Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Letovanje U Bugarskoj

160 odgovora na temu

#1 Gost Gost_tea_*

• Gost

Napisano: 01. Jul 2005 - 23:54

Zelela bih da letujem u Bugarskoj, ali je problem sto sam sama (50 godina).U agencijama za 1-krevetnu sobu, ponude su previsoke. Da li je neko isao za Bugarsku i tamo odmah nasao sobu u privatnom smestaju i ako jeste, koje su cene??? Ima li mogucnosti da to turista u opste nadje po izlasku iz autobusa, da se ne desi da ostane noc pod vedrim nebom...Volela bih da mi neko odgovori, jos bolje i da preporuci nekoga sa kim bih mogla kontaktirati i rezervisati u napred sobu ( ako je moguce).
Ili drugi slucaj, moze li se naci bar hotel po jeftinoj ceni za jednu sobu???? Za sada znam da je Suncev Breg dobar, ostalo ne poznajem jer nikada nisam bila...Hvala u napred

#2 bobo

backpacker

• Član
  • Poruka:16

Napisano: 11. Jul 2005 - 23:30

Suncev Breg je hotelsko mesto-tamo nema privatnog smestaja.Ali je tu Nesebar-izmedju njih nema granica- a tamo vec mozete nacui mesto. To je divan gradic koji se sastoji od starog i novog dela .Stari je poluostrvo pod zastitom UNESCOa sa bezbroj spomenika , crkva,restorana, prelepih starih kuca... U novom delu je veca sansa da nadjete smestaj jer ima mnogo zgrada, kuca...Naravno,uvek je krcato - narocito avgusta - ali probajte.Ja bih vam preporucila i Sozopol! Moj prijatelj je bio u Albeni i prezadovoljan je-hotel je bio sa 2 ** a klopa je bila super(hotel BRATISLAVA).Rade nase agencije i mislim da je oko 220 evra polupansion(svedski sto). Hotel je u centru Albene. Albena ima pored Zlatnih Pjasaka najlepsu plazu! Necete pogresiti sigurno!Verovatno ima jos takvih ponuda , ali ja sam ovaj hotel videla i ok je(nije neki , ali za te pare i ne moze biti bolji-vaznije je da je cisto i da je hrana super) . Za hotele sa 4 i 5 ** i cene su vece

#3 Gost Guest_*

• Gost

Napisano: 14. Jul 2005 - 12:50

pozdrav-vec godinama idem u Varnu i nije nikakav problem naci smestaj-na zeleznickoj stanici babe-mozda i neki deda:-)) cekaju i nude sobe jeftino a i ima turistickih agencija tu na stanici-nemas brige. U drugim mestima neznam-srecno

#4 kekica

backpacker

• Član
  • Poruka:8

Napisano: 18. Jun 2008 - 13:47

Cao,

prvi put sam na sajtu i treba mi odgovor nekoga ko vec ima iskustva sto se Bugarske tice!
Ja i muz planiramo da ove godine idemo po prvi put u Bugarsku!
Tj. to je jedna opcija!
Putovali bi u periodu 11 do 21. avgust....samo tada mozemo!

Sad me interesuje....koje mesto bi ste mi preporucili?
Ne zelimo provod, jer ni ja ni on to nevolimo preterano, hocemo samo da se odmorimo i da budemo sami! da usput naravno pogledamo po koju znamenitost!

Drugo pitanje: kako doci do Bugarske tj. do ciljanog mesta?
Jel da idemo preko agencije ili da idemo sami?

Koliko se krece smestaj u tom gradu koji bi ste nam preporucili! onako orjentaciono?

Znam, puno pitanja, ali bilo bi super kad bi mi se neko javio....

ako zelite mozete da mi pisete i na mail adresu: lane_sowalski@yahoo.de

#5 Gruni

turista

• Član
  • Poruka:59
  • muški

Napisano: 18. Jun 2008 - 17:51

Kao jedan od mnogobrojnih poznavalaca bugarskog juznog primorja pokusacu da ti dam par korisnih informacija.

1.Termin od 11-21 avgusta je u bugarskoj sam spic sezone,tako da mozete ocekivati vece ili manje guzve gde god da odete.Obicno extra spic pocinje oko 1 avgusta pa sve do 25.

2.
Posto vam treba odmor,a ne kao sto si rekla provod,moj predlog je definitivno Kiten.Mirno mesto na samom jugu bugarske(2-3 sata od Istanbula).Naravno za jedan dan mozete obici sve znamenitosti duz cele obale.

3. Ja licno sam isao i preko agencije i na bum,tako da i jedno i drugo ima svoje prednosti i mane.Od prosle godine je dosta teze ici na bum posto za bugarsku vizu treba dostaviti vaucer od hotela ili garantno pismo.

4. Hotel Kamenec u Kitenu je savrsen hotel uz plazu.U vasem terminu ceo aranzman za dvoje sa prevozom,osiguranjem,taksama,vizom,na bazi PP bi bio 620 eur. Postavljena slika

Vise info na
http://www.okretnica...forum/index.php

Ovu poruku je izmenio DraganV: 06. Jan 2011 - 21:03
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post

#6 bee

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:275
  • ženski

Napisano: 19. Jun 2008 - 18:52

Pogledaj porukukekica @ 18. 06. 2008 - 14:47

Cao,

prvi put sam na sajtu i treba mi odgovor nekoga ko vec ima iskustva sto se Bugarske tice!
ja sam tri godine letovala u bugarskoj, 1 u suncevom bregu i 2 u nesebru. istina, onda nisam bila udata pa sam se sjajno provodila Postavljena slika elem, ako hocete da se odmorite i uzivate, uzmite neki solidan hotel u suncevom bregu, jerr je plaza neuporedivo cistija i lepsa(citaj, svako jutro je poravnavaju nekim valjkom) i ima prijatnih restorana, kafica, poslasticarnica i lepu promenadu. nije previse bucno jer su mesta za provod mahom u nesebru. Nesebar je, kao sto si verovatno cula , pod zastitom unesca, tako da je taj stari deo grada prelep za obici, ima mnostvo crkvica, kucica i sl. do nesebra se stize busom za 5-10 min, zavisi u kom si delu suncevog brega, koji je inace hotelski kompleks i za nijansu je vanpansionska skuplja nego u nesebru. ali kao sto rekoh, uvek mozete otici do tamo. u suncevom bregu ima omanji akva park, koji nije previse vratoloman, ima lepih mesta za izlezavanje za one koji, poput mene, vole bazene u kojima se nista ne dogadja, dzakuzi i lazy river. sve u svemu, bugarska je odlican izbor za letovanje. a vanpansionska usluga je jos uvek najjevtinija, te se ne moze porediti sa severnim delom grcke, tj halkidikijem, koji ni pocemu nije bolji, ako nije i mnogo gori od bugarske. ljudi imaju bespotrebne predrasude i prenose prazne price o trski u moru i sl. sto uopste nije istina. i vrlo su ljubazni. sve reci hvale. inace mislim da sad gotovo sve agencije imaju ponude za suncev breg, a nije uputno ici kolima, kako sam cula. e sad mozda je ta prica zastarela treba proveriti. uglavnom, nadam se da sam ti pomogla Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 06. Jan 2011 - 21:04
skracen citat

#7 kekica

backpacker

• Član
  • Poruka:8

Napisano: 20. Jun 2008 - 16:12

E pa hvala sto se ovih komentara tice....ja iskreno ne znam sta da radim....
Jer sam na jednom drugom forumu nasla zenu koja je prosle godine bila u Bugarskoj (znaci nije tako dugo proslo vremena), bila je privatno smestena u Burgasu i super se provela...isli su cesto u Nesebar, ali kaze da je Nesebar mnogo skuplji, a sve je tu blizu!
Tako da ja sad razmisljam da odemo ipak u Burgaz, pa onda da idemo u Nesebar, ako nam je volja....ili gde vec....u neko drugo mesto...jer sve je tu nege!
Znaci nije izmedju tih gradica tolika velika razdaljina!
ali kad se vratim uvece u kucu, hocu da budem mirna, a ne da mi zvoca neka muzika kao sto je ovde u Beogradu! razumete sta hocu da vam kazem?

Dobro to zavisi i gde cemo biti...
U svakom slucaju puno hvala....

Ja se moram jos raspitati u vezi vize, a i moram se raspitati u vezi prevoza, jer do sada sam gledala samo prevoz vozom...znaci do Sofije, pa onda busom odande do Nesebara!

Hvala vam...

#8 bee

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:275
  • ženski

Napisano: 20. Jun 2008 - 20:55

mislim da viza nije problem, ali sto ne uplatite neki aranzman? ili ako hocete u sopstvenoj reziji, mislim da ima onih koji su specijalizovani samo za bugarsku, pre par godina je bio prevoznik ristic commerce iz ns, ali treba proveriti. autobusi uobni, cene pristojne, i sasvvim korektni. elem, sto se burgasa tice, to nije tusristicko mesto i zato su cene niske. to je gradic na moru, ali im plaze i nisu tako uredjene shodno nevelikom broju turista. (bila, videla, imala momka odande Postavljena slika ) elem, ipak su bolji gradici gde je sve podredjeno turistima. nesebar i suncev breg su spojeni plazom koja je u celini duga 8km. za suncev breg ti mogu garantovati hotel baikal, mislim da je u kategorizaciji 3 zvezdice bio, sad je mozda i 4 posto je skroz renoviran i cula sam od ljudi da je super, bio je solidan i kad sam ja bila, a po pristupacnoj je ceni. relativno je blizu plaze i na mirnom mestu, okolo su hoteli, nema diskoteka.pogledaj i komentare na forumu, mislim da su uglavnom pozitivni.
pogledaj na ovom linku, http://www.bulgariancoast.com/hotels mislim da moze da se rezervise online. i obavezno se raspitaj za ristic commerce iz novg sada, ako necete preko neke agencije.

p.s evo ti jos jedan link gde mozes videti hotel,
http://www.alexander...y/id2/hotel156/
i najbolje , ako biste se odlucili za to, da uzmete samo dorucak ili polupansion, zato sto ima lepih restorana da se klopa po ok ceni. i jos nesto, ,znam da to vec rekoh, ali meni se lokacija hotela svidja, dovoljno si izdvojen, a opet blizu i tog glavnog setalista. a i plaza je super, prostrana, uredjena.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 06. Jan 2011 - 21:06
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post

#9 vadamp

backpacker

• Član
  • Poruka:24

Napisano: 01. Jul 2008 - 21:43

Kakva je situacija shto se rent-a-cara ili rent-a-scootera tiche? Ja bih tako da obidjem obalu ako nije skupo ili ako uopshte postoji iznajmljivanje skutera?
Postavljena slika

#10 bekaaa

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 27. Jul 2008 - 22:59

Auto cete naci na svakom koraku, a motor malo teze, narocito ako letujete u septembru. A cene se ne secam, mada varirale su zavisno od mesta.

#11 Ann26

backpacker

• Član
  • Poruka:28
  • ženski

Napisano: 02. Aug 2008 - 11:06

Kakvo je vreme nocu u Bugarskoj? Idem za par dana a spakovala sam samo maice kratki rukava, a neki kažu da su noci hladnije. Može li me neko posavetovati oko garderobe?

#12 markonjero83

backpacker

• Član
  • Poruka:32

Napisano: 02. Aug 2008 - 16:42

Ponesi i neki duksić, nije na odmet, ume da bude malo hladnije ;)

#13 mehopuzic

backpacker

• Član
  • Poruka:34
  • muški

Napisano: 02. Aug 2008 - 18:18

Ма понеси бунду за сваки случај.... :D
Шалим се, ма топло је не бој се ништа.
Поздрав и срећан вам пут.

#14 Clara

putnik

• Član
  • Poruka:127
  • nije upisan

Napisano: 05. Aug 2008 - 08:54

Ja sam bila na letovanju u Nesebru i u Svetom Nikoli kod Varne, i jos u Sofiji. Bugarsko primorje bas vazi za jedno od hladnijih. Malo verovatno da za boravak od deset dana par puta ne padne kisa, a i kad nije kisa, cesto je oblacno. Pravi raj za one koji ne vole velike vrucine (ne spadam u te).
Posto idete prvi put, nemojte da vas iznenadi sto cete na x mesta biti suoceni sa placanjem nadoknade ako hocete nesto da fotografisete. Uz to, u restoranu ili baru kad idete u wc daju vam dva listica toalet papira. Ja sam vristala kad mi se to prvi put desilo!
U Burgasu sam bila na izletu, te mogu reci da je to jedan fini grad sa lepo uredjenim setalistem. Preporucujem ga i za shopping, jer su cene nize nego u poznatim letovalistima. Samo, to je cetvrti grad po broju stanovnika u zemlji, dakle lokalci su brojni, a turista bas nesto i nema. Preporucujem, ako imate volje i vremena, izlet do Istanbula sa lokalnom agencijom. Mi smo svratili i do pomenutog Kitena, stvarno deluje kao mirno mesto za pasivan odmor.
U svakom slucaju, srecan put svima!

#15 lav

svetski putnik

• Član
  • Poruka:947

Napisano: 05. Aug 2008 - 11:08

Claro, ako mozes napisi nesto vise o izletu do Istanbula. Koliko se putuje do tamo i koja je cena preko lokalnih agencija?

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)