Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

OBILAZAK BEC

29 odgovora na temu

#1 markom83

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 21. Sep 2010 - 14:45

Idem u Bec za nekih mesec dana, nisam bio tamo jedno 10 god ako ne i vise, planiram da idem kolima pa me zanima sledece:

1: Da li u Becu na benzinskim pumpama ima plin
2: Koliko otprilike treba da odvojim za putarinu iz Kg-a ili Bg-a do Beca
3: Zanimaju me pijace gde se sve prodaje (najvise me interesuje tehnika: Fotoaparati, navigacije...) da bude "jeftino", znam da u Nemackoj imaju te pijace gde se uzimaju stvari na gomilu, lupam sad 4-5 fotoaparata kosta otprilike oko 80-100e... Cuo sam za mesto Gewerbepark pa me zanima sta se tamo prodaje da li se prodaje tehnika koja mene zanima!? Znaci gde je najbolje za kupovinu tehnike u becu(najjeftinije)
4: I naravno me zanima prelazak preko grana tj kad se vracam da li ce da me zezaju na grani ako imam 3-4 fotoaparata itd... :)

Pozdrav svima

#2 markom83

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 26. Sep 2010 - 14:55

Da li je moguce da niko nece da mi odgovori, verujem da je dosta vas islo kolima a takodje verujem da je dosta vas kupovalo tehniku u pomenutom gradu!? Bilo kakva informacija??

#3 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1269
  • muški

Napisano: 27. Sep 2010 - 06:56

Pogledaj porukumarkom83 @ 21. Sep 2010 - 14:45

Idem u Bec za nekih mesec dana, nisam bio tamo jedno 10 god ako ne i vise, planiram da idem kolima pa me zanima sledece:

Iscitaj ostale teme tamo pise gomila stvari oko vinjeta, goriva itd.....

1. Ne znam
2. Kroz Madjarsku se kupuje vinjeta četiri dana boravka u Mađarskoj košta 6,40 evra, dok je za sedam dana boravka u ovoj zemlji njena cena 10,70 evra. Promeni na granici eure u forinte inace deru Madjarice duplo. Austrijaska je sedmodnevna 7,70 / 7,90
3. Nisam to trazio tako da ne znam nista oko toga.
4. Samo dobro sakri i to je to.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 05. Jan 2011 - 14:18
skracen citat

#4 rappin

turista

• Član
  • Poruka:71
  • muški

Napisano: 28. Sep 2010 - 14:13

1) Plina imas, ali ne na svim pumpapa
2)iz pozarevca recimo oko 800 din kod nas, madjarska-austrija max 15 eura
3)Pijace imas dosta, ali razocaraces se, samo nasi i turci, koji preprodaju polovnu i nekvalitetnu robu, retke su pijace gde nemci iznose svoje polovne stvari i prodaju, sto jedino i vredi...Mozda bolje da probas na velikim autobuskim stanicama/pumpama, gde sitni lopovi donose "vrucu" robu koje se moraju brzo otarasiti
4) sto se carine tice, to je kako budes imao srece, nama se desilo da nam raspakuju ceo auto, iako nikad nista ne nosimo, i u tom slucaju nemozes sakriti bas nista, a najcesce se desava da povrsno gledaju i da nista i ne primete...

#5 vvesnaa

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 27. Jan 2011 - 21:24

Da li neko zna gde se nalazi zgrada "Stotinu cuda" u Becu?

#6 tetka

putnik

• Član
  • Poruka:171
  • ženski

Napisano: 27. Jan 2011 - 21:46

Pozdrav,
Radi se o kvartu zgrada Hundertwasser, koji je 'projektovao' austrijski umetnik ekspresionista Hundertwasser. Kvart se nalazi u okrugu Landstrasse, na uglu ulica Kegelgasse and Löwengasse. Obavezno ih obiđite! Predstavlja jednu od najvećih turističkih atrakcija u Beču i pravi je doživljaj.......

#7 Biljana 2302

kosmopolita

• Član
  • Poruka:9828
  • ženski

Napisano: 27. Jan 2011 - 23:05

Na temi o Beču sam ja pisala i stavljala slike i linkove o svemu tome !!!

Evo lepe slike o čemu se tu radi:

Postavljena slika

a evo i opisa:

L i n k

* * * M F T * * *

***Postavljena slika *** Postavljena slika *** Postavljena slika

#8 pefkari

tasoslijka, kaficanka, putofil

• Član
  • Poruka:24816
  • ženski

Napisano: 27. Jan 2011 - 23:28

Evo slika toga kvarta...

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

#9 mariyuca

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3743
  • ženski

Napisano: 28. Jan 2011 - 00:08

zgrada je interesantna, kao one u barseloni,ima li tu nesto zanimljivo ili samo stanes i slikas se
to je 3. okrug. koliko je to usput?
ja cu biti u 2. ne znam da li da gubim vreme na zalezenje tamo?
Postavljena slika
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (Mark Twain)

mft Efes http://www.putovanja...revni-efes-1547 mft Parga http://www.putovanja...s-objektiv-1214
putopis Kusadasi: http://www.putovanja...dpost__p__64252

#10 pefkari

• Član
  • ženski

Napisano: 28. Jan 2011 - 01:46

Mary, tamo prevoz savrseno funkcionise...za 3 dana (a nismo po celi dan setali!) videli smo dosta toga...u metrou ili nekom hotelu uzmi mapu grada...i prati linije metroa, autobusa...ne znam u kom smo mi okrugu bili, secam se da nam je hotel gledao na Senbrunsku sumu, tacnije na groblje...:)...odatle smo isli dvema autobuskim linijama, pa metroom, pa onda peske ili tramvajem, autobusom, zavisi sta smo hteli da vidimo...

#11 vvesnaa

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 28. Jan 2011 - 08:32

Pozdrav, i hvala svima na odgovoru...
I na slikama, naravno :D

#12 mariyuca

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3743
  • ženski

Napisano: 28. Jan 2011 - 23:48

hvala pef

planiram da ostanem 4 dana, samo razgledanje, vise bih da upijem atmosferu grada nego da gledam sobe i muzeje
shopping je pod must,ring planiram bajsem da predjem, i odmorim se u parku na kraju, predjem most i kod kuce sam u 2. distriktu odmah preko reke, simpaticna zgrada, gleda na pijacu karmelite...nesto, preko puta je posta i mesara
belvedere spolja, senbrun pre svega vrtovi i glorijeta, kafa na krovu
prater mi je u komsiluku i meksicka cetvrt, tu je i dunavski toranj, a nesto cu odabrati od razgledanja grada sa reke ili vienna by night
jedo vece bih svratila u klub flex, ne verujem da mi treba vise od 15 min hoda, a ima i nocni prevoz
to je onako grubo plan
da! i uno city je interesantan
Postavljena slika
Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (Mark Twain)

mft Efes http://www.putovanja...revni-efes-1547 mft Parga http://www.putovanja...s-objektiv-1214
putopis Kusadasi: http://www.putovanja...dpost__p__64252

#13 pefkari

• Član
  • ženski

Napisano: 28. Jan 2011 - 23:57

Pozdrav, devojke, i vama! :srce:
Nadam se da cete uzivati! Pa...donesite slike i pricu...ja htedoh odavno da opisem svoj put...od svega imam samo opisan "Parndorf"...:stidljivko:....mogla bih tamo da provedem 3 dana! :-P

#14 Katalina

turista

• Član
  • Poruka:86
  • ženski

Napisano: 10. Feb 2011 - 20:39

Pozdrav,

zna li neko kako rade prodavnice oko Uskršnjih praznika u Austriji?
(kod nas se ne radi veliki petak-subota-nedelja-ponedeljak).

Ove 2011 godine opet imamo zajednički Vaskrs i Uskrs a ima raznih

putovanja za period 22 - 25. 4. 2011.

Grazie :)

#15 pefkari

• Član
  • ženski

Napisano: 11. Feb 2011 - 02:19

Mi smo prosle godine bili bas u to vreme...koliko se secam, sve je radilo regularno...sve je bilo u duhu praznika, zecici, vencici, zvonca...na sve strane...i sve je bilo otvoreno...Senbrun

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

TC "Parndorf" je radio, radnje u Mariahielferstrasse su bile otvorene...

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)