Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

Hotel ALEXANDROS PALACE

116 odgovora na temu

#1 belka

backpacker

• Član
  • Poruka:9

Napisano: 26. May 2007 - 23:29

Ima li neko iskustva sa mestom i hotelom?
Hvala

#2 BeBeBe

backpacker

• Član
  • Poruka:19

Napisano: 24. Aug 2009 - 07:44

Zna li neko nesto o hotelu Alexandros village? Kakva je hrana, plaza, usluga. Ima li igralista za decu, nekog sadrzaja za klince...?

#3 MrBuco

putnik

• Član
  • Poruka:150
  • muški

Napisano: 24. Aug 2009 - 15:32

Koleginica bila predprosle godine, sa malim detetom,
i kaze da je hotel strava i svi sadrzaji koji idu uz njega su super (hrana, sobe...).
Jedino joj je smetalo jer je na kraju sveta ;) .

#4 bane1970

putnik

• Član
  • Poruka:162
  • muški

Napisano: 08. Jul 2010 - 15:11

Divno mesto mondenskog izgleda prelepog mora i blizina svete gore.Nekom ce mozda smetati tisina i osecaj smirenosti u celom mestu.Amuljani je svakako ostrvo koga reba posetiti prelepe, ciste i pre svega prozirne vode
ne zivi da bi ziveo

#5 bebacns

turista

• Član
  • Poruka:93

Napisano: 17. Jan 2011 - 11:21

Zanima me ima li neko iskustav sa ovim hotelom. Gledam ponude za Atos ove godine, pa kako su za sada izbacili samo ponude za hotele, zapao mi za oko Alexandros Palace i Aristoteles Holiday...
Svi komentari su dobrodosli Postavljena slika

#6 Miki70

backpacker

• Član
  • Poruka:13

Napisano: 21. Jan 2011 - 15:20

Pogledaj porukubebacns @ 16. Jan 2011 - 13:36

I mene bi ovo zanimalo. I mozda i poredjenje sa Alexandros Palace hotelom ako je neko upoznat

Prosle godine smo letovali u Alexandros Palace hotelu i bilo je ok, mada realno vredi 4* a ne 5*(verovatno je tu 5* zvezdicu dobio zbog spa centra).
Porodican hotel, lep, cist, malo udaljen od plaze ali je to nebitno jer se podrazumeva da ste dosli autom tako da mozete ici na bilo koju okolnu plazu.
Bez auta ovde ne mozete otici nigde pa ne savetujem dolazak autobusom u Uranopuli ukoliko nemate auto.
Hotel se nalazi na uzvisici, okruzen brdima tako da je jako mirno i tiho i prijatno za porodican odmor. Do 09.07. je jeftinija cena boravka tako da hotel vrvi od Srba i ponekih Makedonaca i malobrojnih stranaca. Posle 09.07. je bio poluprazan hotel.
Postoji stariji i noviji deo hotela, a cena soba je ista, pa ukoliko se odlucite da boravite u njemu, trazite sobe u novijem delu (brojevi soba su otprilike preko 800). Sobe u novijem delu su lepse, sa novim namestajem, LCD tv i sl. Moj predlog je da uzmete sobu sa tzv. "pogledom na brdo'', jeftinija je i nalazi se na severnoj strani, pa vam sunce nece smetati i grejati sobu. Hrana je u principu dobra, po principu svedskog stola ali svakoga dana je ista ponuda jela, pa posle par dana postane jednolicna. Dorucak je po meni raznovrsniji od vecere. Svako vece posle vecere postoji organizovana animacija u hotelu koju vodi jedan Makedonac na vise jezika, tako da je deci dosta zabavno. Sto se tice Uranopulia koji je udaljen 5km od hotela, nema nista posebno, par ulicica sa radnjama, luka i to je to. Inace odavde se ide brodicima do Svete Gore i posete manastirima ukoliko imate vizu ( da bi je dobili morate prvo pozvati tel. njhovu kancelariju u Solunu i zakazati boravak, a na dan posete podici vizu u luci u Uranopuliju, koja kosta oko 30e, naravno poseta vazi samo za muskarce). Za sve ostale postoji izlet kojim se obilazi Atos i gledaju manastiri sa mora sa udaljenosti 500m od obale (oko 18e).
Obavezno posetiti ostrvo Amuljani trajektom iz luke Tripiti koja je i najbliza Alexandrosu.Sto se tice plaza mi smo uglavnom odlazili u Nea Rodu koja je 2.5km pre Alexandrosa, ima lepih plaza i jedini veliki supermarket u okolini.
Meni licno se jako dopada Uranopuli, pravo mesto za miran porodican odmor!

#7 bokitod

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 08. Feb 2011 - 20:31

Bio sa porodicom prosle godine u junu. Hotel odlican za cenu po kojo se nudi. Jedini nedostatak je trava (ko ne voli ) po morskom dnu.

#8 bebacns

turista

• Član

Napisano: 25. Feb 2011 - 13:10

Hvala. Mi smo ga ipak uplatili za 26. 6 pa sad kako god. Nadam se da se necemo pokajati :)

#9 NIKOLA154

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 25. Apr 2011 - 22:20

Alexandros Palace - Ouranoupoli

Molim vas dali neko ima informacie za plazu , dali se lezalke placaju , koliko kostaju .

Rezervirao sam prestoj 09-19 .07 .11

Hvala vam

#10 200 na sat

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:235
  • muški

Napisano: 26. Apr 2011 - 07:44

Hotelska plaža je prilično uska i nalazi se pored frekventnog puta. Ležaljke se naplaćuju ( mislim 6 e/dan). Ovaj hotel ima jednu od najlošijih plaža od svih hotela na Atosu, međutim sam hotel je jako dobar tako da ćete verovatno uživati.

#11 jella

backpacker

• Član
  • Poruka:37

Napisano: 25. May 2011 - 16:15

ja sam bila u hotelu aristoteles i zadovoljna sam.mislim da je alexandros noviji, i spolja lepse izgleda, a ima i zvezdicu vise :).poznajem porodicu koja je letovala prosle godine u alexandrosu i veoma su zadovoljni. :)

#12 Tara Suncica

backpacker

• Član
  • Poruka:11
  • ženski

Napisano: 31. May 2011 - 11:44

Nadam se da odgovor ne stize kasno ali tek sam sada videla temu cesljajuci po Halkidikiju... Ja sam bila proslo leto u hotelu Alexandros Palace, tacnije radila sam tamo celo leto. Za hotel imam samo reci hvale! I to govorim ne kao gost vec kao osoba koja je tamo radila, jela, spavala, zivela celo leto. Istina je da je u pitanju porodican hotel. Sobe su jako dobre, hrana je ODLICNA! Hotel kao hotel je po meni predivan, prava terapija za dusu i telo. Hotelska plaza nije mnogo velika, ali je lepa, ociscena, sa bistrom vodom, i odlicnim beach barom koji nudi i pice,koktele i hranu, sendvice i neku grcku klopu. Ne preporucujem ovaj hotel ukoliko niste kolima, narocito ako se ide sa decom! Mada moje licno misljenje je da gde god da se zaputite u Grcku potrebna su kola, jer je svaki delic Grcke toliko lep da ga treba videti, svaki ponaosob. Plaze na Athosu su NEOPISIVE!!! Ono je jednom recju RAJ NA ZEMLJI! Obavezno treba otici na Amuljani, ostrvo tacno preko puta Hotela.. Plaze su rajske, nemam reci za onu lepotu.. 15minuta setnje i 3min kolima nalazi se trajekt koji na svakih pola sata/sat vremena ide za Amuljani.. Tamo su Vam potrebna kola ukoliko planirate da razgledate ostrvo, a ukoliko planirate da se zaputite na najlepsu plazu na ostrvu od luke do te plaze prevozi jedan stari grk kocijom. 2,5evra,i pritom ne razmisljate o parkingu itd. Kocijom se i vracate,samo se prethodno dogovorite sa njim kad da dodje. Takodje,plaza u Nea Rodi, prelepo prelepo prelepo!!! Nea Roda je ,kako bih rekla, Grcko selo, kao i ostala na Halikidikiju, sa prelepom dugom plazom. Udaljena je autobusom 10 min voznje od hotela, a autobus staje na ulazu u hotel. Red voznje mozete uzeti na recepciji. Moj predlog je da se smestite pred kraj plaze Beach Bar Xersis. Tamo je najcistija voda, bar je prelep, mozete i bez lezaljki, vec samo na savrseno sitni pesak. Jos bi dodala da posetite plazu u Jerisosu, Uranopolisu, plazu koja se zove KOMICA-savrsenstvo! Iz mog posta ispada da je svaka plaza savrsena:) ali zaista je tako... Ovo je sve sto mi je sad u trenutku palo na pamet,ako ima pitanja, pitajte. e da! Osoblje hotela je jako ljubazno.. dosta ljudi dolazi tu da radi godinama unazad,i kazu da be znaju kako i zasto uvek se vracaju ovde kao da su omadjijani. Verujte bicete i vi. I ja sam bila:) POZDRAV!

#13 bebacns

turista

• Član

Napisano: 31. May 2011 - 12:48

Hvala :)
Unapred da se izvinim ako budem preterala Postavljena slika samo sam jako nestrpljiva...
Do koliko sati je dorucak, od koliko vecera? Placaju li se pica uz obrok i koliko?
Je l do kraja naplacuju suncobrane na plazi gostima?
Kako je opremljena ta radnjica u okviru hotela?
Mozes i da postavis koju slikicu ako imas Postavljena slika
Posebno plazice...
U kom delu su te sredjene, a u kom nesredjene sobice?

#14 Tara Suncica

backpacker

• Član
  • Poruka:11
  • ženski

Napisano: 01. Jun 2011 - 14:57

Sada sam u nekoj zurbi nikako da sednem i otkucam , evo obecavam sutra ili kolko vec veceras sam tu da objasnim sve lepo:) Pozz

Priložene sličice

• Prikačena slika: 33531_1559251904960_1345153720_1478916_7648737_n.jpg
  • Prikačena slika: 41138_1559252424973_1345153720_1478918_5244586_n.jpg

#15 bebacns

turista

• Član

Napisano: 01. Jun 2011 - 15:39

Nije uopste problem iako ne otkuckas nista, nema frke...

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)