Kriza u Grckoj
#1171
Napisano: 19. May 2012 - 18:22
#1173
Napisano: 23. May 2012 - 11:02
NOVE MFT: Prvi put u Beču - deo I i deo II, Drugi put u Beču - deo I, deo II i deo III,
"Eine kleine Nachtmusik", Schloßhof - deo I i deo II, Budimpešta.
#1175
#1176
Napisano: 23. May 2012 - 13:46
Razlike u cenama aranžmana ove i prošle godine znatno su veće kod hotela sa četiri i pet zvezdica"
Šta reći, živeo Tasos!!!

mft: Tara, zimovanje 2011/2012
mft: Tasos, Pefkari 2010.
mft: Prag: Feeling like i'm almost sixteen again

Oprem dobro!
#1177
Napisano: 23. May 2012 - 17:00
Barkmann @ 14. May 2012 - 00:04
Što se tiče hotela u Španiji pokušaj da pretražiš sledeći link. http://www.travelrepublic.co.uk/ Budući da si živela tamo, lako ćeš se snaći za prevoz do Balearskih ostrva po povoljnijim cenama. Naše Agencije imaju veoma velike marže. Kada sam pre dva meseca gledao Costa del Sol i Menorku cene polupansiona su bile oko 30-35€ za HB dnevno.
Lepota predela je stvar ličnog izbora. Meni se lično Halkidiki ne dopada a još manje što je atmosfera kao na Adi, Štrandu ili Buđvi. Mnogo mi se više dopadaju jonska ostvra, Sporadi, Kikladi ili Kipar. No kao što rekoh, to je sve stvar ličnog izbora.
Barkmann, apropo moje retorike. Jesi li se ikad zapitao zasto nikada za zivota svoga neces postati bogat i zasto nikad neces moci da izdvojis 20.000 evra za letovanje na Bora Bori i ostalim luskuznim mestima, pa makar radio 20 sati dnevno i bio mnogo vredan? Da se pomocu vrednoce postaje bogat, pa onda bi bar neko od tvojih poznanika ili prijatelja postao bogatas. A ja eto za zivota svoga nikada nisam poznavala nekoga ko je ziveo u BG-u, a onda postao extremni burzuj koji ima stan od nekoliko miliona dolara na Menhetnu samo zato sto je bio vredan. Ni ja, ni moji roditelji, ni moj siri krug prijatelja, niko ne poznaje neku takvu individuu. Vidim da sociologiju i ustrojstvo drustvenih klasa nisi dobro izucio.
A to sto kazes da ti je Halkidiki kao Ada - ja ne znam kuda se vi ljudi krecete, ako idete samo na gradsku plazu, stvarno vam niko nije kriv. Ja sam bila i na Sporadima i na Halkidikiju i ne moze da se poredi broj plaza na prvom sa brojem plaza na drugom jer ih na Halkidikiju ima mnogo, mnogo vise. Meni je pre Skopelos bio kao Ada jer dok se svi nisu rascistili krajem avgusta na svakoj plazi je bila guzva (jer ima malo plaza), a na svakoj slici sa Halkidija sam samo ja
Sto se tice cena za Spaniju, kazes 35 evra dnevno za HB? Ok, dakle 10 nocenja mi dodje 350 evra u najboljem slucaju. A koje su sanse da za 12. avgust nadjem povratnu kartu za 200 evra na relaciji Beograd-Barselona-Majorka (ili preko kog god da se grada ide)? Nepostojece. Dakle, ako mi to i upali (a nema sanse) to bi bilo ukupno 550 evra. A ja preko Argusa imam za 570 evra isto hotel s 3 zvezdice, HB, i direktan carter let, tj. bez akanja i smaranja oko transfera. Tako da ne mislim da se agencije nesto mnogo ugradjuju jer oni te sobe dobijaju po nizoj ceni. Isti hotel je preko booking.com za isti period 500 evra po osobi BEZ PREVOZA. Najjeftinija povratna karta koju sam sad nasla je 337 evra, a trajanje puta 10 SATI, krecem u 8 ujutru, dolazim tamo u 21.00. Dakle, 837 evra u sopstvenom aranzmanu versus 570 preko agencije ZA POTPUNO ISTI HOTEL U ISTOM VREMENSKOM PERIODU. Bolje agencija.
Ovu poruku je izmenio Tijuana: 23. May 2012 - 17:06
#1178
Napisano: 23. May 2012 - 17:04
#1179
Napisano: 23. May 2012 - 17:38
Meni se kod Grcke svidja sto je od tog rasipanja koristi imao i narod, pa su imali ok plate i penzije i uspeli su dosta da ustede i da lepo zive, a kod nas i pljacka i rasipanje, ali nikako da bar malo od svega toga "kapne" i narodu. I dalje bedne plate i penzije i jadan standard. A sto se tice drzavne uprave, svi napadaju zaposlene kako oni eto nista ne rade i kako je problem u njima, a u stvari je problem u SEFOVIMA ODELJENJA, POMOCNICIMA, prevelikom broju ministara i ministarstava i njihovih zamenika i pomocnika i savetnika itd itd. Nije problem u obicnom zaposlenom koji radi za 50.000 dinara od 9 do 5 nego u hordi nadredjenih koji rade za 120.000 OSNOVNE PLATE, a realno jednom sektoru ne trebaju 3 nadredjena, nego samo jedan. Ali oni se tom hajkom na obicne zaposlene stite i skrecu paznju sa sebe da se neko ne bi zapitao a sta ce maloj Srbiji 16 ministarstava i gomila sefova i rukovodilaca itd itd? Pa da bi ministri i ostala ekipa oko njih imala sve pogodnosti i privilegije, dok obicni drzavni sluzbenik sljaka za male pare i nema sanse da ikada dodje na vecu poziciju ako ne pripada vladajucoj stranci. Prema tome, kada pricaju o smanjenju javnog sektora, oni prvo treba da smanje broj rukovodilaca (koji se uglavnom bave samo svojim dupetom, a njihov posao obavljaju obicni zaposleni), pa tek onda obicnih sluzbenika. Ali to se naravno nikad nece desiti. Oni donose zakone kojima stite sami sebe.
#1180
Napisano: 23. May 2012 - 19:59
#1181
Napisano: 23. May 2012 - 21:02
Dajte više, nemojte se baviti nečim što nas se ne dotiče. Evo mi smo u januaru uplatili Tasos, deset noćenja sa doručkom u malom hotelu na plaži. Pre dva dana sam se čuo sa gazdaricom prvi put od januara!!! Obradovala se žena kao da ju je sin iz vojske nazvao i ni reči o promeni uslova.

mft: Tara, zimovanje 2011/2012
mft: Tasos, Pefkari 2010.
mft: Prag: Feeling like i'm almost sixteen again

Oprem dobro!
#1182
Napisano: 23. May 2012 - 22:42
govorila sam o drzavnom sektoru u Grckoj... Naravno da riba smrdi od glave, ali ni rep nije glup...Imala prilike, videla svojim ocima. Steta samo za posten narod.
#1184
Napisano: juče, 15:51
Ovo mu...sto se mene tice...dodje kao idealno resenje :-)
Em dogodine letovanje u Grckoj dodje dzaba (ahhhha samo sto nece), em gorivo bude jevtinije (otprilike za 1 din)
Broj korisnika koji čitaju temu: 1
Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0












