Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Kako najjeftinije (autobusom) od Beograda do Beca, i nazad?

16 odgovora na temu

#1 Gargamelo

backpacker

• Član
  • Poruka:25

Napisano: 09. Oct 2010 - 06:27

Pozdrav ljudi! :)

Stvari stoje ovako - treba uskoro da putujem iz Beograda za Bec na nekih 10tak dana. Imam smestaj, jedino treba da vidim kako cu da stignem do tamo.
Isao bih autobusom, pa me zanima samo gde mogu najjeftinije da prodjem, a da put bude podnosljiv? Samo jos da naglasim da sam student, cuo sam da kod nekih prevoznika postoje i popusti za studente, ali nigde nista konkretno nisam uspeo da nadjem. :(

Pomogao bi mi bilo kakav link, broj telefona ili bilo sta slicno, gde mogu da dodjem do detaljnijih informacija oko kupovine karte.

Hvala unapred na odgovorima! :)

#2 lav

svetski putnik

• Član
  • Poruka:947

Napisano: 09. Oct 2010 - 09:27

Imas npr. Fudeks, pogledaj njihov sajt, cena povratne karte je 50 evra.
Ja sam isla do Budimpeste vozom, 26 evra je povratna, pa zatim autobusom Orangeways koji je izuzetno udoban iako je low cost i to me sve kostalo nepunih 40 evra.

#3 Gargamelo

backpacker

• Član
  • Poruka:25

Napisano: 09. Oct 2010 - 11:39

Hvala na brzom odgovoru!:)

Nego, pregledao sam Fudeksov sajt, i primetio da su polasci i iz BGa i iz Beca samo tri puta nedeljno, i to u terminima koji mi nikako ne odgovaraju. :(

Jel postoji neki prevoznik koji organizuje ture svakog dana u nedelji, makar i morao skuplje da platim?

#4 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 10. Oct 2010 - 00:49

Evo probaj ovde
nis expres

znam da imaju studentski popust sigurno. Pozovi i pitaj, ovde su cene iz Nisa, ali svakako ode preko Beograda.

Nije dozvoljeno postavljanje linka ka agencijama

Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#5 Vookela

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:208

Napisano: 14. Oct 2010 - 22:34

Proveri prevoznika Feniks G&Z, mislim da vozi svaki dan...

#6 jedna mala

svetski putnik

• Član
  • Poruka:578
  • ženski

Napisano: 21. Oct 2010 - 19:36

Luki reisen
pogledaj ovde :smajl:

#7 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • Poruka:9828
  • ženski

Napisano: 21. Oct 2010 - 19:44

Ima i ovaj prevoz:

Eurolines

* * * M F T * * *

***Postavljena slika *** Postavljena slika *** Postavljena slika

#8 boykica

backpacker

• Član
  • Poruka:18
  • ženski

Napisano: 15. Apr 2012 - 12:50

Pogledaj porukuVookela @ 14. Oct 2010 - 22:34

Proveri prevoznika Feniks G&Z, mislim da vozi svaki dan...

Budite spremni da vas ovaj prevoznik nasamari tako što ćete u Novom Sadu krenuti komfornim autobusom na sprat da bi vas na pumpi po izlasku iz NS-a prebacio u krntiju od autobusa u kojoj će već biti dosta putnika, manji prostor između sedišta, o ventilaciji da ne pričamo. Vozači su nam jedva našli mesto, iako je očigledno da su prethodno iskalkulisali da nema potrebe da idu dva autobusa za Beč, već mogu sve da vas naguraju kao stoku u taj jedan praistorijski krš.

#9 misajank

backpacker

• Član
  • Poruka:150

Napisano: 15. May 2012 - 19:27

svakog dana za Bec idu Zoran reisen i Nikolic prevoz,autobusi su komforni,nema mnogo stajanja(osim cekanje na granici)na netu imate raspored polazaka,staju na stanicu Erdberg(U3)s tim da prvi stize oko 3 ujutru i razvozi po Becu,ali ne u svim pravcima a drugi stize u 6 ujutru.Od ove godine U bahn radi i nocu,tako da nije problem prevesti se.
Osim toga,nisu pomenuti i Jovic travel i Bata reisen,ne idu svaki dan,ali povratne karte vaze kod oba prevoznika posto koperiraju.Stizu na Sudbanhof,autobusko stajaliste Sudtirolerplatz i to oko 18h.
navedeni su najbrzi prevoznici,jedina mana je muzika,no kome ne smeta,ili ima svoju muziku,nema problema.
Svi navedeni i vecina drugih prevoznika skupljaju putnike duz autoputa,po dogovoru,a u BG staju kod Sava Centra,na autobusku stanicu gradskog prevoza.
Cena povratne karte je od 60 do 80 evra,zavisno od prevoznika,a trajanje je od 3 meseca do godinu dana.

#10 Emy

putnik

• Član
  • Poruka:151

Napisano: 13. Jun 2012 - 22:07

Zoran reisen je skroz ok varijanta.... oni su imali super autobuse josh pre 10 godina, a i sad mi deluju sasvim ok

#11 koldar

svetski putnik

• Član
  • Poruka:825
  • muški

Napisano: 12. Jan 2013 - 09:46

Pogledaj porukusas @ 11. Jan 2013 - 20:35

Pa šta će jedan( da ne kažem - "jadan") turista u ponoć, ili posle ponoći, u Beču??? Da spava na stanici?
Razumem, za ove naše koji rade tamo, ali za turiste........

Inače, zvanična cena povratne karte je 6110 din.

#12 sas

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:401
  • muški

Napisano: 12. Jan 2013 - 12:02

@koldar

Pa kad stigne u ponoc, uzme taksi do hotela, istusira se :kupanje: , :ciscenje: usisa sobu i legne da spava :sator:
Ne razumem tvoj rebus, sta te buni!
Ima nekoliko agencija koje za 6000 dinara voze "Bec i nazad" svaki dan krecu, kako ko: u 16 ili 17h. Stignes u ponoc, legnes i sutra u 9h si oran za setnju gradom.
Nije losa fora otici ni vozom i probati nesto novo. U svakom slucaju cenim inovacije Milancheta jer je stvarno dozivljaj putovati vozom kroz Evropu. Razmisljam o tome za neko sledece putovanje. Mada mislim da izmedju putovanja za Bec minibusom da krenes u 16h(imaju svaki dan polasci) i stignes oko ponoci u Bec -putujes 7h i da vozom krenes u 18h i u Bec i stignes sutradan u 10h....zaboravis gde si posao :-)

#13 koldar

svetski putnik

• Član
  • Poruka:825
  • muški

Napisano: 12. Jan 2013 - 13:47

Budimo realni, malo ko danas planira dolazak (turistički) na željenu destinaciju i ulazak u smeštajnu jedinicu, u 1 - 2 posle ponoći, (prvi ulazak), a znamo i zašto. Noć više, više novca, do kojeg i onako teško dolazimo. Barem dobar deo nas.

Ja sam prošle godine putovao tim vozom za Beč i o tome jako detaljno pisao na ovom forumu, i za divno čudo nisam se smorio na tom putu, čak sam više i spavao nego u autobusu. (ispruženi, sami u kupeu). A o nekom "zaboravljanju gde sam pošao".........

Da i ne spominjem "veselu" atmosferu u gastarbajterskim autobusima. O tome je već bilo reči na forumu. E, toga nema u vozu. Nema gastarbajtera, nema Cece,, nema Ćane, nema "granda", nema smaranja.

Inače voz za Beč ne polazi u 18h, kako si ti napisao, nego u 21,45.

#14 boxi

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:206
  • ženski

Napisano: 18. Apr 2013 - 18:35

Interesuje me putovanje sa Feniksom, kada stize najčešće u Beč? Koliko ima stajanja do Beča i gde? Negde sam pročitala da neki prevoznici ostavljaju putnike na stanici Erdberg a neki "razvoze dalje" - šta to znači i kakva je situacija sa Feniksom?
Takodje i povratak?

#15 misajank

backpacker

• Član
  • Poruka:150

Napisano: 29. May 2013 - 21:46

Razvoze dalje odnosi se na Zoran Reisen i na Jovic travel,oni voze po Donjoj Austriji,pravac Baden,ali to se doplacuje,za Feniks ne znam,nisam se vozio sa njima.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)