Guest slavisa

Sarimsakli,opšta tema

618 poruka u ovoj temi

Mi smo letovali preko Azura i stvaro rade profesionalno. Neces se pokajati, veruj mi. Pozzz

Samo prve (2005) godine smo letovali u Sarimslakliju preko Azura i nikad vise. Ne mogu da se zalim na vodica i usluge u Sarimsakliju, ali organizacija prevoza je bila bedna. Narocito u povratku jer su poslali autobus sa nabijenim sedistima, da se kolenima udaralo u ona ispred sebe. Porodice su razdvajali na dva kraja autobusa, ljudi su bili besni, a vozaci i vodic bezobrazni...

Od tada - Azur ni za izlet od Beograda do Avale... Taj put im nikada necu zaboraviti..:besan:

Posle toga smo dva puta letovali preko agencije Holiday, i za njih mogu da kazem da su stvarno solidni. Posto mi svake godine letujemo u Sarimsakliju, nije nam vodic toliko znacajan, ali iz nasih smena (spajamo po dve) nisu se ljudi nesto zalili. Prevoz im je odlican i organizacija puta takodje, sto je za mene jako bitno. Na sajmu smo uplatili aranzman za juni mesec, preko njih.

Sto se tice cene, one su iste i kod Holiday-a i kod Azura, s tim sto Azur, ako se spajaju dve smene, traze da se plati prevoz kao da ste isli dva puta... :P

Savetujem da se dobro uporede usluge i jedne i druge agencije pre odluke...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas me intrigira Sarimsakli... Kako izgleda mestasce, postoje li neki klubovi, diskoteke, moze li uvece negde da se izadje? Koliko je Sarimsakli udaljen od Izmira? Pokusavam da zamislim kako bih mogla da organizujem vreme tamo. Cula sam da su izleti koje agencija organizuje jako lepi.

Sarimsakli je jedan niz hotela i restorana. Ono sto ga cini privlacnim je prelepa plaza, cisto more i savrsena klima. Ima par diskoteka, ali po mom misljenju to nije mesto za atraktivan provod i nocni zivot. 8 km od Sarimsaklija je Ajvalik, koji ima verovatno bolju ponudu za provod, ali je to daleko od onoga sto se nudi u Kusadasiju ili Marmarisu.

Izleti jesu interesantni: obilazi se Ajvalik koji ima prelep vidikovac zvan Sejtan sofra, sa koga se vidi ceo arhipelag; (i sam Ajvalik je jako lep gradic); celodnevno krstarenje po arhipelagu; obilazak Pergamona i(eventualno u povratku) Troje; shopping u Izmiru;

Izmir je 150km udaljen od Sarimsaklija i znam da su se ljudi i sami organizovali i odlazili sto u obilazak sto u shopping.

Moja porodica i ja ove godine cetvrti put idemo u Sarimsakli. Svake od prethodne tri godine smo se samoorganizovali: svake godine idemo u Efes, u Bogorodicinu crkvu i obidjemo po deo starog Efesa. Poslednji put smo stigli i do Pamukala. Tako samoorganizovani obisli smo i Troju.

Ako ima jos nesto sto te zanima slobodno pitaj...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima! Ja sam nova ovde i mnogo me zanima ovo mesto. Sve sam iscitala i zaista mnogo znaci kada se cuju misljenja i vasi utisci.

Samo me jedna stvar zanima... Kakvo je vreme u drugoj polovini septembra? Izgleda da ce mi to, zbog fakulteta, ostati jedini termin za more... :tuzni:

Da li vredi ici recimo od 10.9. ?

Zavisi od sezone.

2005. letovali smo od 31.08. - 17.09. i imali smo prelepo vreme ni jedan oblacan dan... :D

2006. od 28.08. - 18.09. - bilo je tri jezivo vetrovita dana i oblacna, i to na samom kraju letovanja od 15 - 17 septembra :bez-zuba:

2007. letovali od 23.08. - 13.09. i imali smo isto tri-cetiri svezija dana, bez kise i vetra, samo oblacno, (to je bilo u vreme kada je u Beogradu bilo 10 stepeni i svuda pljustala kisa), negde oko 7. septembra. Toga se dobro secam jer su mi slali poruke da pingvini u Beogradu igraju kolo, u Istanbulu pljusti kisa, a mi se ipak brckamo na nekih 24 stepena... :kez:

2008 - nismo letovali... :smorilo:

Ove godine hocemo da probamo juni. :srce:

Kise nije bilo nijednom, ali postoji rizik da u tih 10 dana ukacis par losih (vetrovitih ili oblacnih)...

Samo da dodam, u Sarimsakliju uvek duva neki vetric, tako da se ni oblaci ne zadrzavaju. Mi smo se i u tih par oblacnih dana 2007. godine kupali - ugrabimo kad vetar rastera oblake, jer onda bude super toplo.

Uglavnom, kisa je misaona imenica za Sarimsakli do decembra... :)

Idi na Wunderground weather sajt, tamo mozes naci podatke o vremenu za prethodne godine (samo moras da se lociras na Mitilini na Lezbosu, koji je preko puta Sarimsaklija, na udaljenosti od 30km, pa su podaci priblizno tacni)

Izmenjeno (petariva)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@petariva

Hvala na odgovoru. Bila sam na tom sajtu vec... ali raspitacu se jos...

Uspela sam da nagovorim decka da u 21. godini ide na miran penzionerski odmor... To je vec nesto.

Sad mi sve lakse deluje... :kez:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

postovani,

posle razmisljanja i citanja raznih iskustva,odlucili smo se da idemo preko u Sarimsakli. Suprugi bi dobro doslo zbog sinusa,dete da se nadise i nakupa,a ja da odmorim.Merkamo Hotel "AYVALIK BEACH" preko Holiday-a, termin 03.09.

Da li neko isao tamo prosle godine?Posto su svi postovi o njemu od 2007. Mnogo bi nam znacila neka informacija jer bi vodili dete od 4 godina i isli bi njihovim busom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili u Sarimsakliju od 23. jula 2008.(Ayvalik Beach Hotel) Isli smo svojim kolima.

Smestaj je ok. Plaza prelepa, pescana, za decu je pravi raj. Imaju bazen i deciji bazen,

klackalice. tobogan itd za decu. Lezaljke na bazenu i plazi BESPLATNI KAO I PESKIRI ZA PLAZU. Dorucak i vecera veliki izbor jela i nikada nista ne nedostaje bez obzira u koje vreme dodjete. Ako vas jos nesto interesuje slobodno pitajte.

Ps. Mi idemo ponovo 05.08. 2009. Ako vam to nesto znaci.

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala puno slobodane,naravno da nam znaci! mi se samo plasimo da zbog udaljenosti hotela od ostatka grada,posto bi isli agencijskim autobusom ne budemo u ``minusu``,jer volimo da razgledamo turske gradice i okolinu. U svakom slucaju u uzem izboru su definitivno Ayvalik i Dobra, i najverovatnije pocetak septembra zbog poslovnih obaveza, a iskreno cekamo i lokalni sajam turizma u kragujevcu da ugrabimo neku dodatnu povoljnost bez-zuba.jpg

samo se nadamo da nece biti lose vreme,ma i da bude,samo da se odmorimo biggrin.jpg

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bili smo u Holidayu i rekli su nam da ne preporucuju bez sopstvenog prevoza Ayvalik :tuzni:

preporucili su nam Dobru,sto smo i prihvatili.nadamo se da nismo pogresili :huh: bilo je i slobodnih mesta u drugoj agenciji za Olcay,ali nismo nesto bili odusevljeni slikama i video prezentacijom :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ove godine zelim da idem sa suprugom u sarimsakli koji hotel bi mi preporucili?HOTEL AMFORA,HOTEL AYTAS**+,HOTEL OLCAY**,HOTEL GRAND MILANO***,HOTEL DOBRA*** ili HOTEL KALIF*** .hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam bila prosle godine u septembru u hotelu Dobra, nama se mnogo dopalo,ali smo otisli tamo bas radi odmora, ako idete i radi provoda, necete ga tamo naci...ali za odmor je odlicno mesto.! mi smo zadovoljni sa hotelom, preko puta mora je, ima svoje lezaljke, cisto je. a culi smo da je dobar i hotel kalif.

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li se neko kupao u Sarimsakliju pocetkom jula i koliko je to hladna voda. Molim nekog da mi odgovori, posto smo se upravo zbog opisa sa ovog foruma odlucili za Sarimsakli. od juna smo odustali zbog te hladne vode ,ali sta je sa julom(sorry,ne mogu da nadem znak pitanja na tastaturi!)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo bili u julu u blizini, u Dikiliju. da ti iskreno kažem, meni je bilo hladno ali ne zbog hladne vode nego zbog vetra koji samo u ranom jutru nije duvao. pa onda kad je čovek mokar i kad puše onda se čini hladno a inače deca su bila puno u vodi i nisu imala plave usne bez-zuba.jpg po mom utisku negde oko 24st.

Sad u ovom momntu baš ne izgleda poticajno jer kako mi se čini negde oko 12st.

http://www.meteor.go...urfacetemp.aspx

tu možeš pratiti zagrijavanje turskog mora, pa če ti biti lakše.

Pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam bila prosle godine u septembru u hotelu Dobra, nama se mnogo dopalo,ali smo otisli tamo bas radi odmora, ako idete i radi provoda, necete ga tamo naci...ali za odmor je odlicno mesto.! mi smo zadovoljni sa hotelom, preko puta mora je, ima svoje lezaljke, cisto je. a culi smo da je dobar i hotel kalif.

Dobra je sjajan hotel.

Idemo po cetvrti put u junu.

Na mojoj fototuri mozes videti par slika sobe (apartmana za cetvorovlanu porodicu)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

POZDRAV SVIM FORUMASIMA.AKO JE NEKO LETOVAO HOTELU AMFORA U SARIMSAKLIJU SA AGENCIJOM HOLIDEY NEKA MI NAPISE SVOJE UTISKE. HVALA.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Letovala sam sa porodicom u Amfori 2006. godine. Ne mogu da kazem da je los hotel, ali meni se nije nesto dopao. Sobe su opremljene uobicajeno, ali mi je sve delovalo malo otrcano i staro. Pogotovo kupatilo. Drugo sto mi je smetalo je sto nisu cistili sobe kako treba, pa je bilo i prasine po ormarima i slicne stvari. Posto nas je cetvoro, imali smo dve dvokrevetne sobe, i u obe smo imali problema sa odvodom vode, jer se slivnik u kadi stalno zacepljivao, a onda smo cekali po par dana da to poprave. Trece sto mi je smetalo jeste polozaj terasa. Na more gledaju samo one koje su na prednjoj strani hotela i prve terase sa bocnih strana. Ne znam zasto, ali meni je to mnogo smetalo. Sto se tice vlasnika hotela i osoblja, veoma su ljubazni i tu nemam sta da zamerim. Hrana je sasvim ok, bilo je i u dovoljnim kolicinama i izbor nije los. Imaju bazen, relativno mali, ali je lepa terasa oko bazena sa pogledom na more.

Ne mogu da ne poredim Amforu i Dobru, jer sam letovala u oba hotela i po klasifikaciji su iste klase (3 ili 2+ zvezdice). Dobra je medjutim 2006. renovirana i daleko su bolje sobe. Vecina terasa gleda na more (neko se zalio da na prvom spratu terase nemaju pogled na more). Sto se tice hrane priblizno je ista i u jednom i u drugom hotelu.

Primi s rezervom sve sto sam napisala, jer se sve odnosi na 2006. godinu, a moguce je da je gazda Murat nesto radio na hotelu. U svakom slucaju, ako se hotel nije sredjivao, moj zakljucak je da hotel nije los, ali za iste pare mozes dobiti bolje uslove u Dobri. A cula sam vrlo pozitivne stvari za Sezer.

Nadam se da je bilo od pomoci.

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21652
    Ukupno tema
    655580
    Ukupno poruka