Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Kolima do Krfa

323 odgovora na temu

#1 flyche

backpacker

• Član
  • Poruka:17

Napisano: 24. Jun 2007 - 11:28

Ukoliko je neko vozio ovu rutu bio bih mu zahvalan da mi prnese sva moguca iskustva. Kojim putem,u kom je stanju, koliko vremenski traje put,eventualni odmori usput....

Hvala unapred,

Vlada

#2 witchsandra

backpacker

• Član
  • Poruka:12

Napisano: 03. Jul 2007 - 18:33

Ja i moja porodica smo isli kolima na Krf. Moj savet ti je da pratis gde god mozes zelene table jer one upucuju na autoput koji je jos uvek delimicno gotov. Ono sto je vec uradjeno u mnogome skracuje put, a da ne pricam muke koje mozes doziveti iduci starim putem. U principu najveci zez je kod grada Janjine. Nije bas najbolje obelezen pravac ka novom putu pa smo se mi u odlasku dobro zeznuli (cak smo pitali i mestanina za pravac, koji nas je uputio na stari put, valjda iz najbolje namere, ko ce ga znati) i izbili na stari put koji je cista agonija. Hvala bogu na klima uredjaju inace mozes da se ubijes na mestu ako na vrucini moras da se motas gore dole po krivinama koje su kao lakat... Maksimalna brzina ti je 40km/h. Srecom od Janjine do Igumenice je skoro ceo put nov gotov, a njegove blagodeti smo osetili u povratku. U Igumenici se hvata trajek za Krf. Obavezno se cenjkati sa ponudiocima, pogotovu kao ide vise vozila zajedno. Navodno su prvi i poslednji trajekti sa popustom od 50%, ali morate da im trazite popust inace ce vas osisati bez pardona..

#3 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3840
  • ženski

Napisano: 04. Jul 2007 - 09:05

Pogledaj porukuwitchsandra @ 3. Jul 2007. 19:37

U Igumenici se hvata trajek za Krf. Obavezno se cenjkati sa ponudiocima, pogotovu kao ide vise vozila zajedno. Navodno su prvi i poslednji trajekti sa popustom od 50%, ali morate da im trazite popust inace ce vas osisati bez pardona..

Prvi i poslednji trajekti daju popust? Za ostale se ne cenkamo? Zar je moguće da nije fiksna cena? Najviše mrzim da se cenkam...

#4 witchsandra

backpacker

• Član

Napisano: 04. Jul 2007 - 10:44

Nismo ni mi znali, ali navodno kazu da je tako (za prvi/6.00am i poslednji trajekt). Standardna cena trajekta Igumenica-Krf je koliko je secam 30 evra za auto i 6.5 evra za odrasle. U povratku smo dobili popust od 50% pa je to izaslo nekih 30 evra. Razlika je bezmalo 20 evra...

#5 mona

backpacker

• Član
  • Poruka:24

Napisano: 04. Jul 2007 - 13:10

Da li ste se odmarali negde? Koliko ste ukupno putovali?
Unapred hvala!

#6 sakicar

backpacker

• Član
  • Poruka:26

Napisano: 04. Jul 2007 - 13:44

Mi smo se pre desetak dana vratili sa Krfa. Iz Nisa smo putovali 11h...od toga 40min. stajanja na granici, 1h i 30 min. odmora.....Poslednjih 250km je u krivinama-serpentinama.....

NAJKRACI PUT NA KRF ZA PUTNIKE KOJI KORISTE SOPSTVENI PREVOZ

1.Savremenim autoputem Beograd-Niš-Skoplje do grckog granicnog mesta Evzoni
2. Od granice se prati putokaz Atina (ne ulazi se u Solun) do skretanja desno (zapadno) prema gradovima Verija i Kozani
3. Egnatija put od skretanja preko Verije, Kozanije do Grevene (ne ulazi se u gradove, prati se zelena tabla na kojoj piše Egnatia Road)
4. Od Grevene se ide starim putem prema Mecovu
5. Nekoliko kilometara posle Mecova skrece se levo i koristi novoigradene deonica Egnatije u dužini od 10-ak kilomatara.
6. Nastavlja se starim putem prema Janini (Ianina).
7. Ulaskom u grad Janinu prati se putokaz Egnatija Igumenica (na levo).
8. Od Janine do Igumenice stiže se Novom trasom Egnatija puta, sa deonicom starog puta od 10-ak kilometara.
Na taj nacin put od grcke granice Evzoni do Igumenice stiže se za oko 5-6 sati (ranije je za isto rastojanje bilo potrebno 9-10 sati preko Larise, Meteora i Katare). Završetkom Egnatija puta u celini od Evzonija do Igumenice ce se stizati za 4-5 sati.

Sto se trajekta tice, putovali smo 1h i 10min...za auto i tri osobe platili 45e......a postoji i jeftinija varijanta gde trajekt putuje 2h, ide dva puta dnevno i za auto i tri osobe kosta 31e.

#7 amai

backpacker

• Član
  • Poruka:37

Napisano: 04. Jul 2007 - 15:03

Za sve informacije o Krfu posetite sajt www.krfnadlanu.com

#8 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • Poruka:1338
  • muški

Napisano: 04. Jul 2007 - 16:51

Pogledaj porukuamai @ 4. Jul 2007. 16:07

Za sve informacije o Krfu posetite sajt www.krfnadlanu.com

Pa ne bas za sve informacije, jer je veci deo sajta u izradi, ali kad bude bio gotov, mozda ce necemu i sluziti. Za sada ovde ima mnogo vise svezih informacija.

#9 jelenitsa

backpacker

• Član
  • Poruka:19

Napisano: 04. Jul 2007 - 19:11

moram i ja da budem malo dosadna, ali da vidim jesam li dobro razumela
1. cenkanje je samo za prvi i poslednji trajekt? jel ostali imaju fiksne cene? ja to ne umem da radim pa mi se uopste ne mili pomisao na to
2. ima jeftiniji i skuplji trajekt, a jeftiniji ide 2 puta dnevno? da li neko zna kad su ta dva termina i isplati li se cekati ih?
3. culi smo da se na granici placa neka ekoloska taksa? koliko?
4. jel ste imali u kolima protivpozarni aparat? i je li obavezan?
5. imali li policije na putevima kroz sve tri drzave?

hvala
life is harder than you...

#10 jerotije_legenda

svetski putnik

• Član
  • Poruka:888
  • muški

Napisano: 05. Jul 2007 - 08:15

Moze li se izdrzati put da se putuje u "cugu" ?
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

#11 witchsandra

backpacker

• Član

Napisano: 05. Jul 2007 - 08:21

Evo tacno kako je to bilo. Na povratku za Beograd Dan ranije smo otisli do pristanista da se raspitamo za termine i cene. S obzirom da se iz nase kuce vracala jos jedna porodica za Beograd resili smo da probamo da dobijemo popust na "kolicinu". U pitanju su znaci dva auta i seradm persona. Covek nam je dao popust 50% na to (u pismenoj formi na nekom njihovom flajeru). Kasnije u toku veceri smo saznali da je ta porodica vec uzela karte solo i da su i oni dobili neki popust na jedan auto i 3 osobe (ukupno 35 evra). Mi smo sutra dan kupili karte za sebe po ceni od 32 evra za auto i 4 osobe (naravno na pitanje gde su prijateljji smo rekli da ce doci kasnije u toku dana da kupe kartu :)).

E sad da se vratim na ono prva i poslednja voznja. Posto smo se pohvalili da smo napravili dobar posao sa kartama jedan od stanara u kuci nam je rekao da to nije nikakvo trgovacko umece cenkanja vec je uobicajena praksa da za prvi i poslednji polazak trajekta daju popust. On je to od nekoga cuo, ne znam od koga... Treba se raspitati u agenciji (mozda vozaci autobusa znaju?).

#12 witchsandra

backpacker

• Član

Napisano: 05. Jul 2007 - 08:25

Da napomenem da je cena karte u dolasku na ostrvo bila skoro 60 evra. Znaci poprilicna usteda...

#13 witchsandra

backpacker

• Član

Napisano: 05. Jul 2007 - 08:31

Sto se tice puta povratak je izgledao ovako: Ustajanje 4.20am, 5.30am krecemo iz Dasije u luku u Krfu koja je udaljena nekih 20 min voznje. 5.50 utovar na brod, 6.00 brod krece. Plovidba traje 1.45 min. osim ako ne uzmete brzi. Bez zadrzavanja na granici oko 5 popodne smo bili u Predejanima. U Beogradu smo bili oko 8 uvece. Znaci od 6 ujutro do 8 uvece, 14 sati.

#14 svudapodji

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 05. Jul 2007 - 10:10

Na Krf kolima treba da ide onaj ko uziva u voznji, ko nije zivac, ko ima vremena, strpljenja. po mogucstvu ako ima dva vozaca...Naravno, sve muke se isplate na licu mesta, gde je imati svoj auto pravi bingo...Krf bez auta, svog ili rentacar, smatram promasenom investicijom...Sebe smatramo porodicom koja pazljivo i prilicno detaljno planira letovanje i uvek ostavimo odredjeni procenat za iznenadjenja...Iskustva to nalazu...
Izvinjavam se ako ce uvrediti nekoga ovo, ali nama nisu uopste bile bitne cene trajekta, vec vremena kada krecu i da li su iz brze ili spore varijante. Da li cu ustedeti 15-20 evra time sto cu ici prvim ili poslednjim...bas me briga...ali, dopustam da je nekome i to vazno...
Po nama najbitnije je da i putovanje do odredista,ma gde bilo, bude deo uzivanja i opustanja. Autom do Krfa, sazeto, znaci oko 700 km lagane voznje i oko 300 km oprezne,a ponekad i teske voznje. Isli smo na KRF 11. do 21.juna. Bez dileme, autom se ide klasicni deo Srbija, Makedonija...u Grckoj se ide pravo od prelaza Evzoni, sve dok se ne vidi oznaka za skretanje Kozani - Veria..nikakav problem, to je sve laganica...sve do Grevene (iza Verie). Tu prestaje autoput, koji je u izgradnji, pocinje tezi deo. Za neiskusne i nestrpljive vozace MNOGO tezi deo puta...Pogotovo ako je (u sred leta) pracen kisom ili maglom...a moze da bude bude zato sto se na 0 metara nadmosrske visine penjete na 1690 n/m! i zato sto je 90 odsto toga DUPLA PUNA LINIJA! A tu voze svi kamioni i autobusi koji pice ka Janjini i Igumenici!
Sustina je da se prate oznake koje upucuju na EGNATIA ODOS. To je ime koridora koji spaja tursku granicu Grcke sa lukom Igumenica. Taj put je u izgradnji i problem je sto ce vas oznake cesto "seliti" s autoputa i vracati. Morate biti JAKO pazljivi. Uz to, nekada zatvore i vec izgradjeni deo autoputa i vrate vas na stari deo. Svi stari delovi tog EGNATIA ODOS su serpentine i krivine!
Ako ne zurite, imate para...itd...mozda ne bilo lose planirati put u 2 dana sa spavanjem negde...mi smo izabrali Mecovo, planinsko mesto malo ispod prevoja na 1690...vrlo egzoticno i simpaticno...odatle je jos oko 200 i nesto km do Igumenice,a li to je najteze preci, obzirom da je prosek oko 40/50 km h...Treba biti pazljiv u Janini, jer se prolazi kroz grad...samo traziti oznake za EGNATIA ODOS zelene boje...ima i plavih oznaka koje upucuju ka Igumenici, ali to je stari put,,,on po kvalitetu nije los ,ali je to jos 92 km krivina, penjanja, spustanja, serpentina...novi put Janina - Igumenica takodje je prekidan delovima starog...idu oznake levo-desno-pravo...Vazno je biti pazljiv, u sustini Grci su to dobro obelezili...ali uvek ima kiksa...dovoljno je sekund nepaznje da vam promakne tabla...

#15 milenaidaki

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3840
  • ženski

Napisano: 05. Jul 2007 - 10:29

Svudapodji,
Pošto i mi putujemo do Krfa kolima, imam jedno pitanje. Pošto planiramo da putujemo danju, do koliko sati uveče primaju goste u Metsovu (i mi hoćemo da prespavamo tamo)? Kada ste vi stigli i gde ste prespavali, zbog eventualne preporuke.

Potpuno se slažem sa konstatacijom za trajekt. Ideš na put na kom ćeš dosta potrošiti tako da ušteda od par desetina evra ne znači puno, još ako za to moraš da se mučiš na bilo koji način (ustajanje u cik zore, čekanje i sl) ne vredi.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)