Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

PARALIA

3650 odgovora na temu

#1381 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • Poruka:4847
  • ženski

Napisano: 24. May 2011 - 13:51

Ljudi kako idu lokalni prevozi do Katerinija i nazad, tj. kad je prvi, kad je zadnji iz Katerinija za Paraliu, da li staje kod železničke stanice, koliko često idu. Sve ću ovo saznati i tamo, ali ajde da priupitam, možda neko zna. Znam da je pominjano negde na ovoj temi, ali sad da li je sve ovo pisalo ili nije, ne znam, a ja već sad u subotu idem. :)
Ako neko zna, bila bih zahvalna da podeli informaciju sa nama :) tj. samnom :blush:

Vozove do Soluna tj. red vožnje sam ištampala, sad mi fali samo red vožnje tih autobusa od Paralije do Katerinija i nazad :)

Moje utiske naravno pišem kad se vratim :)

Postavljena slika

#1382 markoni155

svetski putnik

• Član
  • Poruka:829
  • muški

Napisano: 24. May 2011 - 18:34

nisam siguran na koliko bese minuta ide bus iz paralia do katerinija ali vrlo cesto, nemas problema neces ga cekati vise od 10ak minuta na stanici, na svakoj stanici pise za koliko stize, ima par linija, neke idu direktno onim glavnim putem do katerinija i stizu veoma brzo a neki idu kroz kaliteu sto malo zna da oduzi put ali opet se za nekih 20ak minuta stize isto vazi i za povratak. zadnji je mislim nesto iza ponoci ali od recimo 22h ide malo redje ne znam zaboravio sam ali sve ti pise na stanici oko satnice i sl. i lako ces saznati sta te zanima nema potrebe da se unapred opterecujes tim detaljima ;)

#1383 markoni155

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 24. May 2011 - 18:39

i da postoje tri karte, zelena, crvena i zuta, na svakoj pise razlicito i razlicito kostaju totalna neka nelogicnost sa cenama, ali svaki bus iz paralije ide do katerinija i slobodno mozes da kupujes najjeftiniju kartu(mislim da je zelena, nesto oko 0,5e kosta) bez obzira sta pise na njoj, ja sam u pocetku kupovao bas onu koja je za katerini(kostala 1,2e valjda) ali sam posle skontao da nema nikakve veze i kupovao najjeftiniju a kontrola(koja je bila bas cesta) nije pravila problem samo je bitno da je čekiras u busu kao kod nas i to je to niko te ne pita odakle ides, a i ako nemas kartu nece te cimati vec te eventualno poslati kod vozaca da kupis(bilo je vise takvih slucajeva koje sam video u busu, uglavnom srbi naravno vole da se švercuju :)), ne diraju tursite ;)

#1384 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 25. May 2011 - 08:59

Hvala, ovo za boje karate je baš korisna informacija :)

Postavljena slika

#1385 dadi-bg

putnik

• Član
  • Poruka:132
  • muški

Napisano: 25. May 2011 - 12:17

Danas sam stigao iz Paralije. Lepo smo se iskupali, polako počinju da se popunjavaju hoteli.Recimo da je jedno 1/2 već izdato.Što se karata tiče kupuje se crvena karta do Katerinija tako nam je barem rekao vodič koji tamo predstavlja neku agenciju MAYAK. Meduza ima i to bogami povećih primeraka 40-50 cm. Ima i onih maleckih. Plaže su poprilično pune terave još nisu krenuli da ih čiste. Ako ih uopšte čiste. Cene standardne kao i prošle godine, 2-2.20 giros.....

#1386 dadi-bg

putnik

• Član
  • Poruka:132
  • muški

Napisano: 25. May 2011 - 12:23

Pogledaj porukumikap @ 24. May 2011 - 13:51

Ljudi kako idu lokalni prevozi do Katerinija i nazad, tj. kad je prvi, kad je zadnji iz Katerinija za Paraliu, da li staje kod železničke stanice, koliko često idu. Sve ću ovo saznati i tamo, ali ajde da priupitam, možda neko zna. Znam da je pominjano negde na ovoj temi, ali sad da li je sve ovo pisalo ili nije, ne znam, a ja već sad u subotu idem. :)
Ako neko zna, bila bih zahvalna da podeli informaciju sa nama :) tj. samnom :blush:

Vozove do Soluna tj. red vožnje sam ištampala, sad mi fali samo red vožnje tih autobusa od Paralije do Katerinija i nazad :)

Moje utiske naravno pišem kad se vratim :)

Išao sam jedan dan do Soluna a cene su sledeće:
Paralia - Katerini 1.5 eura X 2
Bus Katerini - Solun 6.3 eura x 2
Bus stanica - centar Soluna 0.8 eura x 2

Autobus ka Solunu ide na svakih pola sata na 15 i 45 minuta i ima ih ceo dan do kasno ali ti je poslednji bus iz Katerinija ka Paraliji u 22:15h.

#1387 markoni155

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 25. May 2011 - 13:56

Citat

Što se karata tiče kupuje se crvena karta do Katerinija tako nam je barem rekao vodič koji tamo predstavlja neku agenciju MAYAK.

da i nama je jedan od vodica tako rekao da bi nam kasnije kad sam ja skontao o cemu se radi rekao da mozemo i zelenu kartu(najjfetniji) da kupujemo i da je u sustini kontroli bitno da vide da imas ponistenu kartu a svakako neznaju dal se vozis iz OB-a ili paralije ;)

ja sam to oko karata skontao kad sam u busu sreo sugradjanina koji je letovao u OB-u, i pogledam on kupio zelenu kartu, pitam ga sta, kako, kaze nam iz OB-a sleduje zelena karta i mi nju kupujemo(mislim da na aparatima u OB-u i ne postiji crvena karta da se kupi), ja reko sto sam budala da kupujem crvenu kad je i vise nego duplo skuplja, skroz nelogicno jer iz ob-a je put skoro duplo duzi do katerinije nego iz paralije a bus svakako prolazi kroz paraliju uvek a karta toliko jeftinja, ni vodic nije znao da objasni tu nelogicnost :lud: a zuta karta je mislim od paralije do ob-a mada nisam siguran :razmislja:

#1388 laki023

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 29. May 2011 - 11:13

odlucili smo se za pargu :)

#1389 ninkaking

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 31. May 2011 - 16:21

Zanim me, da li jeneko iz BIH isao autom u Paraliju, ako ima takvih da cujem sve u detalje :)

#1390 talija

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1032
  • muški

Napisano: 31. May 2011 - 17:01

isto kao mi iz srbije samo su tablice nesto drugacije i naglasak do nekle :lol:
o detaljima voznje do paralije imate sve napisano na forumu.pretrazite malo sve cete naci siguran sam
sine veli: ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom vratniku

#1391 Slobaboss

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 01. Jun 2011 - 22:07

Pogledaj porukumilosija @ 27. Apr 2011 - 10:38

Mi smo bili prošle godine preko njih a ove godine idemo ponovo u Paraliju sa njima,u vilu Elli, naše tri porodice,a u Estiu moj brat sa porodicom.Da nam iskustva nisu takva kakva jesu,verujte da ne bismo ni razmišljali o njima.Mi idemo 20,juna,a kada ste vi planirali?

Ja cu ici u istu vilu ali tek krajem avgusta. Kad se vratite sa odmora budite ljubazni pa napisite vase utiske. Hvala

#1392 milosija

turista

• Član
  • Poruka:51
  • ženski

Napisano: 02. Jun 2011 - 11:43

Pogledaj porukuSlobaboss @ 01. Jun 2011 - 22:07

Ja cu ici u istu vilu ali tek krajem avgusta. Kad se vratite sa odmora budite ljubazni pa napisite vase utiske. Hvala

Napisaću sve utiske o vili i o svemu što bi moglo biti korisno. A sad jedva čekam da prođu još tih 17 dana.Pozdrav:klap:

#1393 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 11. Jun 2011 - 07:48

Jutros sam stigla iz Paralije.
Vreme je bilo fino, voda je ok, topla je (nekad toplija nekad hladnja, ali je generalno ok za kupanje). Bilo je tu i tamo kiše popodne ali brzo prodje, sve ukupno je bilo fino vreme.
Kasnije ću malo ispisati još o nekim stvarima, samo da se malo odomorim. :)

Odmah da kažem da nisam preterano obraćala pažnju na druge vile, mi smo bili u vili Iris kod škole, tako da vam po pitanju vila ne mogu pomoći, ali mogu u nekim opštim informacijama, prevoz do Katerinija, voz do Soluna, cene.... :)

Postavljena slika

#1394 armatura

backpacker

• Član
  • Poruka:13

Napisano: 11. Jun 2011 - 21:51

Prvo pozdrava svima,pošto sam nov na forumu,kojeg već dugo godina čitam i koristim savete iz njega.
Zanima me jedna stvar i molio bih ljude za pomoć.Planiram da idem u Paraliju ili Olimpik Bič početkom septembra,okvirno negde oko 5,6,sa bebom,pa me zanima kakvo je vreme tada jer sam čuo uglavnom loše stvari tipa,vetar,ponekad kiša,hladno vreme koje nije za kupanje i slično...Pošto idemo sa bebom,godinu dana,nije nam potrebno ni neko baš sunce,ali da li je stvarno toliko hladno u tom periodu?Hvala unapred...

#1395 markoni155

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 11. Jun 2011 - 23:41

prosle godine, druge nedelje, septembra je bilo par dana lose i nije bilo za kupanje, drugar bio u tom periodu i prva 2-3 dana se nisu kupali ali posle je bilo ok, veceri su bile malo svezije ali nista strasno, naravno vreme nije kao u julu i avgustu ali je ok, mada i to je sve relativna stvar kao naidje koji talas i kod nas nekad u septembru bude kao da je jul a nekad zahladni kao prosle godine, ja sam se vratio iz paralije 2. septembra i iz sorca i majce usao u trenerku i duksericu, jbg kako se zalomi ali generalno dole bude fino u septembru posebno prva polovina a znam da su se neki 2009 godine kupali i do polovine oktobra ;) :)

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)