Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

KAVOS

Kavos Vila Scrivos

156 odgovora na temu

#16 Tripco

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:765
  • muški

Napisano: 11. Jun 2012 - 19:51

Ovo prvi put čujem da je zabranjeno uneti svoju vodu u sobu. Pa to nije zabranjeno ni u ultra all inclusive hotelima. Ta žena nije tačna u glavi.
Ako vas i dalje gnjavi pomenite joj "Tourist police". U glavnom gradu Krfa se nalazi u Samartzi street 4 a broj telefona je
(+30) 26610-39503/ 26610-30265
a postoji i 24h broj za celu Grčku
(+30) 171
Prognoziram vreme gledanjem kroz dance od flaše. Povoljno.

MFT: Grčka - Igra svetlosti i tame

MFT: Sithonia: uticaj Sunca

#17 Saska84

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:231
  • ženski

Napisano: 12. Jun 2012 - 18:31

Spustila je loptu.
Dosla je cak da se izvine. Kaze da joj je prosla grupa izlomila celu kucu (da su joj slomili na jednoj sobi vrata, u drugoj vrata od frizidera, u trecoj sve case) i da je zbog toga bila nervozna. Valjda je videla da je preterala pa se smirila. Sad je cak fina...

#18 tatatatira

turista

• Član
  • Poruka:76
  • ženski

Napisano: 12. Jun 2012 - 21:30

Nakon ovog tvog posta setila sam se da postoji nešto gore od lude gazdarice što ti može pokvariti letovanje-pijani gosti vile koji lome vrata, čaše...i remete ti san...

Možeš li da kažeš nešto vezano za more, plažu itd?

#19 Saska84

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 13. Jun 2012 - 13:06

Sinoc je upala u sobu kod drugova u 23h, toliko je lupala na vrata da ja mislim da ona vrata nisu slomili pijani gosti vec ona.
Nas nekoliko je sedelo i pricalo na terasi, cak su sa nama bili stariji ljudi od oko 50 god. Nismo se drali i lomili case. Ona je uletela i napala mene i decka "sta mi radimo tamo kada to nije nasa soba"... Koliko ja znam svuda se prica o Kavosu kao super mesto za zezanje i provod, a mi ne smemo ni da disemo glasnije da ne uzmirimo Mariu (tako se zove gazdarica).
Da predjem na lepse stvari. Plaza je lepa i pescana, jedino sto mi se ne svidja je to sto niko ne cisti travu koju more izbaci. Na plazi ima par kafica/restorancica. Ispred jednog ima tabla na kojoj pise "Dobrodosli Srbi!" Cene u kaficima su ok. Npr. Nes kafa je 1.5euro, Pivo je 2, rucak je 5.
Sinoc smo posle gazdaricinog ispada otisli do centra Kavosa da vidimo tu ludnicu o kojoj svi pricaju. Videli smo samo par kafica u kojima su pijani englezi, ali od Ibice u Grckoj ni traga ni glasa. Ispred kafica te cekaju golisave ruzne i debele engleskinje i cimaju te da udjes u kafic. Nismo isli u diskoteke, icicemo pa cu su vas izvestiti kako je :)

#20 tatatatira

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 16. Jun 2012 - 21:56

Znam da imaš pametnija posla, al ima nas koji željno iščekujemo nove informacije... :hello:

#21 nele car

iskusni putnik

• Isključen
  • Poruka:259
  • muški

Napisano: 20. Jun 2012 - 12:03

http://www.puzzlegroup.org/index.cfm/putovanja/letovanje/go/grcka-kavos

zanima me kakvo je vase iskustvo sa ovom vilom i agencijom? hvala, p.s. hitno je

#22 Tijuana

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:253

Napisano: 20. Jun 2012 - 18:30

Hajde, Saska84, cekamo izvestaj iz Kavosa :)

#23 marijanab.

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 01. Aug 2012 - 11:40

jel zna neko kakav je smestaj u vili Fotis ? da li sobe imaju sopstveno kupatilo ? hvala unapred.

#24 tatatatira

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 06. Aug 2012 - 21:31

Ma sigurno imaju sopstveno kupatilo. Koliko ja znam tu vilu radi samo Argus, a na njihovom sajtu lepo piše da svaki studio ili apartman poseduje sopstveni TWC i čajnu kuhinju. U stvari, ja nisam čula da je uopšte neko letovao u nekoj vili u Grčkoj, a da nije imao sopstveno kupatilo; mislim da je to standard u Grčkoj.

#25 tatatatira

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 06. Aug 2012 - 22:51

Mi se vratismo juče ujutru. Bili smo smešteni u vili Tina. Prezadovoljni smo, i smeštajem za te pare, i uopšte onim što smo videli na Krfu. Nas nije privukao noćni život Kavosa, već prilika da se ode na Krf za male pare. Tina je smeštena otprilike na pola puta između Kavosa i plaže u Agios Petrosu(treba desetak minuta hoda i do plaže i do centra Kavosa). Iako u prizemlju, imali smo odličnu, veliku terasu, i bili okruženi zelenilom. Plaža u Ag.Petrosu uopšte nije loša, peščana je, i na njoj nikad nije gužva. Jedino nam se nije svidelo što je jako dugačak plićak.
Love za neko iznajmljivanje vozila nismo imali, a volimo da pešačimo, tako da smo jednog dana otišli peške do zapadne obale, do plaže Arkoudila. Izađeš iz Kavosa i pičiš nekih 45 min nekim puteljkom kroz zelenilo puno maslina i četinara; plaža je super, pomalo divlja, dugačka, peščana, sa šačicom ljudi...oduševili smo se. Samo nam je provod pokvarilo kada su, pošto smo izvadili sendviče, oko glave počele da se vrzmaju ose i stršljenovi. To nas je pokolebalo u nameri da to ponovimo još jednom.
Ali, našli smo još bolju varijantu: autobusom koji vozi na liniji Kavos-Krf, dođemo do mesta Linja, i odatle pešačimo nekih 25-30 min, i dolazimo na prelepu Issos plažu. Ona nam se toliko svidela da smo na njoj bili tri puta. Voda predivna, nikad nisam videla tako čistu vodu, možeš da vidiš kroz talas! Ova plaža je označena plavom zastavom. Pešačili smo obalom 10ak min na levu stranu i obreli se u Ag. Georgiosu. Drugi put smo pešačili na drugu stranu 40ak min., i nismo nigde konkretno stigli :) Plaža je nepregledna, kao da joj nema kraja.
Dan pre povratka kući, otišli smo autobusom do grada Krfa. Karta je 4.40 evra u jednom pravcu. Obišli smo stari grad, napravili gomilu sjajnih fotki, zaista je prelep! Ne bi trebalo propustiti ga ako si na ostrvu.
Zelenilo, priroda buja na sve strane, nama se ostrvo baš dopalo! Nadam se da ćemo nekad obići i sever ostrva, ima još dosta toga da se vidi na Krfu.

#26 tatatatira

turista

• Član
  • ženski

Napisano: 08. Aug 2012 - 11:18

Pogledaj porukusajmon sez @ 04. Apr 2012 - 23:10

zanima me da li je neko letovao na Agios Petrosu predgrađu Kavosa?
konkretno vila Paolis, kako je mesto povezano sa kavosom i ostalim delom ostrva, da li postoji rent a car, linija gradskog saobracaja, organizovani izleti, neki veci prehrambeni market itd.
Svaka informacija dobrodošla. Unapred hvala! :)
Vila Paolis je, u odnosu na vilu Tina, dalje od Kavosa (ali ni to nije ništa strašno, možda treba 15ak min hoda do istog), ali vrlo blizu plaže u Ag.Petrosu, i blizu autobuskog stajališta gde staje "green bus" koji prilično često vozi u Krf.

#27 grlisa

backpacker

• Član
  • Poruka:11
  • ženski

Napisano: 09. Aug 2012 - 15:39

Da li neko moze da mi kaze nesto za kucu "kalypso" u Kavosu? i kakva je obliznja plaza? :)

#28 Saska84

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 19. Aug 2012 - 13:35

Izvinjavam se sto me nije bilo skoro dva meseca.
Letovanje je na kraju ispalo super. Cak smo i Mariu uspeli da smirimo.
Iskreno Scrivas vila je odlicna, za te pare bolji smestaj nismo mogli da nadjemo. Dolazila je spremacica svaki dan, imali smo i peskire koje su menjali svaki dan, posteljinu su nam dva puta menjali za 10 dana. Imali smo i fen za kosu u sobi.
Gazdarica je imala sukob sa turistom oko zatvaranja bazena pa je cak i policija bila, nakon toga je bazen radio do 20-21h.
Plaza je blizu pa smo retko bili na bazenu.
Kako su dani prolazili tako je u Kavosu bilo sve vise i vise ljudi, imali smo srece sto smo izabrali ovaj smestaj jer je malo dalje od centra, mislim da bismo poludeli od onoliko engleza na jednom mestu. Dvoje iz grupe su bili smesteni u centru i jednu noc kada su se vracali zatekli su policiju i hitnu pomoc ispred vile, kao i pokriveno telo. Pijani englez se bacio sa treceg sprata i poginuo..
Inace englezi nas bas i ne vole, kada im kazes odakle si svi se mrste i sklanjaju.
Ne znam sta jos da vam pricam, pitajte sta vas zanima.
A da, idem u septembru opet na Krf ali u Kasiopi :)

#29 grlisa

backpacker

• Član
  • Poruka:11
  • ženski

Napisano: 19. Aug 2012 - 13:57

hahah to me podseca i na Laganas :) mislim to sa pijanim englezima :) ja idem u Kavos isto u septembru..pa me zanima kakva je plaza i da li si videla kucu Kalypso? jel daleko od plaze i centra? :)

#30 dule2013

backpacker

• Član
  • Poruka:8

Napisano: 16. May 2013 - 02:27

Letujem u junu mjesecu u villi Kalypso u Kavosu? Molim vas detaljnije informacije o ovoj vili ako je neko bio. Hvala! :)

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)