Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Katar, Koha

26 odgovora na temu

#1 maya2903

backpacker

• Član
  • Poruka:15
  • ženski

Napisano: 04. Sep 2010 - 12:44

Cao svima,
ljudi u totalnom sam haos, pomagajte!! Ponudjen mi je posao Dohi, na recepciji spa centra jednog hotela, a nista o toj zemlji ne znam...
Koliko je bezbedno za jednu plavusu, kakvi su obicaji, cene, dress kod za zene, klima ... ma svaka informacija je i vise nego dobrodosla!!
Ima li nasih ljudi tamo?

Hvala unapred Postavljena slika

#2 ljubce

svetski putnik

• Član
  • Poruka:575
  • muški

Napisano: 04. Sep 2010 - 14:42

Ne mogu ti pomoci iz "prve ruke", ali mogu da nadjem mesta sa trazenim informacijama.

za pocetak pogledaj ovde...

http://wikitravel.org/en/Qatar

verujem da ces imati mnogo pitanja i podpitanja, ali na zalost sumnjam da ces ih ovde dobiti direktno od ljudi koji su radili i boravili u Qataru, pa ti predlazem da se registrujes na ovom sajtu i sve sto te interesujes pitas na njihovom forumu.

http://www.lonelyplanet.com/qatar

ovde imas mnogo korisnih informacija, a i forum takodje,

http://www.virtualto...uide-Qatar.html

Nadam se da ces naci sve sto te interesuje,

pozdrav  :)

#3 kondukterka

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:297
  • ženski

Napisano: 04. Sep 2010 - 15:46

Ne brini !!
Svaka bela zena je prilicno zasticena tamo . Vladaju strogi serijatski zakoni kojih treba i ti naravno da se pridrzavas .Koliko te stite toliko te i obavezuju !
To sto si plavusa nema nikakve veze . Ono sto je bitno je tvoje ponasanje jer to nije ni Beograd ni Srbija i zaboravi na bretelice , kratke suknjice i sl
To je zemlja koja je prilicno bogata i u zadnje vreme se prilicno otvara za turiste ali naravno nema svoje obuceno osoblje za rad sa njima ( osim muskaraca ) jer kod njih zene ne rade .
Ima dosta nasih , narocito u Qatar airways-u i stjuardesa i pilota i vrlo su strogi uslovi od rada do kodeksa ponasanja ali zato bolje placeni nego cak u Emiratima.
Sve zavisi od tebe i kakva si osoba .
Da ne bi ti izgledalo sve tako crno , zemlja je prelepa i u svakom slucaju dobra odskocna daska za neki drugi hotel u Evropi jednog dana .Ako u svojoj glavi sebe pripremis na samo nekoliko godina rada tamo, pritom se ne vezujes ni za koga od domacih jer je to realno nemoguca opcija , sve ce biti u redu .
Da ne zaboravim , koliko je meni poznato , moci ce da te posete samo zenski clanovi familije . Ni otac ni brat ni decko !!
Ako si spremna na takve opcije , samo napred i sve najbolje !
ps. Klima topla do jako topla :)

#4 maya2903

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 05. Sep 2010 - 07:46

HVALA VAM PUUUUNOOO!!
Zaista mi svaka rec puno znaci, jer jos uvek se dosta lomim oko svega...

#5 hmmm

Istaknuti član

• Član
  • Poruka:2328
  • ženski

Napisano: 06. Sep 2010 - 11:46

Evo ovako, da dodam ono sto ja mislim i znam, pa da ti, nadam se, pomognem.

Ja sam dve godine radila u Kuvajtu, sada zapocinjem vec trecu godinu u Omanu, a posetila sam i Dubai i Bahrain. U Dohi sam bila samo na aerodromu, medjutim posto je to takodje GC (Gulf Country) stvari su slicne. Licno, ja nisam sama isla da radim, vec sa dragim. To je i meni i njemu olaksalo mnoge stvari. Sto se tvog pitanja bezbednosti tice, ako obratis paznju (kao sto je vec napomenuto) da suknje/pantalone koje nosis su ispod kolena, da su ti ramena i stomak pokriveni - nikakvog problema neces imati. Ljudi su generalno ljubazni - a pogotovo ako si zensko, strankinjam a jos pritom i plavusa (:bez-zuba:), stvari birokratske prirode ce se neverovatno lako, brzo i lepo odradjivati.

Ono sto je meni neugodno, i na sta ne mogu da se naviknem ni posle cetiri pune godine na ovom podruciju, jeste to sto kao zensko stranog porekla i (pretpostavljam) mladjih godina privlacices paznju SVIH u okolini - Kataraca, Indusa, itd., muskog i zenskog pola. Ono sto su nas mame ucile - da ne 'buljimo' u druge, da prstom ne pokazujemo, itd. - njih ocigledno nisu ucile ... No to je vec nesto sto nema nikakve veze sa bezbednoscu, vec sa kultoroloskim razlikama.

Nasih ljudi ima svugde - pa i u Kataru. Naprimer, ja znam da jedna nasa zena (bivsa od jednog naseg coveka koji radi u Omanu) zivi sa dvoje dece u Dohi, deca tamo idu u skolu, a ona navodno radi u nekom spa centru kao menadzer - i plavusa je. Takodje, koliko ja znam, iako kao zena ne mozes da 'sponzorises' muza/decka za vizu, svakako mozes da sredis (jednom kada si zaposlena) da ti roditelji dodju u posetu - znam, jer ja to mogu.

Stvari na koje da obratis paznju i o kojima da se raspitas kod potencijalnog poslodavca:

1. Da li imas pravo da svoj pasos drzis kod sebe, ili ti poslodavac drzi pasos? Ako oni hoce da ti uzmu pasos po ulasku i vrate samo kada oni misle da treba da izadjes iz zemlje, ja ne bih prihvatila posao - to nije pravilo i onda postaju veoma diskutabilne njihove namere.

2. Kolika je plata? Ono sto se nama u Srbiji cini kao 'solidno' moze da bude i te kako malo u ovom kraju sveta. Oko 7,500-8,000 katarskih rijala mora da bude apsolutni MINIMUM, ako ti nije placen smestaj/racuni, mozda cak i neka klopa. Ako je smastaj placen od strane poslodavca, onda moze i nesto manje, ali ne mnogo - GC zemlje su bogate, ljudi imaju pare i cene 'izlaska' na kafu ili veceru, kao i cene po supermarketima nisu namenjene za niske plate. 'Dzabe' jedino mozes da nadjes indijsku hranu, ali koliko to volis, u kakvim je uslovima pripremljena, itd., to je pitanje. Vecina radne snage u ovim zemljama je iz Indije, Pakistana i Filipina - rade za sicu, ali bukvalno, i od te sice mogu da izdrzavaju citave porodice u rodnim krajevima. Sa nama, ipak, to nije slucaj.

Klima je topla manje vise cele godine, leti je pretoplo (preko 50). Dobra stvar kod klime, je to sto ne moras da pakujes raznovrsnu odecu, vec manje vise sve letnje stvari i po dva-tri dzempera/duksa, jer u januru moze 'malo' da se spusti temp - a posle konstantnog toplog leta, moze malo da ti bude hladno. To brzo prodje, i ponovo se vraca toplota ...

Sto se obicaja tice - ono sto je bitno da znas unapred je da svakako mozes da pruzis ruku zeni i da se rukujes, ali nemoj da pruzas ruku muskarcu - muskarci ce se svakako rukovati sa tobom AKO TI pruzis ruku, ali ja ne bih pruzala, jer nije uvek shvaceno bezazleno kako je namereno, vec mogu da pomisle da ti se svidjaju. Takodje, pazi da ne dajes bas svakome ko pita svoj licni broj tel - ma kako god to delovalo 'poslovno' itd., iz cistog razloga zato sto ce da te zovu cesto i budu dosadni. Ja iskljucivo mogu da dam svoj tel nekoj dobroj ucenici - ali uvek sa osmehnutim upozorenjem da ako nekom da moj broj, ja cu nekom dati njen broj, i nikakvih problema nisam imala.

Sve u svemu - ljudi su uglavnom pristojni (i to mnogo vise nego 'civilizovani' evropljani), ako su plata i uslovi dobri moze lepo da se ustedi, gradovi su cisti, beli stranci tretirani sa postovanjem, drustvo drugih stranaca lako moze da se nadje, itd. Sva moja 'upozorenja' uglavnom imaju veze sa musko-zenskim odnosima, zato sto su njihova 'pravila' nama uglavnom nepojmljiva i nerazumna, da ne kazem detinjasta i glupa, i zato sto vecinu tih 'pravila' mi u zivotu ne bi zamislili, a pogotovo su bitna ako si zensko i sama. Nazalost, ima veliki broj zapadnih zena (ja sam bila sokirana!), koje dodju u ove krajeve iz prostog razloga da bi se bavile nekom vrstom prostitucije i sponzorisanja - zene koje se svojim poduhvatima hvale, razbacuju i takmice! (bez zezanja) jedna sa drugom. Ima, naravno, i onih kojima to ne bi palo na pamet - samo napominjem da je bitno ODMAH napraviti razliku, da se izbegnu neprijatnosti.

Naravno, bilo gde da odes osetices 'kulturni sok', medjutim mislim da se to mnogo vise i izrazenije oseca u ovim predelima, posto se kultura, tradicije, jezik, hrana, istorija, itd., skoro bas sve, dosta razlikuje od onoga na sta si navikla. Ono sto je meni bilo i ostaje interesantno, je da ipak, pored svih ociglednih razlika, postoji neka veza izmedju naseg i arapskog naroda u mentalitetu, koja ih pravi nama bliskim. Izmedju Severne Amerike (gde sam takodje zivela, studirala i radila) i Arapske Peninsule - bez pitanja i razmisljanja 100% bih se opredelila za zivot medju Arapima.

Eto, to je neko moje subjektivno misljenje. Ako imas jos pitanja, slobodno, nadam se da cu moci da odgovorim.

Pozdrav.

"Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi, jos manje mogu videti sebe u svetu." - Vladika Nikolaj Velimirovic

www.posaoizivot-bliskiistok.com

FB

#6 kondukterka

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 06. Sep 2010 - 13:09

Odlican odgovor !!!
Sa narocitim osvrtom i podvucena stavka br 1 !!!!!
Ovo vazi za sve arapske zemlje !
Taman da kazu jedno a na aerodromu vec traze pasos buduci poslodavci ,mozes odmah da se okrenes i vratis kuci .
Tu nisu cista posla u startu i ustedeces sebi gomilu problema :)

#7 maya2903

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2010 - 09:31

Pogledaj porukuhmmm @ 06. Sep 2010 - 11:46

Evo ovako, da dodam ono sto ja mislim i znam, pa da ti, nadam se, pomognem.

Ja sam dve godine radila u Kuvajtu, sada zapocinjem vec trecu godinu u Omanu, a posetila sam i Dubai i Bahrain.

Hvala ti puno na odgpovoru Postavljena slika

Zaista sam nasla mnostvo korisnih informacija!!
Ja tamo takodje idem sa deckom, ali posto smo culi da kao momak i devojka po tamosnjem zakonu ne mozemo ziveti zajedno, ovde cemo se vencati i tamo otici kao bracni par. Tako bi trebali imati mogucnost da zivimo zajedno (a ja drugacije i ne zelim da idem).
Sto se posla tice, iz tvog opisa, mislim da cemo raditi upravo kod te nase zene koju si pominjala i u tom spa centru. Imali bi obezbedjen smestaj, hranu i placene rezije. Ali bi plata bila znatno manja od cifre koju si navela. Znas li mozda koji je odnos njihovog Riala i americkog dolara?

Sto se garderobe tice, mislim da sa tim necu imati problema, jer sam skroz sportski tip i ni ovde ne volim da izazivam i da se razgolicujem, a kamo li tamo.
Jel istina da kada ides sa svojim deckom (muzem) nema drzanja za ruke? A o drugom intimiziranju necu ni da govorim...

Hvala veliko jos jednom

Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 18. Dec 2010 - 15:08
skracen citat

#8 hmmm

Istaknuti član

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2010 - 10:13

Pogledaj porukumaya2903 @ 07. Sep 2010 - 09:31

Hvala ti puno na odgpovoru Postavljena slika

Zaista sam nasla mnostvo korisnih informacija!!
Ja tamo takodje idem sa deckom, ali posto smo culi da kao momak i devojka po tamosnjem zakonu ne mozemo ziveti zajedno, ovde cemo se vencati i tamo otici kao bracni par. Tako bi trebali imati mogucnost da zivimo zajedno (a ja drugacije i ne zelim da idem).

Super! Bas mi je drago sto cete biti zajedno - bice vam lakse, interesantnije i manje dosadno :bez-zuba:! U pravu si - zajedno mozete samo kao muz i zena, ne kao momak i devojka, i mada nas nikada nisu pitali da dokazujemo brak bolje ici na sigurno, nego, ne daj Boze, imati problema.

Sto se posla tice, iz tvog opisa, mislim da cemo raditi upravo kod te nase zene koju si pominjala i u tom spa centru. Imali bi obezbedjen smestaj, hranu i placene rezije. Ali bi plata bila znatno manja od cifre koju si navela. Znas li mozda koji je odnos njihovog Riala i americkog dolara?

Da znas da sam bas nesto pomislila da cete kod nje raditi (Ljilja?), i ne bi me cudilo - kada smo upoznali coveka u Omanu, saznali smo i da je neko vreme radila u Kuvajtu, i da su im deca isla u skolu u Kuvajtu u kojoj smo mi radili ... svet je ipak dosta mali, a nas ima svuda :-P ...

Sto se plate tice, ako su smestaj i hrana placeni, plata moze da bude i dosta manja od cifre koju sam navela, posto su troskovi za stan i hranu najveci, a jednom kada je to placeno, osim kog izlaska na kafu, itd., sve ostalo vam ide u dzep - tako da mozes da racunas da ono sto ti je 'plata' ti je u stvari fond za ustedjevinu :bez-zuba:. Ovako, u Kuvajtu sam igrom slucaja otisla u salon koji su reklamirali u nasoj skoli da ima popuste za nastavnike. Ispostavilo se da je vlasnica salona iz BG, i sve devojke koje su radile u salonu su takodje bile iz BG. Od njih sam saznala da rade za 400 kuvajtskih dinara mesecno, ali da im je smestaj placen, i one su bile veoma zadovoljne. 400KD-a ti dodje oko 5000 katarskih rijala. Koliko znam, one su same morale da se snalaze za hranu. Odnos kat. rijala i dolara bi trebao da bude 1 USD = 3.6 QAR.

Da sad ne davim sa kursnim listama, evo link za sajt koji vec godinama koristim i gde uvek dobijem tacan iznos - ono sto pise na sajtu, ja dobijem u menjacnici/banci bilo gde u svetu. Lista valuta je kompletna:

http://www.xe.com/ucc/full/

Sve u svemu, idete zajedno - ako ce i on da radi (pretpostavljam) nema problema sa manjom platom jer je x2. Trosak dve osobe koje zive zajedno nije bitno veci nego jedne osobe same, a prihod dve osobe je dupli, tako da bi trebalo sve da bude ok.

Sto se garderobe tice, mislim da sa tim necu imati problema, jer sam skroz sportski tip i ni ovde ne volim da izazivam i da se razgolicujem, a kamo li tamo.
Jel istina da kada ides sa svojim deckom (muzem) nema drzanja za ruke? A o drugom intimiziranju necu ni da govorim...

Hvala veliko jos jednom

Postavljena slika

:bez-zuba: hehehe ... i kondukterka i ja smo to za garderobu bas naglasile, zar ne? Izvini, nije bilo za tebe vezano, nego prosto za iskustvo setnje ulicama Beograda ... ovog leta sam cak videla devojku koja ni mini nije imala, samo majicu sa kaisem, i jednu koja je nosila neki fenomen 'tanga-sorca' ... mislim, sjajno joj je zadnjica izgledala i sve to, cak sam se i ja okrenula (dva puta), ali ..... :smorilo:

To za drzanje za ruke, sta da ti kazem? Kao ne bi trebalo, ali moj dragi i ja nismo imali probleme ni u Kuvajtu ni sad u Omanu. Sve zavisi od zemlje i samog grada, nekad cak i dela grada u kom se nalazite. Izvidite situaciju, pa kako mislite da treba ili ne treba, tako uradite. Dok drzanje za ruke moze da prodje, poljupci (pa cak i na obraz) nisu pozeljni - mada ces primetiti da Arapi i Arapkinje vole da ljube dva puta u obraz po susretu, ali iskljucivo zene sa zenama i muskarci sa muskarcima. Takodje, muskarci se, kao znak prijateljstva, drze za ruke i tako setaju ulicom - cisto da znate, ako ti neki uhvati dragog za ruku da mu se ne nabacuje, vec da ga smatra prijateljem i ako on trgne ruku ovaj ce biti tesko uvredjen.

Puno pozdrava i sve najbolje!

"Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi, jos manje mogu videti sebe u svetu." - Vladika Nikolaj Velimirovic

FB

#9 maya2903

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2010 - 10:50

Pa ti si zlatni izvor informacija Postavljena slika
Da, mislimo na istu zenu!! Kod nje u spa centru cemo raditi. Svet ipak jeste mali, na moju veliku radost Postavljena slika
jer sve ovo me cini jakoooo nervoznom i rastrzanom. A sva vasa iskustva koja delite sa mnom me u neku ruku i smiruju i pomazu da neke odluke lakse donesem.
Ako se setim jos necega ( a verujem da hocu Postavljena slika ) eto mene opet!!
Do tada jos jednom hvala Postavljena slika

Ovu poruku je izmenio DraganV: 18. Dec 2010 - 15:09
Nema potrebe citirati ako se odgovara na prethodni post

#10 maya2903

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2010 - 11:15

Pogledaj porukukondukterka @ 06. Sep 2010 - 13:09

Odlican odgovor !!!
Sa narocitim osvrtom i podvucena stavka br 1 !!!!!
Ovo vazi za sve arapske zemlje !
Taman da kazu jedno a na aerodromu vec traze pasos buduci poslodavci ,mozes odmah da se okrenes i vratis kuci .
Tu nisu cista posla u startu i ustedeces sebi gomilu problema Postavljena slika

Obraticu posebnu paznju na ovo, i vec sada se raspitati o tome! I naravno cvrsto se drzati tvoga saveta Postavljena slika
HVALA TI!!!

#11 kondukterka

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2010 - 12:03

Pazi ovako ...........

Nije ovde cilj da te neko naplasi i da odustanes ,samo treba da se dobro upoznas sa pravilima u nekoj stranoj zemlji kao i bilo kojoj drugoj .
Qatar je bio i na neki nacin je i danas fundamelisticka muslimanska zemlja . To nema veze sa recimo turskim muslimanima . Ogromna je razlika .Dok su se striktno pridrzavali kurana i pored onolikog bogatstva nisu napredovali pa je njihov seik resio da otvori zemlju i za turiste , kupio avione , sagradio hotele .............tako da danas jako dobro pariraju i emiratima i etihadu ................a u grad pustio lance hotela .........
Jeste strog za svoje i ne mozes bas da divljas iako si stranac ali to je ogroman napredak u odnosu na to sto je bilo pre 10tak godina .
E , ono sto je primetno u zadnjih par godina cak i u Dubaiu je da se polako ali sigurno vracaju svojim korenima i da mnoge stvari koje su bile ''dozvoljene '' , vise nisu i podlozne su velikim kaznama pa cak i zatvorima .
U Dubaiu je pre , mislim , 2 godine , ako ne i skorije , na plazi uhapsen par iz Engleske koji se samo ljubio i pritom bio na ogradjenoj plazi za turiste gde njihovi ne mogu doci da ne bi gledali tela u kupacicama . Uhapsen i strpan u zatvor i posle na zahtev GB deportovan kuci .
Qatar ti je tu jos radikalniji . Nije to nikakav problem . Nije preporuka da idete ruku pod ruku ulicom a o ostalom ne vredi ni pricati . Nije to ni tako tesko jer kad vidis ostale kako se ponasaju , jednostavno ti to ne pada na pamet . Prilagodis se i radis sve sto i ostali i nemas problema .
Razlicito je ali nije tesko a i deluje malo egzoticno :)
Proveri samo poslodavca dobro , trazi svoje uslove i pokusaj da dobijes najbolje sto umes jer dogovaras sa nasom zenom . Da su arapi u pitanju ne bi mogla ni da pitas kolika je plata jer su to stvari koje se podrzumevaju da si se raspitala i da pristajes cim si dosla ( jedna od stvari koje su razlicite u odnosu na Evropu )

Ma bice vam dobro !!!

#12 hmmm

Istaknuti član

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2010 - 12:04

Pogledaj porukumaya2903 @ 07. Sep 2010 - 10:50

Pa ti si zlatni izvor informacija Postavljena slika
Da, mislimo na istu zenu!! Kod nje u spa centru cemo raditi. Svet ipak jeste mali, na moju veliku radost Postavljena slika
jer sve ovo me cini jakoooo nervoznom i rastrzanom. A sva vasa iskustva koja delite sa mnom me u neku ruku i smiruju i pomazu da neke odluke lakse donesem.
Ako se setim jos necega ( a verujem da hocu :bez-zuba: ) eto mene opet!!
Do tada jos jednom hvala :)

Nema na cemu, slobodno pitaj sta god te interesuje.

Za nervozu mi nista ne pricaj, secam se sebe pre 4 godine ... a da si jos cula price koje su nam pricali (veliki poznavaoci koji nogom krocili nisu van Srbije) ... ma, da li ste vi normalni? tamo bese ljude na sred ulice u centru grada, seku noge i ruke ... odeca treba da izgleda kao dzak, mozda i maramu da nosis? ko zna, da te tamo ne otmu, itd. ... gde cete hranu da kupite? pitanje je da li supermarkete uopste imaju ... a kamoli mesta za izlaske?!? ... nigde bez muza da ne ides ... itd.

Sada vise ni ne mogu a ni ne zelim da se setim kakvih sam se jos gluposti naslusala ... sta da ti kazem - evo, primera radi, svekrvu i sebe odavde snabdevam sminkom, parfemima, itd., kojih kod nas nema i skoro nece biti da se kupe ...

Moj savet, jos jednom, pamet u glavu, ponasajte se sa opreznoscu koju bi imali bilo gde da idete u svetu, i dajte sebi vremena da formirate utiske (prvi put ce vam sve izgledati strano), da prevazidjete anksioznost, pa da tek onda od tih utisaka stvorite misljenje i sudite.

Pozdrav. :bez-zuba:

p.s. Jos da dodam - slazem se sa kondukterkom, u pravu je i za napomenu i primer, no videcete i sami. I ne brinite se, bice vam dobro!

FB

#13 samco

svetski putnik

• Član
  • Poruka:773
  • muški

Napisano: 07. Sep 2010 - 14:16

Fantastican savjet i cestitam za ovakvo razmisljanje.Nesto bolje nisam odavno cuo.Pojedinacni incidenti iz vijesti i nametnute predrasude (pricama ljudi koji nisu makli dalje iz svog sela) su jako velika barijera za opustajuca ili poslovna putovanja bilo gdje.Svaka cast i hvala za prenesena lična iskustva.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 18. Dec 2010 - 15:09

"Ne traži od tananog jasmina da se isprsi pred gromom. Ne traži od sićušne pčele da preleti beskrajno more. Ne traži od žene koja te bezmjerno ljubi da bude robinja tvoja. Sve pod nebom svoju sudbu ima i ne diraj u to iz obijesti svoje."

#14 hmmm

Istaknuti član

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2010 - 18:29

Hvala i tebi Postavljena slika.

Ovu poruku je izmenio DraganV: 18. Dec 2010 - 15:10

FB

#15 maya2903

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 07. Sep 2010 - 19:52

Odgovori su zaista fantasticni i veoma korisni, posebno ti koji proisticu iz licnih iskustava!!
Ja jesam pomalo putovala, ali to je ukljucivalo samo Evropske zemlje (za koje smo mi ispadali veoma konzervativan narod) i bila sam u Turskoj na letovanju, ali drugacije je to kad ides turisticki.
O tim arapskim zemljama ovde ocigledno vladaju prevelike predrasude, sto je na zalost proisteklo nasom dugogodisnjom izolacijom i nemogucnoscu ljudi da putuju i tako sruse te predrasude.
Zato su sva vasa iskustva vezana za obicaje, hranu, ponasanje ...i vise nego dobrodosla!!!

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)