaci 25 le razlike...
Izvinjavam se ako sam nejasno napisao...
A da..pa nisi pisao da imas u paketu USB kod vodafona :)
Naravno da sam pogresno razumeo!
Mada si sada vec promenio..

#25 selena65

backpacker

• Član
  • Poruka:24

Napisano: 09. Jul 2012 - 10:42

Da se nadovezem na ovu temu , ja sam bila u hotelu Tia height gde je 6 dana internetna preko hotela bilo 100 dolara sto je van pameti.Nama je nas vodic ponudio modem sa internetom za 11 dana koriscenja bilo je 25 eura s tim da smo mu taj modem vratili posle zavrsetka aranzmana.Moram napomenuti da smo mi bili u zalivu Makady bay gde da bi verovatno nabili modem i usb bilo potrebno da idemo do hurgade , tako da nam je ovo bila najjednostavnija varijanta

#26 neofit

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:283
  • muški

Napisano: 10. Jul 2012 - 14:43

Moram da pitam ima li gde kakav utisak o hotelu , deluje mi da je bas ok

Ovu poruku je izmenio ljerka: 10. Jul 2012 - 17:00
obrisan citat prehodnog posta

#27 dekica

backpacker

• Član
  • Poruka:4
  • muški

Napisano: 22. Jul 2012 - 16:30

ja imam usb stick,potrebna mi je znaci samo sim kartica.Mislim da bih uzeo Vodafonovu karticu (zbog pokrivenosti) Iz iskustva sta mislite koliko GB mi je dovoljno za 2 nedelje boravka i koliko je to u evrima ? Da li se to dopunjuje i gde ako vam vodic ponudi sim karticu ? Mozda neko vec ima Vodafonovu karticu za Egipat u BGD pa ukoliko zeli da joj "produzim zivot" neka mi samo da predlog...imamo jos vremena do subote 28.7.

#28 sil222ver

backpacker

• Član
  • Poruka:380

Napisano: 06. May 2013 - 17:21

idemo za 10 dana u caribbean world some bay koji je 45 km udaljen od hurgade, ali cemo otici jedan dan onim hotelskim autobusom donde. E sad me interesuje par stvari, koliko je opasno tamo, gde generalno te ostavlja autobus? U toj sakali? Mene interesuje obavezno da kupim karticu za mob sa internetom ili onaj usb modem sa internetom da koristim na lap topu. A to sam cuo da ima u senzo mallu, da li je on blizu sakale, da li moze bezbedno da se ide tamo.

#29 beogradjani

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1501
  • ženski

Napisano: 10. May 2013 - 06:30

ne znam za ove stvari za net,posto me to nikad nije zanimalo,ali nemate razloga da se plasite sto se tice sakale,tj.mesta gde vas bus ostavlja.sakala tj.sheraton road(kako se zove ulica glavna :-) ),je sa obe strane puna radnji,hotela i svega i svacega i tu cete pazariti sve.turista ima koliko hoces.pretpostavljam da cete ici uvece u shoping,sve je osvetljeno i nema brige.necete se sigurno zavlaciti po budzacima,a necete ni imati puno vremena,koliko znam te bus ture-jedva da imate 3h na raspolaganju.

#30 Vladan29

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • muški

Napisano: 11. May 2013 - 21:43

Senzo mall ti je u južnom delu Hurgade i od centra ima 17 km tako da ti se ne isplati to kada dolaziš hotelskim busom.Ove godine prvi put nisam odlazio u Sakalu ali sam video da u prodavnicama A-Market (abu ašara) imaju vodafonove momke i štand tako da sigurno to imaš i u sakali.U Senzo mall imaju samo firmirane butike koje postoje i kod nas i cene su ili iste ili jače nego u Srbiji.
Cene internet modema(vodafonovih) nisam zapamtio ali sam vodio neke naše koji su bili zainteresovani za internet i rekli da nije skupo .Probaj možda da uđeš na sajt vodafona u egiptu možda ima cene.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)