Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Kolima u Grčku

grcka automobil turizam putovanje kola auto Xenon nakdano ugradjeni

7326 odgovora na temu

#1 babke73

backpacker

• Član
  • Poruka:12

Napisano: 28. Apr 2007 - 14:56

Mislio sam kolima u Grcku,Tasos ili Parga,mada sam bio u Pargi doduse jedan dan |prelepa je|Nego sta mi sve treba za kola ....sve me zanima

#2 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • Poruka:1365
  • muški

Napisano: 28. Apr 2007 - 19:09

Treba ti medjunarodna dozvola i zeleni karton, to mozes dobiti u AMSS, mislim cak i na granici. Za vizu ti trebaju samo fotokopije ovih dokumenata kao i saobracajne dozvole automobila sa kojim putujes.
Gledaj SAT magazin na RTS-u kada budu davali "put do grcke" ili kupi reviju SAT nakon toga i saznaces sve potrebne informacije i vise...
I treba da ne kupujes gorivo u Makedoniji, a za naplatne rampe u Makedoniji da spremis sitan novac, najbolje denare, inace kradu kao sumanuti i naplacuju koliko im dune...

#3 babke73

backpacker

• Član

Napisano: 28. Apr 2007 - 19:34

Da li ste to doziveli ili znate ?Kakav je put ...i tako to

#4 S_BG

turista

• Član
  • Poruka:90

Napisano: 28. Apr 2007 - 20:36

Put kroz Srbiju je u odlicnom stanju, i bolji je mnogo od puta kroz Makedoniju, pa cak i Grcki putevi u Solunskoj regiji su nijansu losiji od naseg puta koji je potpuno renoviran. U Grckoj pazi ogranicenje na autoputu je 120 km/h cini mi se 10 eur kazna po svakom dodatnom km/h, a ako te uhvate sa preko 150 km/h iskljucuju te iz saobracaja i ides kod sudije

#5 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • Poruka:1365
  • muški

Napisano: 28. Apr 2007 - 23:59

Doziveo prosle godine. Put je generalno odlican, necete ga osetiti. Podjite malo ranije da se na grckoj granici nadjete rano u zoru, pre guzve.
A Makedonci - kradu. Nismo dobro predvideli pa smo morali da tocimo gorivo kod njih i platimo u eurima [nema menjacnice, cene u denarima, mi ne znamo kurs]. Kad smo se posle preracunali, bilo je to najskuplje placeno gorivo u ovom delu sveta, skoro 1.40 eur/l, a stvarna cena mu je oko 1 eur. [cena je slicna i u grckoj]
Nesto sitnije su nas pljackali i na naplatnim rampama. Isti iznos u denarima je negde 2 eur, negde 1.5 eur... A cena npr 30 denara [60 denara - 1 eur]... Ali, ko ce da se raspravlja sa njima usred noci na putu zbog 1 eur...
Dakle, u Srbiji napunite rezervoare i samo projurite kroz Makedoniju, mala je to zemlja, a kad stignete u Grcku... samo uzivajte!

#6 babke73

backpacker

• Član

Napisano: 29. Apr 2007 - 18:02

Hvala na iscrpnim odgovorima.
Pozdrav

#7 Rabotnik

backpacker

• Član
  • Poruka:27

Napisano: 30. Apr 2007 - 13:38

Imam i ja par pitanja u vezi puta, posto planiram da idem na Tasos.
Isao bih svojim Jugom 55 pa me interesuje kakva je situacija sa gorivom (super a ne zeleni) i da li moram da placam dodatnu taksu zbog cinjenice da mi auto ne zadovoljava EURO standarde za izduvne gasove.
Takodje me interesuju cene putarina u Grckoj.

#8 Vesna Ks

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1533
  • ženski

Napisano: 30. Apr 2007 - 14:14

Na ulazu u Grcku platis neka 3E i posle prema Kavali nemas nikakve naplate putarine(bar je tako bilo pretprosle godine)
I niko te ne pita za standarde i kojim kolima ides.

#9 Rabotnik

backpacker

• Član
  • Poruka:27

Napisano: 30. Apr 2007 - 16:28

Hvala na brzom odgovoru!

#10 nova

backpacker

• Član
  • Poruka:26

Napisano: 02. May 2007 - 10:42

Proslog jula smo isli na Tasos. Na Grckoj granici smo bili oko 6 ujutru i presli je za 15-tak minuta. Pre toga na Makedonskoj skoro da nismo ni cekali.
Putarina se placa u Makedoniji, mislim 3 puta. Na ulazu u Makedoniju su nam primali i dinare za odlazak u toalet. Cim se predje granica, ima neka menjacnica, tu promenis 10 evra i imas za tamo i nazad za putarinu. Gorivo nismo sipali u Makedoniji, pa ne znam za cene, kao ni za to da li deru kada dajes evre na naplatnoj rampi.
Put je dobar. Grdelicka klisura i deo do Makedonske granice i nekih 50-tak kilometara kroz Grcku nije auto put. Sve ostalo jeste. U stvari ima nesto malo i kroz Makedoniju, ali nju ionako predjes za sat vremena.
Putarinu u Grckoj nismo platili, ne postoje rampe.
Sto se tice odlaska na Tasos, mozda nije losa ideja da se na trajekt ide sa prvog moguceg mesta. To je neki Nea Peramos i trajekt plovi do Skala Prinos-a. To po meni nije losa varijanta, jer bez obzira sto su neki napisali da put neces osetiti, posle nekih 10-tak sati, prija da se malo opruze noge.
Inace, posle ovoga ima trajekt i iz Kavale i iz Keramotija. Ja sam isao iz Keramotija, jer kao najkrace plovi do Limenasa.
Medjutim ako uracunas da ces se barem 30-45 minuta voziti od nea Peramosa do Keramotija onda ta duza plovidba i ne izgleda tako dugo. Povoljnost je i to sto se iskrcava na zapadnu stranu ostrva pa se skracuje put ako se letuje u Limenariji ili Potosu.
Svakako treba proveriti i koliko cesto idu trajekti sa kog mesta. Iz Keramotija su prilicno cesti na 30-60 minuta po redu voznje, ali u praksi je to izgledalo ovako prosle godine. Mi stanemo u red, popuni se trajekt ispred nas, isplovi, a za 10 minuta pristane drugi. Inace karte za trajekt kupujte cim stanete kolima u red, jer se ne kupuju iz kola vec se odseta do kioska i tamo kupi, a onda se iz kola samo pokaze.

#11 Vesna Ks

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1533
  • ženski

Napisano: 02. May 2007 - 11:12

Prednost polaska trajektom iz Keramotija je ta sto su trajekti vrlo cesti,a iz Kavale i Peramosa na nekoliko sati pa treba mozda vise cekati...

#12 babke73

backpacker

• Član

Napisano: 02. May 2007 - 12:19

Super su sve ove informacije,a da li ima vecernjih i nocnih trajekata?

#13 skupljac oglasa

backpacker

• Član
  • Poruka:32

Napisano: 02. May 2007 - 23:26

Nisam bas siguran da ces uspeti da prodjes kroz Makedoniju za sat vremena obzirom da je put kroz nju dug 185km. a i treba se drzati ogranicenja brzine jer su vrlo nezgodni ako te uhvati radar.

Na ulazu u Grcku od ove godine se placa 5 eura i nema putarina ako ne ides ka Atini.

Koliko se ja secam ranije je negde oko 23.15 isao zadnji trajekt iz Kavale ka Tasosu ( pamtim to jer nam je pobegao ispred nosa ;) ) .

#14 tantor

turista

• Član
  • Poruka:86
  • muški

Napisano: 11. May 2007 - 16:42

i gledaj da podesis prolazak pored soluna a da ne bude spic...ja sam prosle godine uleteo bas u to vreme + kisa....pa samo zamisli...
I jos nesto...ako ti nisi vlasnik vozila,treba ti dozvola za upravljanje tudjim vozilom van granica nase zemlje!

#15 milamilos

backpacker

• Član
  • Poruka:9

Napisano: 16. May 2007 - 15:45

tantor @ 11. maj 2007 u 16:38

I jos nesto...ako ti nisi vlasnik vozila,treba ti dozvola za upravljanje tudjim vozilom van granica nase zemlje!
Da li je ta dozvola potrebna i u slucaju da moj muz vozi, ja sam vlasnik vozila, a putujemo zajedno?

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)