Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Putovanje kroz Evropu

27 odgovora na temu

#1 zeljusa

backpacker

• Član
  • Poruka:9

Napisano: 19. Jan 2011 - 16:01

Pozdrav

Odlucio sam da na leto sa drugarima krenem na putovanje kroz evropu, tacnije, da se obidje holandija i belgija. Islo bi se kolima, polazak bi bio iz beograda.

Interesuje me sledece (posto sam ja organizator putovanja :D ),

nisam jos tacno definisao rutu za putovanje, gledao bih da se sto vise ide preko njemacke, jer je tamo nema putarina, a i sami putevi su odlicni.
Mislio sam da na sledeci nacin organizujem obilazak/voznju:

Posto se ne moze u cugu voziti do holandije, plan je verovatno ( ima jos vremena za razmisljanje) da se dodje do stuttgarta, i tu noci, naravno, nije iskljuceno da se ostane jedan dan da se grad obidje, jer je grad fantastican.

Onda, da se ide do holadnije,tacnije amsterdama. E sad, pitanja za one koji su bili u amsterdamu:

Kakvi su hosteli (cistoca,cijena i itd)?
Da li je dovoljno 2 dana da se detaljno obidje amsterdam (bar tako na forumu kazu)?
Sto se tice hrane/zivota, da li je stvarno skup kako kazu?

samo da kazem da je akcenat stavljen da se nema para za rasipanje, tako da ce se morati ganjati razni popusti za studente (ulazak u muzeje i td), cilj je da troskovi budu sto nizi

Onda, sta predlazete da se jos nesto vidi u holandiji, osim amsterdama, a da je zanimljivo i zivopisno? Naravno, ako je severnije od amsterdama da nije daleko...

Da li je neko bio u haagu? gledam na karti i vidim da se tacno tuda prilazi kada se ide za belgiju...

Dakle, cilj je da se vidi ono najbolje od holandije :)

Onda, plan je da se spustamo "nizvodno" od amsterdama, i da se u belgiji obidju sledeci gradovi:
Briz,
Brisel,
Antwerpen.

Sada, ne zna se jos tacan redosled, kako po redu, da li prvo briz ili antwerpen pa onda brisel.
<b> Takodje je veliki znacaj da dok se vozimo ima sta fino da se vidi</b> znaci nije problem da se sidje sa autoputa i ide "obicnim" magistralnim putem, kroz njihove manje gradove i itd..

Takodje, dosta se interesujem za WWII, cuo sam da je antwerpen dosta ostao isti kao sto je bio prije WWII (obnovljen poslije rata, ali zadrzao staru arhitekturu). Tako ako ima sta jos da se vidim a da je u blizini brisela i antwerpena da je vezano za WWII nek kaze :D osim antwerpenskih suma (o tome jos moram da potrazim na internetu)..

O brizu sam dosta citao/cuo tako da za njega nemam pitanja.

Naravno, sta jos ima zanimljivo da se vidi u belgiji, a da je blizu ovih gradova?

Naravno,
Kakvi su hosteli (cistoca,cijena i itd)?
Cijene zivota(hrana,muzeji,pica i itd)?

Koliko je potrebno dana da se obidje brisel? manje-vise detaljno (ekipa je navikla da moze i po 12h dnevno da seta i obilazi, tako da imamo kondicije :D )

Ja mislim da je to to sada...

posto vozim na plin, cijena putarina plus troskovi goriva, na viamichelin.com mi izbaci oko 300e ili ~4100km..ja mislim da ce na kraju izaci 400e sto i nije puno, ako se uzme u obzir da ce nas 4 biti u automobilu..

hvala svima na pomoci ;)

#2 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • Poruka:4859
  • ženski

Napisano: 19. Jan 2011 - 22:40

Tema je relativno slična, pa je pogledaj nova avantura, bar deo koji se tiče Holandije. Tu sam predložila da se obidje Zaanse Schans, koji je jako blizu Amesterdama. Ja sam obišla Den Haag, ne znam šta te zanima. Moja ti je preporuka da svratiš i u Haarlem, ako se potrefi da budeš tamo u četvrtak da obavezno odeš u Goudu na pijacu sira....
Ako ti nije teško pogledaj moje foto ture iz Holandije, ima ih 13, sve je slikano u julu. 2010. godine, pa ako te nešto konkretno zanima, ili ti se svidi neki grad ti pitaj, pomoći ću koliko mogu.
Što se tiče smeštaja tu ne mogu pomoći, ja sam bila smeštena kod familije.

Moje foto ture, 13 ih ima iz Holandije s tim da Efteling možeš da preskočiš, to je zabavni park , sa leve strane ti je spisak ostalih tura foto ture

Postavljena slika

#3 zeljusa

backpacker

• Član

Napisano: 23. Jan 2011 - 18:33

hvala na odgovoru... :)

sta mislite da li je bolje uzeti smestaj u harlemu, ili nekom obliznem gradicu pored amsterdama, i onda kolima/vozom ici za amsterdam? da li je smestaj jefitniji nego u amsterdamu a da se isplati placati gorivo/karte za voz eventualno neki parking u amsterdamu? :)

to je sto pitam za holandiju, imam od prilike spisak sta sve da vidim u holandiji: zaanse schans, amsterdam, eventualno harlem i den haag...samo pitanje, da li je haag grad za obici? tj kada bi morao da biram harlem ili haag, sta bi vi odabrali/preporucili?

naravno, ona pitanja za belgiju ostaju otvorena ;)

#4 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 23. Jan 2011 - 19:10

Uf,...i Haarlem i Den Haag su predivni gradovni i ima šta za obići. Den Haag je veći grad, ipak je on administrativni centar Holandije, tamo je jedna od palate kraljevske porodice, tamo je Palata pravde.... ima svašta nešto. Haarlem mi se svideo iz voza pa sam rešila da ga vidim i oduševila se, bio mi je presladak. Ako baš moram da biram nek bude Den Haag, ali možeš i jedan i drugi obići u istom danu :D . Ako odsedneš u Amsterdamu kupiš kartu za Den Haag-povratnu, Haarlem se nalazi izmedju, lepo u odlasku ili u povratku izadješ u Haarlemu i obidješ ga, imaš na to pravo sa tom kartom. Kad kupiš npr. kartu Amsterdam-Den Haag imaš pravo da izlaziš i ulaziš u voz na toj liniji, sve usput možeš obići, bar je tako meni rečeno i ja sam tako radila. Kontrole u vozovima skoro da i nema, meni je kontrola jedino bila kad sam išla u Goudu i nijednom više. Naravno ipak kupi kartu, evo ti sajt holandske železnice, baš taj deo o kartama www.ns.nl, možda pri kupovini vidiš treba napomenuti šta bi usput video u koje bi gradove izlazio, ja nisam :D Ja sam u istom danu obišla ova dva grada, s tim da je moja polazna tačka bio Rotterdam. Pvo sam izašla u Den Haagu, par sati obilazila grad, zatim se vratila na stanicu uhvatila prvi voz u pravcu Amsterdama i izašla u Haarlem, samo je bitno uhvatiti isti tip voza ( da staje na tim stanicama, da ne bude neki brzi koji će samo da prodje kroz stanicu) ja sam uvek išla sa sneltrein on je expresni, ne staje baš na svakoj stanici, ali opet staje na većini stanica (srednji po brzini).
Evo ovde sam stavila neki bezveze datum u martu, relacija Amesterdam Central - Den Haag, preko Haarlem , cena povratne karte je 22,20eura, voz ide malo manje od sat vremena.
Amsterdam-Den Haag stisni samo next da bio video rutu i cenu karte.
Što se tiče cena smeštaja,pravo da ti kažem nemam pojma. Meni je u glavi da je Haarlem odličan za smeštaj, ali ... tamo možda nema neki izbor smeštaja, pa ne mora da znači da će biti jeftinije. Ipak je Amesterdam ogroman grad sa velikim izborom hotela i hostela... Ne znam , proveri to sve na netu.
Šta god da vidiš biće ti lepo :D

Postavljena slika

#5 zeljusa

backpacker

• Član

Napisano: 25. Jan 2011 - 17:08

reci mi jel mogu den haag obici detaljno za 1 dan? nesto mislim da se rano ujutru krene iz amsterdama da se sto ranije dodje u haag i onda odatle navece krenut za briz...

hvala ti puno za info oko vozova, ali planiram sve kolima da obidjem ;)

#6 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 25. Jan 2011 - 21:51

Može za jedan dan da se vidi Den Haag.Možda nećete sve obići, ali ćete videti sve najbitnije. Pošto ste kolima svratite i do Madurodama (Holandija u malom, naravno ako vas to zanima) Madurodam, ja ga nažalost nisam stigla obići i krivo mi je.
Ja sam moju turu pravila tako što sam gledala Google Earth, otvarala sličice , pa sam pravila neku putanju kroz Den Haag, manje više sam videla ono najbitnije, naravno uvek ima još da se vidi. Mogla sam ja i bolje da se spremim , kod kuće, ali.... neke stvari nisu ispale onako kako je planirano, pa sam na licu mesta menjala planove.
Ono što vam ja mogu reći je da obavezno obidjete Zaanse Schans koji je predivan i opuštajuć. Den Haag treba obići jer svašta ima da se vidi, a i lep je grad. Meni su se od gradova najviše svideli Gouda, Haarlem, Delft... pa ako stignete još nešto od toga da vidite super, a ako ne i ovo je dovoljno za prvi put.
U svakom slučaju lep provod :D

Postavljena slika

#7 oica72

backpacker

• Član
  • Poruka:17
  • nije upisan

Napisano: 31. Mar 2011 - 15:39

Supruga i ja, posle 7 godina, ponovo idemo za Hag. Iako smo dosta toga obišli ovaj put ćemo ponovo otići do Mauritshuisa (http://www.mauritshuis.nl/), Binnenhofa, Madurodama (http://www.madurodam.nl), prošetati se parkom pored jezera i centralnim gradskim ulicama. I naravno otići do Scheveningena, omiljene plaže stanovnika Haga.
Potražite na youtube-u spot Coldplaya za pesmu Viva La Vida (u režiji Antona Corbina). Spot je snimljen u Hagu i Scheveningenu.
Probajte stroopwafel i usoljene haringe (slično sushiju) kod uličnih prodavaca.
Skoknite do Delfta, uđite u Oude Kerk (stara crkva) i zalutajte u malim uličicama pored kanala.
Obavezno otiđite do Brugesa i Ghenta u Belgiji. Tamo kupite čokoladu u jednoj od specijalizovanih prodavnica. Pogledajte kako bakice rade pravu flamansku čipku pored Belfry tornja na trgu na kom je sniman film In Bruges.
Uživajte u prelepoj arhitekturi Holandije i Belgije.

#8 ivanjuska

svetski putnik

• Član
  • Poruka:557
  • ženski

Napisano: 13. May 2011 - 18:58

Da li bi neko mogao da mi pomogne - nalazim se u Mastrihtu, Holandija, jos dve nedelje, pa me zanima sta bi ko imao da preporuci da bi bilo dobro da se obidje u samoj Holandiji, ili pak u delovima Belgije i Nemacke koji su blize granicnoj oblasti sa Holandijom, sobzirom da je Mastriht na tromedji H, B i N. Za obilaske imam samo vikende, nedelja mi je radna. Mnogo bi mi znacio savet. U NAPRED HVALA!!!

#9 ljerka

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3576
  • ženski

Napisano: 13. May 2011 - 21:04

Od Mastrihta ti nije daleko vozom do Lijeza u Belgiji, pa onda produzi u simpaticni Gent, ako nemas vremena da odes do Brisela.

Preporucujem ako imas vremena, da u Lijezu presednes na voz do Luksemburga. Lep je put kroz Ardene, sigurno ces uzivati.

#10 Barbosa

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 27. Aug 2011 - 17:11

Pozdrav svima,trebalo bi uskoro da putujem autobusom Beograd - Antverpen

Zanima me kada prodjem Madjarsku granicu da li ima jos negde pasoska kontrola,pitam zbog ovog teksta http://srbijaonline....skim-granicama/

Da li ce pri ulasku u belgiju imati pasoska kontrola? Nisam uspeo da nadjem nigde na netu o tome samo znam da je zasedanje u Briselu bilo 24 juna 2011,zanima me da li je neko skorije putovao autobusom da mi da informacije u vezi ovoga

Trebao bi mi odgovor sto brze hvala

#11 fion

putnik

• Član
  • Poruka:169
  • ženski

Napisano: 27. Aug 2011 - 18:29

e... dok sam boravila prošlog meseca u Belgiji, bilo je na njihovim vestima u vezi ovoga, ali čini mi se da se to odnosilo samo na Dansku, koja je delimično zatvorila granice odnosno uvela kontrolu i zbog toga bila vrlo kritikovana. u Belgiji sigurno nema toga. ali, neka se javi još neko sa svežijim vestima.
Dreaming, traveling, meeting, learning...

#12 putnica18

backpacker

• Član
  • Poruka:24
  • nije upisan

Napisano: 04. Sep 2011 - 00:07

Cesto gostujem u Belgiji, brat otisao na studije, zaljubio sePostavljena slika , ozenio se i tako smo deset godina na relaciji Beograd-Antverpen. Prilikom prve poste bili smo u Brizu i zaista je fascinantan gradic. Uvek kada sam u Belgiji imam zelju (ali ne uvek i vremena) da opet odem (jos uvek se nisam gondolama vozila).Odlicni su komentari vec ovde napisani, ja samo da dodam da bez obzira na visoke cene, pocastite sebe nekom izvrsnom cokoladicom i pivom iz porodicne manufakture (sasvim je posebnog ukusa, cak i za mene koja samo vodu i kafu pijemPostavljena slika ). I zaista je steta sto nasi ljudi koji idu u Belgiju, i po mojim saznanjima retko posecuju ovaj prelep gradic.
Barbosa, kum mog brata se sa suprugom je pre desetak dana putovao kolima preko Madjarske i nakon ulaska u EU zonu nije bilo kontrole. Ipak, poucena nekim iskustvima moje porodice, vazno je da da imate dokaz da raspolazete dovoljnom kolicinom novca za boravak, ili imate garanta za boravak (mojom mami su trazili u martu u na aerodromu u Briselu).
Za dodatne informacije sam vam na raspolaganju.
Zelim vam da sretno i bez problema putujete do meni, licno, najdraze evropske destinacije!

#13 bojan08

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 15. Jun 2012 - 11:03

pozdrav svima,
Resili smo da kolima krajem jula napravimo rutu po evropi. Cilj je Amsterdam.
ovo je ruta:
Beograd -Amsterdam

ako ima neko neki predlog...ovi oznaceni gradovi su predvidjeni za nocenja i pauze.

ima li neko iskustva sa sporednim putevima po madjarskoj? to sam mislio u povratku...

dajte predloge ..blizi se put:)

#14 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 15. Jun 2012 - 16:55

Mi idemo na slicno putovanje, krecemo u prvoj polovini jula

Krajnji cilj je Holandija, s tim da nam je baza u Holandiji grad Hengelo, kod Nemacke granice. Naravno plan je da se poprilicno obidje Holandija, tako da cemo par noci imati i u Amesterdamu i verovatno u Roterdamu ili okolini. Obavezna je poseta u Holandiji: Amsterdamu, Roterdamu, Harlemu,pijaci sira u Goudi, pijaci sira u Alkmaru, Amersfoort, Volendam, odlazak gore do brane, naravno Zaanse Schansu,... a ako stignemo jos i Delft i Hag, a verovatno cemo stici. Naravno obilazimo do detalja Hegelo njegovu okolinu, tu je Enschede, zatim idemo i do Duisburga u Nemackoj....
Sve ukupno u samoj Holandiji ostajemo oko dve nedelje, tako nesto, ceo put sve ukupno ce da traje tri nedelje. Postoji mogucnost da skoknemo i do Belgije, do Briza.
Naravno sve zavisi od vremena, finansija.
Tako da u odlasku planiramo 2-3 nocu u Nemackoj i u povratku takodje planiramo 1-2 noci u Nemackoj.

Nemamo nameru da se zadrzavamo u Madjarskoj ili Austiriji, eventualno da prvo nocenje bude negde kod granice Austrije i Nemacke. Krajnji cilj nam je Holandija, sa par dana Nemacke.

Sto se tice Nemacke, tu smo skoncetrisani na Bavarsku i naravno delimican obilazak dvoraca Bavarske. Znaci prvo nocenje planiramo negde u okolini Fussena (osim ako ne bude negde pred izlazak iz Austrije, sve zavisi od smestaja kakav nadjemo i cene, bitno samo da je relativno blizu Fussena i zamaka), da bi obisli sam grad i naravno zamak Neuschwanstein . Ako stignemo obilazimo i druge zamkove.
Zatim posto je grad Fusen pocetak romanticne ture kroz Nemacku, uputili bi se tom turom. Takodje bi tu negde nocili, jednu ili dve noci. Evo nekih linkova o tim turama, pa baci pogled, mozda i vas zainteresuje www.romanticroad.com i www.romanticroadgermany.com
Naravno ima jos sajtova, ali ovo je dovoljno da steknes neku predstavu o cemu se radi.
Kazu da su ti mali gradovi predivni, da je ta tura prelepa. Pogotovo da je Rothenburg ob der Tauber prelep.
Tako da smo resili definitivno da tuda idemo.

Jos uvek nismo sve isplanirali. Ne znamo ni da li cemo ici lokalnim putevima kroz Madjarsku ili cemo auto putem, takodje kroz Austirju... jos nismo odlucili.
Takodje nismo sigurni da li da prvo nocenje bude u Garmisch-Partenkirchen-u ili da nam tu bude nocenje u povratku.
Ma ni sam obilazak Holandije nismo razradili.
Ali dobro vec mesecima pricamo o tome, gledamo mape, smestaje, razne sajtove.... Treba samo da finalizujemo sve to i napravimo definitivni plan i program.

Da li si gledao neke smestaje? Da li si nasao nesto povolljno? Jel imas preporuku neku? Prvenstveno mislim na Nemacku, mada ako imas nesto i za Holandiju daj i to. Jeste u Holandiji imamo smestaj, ali nije lose uvek imati nesto za rezervu.

:)

Postavljena slika

#15 mikap

Moderator putopisa

• Moderator
  • ženski

Napisano: 16. Jun 2012 - 10:13

Ja juce u poruci rece da nas ne zanima Austrija, a malo pre smo rezervisali smestaj u Austriji :D Stalno menjamo planove. Resili smo da ipak ne jurimo, nego da uzivamo u putu, da zastanemo negde i tako.
Tako da smo malo pre rezervisali ovaj smestaj Gasthof Rosslwirt , ima nekih 50-60km jos do Salzburga. U pitanju je doduse zajednicko kupatilo, ali prezivecemo jednu noc . Cena je povoljna, ima dorucak, besplatan parking, u blizini jezera, relativno blizu Sazlburga je... tako da smo ga ipak rezervisali.Taman da bar malo obidjemo Salzburg, koji nam eto nije ni bio u planu. Naravno treba vise vremena da bi se bas obisao Salzburg, ali eto bar cemo malo prosetati , pa zatim nastaviti put za Fussen. Mada mozda se opet predomislimo nesto. Malo pre gledam te male gradove, mesta, sela... Bad Tolz mi deluje prelepo, ima tu jos prelepih mesta... ne moze se covek odluciti sta da radi, slatke muke :volimenevolime:
U Fussenu smo takodje sinoc rezervisali smestaj City Apart Hotel Fussen . Takodje je ok cena, s obzirom da je u centru Fussena, na samom setalistu, jedino sto nema svoj parking, ali ima javni na ulici ili garaza, koje se naravno placa, ali koliko vidim nije nista preterano, pominje se da je 7 eura (sto mi je ajde ok).
Ujutru obilazimo zamkove, pa nastavljamo dalje. Ostale je da rezervisemo jos jednu noc u Nemackoj, na toj romanticnoj turi, samo jos nismo odlucili kod kog grada cemo. Izdvojili smo neke smestaje, ali cemo jos dan dva da trazimo, pa da definitivno odlucimo i nesto rezervisemo.

Za sad sam bas zadovoljna :dance:

Evo da dodam da smo rezervisali i treci smestaj. Radi se o Hotelu Gashof-Post, u mestu Rothenburg ob der Tauber. Zameraju mu malo kupatilo, ali za jednu noc ce posluziti. Odlicno je sto ima svoj parking, besplatan i da je 5 minuta peske od samog centra, sto je sjajno :)

Sad samo jos da krenemo na put :dance:

Postavljena slika

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)