Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

ZAKON ILI KAZNA

70 odgovora na temu

Anketa: Da li mozete sa mesecnim primanjima izdvojiti 300 EUR-a, za zimsku opremu vaseg automobila?

Ovo glasanje je javno. Ostali članovi će biti u mogućnosti da vide koju ste opciju odabrali.

Da li mozete sa mesecnim primanjima izdvojiti 300 EUR-a, za zimsku opremu vaseg automobila?

Ne možete da vidite rezultate pre nego što glasate. Molimo vas da se ulogujete i glasate da biste videli rezultate.
Glasaj Gosti ne mogu da glasaju

#16 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • Poruka:4249
  • muški

Napisano: 15. Sep 2010 - 11:36

Pogledaj porukusamco @ 15. Sep 2010 - 00:15

Neki ovdje ocito nisu procitali anketno pitanje :-P

Idemo ispocetka....prostm jezikom...anketa,,znaci pitanje iz ankete ne glasi HOCEMO li kupiti trazenu opremu ili ne,radi se znaci o zakonu kojeg se moramo pridrzavati ukoliko zelimo da ucestvujemo u kopnenom saobracaju vlastitim automobilom.
Ovde će se i kupiti neki komplet koji neki ćata u nekoj kancelariji proglasi za "podoban"
A šta ja (i mnogi drugi) da radim na primer kad za koji dan idem u I, SLO, HR i nosim neku kutiju u kojoj ima to što ima, sigurno ne po standardima EU?? Neki nadobudni policajac me može zaustaviti i iz dosade tražiti da vidi moj komplet prve pomoći, posle pozove kolegu da se slatko ismeju patrljcima koje moj komplet sadrži i onda sa sve smeškom na licu da mi zvizne kaznu evropske kvalitete i dimenzija...
Razmišljao sam da kad uđem u SLO, na prvom mogućem mestu kupim taj komplet i miran sam i pred milicijom i pred našim propisima .... Njih tamo u dalekoj nam EU, ne zanima što se kod nas još nisu dogovorili ko uzima najveće pare, ko malo manje a ko se samo pravi da nešto pametno radi oko svega toga...
Postavljena slika
Danas smo stariji nego što smo ikad bili, ipak mlađi smo nego što ćemo ikada biti.
Uživajmo onda u ovom danu dok traje.....

#17 hmmm

Istaknuti član

• Član
  • Poruka:2321
  • ženski

Napisano: 15. Sep 2010 - 12:11

Bas ste me rastuzili i snuzdili sa ovom temom. Naravno da je bezbednost bitna - ali nacin na koji ljudi treba da podvrgnu novim pa potom novijim i najnovijim zakonima koji se brinu o njihovoj bezbednosti ... :bolje-da-cutim: ...

To nikada ne bi proslo u 'razvijenijim' zemljama poput, recimo, Kanade. Na sta mislim? Na tu kupovinu svega 'iznova'. Na sta to lici? Kanadjani koji IMAJU para da 10 puta kupe sve iznova svakog meseca bi se prvi pobunili. Koji je smisao toga? Stvarno, zasto ne mogu da izdaju listu stvari koje treba da se nalaze u kolima, a ne - 'mozete da kupite paket tu i tu, za toliko'???

Normalno je da se vremenom 'lista' stvari uredjuje, unapredjuje i menja - ali sve iz pocetka? Strasno!

Nama zaista treba kralj, sultan, neki diktator i slicno. Onda bi SVI znali ko pije a ko placa (t.j. ko 'krade' i kome stvari treba da idu u dzep) i ta vrsta 'monopola' bi nas donekle barem zastitila od konstantnih lesinara koji nas besramno danas oblecu ...

A ti, code, da se ne salis nego da kupujes njihovu opremu cim stignes - ne zato sto njih ne zanima o nasim 'dogovorima', nego bas zato sto znaju da ih mi nemamo ... i usput molim te proveri da li kod njih isto mora 'paket' ili mozes jednu po jednu stvar da 'unapredjujes' ... bas me interesuje kako to ide u EU.

"Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi, jos manje mogu videti sebe u svetu." - Vladika Nikolaj Velimirovic

www.posaoizivot-bliskiistok.com

FB

#18 Tantal

Runagate

• Moderator
  • Poruka:4095
  • muški

Napisano: 15. Sep 2010 - 13:12

Monoge stvari iz kompleta su neophodne prilikom pružanja prve pomoći . Naravno ljudi treba da budu i spremni da sami sebe zaštite pre pružanja prve pomoći unesrećenom . 1. rukavice (imam ih u pp od kad sam mogao da platim lični ceh) iz ličnog iskustva vas savetujem da ih imate i to više para i da pre bilo kakve pomoći njih navučete pa onda prilazite unesrećenom na putu. Meni se lično desilo da sam pružao prvu pomoć čoveku koji je bolovao od hepatitisa C i na moju sreću prošao sam super , nisam zakačio .
2. maska za veštačko disanje i ona je iz istog razloga stavljena , da se nebi zarazili od povređenog , nikom ne piše na čelu da li je zaražen nekom prenosnom bolešću .
Moja prva pomoć je i do sada izgledala kao pokretna bolnica , imao sam od rukavica , zavoja pa sve do igala sa organskim koncem (imao sam neke ratne rezerve :-P ), masku za davanje veštačkog disanja nisam imao a i moglo se uvek improvizirati. U inostranstvu sam to video ali nikako da je kupim .
A ćebe , e to je glupost neviđena , to mi stvarno nije jasno šta će im , i čiji sin će to proizvoditi ??? Sve što se uvodi novo to se radi sa namerom , da se pomogne firma nekog političara ili njegovog sina .
Gume zimske i letnje su po meni ok ali treba to sagledati da li raja može da plati toliki danak , sve oni nešto daće rok od nekoliko meseci a na kraju plaćaj kaznu.
U prodaju su se pojavili ti novi kompleti i nisam video da li imaju ćebe .
Kad bolje porazmislim ja sam kao momak imao ćebence u gepeku auta ali to nije bilo za unesrećenog već za usrećenu(malo priroda , pa malo ..... :bez-zuba: ) ali više ne stoji tamo a i promenio sam auto , a i sad žena da mi nađe ćebence u autu(zna ona zašta je korišćeno )bilo bi belaja :D
TASSOS FOREVER
I am a thousand winds that blow.
I am the diamond glint on snow.
I am the sunlight on ripened grain.
I am the gentle autumn rain.

When you wake in the morning hush,
I am the swift, uplifting rush
Of quiet birds in circling flight.

I am the soft starlight at night.

#19 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 15. Sep 2010 - 14:56

Pogledaj porukuhmmm @ 15. Sep 2010 - 12:11

A ti, code, da se ne salis nego da kupujes njihovu opremu cim stignes - ne zato sto njih ne zanima o nasim 'dogovorima', nego bas zato sto znaju da ih mi nemamo ... i usput molim te proveri da li kod njih isto mora 'paket' ili mozes jednu po jednu stvar da 'unapredjujes' ... bas me interesuje kako to ide u EU.
Definitivno kupujem taj njihov SLO/EU komplet pa ću znati:
1. Šta tačno EU zahteva
2. Koliko i kako nas naši zavlače
3. Koliko i d ali žele da zacepe cenom ovde
Postavljena slika
Danas smo stariji nego što smo ikad bili, ipak mlađi smo nego što ćemo ikada biti.

#20 Atina11

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1931
  • ženski

Napisano: 15. Sep 2010 - 15:35

Šta je obavezno

Zimske gume, dubina šare četiri mm
Uže za vuču
Lanci za sneg
Novi komplet prve pomoći
Svetlosni prsluk
Pojasevi na svim sedištima
Retrovizori s obe strane
ABS
Zabranjena žuta svetla
Zabranjena zatamnjena stakla, napred i pozadi

Ovo su "novine" koje cemo uskoro svi mi koji vozimo morati da ispostujemo.Nesto od ovoga moramo imati vec od 1. novembra,nesto tek sledece godine,ali ce svakako i to doci na red.

Najnormalnija stvar je da se zimi vozi sa zimskim gumama,ali meni na primer uopste nema smisla da lanci budu obavezan deo opreme i u gradu(kazu da u gradskim sredinama nece morati da se stavljaju na gume,vec samo da se imaju u autu).Sta ce meni lanci ako kolima ne putujem u neke planinske predele?Glupost teska.
* Postavljena slika * Postavljena slika * Postavljena slika * Postavljena slika * Postavljena slika *

#21 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9687
  • ženski

Napisano: 16. Sep 2010 - 18:08

Dosla sam do nekih saznanja da u Italiji je zakonom zabranjeno dirati povredjenog. Da li je to tacno?

Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#22 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 16. Sep 2010 - 18:37

Ne znam to.

Ali znam da je u mnogim zemljama neophodna SAGLASNOST povredjenog da mu se pruži pomoć. I sad ajde...čovek u nesvesnom stanju, kako doći do saglasnosti.

Na sve to posle možeš umesto zahvalnosti da popiješ tužbu ako on kaže da pomoć nije pružena kako treba, da je posle toga bio onesposobljen da radi neko vreme...pa mu onda ti još i plaćaš...

Rezultat je naravno taj da se ljudi kojima očigledno treba pomoć elegantno preskoče i ignorišu. Eventualno pozove hitna pomoć.

#23 hedonista

backpacker

• Potvrda maila
  • Poruka:13
  • muški

Napisano: 16. Sep 2010 - 22:16

Bezbednost saobracaja, kako to nestvarno lepo zvuci...
Dakle, posto smo mi vozaci mali i tupavi nasa dobra drzava hoce da nas dozove pameti i natera nas da imamo za svaki slucaj i zimski komplet guma. Ja sa 20 godina vozackog iskustva i puuuno predjenih kilometara bas volim da se tociljam bez kontrole po putu i stavljam svoju (i jos pokoju) glavu u torbu. Nije nego!
Da li je sledece u kaznenoj ekspediciji zvanoj Saobracajna Uprava mozda kaznjavanje ako ne nosimo toplu odecu zimi ili sesire po letnjem suncu? A sta ako neki povredjeni recimo dobije srcani udar (ne daj boze) pa bi trebali svi da imamo pretvarac napona i odgovarajuce elektrode u kolima da bi izvrsili "neophodnu reanimaciju", uz diplomu medicinskog fakulteta za svakog vozaca? Svasta traze a svi znamo da se prva pomoc pri polaganju vozackog ispita vise i ne pominje, a i ko ce se secati bilo cega nakon nekoliko decenija od dobijanja dozvole.
Zasto pricati bajke kada se zna glavni razlog svih novih pravila u saobracaju? Zasto nas kaznjavaju i to papreno ako recimo ne cuvamo sebe same a pritome nikoga ne ugrozavamo (primer pojas)? Kazna za pojas je 5.000 dinara, ako ne platite idete 5 dana u zatvor - crvena dnevno pa pomnozite i to zato sto se ne cuvate no no, nevaljali vozaci. Ma hoce ljudi pare! Drzava je u buli, privreda ne radi pa se rupe popunjavaju na svaki moguci nacin. Nazovimo stvari pravim imenom. Nije problem da li imate letnje ili zimske gume - bitno je da su one ispravne i sa odgovarajucom dubinom sare, sto se utvrdjuje na tehnickom pregledu pri svakoj registraciji. Zasto nositi malu ambulantu sa sobom u vozilu ako to ne umemo da primenimo i cak postoji velika verovatnoca da zbog nestrucnosti napravimo jos vecu stetu? Zasto kaznjavati nenosenje uzeta za vucu ako je vec zabranjeno slepanje vozila po autoputevima (nisam siguran da li i po putevima za motorna vozila) i ako coveku to jednostavno nije potrebno, to ne zeli i nikoga time ne ugrozava?
Kao zakljucak bih izveo :
Ni stari zakon nije bio los, mozda ga je trebalo malo osavremeniti i SPROVODITI kako treba. Ove drakonske, neprimerne kazne samo dovode do revolta i odbijanja postovanja. Da ne govorimo da su saobracajni policajci postali bogovi u zemlji Srbiji...
sline mi cure i bradu mi kvase , posle sarme kazu uvek dodje prase

#24 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 16. Sep 2010 - 22:30

Pogledaj porukuhedonista @ 16. Sep 2010 - 22:16

Ja sa 20 godina vozackog iskustva i puuuno predjenih kilometara bas volim da se tociljam bez kontrole po putu i stavljam svoju (i jos pokoju) glavu u torbu. Nije nego!
Nije problem da li imate letnje ili zimske gume - bitno je da su one ispravne i sa odgovarajucom dubinom sare, sto se utvrdjuje na tehnickom pregledu pri svakoj registraciji.
Malo me zbunjuje da neko sa "puuuno" pređenih kilometara, može da izjavi nešto poput ovog boldovanog?
Teško da bih mogao sa ovim da s složim.
Ispada da su zimske gume potpuno nepotrebne, tek namet na buđelar.... :blush:
Postavljena slika

#25 hedonista

backpacker

• Potvrda maila
  • muški

Napisano: 16. Sep 2010 - 22:38

Zimske gume su potpuno nepotrebne u zemlji Srbiji gde je retkost voziti na nadmorskoj visini preko 500 m, o lancima i da ne govorimo. A i zasto bi to uopste imali kada je putarima OBAVEZA da odrzavaju puteve cistim i ispravnim u svim vremenskim periodima.Koliko znam i taj deo nameta postoji prilikom registracije vozila, zar ne?
Zasto vozaci da kompenzuju neciji nerad i javasluk? Zasto jos i jos da nam izbijaju pare iz dzepa kada neko ne radi svoj posao kako treba?
Da ne analiziramo sad u kakvom su stanju nasi putevi i brze pruge po kojima se vozi i celih 30! :bez-zuba:

#26 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9687
  • ženski

Napisano: 16. Sep 2010 - 22:51

Sledece saznanje me je stavilo u dilemu ponovo. U Grckoj nisu obavezne zimske gume, jasno je i zbog cega. Kako ce oni ..... idu za Srbiju, a to je cesta pojava, morati spec. za nas da stavljaju zimske? 

A sto se tice pomoci na putu, cebe mi je mozda i potrebno...npr, da pokrijem bez diranja unesrecenog, a folija...ona je suvisna u celoj prici. Em nije strucan niko da vrsi reinimaciju, em sto kaze neko, moze i da te tuzi za lose izvodjenje.... 

Od svega toga, posto sam imala tezak udes i morala sam brzo reagovati za saputnike, potrebna mi je flasa vode, prvi zavoj vise komada i mobilni telefon.
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#27 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 17. Sep 2010 - 00:33

Pogledaj porukuhedonista @ 16. Sep 2010 - 22:38

Zimske gume su potpuno nepotrebne u zemlji Srbiji gde je retkost voziti na nadmorskoj visini preko 500 m, o lancima i da ne govorimo. A i zasto bi to uopste imali kada je putarima OBAVEZA da odrzavaju puteve cistim i ispravnim u svim vremenskim periodima.Koliko znam i taj deo nameta postoji prilikom registracije vozila, zar ne?
Zasto vozaci da kompenzuju neciji nerad i javasluk? Zasto jos i jos da nam izbijaju pare iz dzepa kada neko ne radi svoj posao kako treba?
Da ne analiziramo sad u kakvom su stanju nasi putevi i brze pruge po kojima se vozi i celih 30! :bez-zuba:

Ovo boldovano nije vredno ni komentara...

Dobro je da u svakom razdoblju godine vozilo ima odgovarajuće gume. Jer, već pri temperaturi vazduha nižoj od +7 stepeni Celzija letne gume gube elastičnost, kao i svojstva prijanjanja na podlogu koju imaju u uslovima za koja su predviđena. Dakle, ne radi se o vrsti puteva i nadmorskoj visini, u Vojvodini se često događa da na putevima bude i snega i leda a bundeva je najvišlji objekat.
Ne vidim razloga zašto bi baš Srbija bila ta koja ne mora da koristi zimske gume za vreme zimskog perioda. Ne mislim da su druge zemlje ništa rigoroznije a imaju i bolje putareks službe i bolje puteve i bogatije su pa ipak traže zimsku opremu....

U ostalim zemljama, dopuštene su i letnje gume sa najmanje 4 mm profila i sa spremnim lancima. Ali, to nikako ne znači da je takbvim gumama dozvoljeno voziti po snegu ili ledu

Tvrdnja da su putari obavezni da održavaju puteve tako da nam i ne treba zimska oprema je besmislena, jer to nije slučaj nigde u svetu. Putari su dužni da održavaju puteve u prohodnom stanju i da brinu o popravci tamo gde je potrebno. Očekivati da će zimi ići i fenovima sušiti puteve da bi se moglo voziti izlizanim letnjim gumama 120 na sat je smešno.
Niko u zimskim uslovima ne vozi 120+ na sat, bilo kakav da je auto i bilokakve gume da ima i bilo kakav pogon.

Zašto bi mi bili izuzetak:

Austrija:
Za vozila najveće dopuštene mase do 3,5 t zimska oprema obvezna je od 1.11. do 15.4. u trenutku zimskih uslova za vožnju. Tada je obvezna upotreba zimskih guma s minimalnom dubinom profila 4 mm ili letnih guma s minimalnom dubinom profila 4 mm i s lancima za sneg na pogonskim točkovima. Za vozila opremljena zimskim/letnjim gumama lanci za sneg obavezni su kod veće količine snega i kad to traži saobraćajni znak

Bosna i Hercegovina:
U periodu od 15. novembra tekuće do 15. aprila iduće godine, bez obzira na vremenske uslove, sva motorna vozila moraju imati odgovarajuću zimsku opremu.

Češka
Od 1. novembra do 30 aprila obavezna je zimska oprema na putevima gdje će to biti označeno odgovarajućim znakom. Zimska oprema za vozila do 3,5 tone (najveće dopuštene mase) su 4 zimske (M+S) gume

Francuska:
Vozila moraju biti opremljena zimskom opremom kad su proglašeni zimski uslovi (sneg/led na putu) ili kad je saobraćajnim znakom označena obvezna upotreba zimske opreme, kao npr. lanaca za sneg.

Italija:
Zimska oprema je, zakonski, propisana na području doline Aosta, gdje je obvezna od 15.10. do 30.4. Na svim ostalim područjima upotreba zimske opreme obvezna je za vreme zimskih uslova vožnje.

Mađarska:
U Mađarskoj zimska oprema nije zakonski propisana, ali za vreme jakih snegova ili veće količine snega, obvezna je upotreba lanaca za sneg na pogonskim točkovima. U takvim slučajevima upotreba lanaca za sneg zahteva se pri prelasku granice.

Nemačka
Sva vozila u vreme zimskih uslova moraju biti opremljena primerenim gumama - oznakom M+S.

Slovenija
U Sloveniji je upotreba zimske opreme datumski označena - između 15. novembra i 15. marta vozila moraju biti opremljena zimskom opremom, koju "predstavljaju" 4 zimske gumae s oznakom M+S i minimalnom dubinom profila od 3 mm ili 4 letne gume s minimalnom dubinom profila od 3 mm i s pripremljenim lancima za sneg, u prtljažniku (priboru). Upotreba zimske opreme obvezna je i izvan naznačenog perioda ukoliko se zimski uslovi pojave na putu.

Finska – obavezna zimske gume od 1.12. do 28(29.).2.
Litvanija – obavezna zimske gume od 1.11. do 1.4.
Estonija – obavezna zimske gume od 1.12. do 31.3.

itd...
Postavljena slika

#28 codemaker

svetski putnik

• Isključen
  • muški

Napisano: 17. Sep 2010 - 00:39

Pogledaj porukuInfoputnik @ 16. Sep 2010 - 22:51

Sledece saznanje me je stavilo u dilemu ponovo. U Grckoj nisu obavezne zimske gume, jasno je i zbog cega. Kako ce oni ..... idu za Srbiju, a to je cesta pojava, morati spec. za nas da stavljaju zimske?
U GR nisu za sada zakonski obavezne zimske gume zbog izuzetno blage klime, ali ima izuzetaka.
Putevi kroz brda su obeleženi saobraćajnim znakovima koji za vreme snega, obazeno zahtevaju zimsku opremu i lance. I nije mali broj takvih puteva.

Takođe, zimska je oprema neophodna u slučajevima kad je to neophodno i na putevima koji nemaju oznaku za sneg (poput autoputa Evzoni - Atina, nema nijednog takvog znaka) Ali kad je to neophodno, ne može se dalje ako nemate lance. Ja sam pre koju godinu, za vreme katastrofalne snežne oluje i vejavice, bio zaglavljen u Platamonasu jer nikome bez lanaca nisu dali da prođe kroz klanac Tempi, makar imao zimske gume. Imao sam nove zimske gume ali su mi policajci tražili "aljisides" ili nema dalje. Nisam imao i morao sam da sedim u hotelu 3 dana dok ne očiste klanac Tempi

Inače kad dolaze kod nas, moraće da poštuju zakone koji su na snazi kod nas, ili neće ovde voziti. Tako je svuda, ako idu u Sloveniju vaći isto, nismo samo mi u pitanju.
Postavljena slika

#29 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 17. Sep 2010 - 04:26

Korisne i nove stvari saznah ovde, a i videh neka zanimljiva viđenja problematike.

Nego...

Pogledaj porukuInfoputnik @ 16. Sep 2010 - 22:51

Od svega toga, posto sam imala tezak udes i morala sam brzo reagovati za saputnike, potrebna mi je flasa vode, prvi zavoj vise komada i mobilni telefon.

Ako nekad meni budeš pružala prvu pomoć (pu, pu, pu), a nemaš flašu vode - slobodno možeš da upotrebiš viski!

:D

#30 hedonista

backpacker

• Potvrda maila
  • muški

Napisano: 17. Sep 2010 - 09:29

Dragi prijatelju Codemaker, da ti ne radis slucajno za policiju? :ljutko:
Salim se naravno, ali mislim da tvoje zastupanje njihovih stavova nema smisla pogotovo sto izvrces neke moje reci da bi odbranio nesto sto se ne moze odbraniti - osim silom kao sto je uvodjenje drakonskih kazni i glupih propisa od strane mile nam Saobracajne Uprave (citaj svorc drzave koja popunjava budzet preko kazni u saobracaju, raznoraznih inspekcija i nameta).
Niko nije rekao da po snegu treba voziti sa letnjim celavim gumama. Receno je da ako je guma dobra i ima odgovarajucu saru ona apsolutno moze da se koristi i zimi u nasoj zemlji, pogotovo ako putari pocnu da rade svoj posao kako treba i ako pocne da se sprovodi tehnicki pregled vozila po propisu. I zasto bih ja nosao stalno lance za sneg koji zauzimaju podosta prostora u automobilu, a i teski su kao jedan osrednji tinejdzer ako zivim u Vojvodini i jednom godisnje predjem jedinu "planinu" Frusku Goru (visina 500 m, prevoj Venac je na nekih 400m)? Po toj logici bi trebali da imamo i posebne gume za kisu, a ako se daj boze jednom desi da imamo dobre puteve mozda ce traziti i slik gume za letnji period. Posebno pitanje, a u vezi ove teme je dobijanje vozacke dozvole. Mislim da tu treba poostriti kriterijume i pozdravljam clan zakona koji regulise da neiskusan vozac ne sme da izadje na put bez prisustva starijeg vozaca. I moje licno misljenje je da bih dozvolu za upravljanje motorom dao samo vozacima koji imaju iskustva minimalno 5 godina u upravljanju B kategorijom iz razloga sto je to najkriticnija grupa u saobracaju. A kao dugogodisnji vozac motora bih poostrio kazne za nenosenje kacige zato sto preko 60 km/h motociklista bez vizira pocinje da place od vetra i smanjuje mu se drasticno vidljivost, da ne pominjem sudare sa muvama, bubama, pcelama i ponekom gugutkom (drugara opalila gugutka po petokraki dok je vozio motor bez kacige pri brzini oko 100 na sat i zamalo mu nije uterala cvikere za sunce do malog mozga).
Kao sto vidis ja nisam za anarhiju na putevima ali neke stvari se uteruju strahom ili neprimerenim kaznama nego blagovremenom edukacijom, sprovodjenem postojecih (razumnih) propisa i pre svega odgovornoscu na svim nivoima.

ps
Poredjenje uslova u zimskom periodu u Finskoj, Austriji, Sloveniji i Srbiji stvarno nema veze. Jedino sto njjihovi putari opravdavaju novac koji dobijaju kroz taksu prilikom registracije a nasi putevi izgledaju kao lose poorana njiva!
:bez-zuba:

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)