vekim

Planina Javor kod Ivanjice

48 poruka u ovoj temi

http://www.javor-hotel.com/o_javoru.html

posto razmisljamo o nekom zimovanju, razmisljamo da li ici na oprobano na Zlatibor ili Kopaonik, izletelo je i ovo kao zanimljiva ponuda. U sustini mi je bitno da deca uzivaju, pa me zanima ima li neko ikakvog iskustva sa ovom planinom ili ovim hotelom jos bolje

kao preporuku za za ili protiv, sve opcije dobrodosle :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mene isto zanima, jedva čekam da neko odgovori :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

na osnovu internet prezentacije ja zakljucih da je ovo sasvim pristojan hotel.nas takodje interesuje nesto ovog tipa.mirno,ne previse urbanizovano sa stazom za pocetnike.jedino me donekle plasi da ne bude prevelika guzva sto se skolske rekreativne nastave tice.to moze malo da smeta.galama,jurnjava dece po hodnicima,restoranu,...

godinama unazad zimujemo na tari u omorici.prezadovoljni smo i odusevljeni tarom ali ne bi skodila promena jedne zime.cene su vise nego prihvatljive u odnosu na bilo koji hotel na planinama srbije.molim nekoga ko je proveo neko vreme u ovom hotelu da nam pomogne sa par osnovnih informacija iz perspektive gosta hotela.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam sa dvoje dece 5 i 7 god, prve nedelje januara boravila u Kusicima u hotelu Javor. Preporucujem ga prevashodno porodicama sa decom i ljubiteljima prirode. Lociran je na putu Ivanjca - Sjenica, na 990 m nadmorske visine. Priroda je pitomija nego na Tari i sa Tarom nema mnogo slicnosti. Puno pesackih staza koje presecaju livade, sume....medveda nema. Ski staza je super za pocetnike u skijanju , za sankanje i kliskanje.

Mestani su divni i gostoljubivi,kod njih mozete kupiti domaci sir, kajmak, prsutu, sudzuk, kozji sir i mleko

Hotel je sasvim pristojan, sobe komforne i ciste. Hrana domaca i ukusna, svako vece anketiraju goste koji biraju ponudjena jela za naredni dan.

U Kusicima nema posebnih sadrzaja, to je omanje selo, ali za odmor i mir - divota.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možete li mi reći ta igraonica, ako je postojala i prošle 2010. godine, pošto vidim da je Javor skoro renoviran, dali je igraonica za veću decu sa kompjuterskim igricama, ili igraonica za manju decu sa toboganom i sličnim zanimacijama, pošto ne mogu da nađem baš puno novijih fotki na netu.

Mi planiramo zimovanje 2011/2012, možda bi i Novu Godinu dočekali negde u planini, pa da se informišem na vreme.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na kratko sam usao u igraonicu, nisam bas obracao paznju, ali je uglavnom za sitnu decicu. Lazy bag, neki brojevi, slova... Ima par aparata sa video igrama, na zetone. Sto za stoni fudbal... Napolju imaju lepo sredjeno igraliste, sa raznim "spravama", penjalicama i sl, ali to vec nije interesantno za zimu.

Znam da imaju jos i teretanu, te prostoriju sa stolom za stoni tenis... Pozovite recepciju, pitajte, vrlo su ljubazni. Azurni su i na FB, pa ko to koristi i tamo moze da pita.

Mesto za pravi odmor. Cist vazduh, mir i tisina, milina :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam se vratio iz Kušića i podnosim kompletan izveštaj, pošto smatram da je neophodno pohvaliti ovaj hotel i sve što je u Kušićima uradjeno.

Prethodne godine u gotovo istom terminu (24-29.12.2010), kao i ove godine, sam boravio u hotelu Javor, pa ću početi od prošlogodišnjeg zimovanja.

Hotel je bio u stanju koje bih opisao rečima "izmedju dečijeg odmarališta i soc-realističnog hotela", ovo se srećom isključivo odnosi na izgled te 2010-e godine. Izuzetno ljubazno osoblje hotela (ovo ću više puta ponoviti, ali ne ljutite se), odlična domaća hrana, porcije ogromne (često sledi pitanje, "da li želite još ?" - tzv. repete), u hotelu je svuda toplo, cene u restoranu povoljne i td i td... Cena punog pansiona je bila, ali zaista smešna - mislim da su se reklamirali nešto u stilu "jeftinije je da zimu provedete kod nas, nego da u stanu plaćate grejanje i .....". (Još podataka na http://www.trekking.in.rs/?p=129).

Oduševljeni, odlučili smo i ove godine da se vratimo u Kušiće.

Prvo (neprijatno) iznenadjenje je da su cene oko 50% više, ali ispostaviće se opravdano. Sledi prijatno iznenadjenje, kompletan izgled hotela je promenjen i potpuno osavremenjen. Ozbiljni gradjevinski i tzv. unutrašnji radovi su hotel preporodili. Osim soba na trećem spratu (ekonomik) sve su dobile potpuno nova (ne delimično renovirana) kupatila. Sva vrata ulazna i kupatilska su zamenjena na ugradnim plakarima zamenjeni "frontovi"... spoljna stolarija je već prošle godine bila ok (alu). Recepcija (prošle godine je to bio običan pult, a sada ozbiljan "lobi"), igraonica, tv sala i restoran su renovirani, protivpožarni sistemi u perfektnom stanji i da sad ne davim dalje - ozbiljni radovi (hvale se - "sve u dva meseca") i dobismo ozbiljan hotel.

Srećom, sve što je bilo dobro su sačuvali:

Prvo, ljubaznost, ali iskrenu! Bio sam u hotelu sa 5* u Sloveniji, bio sam u objektima seoskog turizma (koji odlikuje domaćinska ljubaznost), ali definitivno ovo je najljubaznije osoblje koje sam sreo - uvek nasmejani, spremni da pomognu, prepoznaju vaše potrebe i opet da ne dužim.

Drugo, hrana (anketa za naredni dan, izbor od dva jela za svaki obrok), uvek jedno autentično jelo (djuveč, prebranac...), a drugo zgodno za decu - pljeskavica, pomfrit (odličan), uz svaki doručak i tzv. "dečija radost" (margarin i marmelada). Tačno je da je prošle godine hrana bila zaista domaća (sir, kajmak...) ove godine je više "industrijska", ali kažu to je cena HACCAP-a, kažu da čak i vodu koja je sa planinskog izvora moraju da "omekšavaju" i hlorišu (ili fluorišu), ali... Inače, hrana je i dalje obilna, ukusna i ima "repete".

Treće, u hotelu je svuda toplo, svetlo, tiha muzika sa plafonskih zvučnika i osim činjenice da su "majstori" na nekim mestima "zabašurili" posebno stolari gotovo da nema zamerki. Ipak, mada su uvedeni SAT kanali, slika nije nabolja u svim sobama, ali sada prelazim na deo koji govori o tome da vam TV i nije potreban.

Kada se ujutro probudite, pogled na gotovo netaknutu prirodu tj. dolinu koja se pred vama pruža i pogled koji seže do prekrasnog Mučnja čine da vam dan počne na najbolji način. Iza hotela je uredjena trim, u stvari, pešačka staza kroz četinarsku šumu, sa klupicama, kantama za otpatke, česmom i jednim pokrivenim odmorištem. Ako nastavite dalje uzbrdo, možete se šetati beskrajnim stazama i uživati na (u zimsko vreme, belim) livadama i čistom vazduhu koji nam svima nedostaje. Ski staza postoji, ali funkcioniše samo kada ima zaista dovoljno snega i kada postoji grupa koja će intenzivno koristiti žičaru. Za ozbiljno skijanje nije, ali za "skijuckanje", sankanje i spuštanje raznim verzijama "skliska" idealno. Za ozbiljne šetače moguće je napraviti ture i od 10-20km kroz šumu, preko livada i do vrhova.

Kada se vratite u hotel, tu je igraonica za decu, ima par elektronskih igrica, stoni fudbal, lejzi begovi, trambolina, mini tobogan... za organizovane grupe prave žurke, frizurijade i td. Postoji i teretana, stoni tenis... ali to nisam stigao ni da pogledam, kažu da je OK.

Cena o kojoj sam govorio je u stvari sasvim OK za ono što se dobija, čak šta više, a treba reći i da je Tuborg (mali) 115 din!!! Porcija (2 kom) palačinki 130 din, sve (nes, espresso...) kafe 90-95, (pušenje u TV sali-baru dozvoljeno, inače zabranjeno).

U samom selu ima par prodavnica sa svim neophodnim potrepštinama (sveže voće stiže svakodnevno), suvenirnica, pošta, crkva, ambulanta...domaći proizvodi se nude po kućama, a i Ivanjica je na 25km (često prolaze i lokalni autobusi).

Dosta priče, u Kušiće, hotel "Javor" morate otići, a ja vam želim da sve bude baš kako sam ovde napisao, nama je bilo!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dosta priče, u Kušiće, hotel "Javor" morate otići, a ja vam želim da sve bude baš kako sam ovde napisao, nama je bilo!

A meni puno srce kada cujem ovakve pohvale na racun moje Ivanjice :srce: :srce: :srce: :srce:

Izmenjeno (NensiFancy)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam se vratio iz Kušića i podnosim kompletan izveštaj, pošto smatram da je neophodno pohvaliti ovaj hotel i sve što je u Kušićima uradjeno.

Odlično napisano, iz ovoga se stvarno sve može saznati! Mene je najviše zanimalo ima li staza za šetnju.

Jedino nigde ne videh kolika je to 50% viša cena, pa ako može da se i to napiše osmeh1.gif

Izmenjeno (ljerka)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uplatili Javor krajem januara klap.gif . Pošto nam je dete ove godine krenulo u vrtić i počelo da kuburi sa bronhitisima, kašljem i ostalim tzv vrtickim infekcijama, izbor nam je pao na ovo čini mi se idealno mesto za zimovanje porodica sa malom decom. Zanima me samo ski oprema za klince, da li je zaista ima u dovoljnom broju i kakva je škola skijanja? S obzirom da je naše dete malo (3,5 godine) volela bih da počne malo vec da uci da skija ali bez nekog po nju prepadanja i forsiranja.

I koliko je ta mala ski stazica udaljena od samog hotela?

By the way uplatili smo standard sobu, nadam se da je to ok izbor? Da li imaju dvd u sobama ili ćemo morati da ga ponesemo za crtaće pre spavanja?

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi cekamo tatu da se vrati sa sluzbenog puta, pa cemo biti krajem sledece nedelje gore,

nadam se da cu uspeti posle toga da vam odgovorim na sva ova pitanja, iz prve ruke.

POZZ

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Možda nam se poklope termini, pa "organizujemo" zajedničko sankanje klap.gif

PS ako uopšte bude snega nea.gif

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima snega ima, danas pada ko blesav,:klap::klap:

mi smo trenutno kod bake i deke,

cekamo tatu pa da se penjemo gore :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozivam vas na uzivancijuuuu :klap:

gtt-SDC115.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

23067
    Ukupno tema
    704947
    Ukupno poruka