Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

- - - - -

CENE Marmaris

79 odgovora na temu

#1 lelalela

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 21. Jun 2007 - 20:48

Bila sam dva puta u Kušadasiju, sada sam se odlučila za Marmaris, znam da je skuplji. Koliko? :unsure:

#2 Lana_

turista

• Član
  • Poruka:59
  • ženski

Napisano: 21. Jul 2007 - 12:44

I mene to zanima, ali izgleda da niko nece da nam odgovori :(

#3 ines

backpacker

• Član
  • Poruka:41

Napisano: 04. Aug 2007 - 13:46

evo ja cu da vam odgovorim....
juce sam dosla iz marmarisa. prethodne 3 godine letovala sam u kusadasiju.
razlika u cenama je dosta velika. marmaris je mnogo skup. mnogo znaci bas mnogo. bar za nase uslove ovde u srbiji. ima srba ali ne koliko i u kusadasiju. u marmarisu je jako puno stranaca i to rusa, engleza,holandjana,poljaka i tako dalje. i samim tim cene su dosta podigli.
pivo je 10 lira.....ili 500 din.
kafa 5 lira.....ili 250 din.
dupli viski je 30 lira....ili 1500 din.
plaze su inace jako lose....more je prljavo i puno trave. i svuda moras da platis suncobran jer peskire nemas gde staviti. obavezno idete u icmeler na plazu. tamo je more malo bolje ali opet nije sjajno.
ako vas jos nesto zanima pitajte slobodno.....
jeftina a dobra klopa ima u restoranu pizza pizza...tako se zove. nesto kao mek ali jeftinije i bolje...

#4 Lana_

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 04. Aug 2007 - 14:37

Ufff nisam ocekivala ovakav odgovor :huh: A koliko kosta recimo pica, lazanje, doner, sladoled itd? Koliko kosta odlazak u aqua park, na izlete? Koliko kosta iznajmljivanje lezaljki i suncobrana? Da li je garderoba jeftina kao u Kusadasiju? Gde se nalazi taj restoran koji si pomenula i da li si mozda isla u tasty bites? :unsure:

#5 ines

backpacker

• Član
  • Poruka:41

Napisano: 04. Aug 2007 - 15:33

jako je bitno da uvek kazes da si iz srbije posto su cene za nas nize. mada imali smo slucaj da su nas kao ponizavali...znas ono ....vi srbi....nemate nista i tako to. pa onda nece da nam menjaju pare u menjacnici zato sto ne menjamo velike kolicine novca. pazi se u menjacnicama,svuda gledaju kako da te zeznu. uvek gledaj kurs i prvo pitaj koliko je recimo 10 evra pa tek onda menjaj. jer jedno pise a drugo ti daju. pizza pizza restoran se nalazi kod hotela kardeniz,bas tu u glavnoj ulici. u restoranu gde smo mi jeli na plazi u icmleru pizza je bila 12 lira a to je 600 dinara. mozde da se nadje negde nesto jeftinije ali u principu je jako skupo. u klubovima posebno. ako pijes,pice obavezno kupi u beogradu jer tamo je u radnji pice isto nenormalno skupo...
ako te nesto zanima slobodno pitaj jos.....

zaboravi....
doner ti je na ulici kad jedes 5 lira sto je 250 dinara
a sladoled 3,5 lire sto je 175 dinara.....
a kad jedes doner u restoranu negde je recimo od 13lira pa i do 30 lira,kako gde

#6 Lana_

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 04. Aug 2007 - 15:45

Zaista je jako skupo u odnosu na Kusadasi :huh: Inace znam da se uvek i za sve treba cenkati, jer sam i ja do sada letovala u Kusadasiju... Sto se tice tog restorana "pizza pizza", ja idem u hotel Karadeniz tako da mi to bas odgovara. Super. Hvala ti puno na informacijama, ako se setis jos neceg interesantnog - pisi, jer je svaki savet dobrodosao :)

#7 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 04. Aug 2007 - 17:09

Pre dve godine se jako lepo i jeftino jelo u Marmarisu...

http://www.putovanja...?showtopic=1822

#8 Lana_

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 04. Aug 2007 - 17:23

Mmm njami. Uopste me ne iznenadjuje sto je Marmaris iz godine u godinu sve skuplji, jer to je ipak mesto gde ima najvise Engleza, Rusa itd, a oni su spremni da plate bez problema...A sta cemo mi Srbi, sirotinja :/ Ali ipak vredi otici, videti, doziveti... Ja sam ranijih godina bila jako skepticna kad je Turska u pitanju, mislila da je u Grckoj najlepse i samo tamo letovala, ali def. su Turci najbolje savladali lekciju iz turizma, a to vidis tek kad odes tamo. Jeste nerazvijena zemlja ali im je turizam na extra nivou...

#9 Ja_Mina

turista

• Član
  • Poruka:85
  • ženski

Napisano: 02. Jul 2009 - 12:25

Pogledaj porukuMila09 @ 1. 07. 2009 - 23:54

Evo ja sam jedna od tih "sveze doslih iz Marmarisa" i to upravo iz hotela Karadeniz :-)
Hotel kao prvo ima najbolju mogucu lokaciju, za pozeleti, u Marmarisu!
Plaza ispred hotela se placa, mada se i za nju cenka, tako da u principu ne prave problem i ako samo popijete pice tamo... Osoblje u hotelu je ljubazno, hotel za 2 zvezdice odlican, cist, nalazi se na glavnoj ulici tako da je sve nadohvat ruke...

Bas mi je drago sto si zadovoljna.

Hvala na 'svezim informacijama' :D

Cene, izleti, akvpark, stvari za videti, iskustva ????? :)

Hajde pricaj :D

#10 Mila09

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 02. Jul 2009 - 17:28

Sto se cena tice, verujem da su drugacije u sezoni, ali evo primera:
1 euro = 2 turske lire , dakle sve se deli sa 2 za cenu u evrima

Pivo vece = od 3.5 do 5 lira
Coca cola i sokovi = 4 lire
Kafe (espreso, nes) = od 3 lire pa nadalje
Tekila ;-) = 5 lira
Vodka redbull = 8 lira
Doner (giros) = oko 5 lira
Vecera/rucak za dvoje (sok ili pivo, salata, rostilj (obrati paznju na meso, ja sam mogla samo piletinu), sa pomfritom (oni to kazu `cips`), sto je sasvim dovoljno za full obrok) oko 20 lira, tj, 10 lira po osobi, izuzetno povoljno!!
Plaze se ne placaju, bar je tako u junu, s tim da ste "u obavezi" da popijete pice (mada nisu navalentni), cene pica sam vec dala...
Voda je oko 2-3 lire
Lubenica na plazi oko 5 lira
U velikim marketima poput Migrosa i Tansasa recimo mozete da kupite 6 limenki Coca cole za 6 lira (to je 3evra!!)
Obavezno probajte tresnje!
Ne bih preporucila pijacu koja je inace utorkom i cetvrtkom u Marmarisu, a sredom u Icmeleru jer je skuplja od radnji, bar mi nismo uspeli da spustimo cene i to sto smo kupili smo nasli jeftinije u gradu...
Pusenje nargile u kaficu je od 10-15 lira (cenkanje apsolutno obavezno!), a ceo komplet, nargilu i aromaticni duvan mozete da kupite vec od 20 lira...
Akvapark je smesan...necu ni da pominjem, a mislim da kosta oko 30 lira...
Sto se izleta tice, Efes je na zalost daleko, preko Argusa kosta 50e po osobi i putuje se 4h, Pamukale su 35e i putuje se isto 4h, dnevno krstarenje (OBAVEZNO PROBATI) je 10e, preko lokalnih agencija i manje, nocno 5e, Dalijan (preeeeeslatka ekskurzija) je 25e po osobi, Tursko vece je 25e (mi smo se odlicno proveli ;-))...Uz svaki izlet je uracunat i rucak..tako da vredi stvarno videti!
Eto...ako imas jos neko pitanje reci, rado cu odgovoriti :-)

#11 Kokomalina

backpacker

• Član
  • Poruka:14
  • ženski

Napisano: 09. May 2010 - 16:02

Hvala na savetima, ali NARAVNO to sto ja ZELIM nema nikakve veze sa onim cega ima u ponudi, tj. gde je ostalo mesta.
Tako da, uplatila sam Kalemci hotel... pa sta mi Bog da :))))
Vama hvala!

Cujem neke price da je jezivo poskupelo, najvise zbog Rusa, i da nece vise toliko da se cenkaju.
Ja sam uspevala da se icenkam za 3 puta manju cenu... a sad cujem spuste ti za liru-dve i to je to, jer se vode po principu "ako neces ti da kupis, kupice ludi Rus".
Istina, ja kad sam bila tamo (u Marmarisu) poslednji put 2005. nije bilo nikakvih problema sa kupovinom.
Godine 2008. sam otisla u Antaliju, i tamo su bili malo "napetiji", tj. znacajno su poskupeli i nisu hteli da se cenkaju. Secam se, neki maleni gipsani svecnjak (velicine casice za rakiju) je bio 15e ( a realna cena mu je max.5E), i ja krenem kao: "Ih, 15e, daj za 5.." ( u nadi da cemo se naci u sredini, negde oko 7-8e) i lik mahne rukom i ode.... Ja da ne verujem! I tako na par mesta. A recimo, pre 5-6 god. mi je to uspevalo gotovo svugde. Cak sam uspevala i da se iscenkam za neku koznu jaknu sa 300 na 50e.

I tako sam ja nahvalila Marmaris mojim saputnicima koji tamo idu prvi put, ali "nebitni" detalj kao sto su cene ni sama nisam sigurna da li znam...

Ustvari, moje glavno pitanje je: da li jos uvek mozes da se cenkas kao nekad (u dobra stara vremena pre Rusa :) )???
I ne bi bilo lose da mi neko kaze za ove lezaljke i suncobrane (posto Kalemci nema svoju plazu, valjda) da li su obavezni i kolika im je cena?

#12 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 09. May 2010 - 21:07

Pogledaj porukuKokomalina @ 09. May 2010 - 16:02

Cujem neke price da je jezivo poskupelo, najvise zbog Rusa, i da nece vise toliko da se cenkaju.

Istina.

A ja taman savladao neku unutrašnju barijeru što se toga tiče...i onda dođoše Rusi koji plaćaju prvu cenu.

Jedino možta ujutru, prva mušterija kad ste im...onda spuštaju dosta...Mada moguće da su se i tu običaju promenili.

Prokleta globalizacija, prokleti prebogati Rusi...

Edit: u Marmarisu...mama Ruskikanja sedi pije čaj...flertuje sa tatom Turčinom...oko nje stvari koje su već odabrale da ponesu....a ćerka Ruskinja proba treći dugi mantil od prevrnute kože (pink boje)...sin Turčin obigrava oko nje...i onda naravno da meni za jednu kožnu jaknu neće da skine cenu kao nekad...

#13 Kokomalina

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 09. May 2010 - 21:19

Ja gledala kako se Rusi "otimaju" za "sliku" koju je nacrtao delfin (tri crte u tri boje, bezvredno i nepotrebno). Cela licitacija nastala. Na kraju kupise tu glupost za 280e (!!!!!!!!!!!!!!!!!!), ALI dobili su i fotografiju na tanjiru besplatno.
Ahahahahahahahahahahaha :))))

I sta onda mi dalje da pricamo... ?

#14 Na putu

backpacker

• Član
  • Poruka:20

Napisano: 09. May 2010 - 23:09

Koliko je optimalno para potrebno za Marmaris ove godine, otprilike, u odnosu na proslu godinu :huh: bila sam u Kusadasiju pre 2 godine, ali citam da je ovde skuplje ...
Znaci, moje potrebe su da jedem 5-6 puta u restoranu, nista nabudjeno, u toku dana neka kafa u kaficu, 2 obroka dnevno (jedan ima u hotelu) ... Uvece 2-3 piva, izlazicu jako slabo, mozda 2-3 puta u barove, izleti: Rodos, Dalijan i ronjenje ... Shoping minimalan (mozda neka majica, nakit), suvenire ne preferiram kao ni kozne jakne ...
Eto, rekoh vam svoj plan odmora :kez:

#15 Kokomalina

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 10. May 2010 - 10:04

Pa 500e i da se ne prebiras po novcaniku...

Ako nisi u mogucnosti, onda minimum 300 (ako planiras sve te izlete) ali bice tesno.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)