Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Shopping u Solunu, radno vreme prodavnica, popusti...

408 odgovora na temu

#16 sale i sneza

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 30. May 2009 - 08:17

hvala puno na pomoci,nadam se da cu se snaci

#17 Barkmann

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:375
  • muški

Napisano: 09. Jun 2009 - 21:54

Pogledaj porukusale i sneza @ 30. 05. 2009 - 09:17

hvala puno na pomoci,nadam se da cu se snaci

U centru Paralije imas autobuse koji voze do Katerinija. Cena karte je 1,30 evra. Od Katerinija do Soluna se sapbarcaju autobusi na svakih pola sata. Cena karte je 6 evra.

#18 cvisco

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 20. Jun 2009 - 09:54

Gde se nalazi "fabrika koze" u Solunu? Neke agencije organizuje "izlete" do iste, ali zanima me kako otici u svojoj reziji (svojim kolima)? Hvala

#19 manduvil

putnik

• Član
  • Poruka:155

Napisano: 20. Jun 2009 - 14:44

Pogledaj porukucvisco @ 20. 06. 2009 - 11:54

Gde se nalazi "fabrika koze" u Solunu? Neke agencije organizuje "izlete" do iste, ali zanima me kako otici u svojoj reziji (svojim kolima)? Hvala

za fabriku koze u Solunu prvi put cujem, da nisu mozda u pitanju fabrike krzna u Siatisti ili Kastoria npr...inace obrada koze i krzna je pre dve godine zabranjena u industrijskoj zoni Soluna...jel imas mozda neki info vise pa da te uputimo?

#20 maja72

putnik

• Član
  • Poruka:175
  • ženski

Napisano: 03. Jul 2009 - 07:51

Da li trzni centri Cosmos, Ikea, Jumbo itd rade i nedeljom?
U nedelju ujutru krecemo sa Halkidikija, pa bi rado obisli ova mesta!

Unapred hvala!

#21 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 03. Jul 2009 - 09:01

Ah, Grci, Grci...nedostaju mi.

Zar to još postoji negde da se NE RADI nekog dana...?!? Da se to ne podrazumeva...

Nama je pre 15 godina prilikom tradicionalnog šopinga u Solunu pred odlazak kući - uleteo neki težak državni praznik. Ništa nije radilo, samo kafei. Ali je ispalo dobro jer smo otkrili Agia Triadu, hteli samo da prespavamo a na kraju produžili odmor za nekoliko dana. I posle šoping, naravno.

Javite, baš me zanima.

#22 manduvil

putnik

• Član
  • Poruka:155

Napisano: 03. Jul 2009 - 14:59

Pogledaj porukumaja72 @ 3. 07. 2009 - 09:51

Da li trzni centri Cosmos, Ikea, Jumbo itd rade i nedeljom?
U nedelju ujutru krecemo sa Halkidikija, pa bi rado obisli ova mesta!

Unapred hvala!

odgovorih i na drugoj temi al evo i ovde
ne rade

Pogledaj porukuNikola S. @ 3. 07. 2009 - 11:01

Ah, Grci, Grci...nedostaju mi.

Zar to još postoji negde da se NE RADI nekog dana...?!? Da se to ne podrazumeva...

Nama je pre 15 godina prilikom tradicionalnog šopinga u Solunu pred odlazak kući - uleteo neki težak državni praznik. Ništa nije radilo, samo kafei. Ali je ispalo dobro jer smo otkrili Agia Triadu, hteli samo da prespavamo a na kraju produžili odmor za nekoliko dana. I posle šoping, naravno.

Javite, baš me zanima.

da nije mozda 15. avgust - Velika Gospojina ovde?
tada nista ne radi :)

#23 Oleg

svetski putnik

• Potvrda maila
  • Poruka:703
  • ženski

Napisano: 06. Jul 2009 - 21:43

Pogledaj porukumanduvil @ 3. 07. 2009 - 15:59

odgovorih i na drugoj temi al evo i ovde
ne rade

da nije mozda 15. avgust - Velika Gospojina ovde?
tada nista ne radi :)

Velika Gospoina je 28.08-kod nas

Inace postoji tema vec Shoping u Solunu. Malo je bezveze da se otvara ista.
Molim administratore da premeste.Svima ce biti lakse

#24 Igor K.

backpacker

• Član
  • Poruka:29
  • muški

Napisano: 08. Jul 2009 - 09:02

Pogledaj porukuOleg @ 6. 07. 2009 - 22:43

Velika Gospoina je 28.08-kod nas

Grci su pravoslavci, ali, za razliku od Srba, koriste novi (Gregorijanski) kalendar, pa im je Velika Gospojina 13 dana ranije nego kod nas, tj. 15.avgusta. Iz istih razloga Grci slave Božić 25. decembra, kao i većina pravoslavnih crkava (Bugarska, Rumunska...) i kao i katolici.
Uostalom, većina autokefalnih pravoslavnih crkava koristi novi kalendar, osim Srpske, Ruske i još po neke ortodoksne crkve (+carigradska patrijaršija), koji računaju na osnovu starog, Julijanskog kalendara.

Pogledom u crkveni kalendar se ovo može utvrditi.

#25 Oleg

svetski putnik

• Potvrda maila
  • Poruka:703
  • ženski

Napisano: 08. Jul 2009 - 09:59

Pogledaj porukuIgor K. @ 8. 07. 2009 - 10:02

Grci su pravoslavci, ali, za razliku od Srba, koriste novi (Gregorijanski) kalendar, pa im je Velika Gospojina 13 dana ranije nego kod nas, tj. 15.avgusta. Iz istih razloga Grci slave Božić 25. decembra, kao i većina pravoslavnih crkava (Bugarska, Rumunska...) i kao i katolici.
Uostalom, većina autokefalnih pravoslavnih crkava koristi novi kalendar, osim Srpske, Ruske i još po neke ortodoksne crkve (+carigradska patrijaršija), koji računaju na osnovu starog, Julijanskog kalendara.

Pogledom u crkveni kalendar se ovo može utvrditi.

Hvala na casu iz veronauke, ali znam da da su grci praoslavci, isto tako znam kada slave koji praznik.(Bilo bi malo glupo da posle 17 godina odlaska sa roditeljima i 6 samostalno da to ne znam sta mislis?) Isto tako znam kada mi i Rusi obelezavamo razne verske praznike. Videla sam mnooogo istoriskih zdanja po celoj Grckoj kao i crkve.
Neko je napisao da je kod nas 15.08 Velika Gospojina,(tako sam ja razumela) samo sam prokomentarisala.
Izvini , necu vise :cool:

#26 Igor K.

backpacker

• Član
  • Poruka:29
  • muški

Napisano: 08. Jul 2009 - 13:25

OFFtopic

Pogledaj porukuOleg @ 8. 07. 2009 - 10:59

Izvini , necu vise :cool:

OK, OK! Samo cool, bez nervoze... Leto je, idemo u GR da uživamo... :)
Nisam imao nameru da te povredim, samo da pokušam da razjasnim nedoumicu oko datuma ovog velikog verskog praznika - Velike GOSPOJINE. +++

#27 salsita

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2279
  • ženski

Napisano: 27. Aug 2009 - 07:47

Soping centar “Mediterranean Cosmos” se nalazi u istocnom delu Soluna. Lociran je u blizini puta za Halkidiki, tako da usput mozete svratiti i do njega. Ovaj soping centar je jedan od najvecih na Balkanu.

Ima 209 prodavnica, 37 restorana-kafica, supermarket, bioskop, kuglanje, crkvu, itd.
Neke od prodavnica su: Body Shop, Sephora, Fresh Line (kozmetika), Swarovski (nakit), Nike, Replay, Pepe Jeans, Mexx, Promod, Bershka, Calzedonia, Intimissimi, Pull and Bear, Esprit, Tally Wejl, Mango, Morgan, Diesel, Benetton, Stradivarius, Zara, Marks and Spencer, Massimo Dutti (odeca)...

Radno vreme:

Ponedeljak-Petak
09.00 - 21.00 Supermarket
10:00 - 21:00 Prodavnice
10.00 - 02.00 Restorani
12.00 - 02.00 Bioskop i kuglanje
Subota
09.00 - 18.00 Supermarket
10:00 - 20:00 Prodavnice
10.00 - 02.00 Restorani
11.00 - 02.00 Bioskop i kuglanje
Nedelja
10.00 - 02.00 Restorani
11.00 - 02.00 Bioskop i kuglanje

#28 Nescafe

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 27. Aug 2009 - 12:47

Butici u centru cetvrtkom sigurno rade citav dan!

#29 nikone

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 27. Aug 2009 - 13:10

Bar dan svima
Evo ja cim se registrova da pitam nesto :)
Naime u subotu putujem u Olympic Beach pa sam planirao da napravim jedan izlet do Soluna zarad sopinga jelte :)
I stvar koja me najvise interesuje je tehnika,mozda bi kupio neki netbook,ili Ipod mada kako stvari stoje Ipod mi je primamljiviji.
Moje pitanje je, da li postoji neki Apple shop u Solunu ili mozda neka prodavnica, lanac prodavnica sa tehnikom, nesto poput naseg Pakoma, Win Win-a i slicno, gde se moze kupiti povoljno tehnika?
Posle neuspesnog guglanja usled nerazumevanja grckog jezika primoran sam da vas maltretiram :)
Hvala u napred na odgovorima

#30 salsita

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2279
  • ženski

Napisano: 27. Aug 2009 - 22:09

Pogledaj porukuNescafe @ 27. 08. 2009 - 13:47

Butici u centru cetvrtkom sigurno rade citav dan!

Radnje su otvorene od ponedeljka do petka od 09:00 do 14:30 a utorkom, četvrtkom i petkom i od 17:30 do 20:30. Subotom su radnje otvorene od 09:00 do 15:00, dok se nedeljom ne radi. Supermarketi i kiosci rade i do 22:00.

Robne kuće i supermarketi rade od 8:00 do 20:00 od ponedeljka do petka, subotom od 08:00 do barem 15:00, a nedeljom ne rade.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)