Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Prenoćište ili dnevni odmor na putu za Grčku

1954 odgovora na temu

#496 model 62

backpacker

• Član
  • Poruka:8
  • ženski

Napisano: 18. Apr 2011 - 12:34

Nasla sam naziv na netu ali kako se zove samo mesto i z vasih iskustava da li je pocetkom juna potrebno rezervisati?:razmislja:

#497 SanjaG

putnik

• Član
  • Poruka:141
  • ženski

Napisano: 18. Apr 2011 - 13:16

" Nasla sam naziv na netu ali kako se zove samo mesto i z vasih iskustava da li je pocetkom juna potrebno rezervisati?:razmislja:"

Mesto je Novi Dojran. Ja sam rezervisala za nas, za svaki slučaj, a idemo na more 12.07. To sam uradila putem maila stovariste@apartmanidan-dar.com.mk. Odgovorili su mi na mail u roku od jednog dana, žena se zove Sunčica. Prilikom rezervacije nije potrebno ništa plaćati, ona samo upiše tu rezervaciju a plaća se kad stigneš tamo.
Dala mi je i kontakt telefone:
mobilni 00389(75)222-932
Fiksni 00389 02 2054-656 Suncica
Postavljena slika

#498 boxi

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:211
  • ženski

Napisano: 18. Apr 2011 - 14:31

Mi planiramo da u povratku sa Lefkade svratimo u Dojran na dnevni odmor, bez spavanja, vec da tu budemo u vreme rucka i dok su najvece vrucine, da se klinac protegne. Interesuje me neki proveren restoran, sredjena plaza, hladovina, mozda neko decije igraliste?

#499 STRUNA

backpacker

• Član
  • Poruka:21

Napisano: 02. May 2011 - 10:07

evo me opet da vam odgovorim ,mi smo bili dvadeset i nekog juna i predhodno smo rezervisali preko njihovog sajta kad smo stigli bili smo bukvalno jedini gosti.U apartmanu imate i frizider i tv i klimu ...bas sve sto vam treba.mesto se zove dojran ima stari i novi ,smestaj dan dar se nalazi u novom delu na glavnom i jedinom putu u mestu nemozete promasiti,a imaju i sajt pa pogledajte.

#500 STRUNA

backpacker

• Član
  • Poruka:21

Napisano: 02. May 2011 - 10:12

Pogledaj porukuboxi @ 18. Apr 2011 - 14:31

Mi planiramo da u povratku sa Lefkade svratimo u Dojran na dnevni odmor, bez spavanja, vec da tu budemo u vreme rucka i dok su najvece vrucine, da se klinac protegne. Interesuje me neki proveren restoran, sredjena plaza, hladovina, mozda neko decije igraliste?
mi smo rucali u jednom malom restorancicu brze hrane ali imaju dobar izbor klope basta je odmah pored jezera i plaze vrlo je prijatno i klopa je odlicna i jako povoljna neznam kako se zove ali stalno se cuje nasa muzika.

#501 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:760
  • muški

Napisano: 02. May 2011 - 10:29

@boxi

Restoran/picerija PREZIDENT sa lepom baštom u hladovini i izuzetno povoljnim cenama. Smeštena u glavnoj ulici kroz Stari Dojran iza hotela POLIN i u blizini pijace, parka i uređenog dela plaže. Slike od prošle godine možete pogledati na linku (obrisano zbog reklamiranja).

Pozdrav i lep provod na (obrisano zbog reklamiranja)!

Postavljena slika                  sitonijanadlanu                Postavljena slika

#502 boxi

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 02. May 2011 - 18:55

Hvala, svidja mi se. Definitivno cemo tu da pauziramo za rucak. Plan je da u povratku krenemo rano ujutru sa Lefkade, tu odmaramo u vreme najvecih vrucina i popodne krecemo ka Prohoru gde bi nocili. A ujutru posle dorucka nastavak puta kući i stižemo taman na "maminu supu".
U odlasku planiramo nocenje u Kalampaki ili Metsovu, zbog klinca ne bi vozili sve "u jednom cugu", već opet polako: doručak Predejane ili Džep, kafica i užina u "Romantiku" na Veleškom jezeru ili Popovoj kuli...imamo vremena još za razradu detalja!

#503 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 02. May 2011 - 19:18

@boxi

Svakako izaberite (obrisano zbog reklamiranja) za noćenje jer METEORI ipak traže više vremena za obilazak ovog čuda prirode, a i dosta se silazi sa puta. Mi smo letos pri povratku sa Lefkade prenoćili u mestu KASTRAKI u podnožju Meteora i sa žaljenjem konstatovali da je jedan dan na Meteorima premalo. METSOVO je odličan izbor, prelepo planionsko mesto, a potrebno je samo 4km sići sa EGNATIA autoputa. Nakon pauze u Metsovu put do Lefkade je pesma, a predlažem vam da produžite Egnatiom do IGOUMENITSE pa obalom (obrisano zbog reklamiranja) do PREVEZE. Ovde ima svašta da se vidi, Plataria, Syvota, Parga, ušće reke Aheron i gomila rajskih plaža kako bi "pripremljeni" stigli na Lefkadu.

Sve najbolje!

Postavljena slika                  sitonijanadlanu                Postavljena slika

#504 boxi

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 02. May 2011 - 19:37

Mi volimo aktivan odmor tako da smo prosle godine kombinovali po nekoliko dana u Pargi i na Krfu pa smo Aheron i okolinu Parge obisli. Ove godine kombinujemo Lefkadu i Kefaloniju.
Sta nam preporucujete za voznju (bez obilazaka) od Metsova do Lefkade ili Kilinija, ako budemo prvo isli na Kefu (jos se kombinujemo sta ce biti prvo): da li ici do Igumenice ili ovim drugim putem?

#505 OkiliNS

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 10. May 2011 - 15:59

Pozdrav,
planirajuci povratak sa letovanja, na forumu sam nasla puno korisnih saveta.
kontaktirala sam:
1.hotel Popova kula - cena 80 eura /apartman sa doruckom
2. hotel Park Ngotino - cena 50 eura /apartaman sa doruckom
3. apartman Dan-Dar Dorjan - cena 40 eura/apartman ili 10 eura po osobi.

Posto planiramo obilazak Soluna po lalinski - lagano, Dorjan je najbolja solucija udaljena od Soluna 75 km - samo bih volela da mi potvrdite da li prelaz Dorjan radi 24 sata.

#506 sitonijanadlanu

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 11. May 2011 - 10:36

Prelaz DOJRAN/DOIRANI radi 24h, ali ne i free shop sto ce nekome biti vazno!

#507 boxi

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 11. May 2011 - 20:13

Citat

hotel Popova kula - cena 80 eura /apartman sa doruckom

Mi smo prošle godine početkom septembra sobu "Merlot" platili 40eura, rucak za nas troje sa tri pica nas je izašao 27eura. Prvi put kada smo ih kontaktirali poslali su nam cenovnik sa cenama soba 60-120 eura, ali onda su uveli neko letnje sniženje i "Merlot" je bila 40 eura.

Ovu poruku je izmenio mirarbi: 13. May 2011 - 19:56
nezatvoren citat

#508 OkiliNS

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 12. May 2011 - 12:54

Citat

Mi smo prošle godine početkom septembra sobu "Merlot" platili 40eura, rucak za nas troje sa tri pica nas je izašao 27eura. Prvi put kada smo ih kontaktirali poslali su nam cenovnik sa cenama soba 60-120 eura, ali onda su uveli neko letnje sniženje i "Merlot" je bila 40 eura.

Cene koje sam navela sam dobila na upit, putem e-mail. Nijednom nisu spomenuli neku mogućnost popusta, čak sam navela i da su pitanju dve porodice.
Kako suprug i ja imamo troje dece (17, 12 i 7 godina), za nas su napomenuli da bi čak trebalo da uzmemo dve sobe, kao da se ne guramo u bračnom krevetu.... (hej, u pitanju je 1 noć!!!!!!!!)
Hotel Park Negotino je napomenulo, da pošto su u pitanju dve porodice, mi dobijamo prenoćište za isto 50 eura.
Mi smo se odlučili za Dan-Dar aprtmane na Dorjanu.

Ovoj je PLAN, jedva čekam da ga realizujemo:
15.6. - Letovanje NEI PORI, obilazak METEORI, VOLOS, LARISA, MANASTIR DIONISIOS-OLIMP, u povratku SOLUN, i ponovo videti Dorjansko jezero.

#509 MedM

putnik

• Član
  • Poruka:107

Napisano: 12. May 2011 - 15:54

Pozz!
Poučen vašim iskustvima, rezervisao sam mailom sobu u Dan-Dar, odgovor stigao odmah. Na upit za krevetac mi je odgovoreno da će mi dati sobu sa tri kreveta po ceni dvokrevetne što je zaista pohvalno.
Zaista ne želim više da vozim noću za Grčku makar put nije toliko dug, Sitonija je u pitanju. Ali...vožnja je gotovo celu noć i onda kad dodjemo i tako ne možemo u sobu pre podneva....a kad se raspremim nizašta više nisam i propadne mi dan.

#510 cilegole

putnik

• Član
  • Poruka:108
  • muški

Napisano: 12. May 2011 - 17:06

Slažem se !!
Ako imate dovoljno dana odmora i ..:blago:.. mogoćnosti, varijanta sa jednim prenoćištem na putu za Grčku je veoma dobra. Prvo putujete preko dana a drugo imate mogućnosti da još ponešto vidite usput.
Na relaciji prema Solunskoj regiji sve do Tasosa, Dojran je odlična lokacija..
Preporučujem i put (pogotovo u sezoni kada su gužve na putu i graničnim prelazima velike) preko prelaza Prohor Pčinjski (ko nije do sada, može da obiđe i veoma lep manastir) a u Makedoniji relaciju kod Kumanova levo za Sveti Nikole, pa preko Štipa i Strumice do Dojrana. Put je i u jeku najveće sezone skoro prazan a puno interesantniji nego autoputem kroz Makedoniju. Do Dojrana je put neznatno duži ali zato, sa prenoćištem, imate i dovoljno vremena za usputna zaustavljanja.
Ujutru vam je granični prelaz u Dojranu bez gužve i dohvatna vožnja do svih destinascija u Grčkoj Makedoniji vam je do ranih popodnevnih sati - taman da uđete direktno u sređene sobe !

Naravno sasvim su odlične varijante i sa prenoćištem u Prohoru ( "taktika sa dva zaustavljanja" :kolce:) ili u Popovoj Kuli, pa posle jagnjetine u "Starom Javoru" u Mezancima kod Đevđelije ni gužva na Evzoniju vam neće teško pasti.

Sve u svemu, kao što već neko reče, odmor počinje već u kolima čim prođete pozdravnu tablu svoga mesta :yesss: !!

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)