• Započeli smo sređivanje foruma nakon letnje sezone, što će dovesti do preimenovanja i pomeranja pojedinih podforuma i tema. Nastojaćemo da sređivanje foruma obavimo tako da ne utiče na njegovo svakodnevno korišćenje.

ljumi

Shopping u Solunu, radno vreme prodavnica, popusti...

535 poruka u ovoj temi

U centru Paralije imas autobuse koji voze do Katerinija. Cena karte je 1,30 evra. Od Katerinija do Soluna se sapbarcaju autobusi na svakih pola sata. Cena karte je 6 evra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde se nalazi "fabrika koze" u Solunu? Neke agencije organizuje "izlete" do iste, ali zanima me kako otici u svojoj reziji (svojim kolima)? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

za fabriku koze u Solunu prvi put cujem, da nisu mozda u pitanju fabrike krzna u Siatisti ili Kastoria npr...inace obrada koze i krzna je pre dve godine zabranjena u industrijskoj zoni Soluna...jel imas mozda neki info vise pa da te uputimo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li trzni centri Cosmos, Ikea, Jumbo itd rade i nedeljom?

U nedelju ujutru krecemo sa Halkidikija, pa bi rado obisli ova mesta!

Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ah, Grci, Grci...nedostaju mi.

Zar to još postoji negde da se NE RADI nekog dana...?!? Da se to ne podrazumeva...

Nama je pre 15 godina prilikom tradicionalnog šopinga u Solunu pred odlazak kući - uleteo neki težak državni praznik. Ništa nije radilo, samo kafei. Ali je ispalo dobro jer smo otkrili Agia Triadu, hteli samo da prespavamo a na kraju produžili odmor za nekoliko dana. I posle šoping, naravno.

Javite, baš me zanima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Velika Gospoina je 28.08-kod nas

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Grci su pravoslavci, ali, za razliku od Srba, koriste novi (Gregorijanski) kalendar, pa im je Velika Gospojina 13 dana ranije nego kod nas, tj. 15.avgusta. Iz istih razloga Grci slave Božić 25. decembra, kao i većina pravoslavnih crkava (Bugarska, Rumunska...) i kao i katolici.

Uostalom, većina autokefalnih pravoslavnih crkava koristi novi kalendar, osim Srpske, Ruske i još po neke ortodoksne crkve (+carigradska patrijaršija), koji računaju na osnovu starog, Julijanskog kalendara.

Pogledom u crkveni kalendar se ovo može utvrditi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Soping centar “Mediterranean Cosmos” se nalazi u istocnom delu Soluna. Lociran je u blizini puta za Halkidiki, tako da usput mozete svratiti i do njega. Ovaj soping centar je jedan od najvecih na Balkanu.

Ima 209 prodavnica, 37 restorana-kafica, supermarket, bioskop, kuglanje, crkvu, itd.

Neke od prodavnica su: Body Shop, Sephora, Fresh Line (kozmetika), Swarovski (nakit), Nike, Replay, Pepe Jeans, Mexx, Promod, Bershka, Calzedonia, Intimissimi, Pull and Bear, Esprit, Tally Wejl, Mango, Morgan, Diesel, Benetton, Stradivarius, Zara, Marks and Spencer, Massimo Dutti (odeca)...

Radno vreme:

Ponedeljak-Petak

09.00 - 21.00 Supermarket

10:00 - 21:00 Prodavnice

10.00 - 02.00 Restorani

12.00 - 02.00 Bioskop i kuglanje

Subota

09.00 - 18.00 Supermarket

10:00 - 20:00 Prodavnice

10.00 - 02.00 Restorani

11.00 - 02.00 Bioskop i kuglanje

Nedelja

10.00 - 02.00 Restorani

11.00 - 02.00 Bioskop i kuglanje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Butici u centru cetvrtkom sigurno rade citav dan!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bar dan svima

Evo ja cim se registrova da pitam nesto :)

Naime u subotu putujem u Olympic Beach pa sam planirao da napravim jedan izlet do Soluna zarad sopinga jelte :)

I stvar koja me najvise interesuje je tehnika,mozda bi kupio neki netbook,ili Ipod mada kako stvari stoje Ipod mi je primamljiviji.

Moje pitanje je, da li postoji neki Apple shop u Solunu ili mozda neka prodavnica, lanac prodavnica sa tehnikom, nesto poput naseg Pakoma, Win Win-a i slicno, gde se moze kupiti povoljno tehnika?

Posle neuspesnog guglanja usled nerazumevanja grckog jezika primoran sam da vas maltretiram :)

Hvala u napred na odgovorima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Butici u centru cetvrtkom sigurno rade citav dan!

Radnje su otvorene od ponedeljka do petka od 09:00 do 14:30 a utorkom, četvrtkom i petkom i od 17:30 do 20:30. Subotom su radnje otvorene od 09:00 do 15:00, dok se nedeljom ne radi. Supermarketi i kiosci rade i do 22:00.

Robne kuće i supermarketi rade od 8:00 do 20:00 od ponedeljka do petka, subotom od 08:00 do barem 15:00, a nedeljom ne rade.

Izmenjeno (salsita)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje pitanje je, da li postoji neki Apple shop u Solunu ili mozda neka prodavnica, lanac prodavnica sa tehnikom, nesto poput naseg Pakoma, Win Win-a i slicno, gde se moze kupiti povoljno tehnika?

Ne sećam se da li sam viđao Apple prodavnice, ali imaš dve veće prodavnice tehnike u Cosmosu. Takođe, ima i jedna preko puta Ikea (mislim da je ta Megastores Electroniki). Znam pošto sam ja tražio nešto za navigaciju pa sam obilazio te prodavnice.

E sad, nisam siguran koliko su im cene povoljnije nego naše. Ovo što sam ja tražio bilo je sve skuplje..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Radnje su otvorene od ponedeljka do petka od 09:00 do 14:30 a utorkom, četvrtkom i petkom i od 17:30 do 20:30. Subotom su radnje otvorene od 09:00 do 15:00, dok se nedeljom ne radi. Supermarketi i kiosci rade i do 22:00.

mi smo bili u cetvrtak i celi dan proveli u setnji centrom, i sve je bilo svo vreme otvoreno...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne sećam se da li sam viđao Apple prodavnice, ali imaš dve veće prodavnice tehnike u Cosmosu. Takođe, ima i jedna preko puta Ikea (mislim da je ta Megastores Electroniki). Znam pošto sam ja tražio nešto za navigaciju pa sam obilazio te prodavnice.

E sad, nisam siguran koliko su im cene povoljnije nego naše. Ovo što sam ja tražio bilo je sve skuplje..

Hmmm,hvala na odgovoru,bio sam na sajtu njihovom i pronasao prodavnicu,i cena je neznatno manja,mozda 10-15e.

No dobro,valjda cu naci nesto.

Inace nesto mi cudno to radno vreme njihovo.

Kratko nekako :S

Mislim ko jos radi od 9 do 14:30?

Ili od 17:30 do 20:30?

Provericemo mi to :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da bi ti se isplatilo =), mislim da je autobuska karta do Soluna desetak evra, a na stanici imas red voznje, koji u sezoni nije bas mnogo postovan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21982
    Ukupno tema
    693263
    Ukupno poruka