Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Pelion

555 odgovora na temu

#271 savicd

putnik

• Član
  • Poruka:101
  • muški

Napisano: 18. Feb 2013 - 17:10

Pogledaj porukutraminac1 @ 18. Feb 2013 - 16:53

Da li je neko obilazio kampove na Pelionu? Po internetu sam pronasao nekoliko ali na istocnoj strani, prema Skjatosu. Da li ima i u zalivu i kakvi su utisci?
Evo ponovo, www.camping-sikia.gr je moja preporuka. Ja nisam kampovao ali je kamp bio pun kampera i mislim da su svi bili vrlo zadovoljni. Pored ovog kampa, je još jedan kamp ali ne mogu da se setim imena nikako. Mislim da se može potražiti na google map ili tako nekako.
Ja sam iznajmio studio u ovom kampu i opet bih ponovo ako bude prilike. Ova dva kampa na ulici iznad imaju razmak od kapija, nekih 200 do 300 metara a inače se dodiruju celim prostorom do plaže. I plažu dele. Infrastruktura potpuna.
Pozdrav

#272 nununene

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 19. Feb 2013 - 20:03

Pogledaj porukusavicd @ 18. Feb 2013 - 17:10

Evo ponovo, www.camping-sikia.gr je moja preporuka. Ja nisam kampovao ali je kamp bio pun kampera i mislim da su svi bili vrlo zadovoljni. Pored ovog kampa, je još jedan kamp ali ne mogu da se setim imena nikako. Mislim da se može potražiti na google map ili tako nekako.
Ja sam iznajmio studio u ovom kampu i opet bih ponovo ako bude prilike. Ova dva kampa na ulici iznad imaju razmak od kapija, nekih 200 do 300 metara a inače se dodiruju celim prostorom do plaže. I plažu dele. Infrastruktura potpuna.
Pozdrav
gosp. savic,
vidim da ste obisli Pelion.
da li ste bili samo u camping-sikia, ili imate jos neki smestaj za preporuku?
Ja sam kontaktirala ovaj smestaj i traze 60 evra za apartman, i to u junu!
To mi je bas skupa.
ako imate neki predlog, slusam vas.
pozdrav!

#273 nununene

backpacker

• Član

Napisano: 19. Feb 2013 - 20:06

Pogledaj porukuHelass @ 21. Jan 2013 - 12:30

Cena je ipak visoka za jednu sobu.
Dobili smo jos neke ponude pa smo se opredelili za hotelski smestaj (mezonet za 4 osobe, komplet opremljen, 50 m od plaze, parking, internet, peskiri, posteljina, oni odrzavaju higijenu) 45 e za noc, u centru Kala Nere. Ovo je zaista odlicna cena.
Planiramo da obidjemo i isocnu obalu a pretpostavljam da cemo u K. Neri naci sve sto je potrebno cetvoroclanoj porodici.
Hvala puno savicd. na razmeni misljenja!
Da li mozete reci o kom se smestaju radi?
hvala unapred!

#274 savicd

putnik

• Član
  • muški

Napisano: 19. Feb 2013 - 20:11

Pogledaj porukunununene @ 19. Feb 2013 - 20:03

gosp. savic,
To mi je bas skupa.
pozdrav!
Hm, ne znam za šta ste se konkretno raspitivali ali mi smo bili u prvoj polovini septembra i dobili smo studio po 20 evra dan. Mislim da jun i septembar budu tu negde isti po cenama.
No, ja sam imao još dve rezervacije u okolini. Trenutno ne mogu da se setim tačno tih lokacija, ali imam aj to negde na booking.com i verujem da ću naći u arhivi adrese ili web lokacije pa ću Vam ih nekako proslediti.
Nakon našeg ulaska u Sikia, dalje nismo ni išli da gledamo.
Celo letovanje smo proveli u istom smeštaju, verujući da ne bismo uspeli nači ništa bolje za iste ili manje pare :)
Šaljem Vam info čim ih pronadjem
Pozdrav

#275 savicd

putnik

• Član
  • muški

Napisano: 19. Feb 2013 - 20:18

Pogledaj porukunununene @ 19. Feb 2013 - 20:03

gosp. savic,
To mi je bas skupa.
pozdrav!
Nadjoh ipak
Mirto rooms i Hotel Galini. Našao sam rezervacije na booking.com i tamo ih možete potražiti.
Pogledajte malo i na: arround Pelion stranici. Ima vrlo mnogo dobrih lokacija po regijama.
Pozdrav i sretno

#276 nununene

backpacker

• Član

Napisano: 21. Feb 2013 - 20:13

Pogledaj porukusavicd @ 19. Feb 2013 - 20:18

Nadjoh ipak
Mirto rooms i Hotel Galini. Našao sam rezervacije na booking.com i tamo ih možete potražiti.
Pogledajte malo i na: arround Pelion stranici. Ima vrlo mnogo dobrih lokacija po regijama.
Pozdrav i sretno
Hvala vam na trudu.
20 evra za apartman je zaista fantasticno!
Poslala sam upit za dve porodice, i evo saljem vam odgovor iz Sikie:

Thank you for your kind e-mail and inquiry.
For the period you wish we have the follow possibility:
-2 rooms apartment for 4 pers. which consist of a double bed room, a living room with two signal beds and fully equipped kitchen,
modern bathroom, balcony with sea or gardenview, satellite TV,Wi-Fi, air condition, barbecue and parking.

Price per apart. is 60,00 € per night.

-1 room apartment for 2-4 persons, which consist of a specious room with a double bed and 2 signal beds, fully equipped kitchen, modern bathroom,
balcony with sea or garden view ,satellite TV,Wi-Fi, air condition, barbecue and parking.
Price per apart. is 50,00 € per night for the period you wish .

Svideo mi se Micro beach hotel, na plazi Micro (krajnji jug) i cine mi se interesantnim, ali se samo bojim da je nekako suvise daleko od civiizacije.
Posto mi idemo sa malom decom, ne bih bas da budemo daleko od nekog mesta koje ima doktora, apoteku i slicno.
Ako ste bili na toj plazi, da li sam u pravu da je Micro odsecen od sveta, ili mi se samo cini?
Koliko su vam trazili za studio Mirto i Galini?

#277 savicd

putnik

• Član
  • muški

Napisano: 21. Feb 2013 - 21:19

Pogledaj porukunununene @ 21. Feb 2013 - 20:13

Svideo mi se Micro beach hotel, na plazi Micro (krajnji jug) i cine mi se interesantnim, ali se samo bojim da je nekako suvise daleko od civiizacije.
Posto mi idemo sa malom decom, ne bih bas da budemo daleko od nekog mesta koje ima doktora, apoteku i slicno.
Ako ste bili na toj plazi, da li sam u pravu da je Micro odsecen od sveta, ili mi se samo cini?
Koliko su vam trazili za studio Mirto i Galini?

Gore navedene cene neću komentarisati. Ipak to vi najbolje morate znati šta i koliko možete i želite platiti. Samo znam da sam siguran da u smeštaju koji dobijete u Sikia nećete biti razočarani. Mislim da na mom albumu imate fotografije koje pokazuju smeštaj.
Što se tiče ove male plaže o kojoj govorite. Ni jedno mesto na zapadu poluostrva nije daleko od civilizacije. Ali mislim da je civilizacije jedino u Volosu, sve ostalo su mala mesta sa ovoliko ili onoliko kuća. Apoteku imate u svakom mjestašcu, to sam siguran ali doktora mislim da nemate pre Volosa. Barem ih ja nisam video.
Prošao sam mnogo plaža i peške od Sikie. Nije za sve potreban auto. No, ako idete sa decom siguran sam da ćete koristiti automobil i ne brinite. Sve je to u pet do deset kilometara.
Za Mirto i Galini mislim da je cena bila oko 25 evra po danu. No, ne mogu da tvrdim 100%. Više 30 evra per day nije sigurno bilo.
Ja dnevno promenim najmanje dve plaže, tako da i smeštaj služi samo za spavanje i odmor. Ničemu više. Ogradjujem se, mi ne putujemo sa decom tako da...
Još jedna stvar, ako koristite LIDL, jedini je na ulazu u Volos, sa južne strane. Tako da ćete sigurno morati do Volosa otići barem par puta :)
Pozdrav

#278 Helass

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:215
  • ženski

Napisano: 22. Feb 2013 - 10:58

Pogledaj porukunununene @ 19. Feb 2013 - 20:06

Da li mozete reci o kom se smestaju radi?
hvala unapred!
To je hotel Magani - link:http://www.magani.gr/, mi smo rezervisali preko http://www.grckainfo.com/. Izvinjavam se ako nije dozvoljeno slati naše linkove, u tom slučaju nununene kontaktirajte me na pp.

#279 nununene

backpacker

• Član

Napisano: 22. Feb 2013 - 22:55

Pogledaj porukusavicd @ 21. Feb 2013 - 21:19

Gore navedene cene neću komentarisati. Ipak to vi najbolje morate znati šta i koliko možete i želite platiti. Samo znam da sam siguran da u smeštaju koji dobijete u Sikia nećete biti razočarani. Mislim da na mom albumu imate fotografije koje pokazuju smeštaj.
Što se tiče ove male plaže o kojoj govorite. Ni jedno mesto na zapadu poluostrva nije daleko od civilizacije. Ali mislim da je civilizacije jedino u Volosu, sve ostalo su mala mesta sa ovoliko ili onoliko kuća. Apoteku imate u svakom mjestašcu, to sam siguran ali doktora mislim da nemate pre Volosa. Barem ih ja nisam video.
Prošao sam mnogo plaža i peške od Sikie. Nije za sve potreban auto. No, ako idete sa decom siguran sam da ćete koristiti automobil i ne brinite. Sve je to u pet do deset kilometara.
Za Mirto i Galini mislim da je cena bila oko 25 evra po danu. No, ne mogu da tvrdim 100%. Više 30 evra per day nije sigurno bilo.
Ja dnevno promenim najmanje dve plaže, tako da i smeštaj služi samo za spavanje i odmor. Ničemu više. Ogradjujem se, mi ne putujemo sa decom tako da...
Još jedna stvar, ako koristite LIDL, jedini je na ulazu u Volos, sa južne strane. Tako da ćete sigurno morati do Volosa otići barem par puta :)
Pozdrav
Hvala puno na svim informacijama, zaista su dragocene
Imam nekoliko ponuda na koje se vrte oko 40e, pa cemo videti.
Ako budem imala jos neko pitanje, moracu vas gnjaviti jos malo

Pozdrav za sad

#280 nununene

backpacker

• Član

Napisano: 22. Feb 2013 - 23:07

Pogledaj porukuHelass @ 22. Feb 2013 - 10:58

To je hotel Magani - link:http://www.magani.gr/, mi smo rezervisali preko http://www.grckainfo.com/. Izvinjavam se ako nije dozvoljeno slati naše linkove, u tom slučaju nununene kontaktirajte me na pp.
Hvala vam na informaciji.
I njih sam kontaktirala, ponudili su nam po 40e apartman u junu
imajuci u vidu sve izazove letovanja sa malom decom, i informacije koje mi je dao g-din Savic, mislim da je Kala Nera mozda najbolji izbor za lokaciju, iako su mi mesta juznije mnogo primamljivija
razmislicemo jos malo
Pozdrav

#281 Helass

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 23. Feb 2013 - 22:01

Meni Agios Ioanis deluje kao najpogodnija varijanta najpre radi obilaska istočne obale, međutim, nema lekara,ima serpentine, cene smeštaja visoke a mesto jako malo, što u većini slučajeva porodicama sa decom ne omogućava komforan godišnji odmor. To su moja saznanja, nisam tamo letovala. Opet, zapadnoj obali manjka lepote, što me razočarava,ali automobil će bar delimično to nadoknaditi! Mi smo gledali još Afisos i Horefto, ali i tu je problem nedostatka svega što moze zatrebati porodici.
Ove godine smo se nakon puno dvoumljenja između Ag.Ioanisa i bilo kog drugog mesta, opredelili za K. Neru, najviše radi toga što ipak nudi više od ostalih mesta. Kad istrazimo poluostrvo i izvidimo situaciju na licu mesta možda će u budućnosti naše odredište ipak biti neko mesto na istočnoj obali jer je upravo ta obala razlog našeg odlaska na Pelion!

#282 Ogica

turista

• Član
  • Poruka:75

Napisano: 05. Mar 2013 - 09:34

Ljudi,

Da li neko bio u LEDA Hotelu u mestu Horto ??? Bilo je nekoliko pitanja na tu temu ali niko nije odgovorio. Primio sam se Pelion onog momenta kada sam ga otkrio, vidim da se Horto nalazi na pitomijoj strani i da ne moraju da se prelaze planine, barem mi se tako cini sa karte. Inace, imamo dvoje dece, u momentu odlaska imace 4+ godina i 1+ godinu.

Koliko je urbano, ima li tamo sve sto treba porodici, ima li gradic za setnju, apoteke, lekari, supermarketi... ?

#283 ivanjuska

svetski putnik

• Član
  • Poruka:557
  • ženski

Napisano: 05. Mar 2013 - 09:36

Pogledaj porukuHelass @ 23. Feb 2013 - 22:01

Meni Agios Ioanis deluje kao najpogodnija varijanta najpre radi obilaska istočne obale, međutim, nema lekara,ima serpentine, cene smeštaja visoke a mesto jako malo, što u većini slučajeva porodicama sa decom ne omogućava komforan godišnji odmor. To su moja saznanja, nisam tamo letovala. Opet, zapadnoj obali manjka lepote, što me razočarava,ali automobil će bar delimično to nadoknaditi! Mi smo gledali još Afisos i Horefto, ali i tu je problem nedostatka svega što moze zatrebati porodici.
Ove godine smo se nakon puno dvoumljenja između Ag.Ioanisa i bilo kog drugog mesta, opredelili za K. Neru, najviše radi toga što ipak nudi više od ostalih mesta. Kad istrazimo poluostrvo i izvidimo situaciju na licu mesta možda će u budućnosti naše odredište ipak biti neko mesto na istočnoj obali jer je upravo ta obala razlog našeg odlaska na Pelion!
Koji gradic na Pelionu preporucujete, da ima uvece gde da se proseta, da ima gradsku vrevu, i da u okolini ima lepih plaza i zelenila. Cini mi se da ta strana gde je Agios Ioanis ima lepsu vodu, plaze....

#284 Helass

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 06. Mar 2013 - 11:30

Koliko je meni poznato gradske vreve na Pelionu nema, sem u obližnjem Volosu. Sva mesta su mala. Lepe plaže koje su mi preporučivali su na istočnoj obali Milopotamos, Papa Nero,Horefto,Fakistra,Damouchari,Potistika(koja je na juznoj strani) a zelenila ima svuda.

#285 Plaza

putnik

• Član
  • Poruka:168
  • ženski

Napisano: 06. Mar 2013 - 17:01

I meni su rekli da na Pelionu nema gradske vreve, zato sam ga i izabrala kao ovogodisnju destinaciju..

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)