Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Temperature mora

15 odgovora na temu

#1 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 08. Jun 2007 - 14:30

Da li neko zna sajt sa podacima o prosecnim temperaturama mora po mesecima za odredjena mesta?

#2 Alexia

svetski putnik

• Član
  • Poruka:832
  • ženski

Napisano: 09. Jun 2007 - 07:50

Na ovom sajtu imas mapu sa trenutnim temperaturama mora i prognoziranim za par dana na Mediteranu.
http://www.poseidon....n_forecast.html

#3 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 09. Jun 2007 - 21:36

Hvala, dobro je i to da se zna.
Sada bi me medjutim najvise zanimao Persijski zaliv, po mesecima.

#4 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • Poruka:1365
  • muški

Napisano: 09. Jun 2007 - 22:52

Za Dubai mozes lako naci. Npr:
http://www.dubaiairp...ET/Climate.aspx

#5 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 09. Jun 2007 - 23:02

E, to se traži!

Hvala!

#6 iva15

backpacker

• Član
  • Poruka:35

Napisano: 28. Jun 2007 - 10:07

A zna li neko link za temperature mora u Tunisu i Egiptu?

#7 jovanche

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:470
  • ženski

Napisano: 16. Jul 2007 - 15:28

http://touregypt.net/climate.htm

npr.

googlaj weather egypt ili red sea climate.....

#8 GEOGRAF

backpacker

• Član
  • Poruka:31
  • muški

Napisano: 17. Aug 2007 - 13:11

Da ga ubadas u stepen nema neke velike potrebe....
Mislim za turisticke svrhe ako si mislio...

#9 Raymond

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:331

Napisano: 27. Mar 2010 - 21:12

Temperatura mora (površinski deo, obično se daje do 5 m dubine) je meni lično važan kriterijum i to od skoro.

Kao jednu od destinacija za ovu godinu uzimao sam u obzir Esteponu u Španiji, koja se nalazi na Kosta del Sol, Andaluzija. Međutim, ljudi koji borave u Španiji sugerisali su mi da je ova obala veoma lepa i sunčana ali voda je hladnija i ukoliko preferiram topliju vodu za kupanje bolje da potražim nešto drugo. Naime, mešaju se topije vode Sredozemnog mora sa hladnijim vodama Atlanskog okeana i temperatura vode uglavnom ne premašuje 23 stepena celzijusa a zna da bude i mnogo manja u letnjim mesecima.

Nakon te informacije potražio sam različite sajtove kako bih došao do podataka. Sajt koji je ovde dat je dobar, a za Mediteran koristim još neke, od kojih navodim dva:

http://gnoo.bo.ingv.it/mfs

koji ima dobru grafiku i arhivu, unazad sve do 2001 i

www.weatheronline.co.uk/cgi-app/watertemperature?LANG=en&CONT=euro&GEBIET=0005

koji brojčano daje temperature za pojedina mesta.

Možda je bolje ovu temu preimenovati u Temperature mora, pošto bi bolje upućivala sve one koji vole da se kupaju u vodi temperatura koje im prijaju, kako bi znali da li im nameravana destinacija odgovara ili da potraže drugu.

#10 DraganV

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:6887
  • muški

Napisano: 28. Mar 2010 - 14:45

Pogledaj porukuRaymond @ 27. Mar 2010 - 21:12

Možda je bolje ovu temu preimenovati u Temperature mora,

Preimenovano, mada mislim da bi ako se slazete ovo trebalo prebaciti u "Korisne linkove".
Postavljena slika

#11 Raymond

iskusni putnik

• Član

Napisano: 28. Mar 2010 - 22:08

Pogledaj porukuDraganV @ 28. Mar 2010 - 14:45

Preimenovano, mada mislim da bi ako se slazete ovo trebalo prebaciti u "Korisne linkove".

Odlično što je tema preimenovana pošto odmah upućuje zainteresovane da znaju o čemu se radi. Svakakо i da ima smisla linkove staviti u tu rubriku. To je svima koji razmišljaju gde da idu na letovanje od velike koristi.

Ali ima smisla i zadržati ovu temu. Teško je precizno naći temperature mora za svaki grad ili kraj, a tek ne plažu. Ponekad lokalne karakteristike znaju da budu značajne i za male razlike u rastojanjima. Takođe, temperature vode za neki kraj znaju veoma vremenski da se razlikuju i u letnjijm mesecima. Bilo bi dobro da posetioci teme navode svoje primere sa letovanja kakva je bila temperatura vode u mestu u kom su letovali, i ne mora to da bude merena temperatura, može i subjektivni osećaj, npr., hladna voda, odlična idealna za kupanje ili (pre)topla, i sl.

Lično najviše volim temperature mora 25-26 stepeni celzijusa, takođe i 24 i 27 stepeni. Što je voda hladnija od 24 stepena i temperatura se pomera ka dole to mi je manje prijatno kupati se a ne volim ni mnogo toplu vodu (28 stepeni i na više). Pretpostavljam da i drugi imaju svoje omiljene raspone temperature, i svakako da je to individualno, neko preferira hladniju, neko topliju vodu.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 29. Mar 2010 - 07:23
izmenio slovnu gresku u mom citatu

#12 padabre

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:275
  • muški

Napisano: 04. Apr 2010 - 13:53

Meni je takodje veoma bitan podatak, koja je temperatura mora jer mi je jednom maltene propao odmor zato što je voda bila hladna.A koristim uglavnom podatke sa ove stranice.

http://www.sea-temperature.com/

#13 Raymond

iskusni putnik

• Član

Napisano: 16. Aug 2010 - 19:34

Za sve koji vole da se kupaju u toplijem moru i koji ne zele da navuku neku reumu od hladne vode, informacija da je more u Argolskom zalivu (Tolo, Nafplio i td.), Peloponez, toplo, uz to i kristalno cisto i odlicno za kupanje, pravo uzivanje.

#14 Raymond

iskusni putnik

• Član

Napisano: 24. Aug 2010 - 19:57

Postavljena slika

Koga zanima moze pogledati stanje temperatura mora u Mediteranu krajem jula, od plave do crvene boje se krece hladnije pa sve toplije more sto je prikazano skalom od 16 do 30 stepeni.

#15 Onlyfun&travel:D

svetski putnik

• Član
  • Poruka:644
  • ženski

Napisano: 27. Aug 2011 - 17:49

Pogledaj porukuRaymond @ 27. Mar 2010 - 21:12

Temperatura mora (površinski deo, obično se daje do 5 m dubine) je meni lično važan kriterijum i to od skoro.

Kao jednu od destinacija za ovu godinu uzimao sam u obzir Esteponu u Španiji, koja se nalazi na Kosta del Sol, Andaluzija. Međutim, ljudi koji borave u Španiji sugerisali su mi da je ova obala veoma lepa i sunčana ali voda je hladnija i ukoliko preferiram topliju vodu za kupanje bolje da potražim nešto drugo. Naime, mešaju se topije vode Sredozemnog mora sa hladnijim vodama Atlanskog okeana i temperatura vode uglavnom ne premašuje 23 stepena celzijusa a zna da bude i mnogo manja u letnjim mesecima.

Nakon te informacije potražio sam različite sajtove kako bih došao do podataka. Sajt koji je ovde dat je dobar, a za Mediteran koristim još neke, od kojih navodim dva:

http://gnoo.bo.ingv.it/mfs

koji ima dobru grafiku i arhivu, unazad sve do 2001 i

www.weatheronline.co.uk/cgi-app/watertemperature?LANG=en&CONT=euro&GEBIET=0005

koji brojčano daje temperature za pojedina mesta.

Možda je bolje ovu temu preimenovati u Temperature mora, pošto bi bolje upućivala sve one koji vole da se kupaju u vodi temperatura koje im prijaju, kako bi znali da li im nameravana destinacija odgovara ili da potraže drugu.

Bila sam u Spaniji,voda je sasvim ok,naravno,sve zavisi od toga kad ides...Kraj jula je idealan...Pusti price dok ne vidis sam...Mozda ovo bas i nije povezano,ali samo da kazem da je najtoplije more na Santoriniju,zbog vulkanskih stena u moru...Toplo preporucujem...
Ti ne odlučuješ kako ćeš umreti. Ni kada. Ali ti sada možeš odlučiti kako ćeš živeti!   Postavljena slika

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)