Guest slavisa

Sarimsakli,opšta tema

459 poruka u ovoj temi

e pa ewo owako ja sam owo leto bila u sarim sakliju put je naporan i ako se staje swakih 2,3 sata...sarim sakli je ustwari mesto za nocni prowod ima dosta diskoteka i restorana...

Ima nekoliko stvari sa kojima se baš i ne slažem pa sam želeo da to podelim sa članovima ovog foruma, jer vidim da su pojedini članovi dovedeni u zabludu, a nadam se da to nije namera nikoga od nas.

Put je naporan? Naravno ide se kolima preko 1000km, ali je u poređenju sa odlaskom u Crnu Goru ovo putovanje mnogo lakše. Diskoteka je jedna koliko se ja sećam od letos, a restorana ima što hotelskih što izvan hotela, ono što je najbitnije posle ponoći mesto se potpuno umiri, tako da o nekom noćnom životu teško može da se govori, ali i to je subjektivno.

Što se hrane tiče probao sam je u četiru hotela i mogu reći da nije loša, ovde izuzimam ''Ayvalik beach hotel'' gde je hrana izvrsna. U Grand Temizelu nisam bio. A vi ? Vaša preporuka za izbor hotela mislim da nije izvodljiva jer na Džundi nema hotela. O Džundi je već pisano, tako da ne bih ponavljao ono što su mnogo bolje od mene neki posetioci ovog foruma već pisali na početku ove teme, ono što je bitno na Džundi hotela nema! Na kraju nasipa koji povezuje Džundu i Ayvalik postoji doduše hotel za koji na ovoj temi već pominjani Džumhur kaže da vredi svake pare koju ste za letovanje dali a to je Halič park hotel. Turski džet set uglavnom letuje južnije wink.gif

Nije mi namera da ovim postom nešto pametujem, svakome koga interesuje ovo mesto preporučujem početak ove teme i odlične opise koje su neki članovi dali. Što se rezervacija tiče, cene će biti izbačene posle sajma turizma,ponuda hotela je otprilike ista, a cene videćemo wink.gif

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci Sarimsali definitivno izbegavati, ali izbegavati.

....

Nalazi se u nekoj uvali, kazu more, mada vise lici na neku jako plitku barustinu. Ona javna plaza pored hotela...pa meni nikako nije jasno zasto se ne organizuju, i ne sklone taj silni sut, to djubre na svakom koraku.

Uglavnom Sarimsakli definitivno izbegavati.

I meni to parce mora kod Ayvalik Beach hotela izgleda kao bara, uvala skoro sa svih strana zatvorena, ne izgleda uopste kao more. I ja sam bio u Dobri (bilo je sve cisto i odrzavano).

I slazem se sa onim vetrom i bockanjem peska, isto sam doziveo pocetkom septembra 2008.g. Trajalo je dva tri dana... moras da se ogrnes peskirom ili obuces majicu. More po pravilu hladno... rekord je ipak u mestu Oren, nesto severnije od Ajvalika, tu je more bilo ledeno (nisam do tada ulazio u tako hladnu vodu). Posle toga je kao banja prijala voda na plazi Ilica (Cesme), nekih 5-6 stepeni vise nego u SS.

Za higijenu nemam toliko zamerki, jeste prljavije od Alanje ali je cistije od Hurgade (a ni tamo mi to nije smetalo).

Ici kolima je uzivancija, nisi vezan za mesto...

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima i hvala na tako dobrim i detaljnim opisima.Uplatila bih letovanje u Sarimsakliju,simpatican mi je hotel Amfora pa me zanima da li je neko bio ovog leta i ako jeste znacile bi mi sveze informacije,hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li mi neko nesto vise reci o hotelu Halic Park?

Ozbiljno razmisljam o odlasku tamo...

I koliko se putuje autobusom?

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala.

Nisam bila u hotelu, ali reci cu vam ono sto je vodic rekao nama, a to je da je hotel odlican. On je izmedju Ajvalika i Dzunde, ali za oba treba prevoz, ali to nije problem jer prevoza ima svaki cas i nije skup.

Mi smo isli sa agencijom Holiday, krenuli smo iz Novog Sada i koliko se secam putovali smo 24-25h u odlasku (ali bilo je nekih vanrednih stvari u putu, pa se oduzilo, jednoj je putnici pozlilo, pa smo cekali hitnu pomoc.....znaci ne traje inace toliko put), a u povratku smo putovali negde oko 19h do Novog Sada.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala.

U Halic Parku sam bio, ali samo u ,,izviđanju‚‚. Hotel je lociran na kraju nasipa koji povezuje Ayvalik i Džundu, radi se o velikom hotelu koji gleda na Ayvalik. Koliko se ja sećam od sadržaja ima sve što i većina hotela te kategorije, tako da što se toga tiče nema greške. Ono čemu bih ja našao manu je veličina hotela(puno gostiju)veoma uska hotelska plaža, i zaliv, koji nije onako proziran kao more u Sarimsakliju.

Ali da vas ne obeshrabrim više godina dobijam preporuke za ovaj hotel od ljudi kojima verujem, koji tvrde da je Halic Park hotel u kome za novac koji date dobijete najviše.Veoma puno pohvala čuo sam na račun vlasnika i osoblja hotela i naravno hrane i ostalih usluga kje su uključene.Što se tiče udaljenosti hotela od Ayvalika i Džunde najbolje da pogledate Google earth, ali mislim da nije problem ni prošetati do Džunde na kojoj je otprilike i sav noćni život Ayvalika. Hotel je i nekih 8km. od Sarimsaklija, ali ne vidim razlog da tamo osim jedne informativne posete odlazite.

Ukoliko se odlučite na prevoz autobusom, niko sa sigurnošću ne može da vam kaže koliko će to da traje-mnogo zavisi od gužvi na granicama, ali u svakom slučaju računajte na 12-13 sati, od srpsko-bugarske granice. Kao neko ko se redovno vraća u Sarimsakli i Ayvalik toplo preporučujem!

Izmenjeno (John Mc Dermot)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam puno puno!!!! :srce:

Meni je jedini problem autobus.. isla sam prosle godine na Tasos autobusom.. i zaista ako ne mora ja ne bih vise...

Ali ni jedna agencija ne nudi Halic Park sa avionskim prevozom, a ja se zaista ne usudim da sama organizujem prevoz. Nikad nisam bila u Turskoj i bas bas ne bih da ostanem negde u sred noci :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tasos je za Ayvalik u komsiluku smajl.jpgŠalim se ali je svakako Ayvalik jedno 300 km dalje. Što se sopstvenog prevoza tiče ja još uvek nisam čuo nekoga da je imao loša iskustva, čak naprotiv.Na ovom forumu postoji tema mislim da je ‚‚Turska kolima ‚‚ pa pogledajte. Avionski prevoz niko ne radi zato što je najbliži aerodrom u Izmiru koji je oko 140km južnije, tako da čitava kombinacija sa avioprevozom bitno poskupljuje stvari.

(Ako još mogu da pomognem 06.07. polazimo autom za Ayvalik pa svako ko želi društvo neka izvoli biggrin.jpg)

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam sa deckom uplatila Amforu pa sta bude,nekako mi se svideo taj hotel pa se valjda necemo pokajati!Ako je neko bio skoro molila bih da mi javi kako je:-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ljudi koji su prosle godine bili smesteni u Amfori bili su zadovoljni. Mi smo je videli samo spolja i skroz fino izgleda.

Tacnije u nasoj smeni se niko nije bunio ni za jedan hotel, svi su manje vise bili zadovoljni sa svojim hotelima. Tu i tamo su neke gospodje bile nezadovoljne sobama u Kalifu, ali su ih valjda zamenile i nakon toga je bilo sve ok (valjda Kalif ima novije i starije krilo, pa su one dobile sobu u starije,a prethodnih godina su bile u novijem, ali posle zamene je bilo sve dobro)

Mi smo bili smeteni u Sezeru i sve je bilo ok.

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put ćemo letovati u Turskoj (Sarimsakli), pa me interesuje da li je voda zaista hladna i da li neko ima informaciju o hotelu Grand Milano, unapred hvala.

Izmenjeno (novi turista)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nama je bila hladna, neki dan bi bila toplija a neki hladnija, ali generalno je hladnija voda. Grand Milano je ok lokaciji, blizu plaze je, u blizini su mu i radnje ali ne bih znala kakav je sam hotel.

Izmenjeno (DraganV)
obrisan citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam sa deckom uplatila Amforu pa sta bude,nekako mi se svideo taj hotel pa se valjda necemo pokajati!Ako je neko bio skoro molila bih da mi javi kako je:-)

Ja sam preproslog leta bila u Sarimsakliju i bila sam u hotelu Dobra,a to je odmah pored Amfore.Ljudu iz nase grupe su odseli u tom hotelu,i nisu bili odusevljeni, hranom i sobama.Ali mozda se promenilo nesto do ove godine.Mesto hotela je dobro,odmah preko puta plaze, i blizu je centra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put ćemo letovati u Turskoj (Sarimsakli), pa me interesuje da li je voda zaista hladna i da li neko ima informaciju o hotelu Grand Milano, unapred hvala.

Preprosle godine kada sam ja bila,voda je bila fenomenalna, topla, bez talasa...ma predivna...to letovanje,bas zbog vode i plaze mi je ostalo u lepom secanju!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da i neko moze da nabroji veca mesta koja se prolaze kroz Grcku a onda i u Turskoj, do Sarimsaklija.

Razlog da ne pogresimo put i odemo ko zna gde...

Idemo porodicno.

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

23112
    Ukupno tema
    705939
    Ukupno poruka