Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

PARALIA

3550 odgovora na temu

#1471 jeca1981

turista

• Član
  • Poruka:51

Napisano: 30. Jun 2011 - 20:15

Da li se neko vratio sa letovanja iz Paralije ili O.B i kakvi su utisci:nea:

#1472 helenica

backpacker

• Član
  • Poruka:8

Napisano: 30. Jun 2011 - 22:07

Pogledaj porukujeca1981 @ 30. Jun 2011 - 20:15

Da li se neko vratio sa letovanja iz Paralije ili O.B i kakvi su utisci:nea:

Pozdrav ,
evo i mene . Moja porodica i ja smo od 20-30.06.2011.g. bili smesteni u Vili RODON u Paraliji . Odmah u startu nas je docekalo iznenadjenje . Osoba koja je trebala da nas saceka nije se uopste javljala na telefon i ako smo je zvali vise puta . Srecom bili smo sopstvenim prevozom pa smo se lako snasli . Po resavanju papirologije , uputili smo se u sobu . Sam smestaj nije bio los i ako sam misljenja da za onaj novac koji smo uplatili moglo je biti i nesto bolje . Vreme kao vreme je bilo OK tako da smo bar tu bili mirni . U isto vreme je u Vilu stigla grupa skolaraca koji su pravili nesnosnu buku do ranih jutarnjih casova . Pokusao sam da intervenisem ali nista . Ni sa vlasnicom Vile a ni sa licem iz Agencije nisam uspe da nadjem resenje. Jos gora je cinjenica da smo jednog dana po povratku sa plaze u sobi zatekli dve bubasvabe pozamasne i u uglu sobe vecu kolicinu mrava . Odakle - neznam . Sve ovo smo progutali iz razloga sto je bar vreme nam islo na ruku . Ipak i tu je doslo do male promene . Posle jednog vetrovitog dana obala je bila pokrivena travama i algama. Trebalo je da prodje 2 dana da bi se Grci smislili da ociste iste pa je tih dana bilo malo nezgodno uci u vodu ali smo se dovijali na razne nacine . Ranijih godina je to radjeno drugacije .
Na kraju sta je tu je ovo je bilo samo moje kratko izlaganje kako bi drugi vise otvorili oci prilikom odlaska kako u ovu Vilu tako i u Paraliju .

#1473 ema1

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 01. Jul 2011 - 11:41

Pogledaj porukuEmy @ 23. Jun 2011 - 03:00

Ja veceras izgiboh trazeci odgovarajuci smestaj u Paraliji, ali vajde nema...
Nisam nikada letovala u Grchkoj, a moji navalili da bude bash Paralija jer je blizu, nece dugo da putuju a i zbog nekih prijatelja... Kolima idemo...
Treba nam apartman sa dve odvojene sobe, bice nas troje odraslih i dete od 2 godine, ali toga slabo ima u ponudi... i ove slike shto gledah, kad vidim krevet pored sudopere, nije mi dobro!!!! a kupatilca nikakva, drljava, prljava ufff!!!! Soc varijante da ne moze biti gore...
Ne znam, sad razmishljam da ipak odemo i na licu mesta trazimo smeshtaj, jer ovo shto videh preko agencija je ochaj zivi, ja tu da provedem 20 dana ne mogu. Kad sam videla tzv. "apartmane", Crna Gora mi se uchinila taaaako de lux varijantom da to nije normalno!

Shta vi mislite, da li cemo moci da nadjemo to shto nam odgovara na licu mesta? Ne mora pored plaze, nije problem peshachiti par minuta...

Ja sam se upravo vratio iz Paralije i ima dosta slobodnih apartmana. Primera radi Hotel Elektra beach trokrevetnu sobu sam plaćao 25evra/dan za 11 noćenja.
Pogledajte koje su cene apartmana preko agencije i sve ce vam biti jasno (+100 eura).

Mislim da je bolje na licu mesta tražiti smeštaj, naćićete sigurno bolje. Zamislite da date još 100 eura na licu mesta nego agenciji.

Što se tiče mora sve je ok. Jeste da kada su talasi da se voda u plićaku bude zaprljana i ima trave, ali plićak je 50-100 m proćete ta dva, tri metra od obale i voda je ok. Normalno je da se voda pomuti jer je sitan pesak. Meduza nije bilo. Pišem ovo jer i ja kada sam čitao po forumu komentare nisam znao šta me čeka.

Ovi što pišu o bubašvabama, travuljini, algama i kojekakvim čudima bolje da ne ostavlju komentare jer njihovi problemi sa samim sobom su njihovi. Kao kad bih rekao da kad izađem iz mora pesak mi se lepi za noge, eto to su ti komentari takvog tipa. Opustite se i uživajte.

#1474 helenica

backpacker

• Član
  • Poruka:8

Napisano: 01. Jul 2011 - 15:40

Postovani ,
moj komentar u vezi bubasvaba , mrava i trave na plazi su merodavni jer kazem da sam godina letovao u Grckoj oko 30 god. tj 30 letovanja imam u Grckoj . To sto neko velica Paraliju je njegova stvar ali smatram da sam merodavan u poredjenju sa nekim koji idu na letovanje periodicno .
Hvala

Ovu poruku je izmenio suki: 02. Jul 2011 - 20:01
nema potrebe citirati kada se odgovara na predhodni post

#1475 milosija

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 01. Jul 2011 - 22:46

Pogledaj porukuSlobaboss @ 01. Jun 2011 - 22:07

Ja cu ici u istu vilu ali tek krajem avgusta. Kad se vratite sa odmora budite ljubazni pa napisite vase utiske. Hvala

Sinoć smo stigli iz Paralije,lepo se proveli,odmorili i istrošili....Šalu na stranu,bilo je super.Ko je bio tamo pre desetak godina,iznenadiće se promenama,naravno,na bolje.Cene su sasvim pristupačne,što u marketima,što u restoranima tipa ,,Leskovac,, i sl.Bili smo smešteni u vili Elli,treći sprat.Sobe su sasvim pristojne,nameštaj je nov.Pri ulasku su nas dočekale savršeno čiste sobe,očišćeni frižider,detaljno izribano kupatilo...Samo da pomenem te prelepe terase od po 20 i više kvadrata na trećem,ne i na ostalim spratovima,koje su nama, sa malim detetom,mnogo značile.Pošto su nam u agenciji rekli da nema zamene posteljine,iznenadili smo se kad je šestog jutra svima u vili bila podeljena čista posteljina.Hodnici i predvorje se svaki dan riba.E,sad imam i jednu zamerku.Naime,dve-tri večeri u periodu od 7-9 nije bilo vruće vode,ili je bilo u naletima.Ali,to ne treba uzeti za zlo,pošto svi znamo kakva je situacija u većem delu vila po Paraliji. Ko se odluči da krene samostalno put Paralije,bar u ovom periodu,soba ima na svakom koraku.Koga nešto posebno interesuje,što se tiče cena hrane,garderobe,obuće...odgovoriću.

#1476 beogradjanka76

backpacker

• Član
  • Poruka:12
  • muški

Napisano: 02. Jul 2011 - 13:15

Sto se tice smestaja u Paraliji, mi smo prosle godine bili u Hotelu MEDITERRANEAN VILLAGE, 1km pre Paralije....Idemo ponovo i ove godine.

Na ovom sajtu, ostavila sam opsiran utisak o hotelu. U svakom slucaju sve je pozitivno, za roditelje sa decom, fenomelano.

Jedino nase Agencije preteruju sa cenama za ovaj hotel, mi putujemo preko Austrijskih ili Nemackih agencija, TUI, Dertour, placamo preko interneta i konkretno za ovaj hotel razlika moze da bude oko 700e, i vise ako se aranzman rezervise ranije (kraj aprila)

#1477 Emy

putnik

• Član
  • Poruka:151

Napisano: 02. Jul 2011 - 14:40

Pogledaj porukumiroo @ 16. Apr 2011 - 09:41

Moze li neko da napise nesto vise o vili Odyssia u Paraliji i ako moze da mi pomogne oko njene lokacije. Kako najlakse doci do nje.

Hvala!

mi bash danas uplatismo duplex u ovoj vili, idemo 8.7. ... utiske prenesem kad se vratim, a mozda i ranije...
na slikama izgleda pristojno....

p.s.
hvala Markoniju na lociranju ;)

#1478 markoni155

svetski putnik

• Član
  • Poruka:783
  • muški

Napisano: 02. Jul 2011 - 18:47

nema na cemu emy, lep provod

#1479 miroo

backpacker

• Član
  • Poruka:24

Napisano: 02. Jul 2011 - 19:18

Pogledaj porukuEmy @ 02. Jul 2011 - 14:40

mi bash danas uplatismo duplex u ovoj vili, idemo 8.7. ... utiske prenesem kad se vratim, a mozda i ranije...
na slikama izgleda pristojno....

p.s.
hvala Markoniju na lociranju Postavljena slika

Odlicno, nadam se da ce i utisci biti pozitivni.

Lep provod!

#1480 subwoofer

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 03. Jul 2011 - 17:13

Pogledaj porukumilosija @ 01. Jul 2011 - 22:46

Sinoć smo stigli iz Paralije,lepo se proveli,odmorili i istrošili....Šalu na stranu,bilo je super.Ko je bio tamo pre desetak godina,iznenadiće se promenama,naravno,na bolje.Cene su sasvim pristupačne,što u marketima,što u restoranima tipa ,,Leskovac,, i sl.Bili smo smešteni u vili Elli,treći sprat.Sobe su sasvim pristojne,nameštaj je nov.Pri ulasku su nas dočekale savršeno čiste sobe,očišćeni frižider,detaljno izribano kupatilo...Samo da pomenem te prelepe terase od po 20 i više kvadrata na trećem,ne i na ostalim spratovima,koje su nama, sa malim detetom,mnogo značile.Pošto su nam u agenciji rekli da nema zamene posteljine,iznenadili smo se kad je šestog jutra svima u vili bila podeljena čista posteljina.Hodnici i predvorje se svaki dan riba.E,sad imam i jednu zamerku.Naime,dve-tri večeri u periodu od 7-9 nije bilo vruće vode,ili je bilo u naletima.Ali,to ne treba uzeti za zlo,pošto svi znamo kakva je situacija u većem delu vila po Paraliji. Ko se odluči da krene samostalno put Paralije,bar u ovom periodu,soba ima na svakom koraku.Koga nešto posebno interesuje,što se tiče cena hrane,garderobe,obuće...odgovoriću.

da li bi mogli da nam podelite informacije u vezi cene smestaja, cene nekih osnovnih namirnica... konkretne neke primere...
i kako ste istli...autom, busom .... ako ste autom... otprilike koliko vas je izasao put?
hvala

#1481 kovach.bg

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 04. Jul 2011 - 14:53

I ja planiram da idem u sopstvenoj reziji u Paraliju ili Olimpic Beach, posti mislim da moze da se nadje dosta povoljnije nego ovo sto nude agencije. Pa me zanima od ljudi koji su vec bili dole imali kakvih predloga u vezi nalazenja smestaja, kome se i gde obratiti za smestaj ili ici od zgrade do zgrade i traziti. Ako znate aktuelne cene za dvokrevetni smestaj. Hvala unapred svima na pomoci :-)

#1482 malibata

turista

• Član
  • Poruka:86
  • muški

Napisano: 04. Jul 2011 - 17:40

Pogledaj porukukovach.bg @ 04. Jul 2011 - 14:53

I ja planiram da idem u sopstvenoj reziji u Paraliju ili Olimpic Beach, posti mislim da moze da se nadje dosta povoljnije nego ovo sto nude agencije. Pa me zanima od ljudi koji su vec bili dole imali kakvih predloga u vezi nalazenja smestaja, kome se i gde obratiti za smestaj ili ici od zgrade do zgrade i traziti. Ako znate aktuelne cene za dvokrevetni smestaj. Hvala unapred svima na pomoci :-)

Ja idem cetvrtu godinu u Paraliju. Uvek sam isao preko agencije zbog deteta. Imas uplaceno i nista ne mislis.
Sto se tice pronalaska apartmana na licu mesta mislim da nece biti problema. Mi smo uvek isli od 15. 8 i u tom terminu uvek si mogao da vidis natpis ili tablu ima soba zimmer frei ili kako se vec pise. Izaberes gde hoces prosetias i vidis da li ti odgovara. Blize plazi, dalje, za svakoga ima da se nadje nesto.

#1483 milosija

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 04. Jul 2011 - 21:19

Pogledaj porukusubwoofer @ 03. Jul 2011 - 17:13

da li bi mogli da nam podelite informacije u vezi cene smestaja, cene nekih osnovnih namirnica... konkretne neke primere...
i kako ste istli...autom, busom .... ako ste autom... otprilike koliko vas je izasao put?
hvala

Naravno.Ako idete na bum,soba ima na svakom koraku,nemojte se plašiti.Na maltene svakoj kući piše ,,ima soba,, i sl.Bila sam prisutna kad su dve devojke našle smeštaj za 100 eura(u pitanju je dvokrevetni studio) na stotinak metara od plaže.Neka maksimalna cena za koju sam čula da je neko platio je 200 eura za apartman. Cena su: hleb-0.70;giros - 1.80-2.30;porcija girosa u tanjiru - 4.00-5.00;peciva 0.50-1.30;6*1.5 l vode -1.50; 1.5l coca-cole,fante i sl. 0.80-1.40 zavisi od radnje.U restoranu Leskovac: bečka-5.00;karađorđeva-6.00;krmenadla-5.00;rolovane vešalice,uštipci-6.00;ćevapi,pljeskavice-5.00;pasulj u grnetu-3.00;prelep kupus -4.00;teleća čorba - 3.00;salata za dvoje -4.00-6.00e.Porcije su im obimne,a i sve brzo stiže,nema čekanja.
Najlepši giros,po meni,je ispod vile Ziskos,levo od crkve.Pečeno pile je+fanta+cocacola= 9.50e,u drugoj ulici, desno od crkve. Od Kruševca do Paralije ima 502 km,u Makedoniji tri putarine po 1 e,u grčkoj jednom 2.80e,kroz Srbiju neznam tačno koliko platismo putarine. Naš auto troši 4.5l,a vi izračunate sami.Pozdrav.

#1484 ema1

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 04. Jul 2011 - 23:36

Pogledaj porukuhelenica @ 01. Jul 2011 - 15:40

Postovani ,
moj komentar u vezi bubasvaba , mrava i trave na plazi su merodavni jer kazem da sam godina letovao u Grckoj oko 30 god. tj 30 letovanja imam u Grckoj . To sto neko velica Paraliju je njegova stvar ali smatram da sam merodavan u poredjenju sa nekim koji idu na letovanje periodicno .
Hvala

Izvinjavam se nije mi namera da nikoga uvredim ali ipak ne treba zbunjivati ljude.
Čudi me da toliko godina idete u Paraliju ili Grčku, a da smeštaj tražite preko agencije. Na licu mesta vidite da li Vam odgovara ili ne.
Naravno da Paralija nije ekskluziva ali za pristojnu sumu može se provesti lep odmor. Pre svega mislim na one koji imaju malu decu, svakako bolje od Crne Gore.

#1485 lavoazije

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:244
  • muški

Napisano: 06. Jul 2011 - 16:33

U Paraliji sam prvi put letovao 86 ili 87 ( ne mogu tacno da se setim ) jos kao dete sa roditeljima. Moj otac je imao neke poslove u Kateriniju pa sam nekad i vise puta godisnje bio u Paraliji. Bio sam i u sezoni i u septembru, cak jednom u sred zime ( ljudi kod kojih smo letovali su ziveli u Paraliji). Sve je tako bili do hiperinflacije. Od 2004. ponovo letujem u Paraliji. Doduse sada sa mojom decom. Svaki put sam se divno proveo.
O Paraliji sam cuo sve i svasta. Tacno je da ima trave, ima i bubasvaba ( kao i svuda ), ima guzve ( nije kamp) ali najvaznija stvar je da je Paralija mesto sa nezaboravnim provodom ( i za mlade i za nas malo starije i za stare ). Paralija nikoga ne ostavlja ravnodusnim. Provod je zagarantovan.
Ove godine prvi put ne idem u Paraliju vec na Halkidiki (cisto za promenu), ali cu izdvojiti jedan dan da svratim do Paralije. Cisto da me zelja mine.

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)