Gde na more - Egipat ili Tunis?

191 poruka u ovoj temi

Postavljeno

Dvoumim se izmedju Tunisa i Egipta u julu, mada mi je nekoliko njih reklo da i nije najpametnije otici u Egipat sada zbog politicke situacije. Molim one koji su bili tamo da mi pomognu u donosenju odluke. HVALA!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno

Egipat ima "istoriju" i mnogo toga da se vidi i nauči. Ko želi takav odmor, moj je predlog Egipat i to krstarenje ili Kairo sa Aleksandrijom, ali do Maja ili od oktobra.

More im je nešto lepše od onog u Tunisu.

Za sve drugo, meni je Tunis daleko bolji. Prvo Egipat (Hurgada naročito) je siromašniji, ljudi su prljaviji, neobrazovaniji. Ni najgora periferija bilo kog grada u Tunisu nije ni približno prljava, zapuštena, nesigurna ... centru Hurgade. Tunižani su kulturniji, nasmejaniji, prijatniji, pošteniji, njihovi gradovi na moru su "azurna obala" u odnosu na Hurgadu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pozdrav!

Treba mi pomoc od putnika koji su bili i judnoj i u drugoj africkoj zemlji.U Egiptu sam bio proslog leta i odlicno se proveo (toliko dobro da bih svake godine isao tamo) .Medjutim, otisao bih i u Tunis, pa bih zeleo da cujem koje su to mane, a koje prednosti. Da li da ponovo kao destinaciju izaberem Egipat, ili mi preporucujete i Tunis (uz obrazlozenje ,naravno).

Hvala na pomoci

A sad, navalite!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Uzeo si mi rec ! Bas sam htela da postavim "putarima" :) isto pitanje. Razlika je u tome sto sam ja bila u Tunisu a planiram da odem za Egipat. Price iz Egipta su super.Svi koji su bili pricaju mi samo najlepse. Ja sam bila prosle godine u Susu i bilo mi je odlicno,ali eto, ne znam tu drugu stranu.Hajde ljudi,recite nesto lepo :)

Kiss svima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Vec dve godine zaredom letujem u Egiptu.Pre toga sam isao u Tunis u kome takodje ima sta da se vidi,ali je nekako nemerljiv sa Egiptom.Cene su slicne.Veliki plus u korist Egipta su odlicne plaze i voda i naravno istorijske znamenitosti. Vec zakljucujete kojoj zemlji sam dao glas.Sa druge strane, nisi bio u Tunisu pa treba i to videti.Sta god da odlucis,dobar provod!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Potpuno razumem tvoju zelju da posle Egipta vidis Tunis. To je nekako prirodno za zaljubljenike u arapske zemlje. Tunis je simpatican, ali praznjikav. Kad vidis prvo Egipat, nema vise mnogo mesta u arapskom svetu koji te mogu toliko fascinirati. A u Egiptu uvek imas sta ponovo da vidis, veliko i vazno. Zato glasam za Egipat, uvek! :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Nije da te odvracam od Tunisa ali Nataša je u pravu, sve ćeš porediti sa Egiptom i već prvog dana ćeš poželeti da se vratiš kući. To je bio moj problem prošlog leta u Yasmine Hammametu, sve sam poredila sa Egiptom, a ništa nije kao u Egiptu. Moj glas ide definitivno Egiptu!Ako se ipak odlučiš da ideš u Tunis nemoj ga nikako porediti sa Egiptom! Pozdrav!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Izgleda da sam prvo trebao da posetim Tunis, ali moja prejaka zelja za Egiptom je nadvladala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Zdravo Ivane! Tu si u pravu, i ja sam isla prvo u Egipat pa onda u Tunis razočarala sam se. Definitivno je trebalo prvo da idem u Tunis pa u Egipat. No nema veze ove godine ću to da ispravim i po drugi put ću otići u Egipat! POZDRAV!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Definitivno ste me ubedili da o Tunisu ne razmisljam. Egipat je Egipat. Maki, mozda se i vidimo! HVALA SVIMA NA KORISNIM INFORMACIJAMA! Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ne potpisah se...Ispravljam gresku....Da znate ko vas se zahvaljuje :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Pozdrav!

Treba mi pomoc od putnika koji su bili i judnoj i u drugoj africkoj zemlji.U Egiptu sam bio proslog leta i odlicno se proveo (toliko dobro da bih svake godine isao tamo) .Medjutim, otisao bih i u Tunis, pa bih zeleo da cujem koje su to mane, a koje prednosti. Da li da ponovo kao destinaciju izaberem Egipat, ili mi preporucujete i Tunis (uz obrazlozenje ,naravno).

Hvala na pomoci

A sad, navalite!

U Egiptu nisam bio, planiram ove godine. Prosle godine smo bili u Tunisu i upoznali devojke koje su bile u Egiptu pre Tunisa i kazu da je Egipat mnogo lepsi. Jedina stvar gde Tunis ima prednost je Sahara. Izlet je malo skup (oko 120 eura sa nocenjem u pustinji u lux hotelu) ali kazu da to ne moze da se poredi sa Egipatskom pustinjom. Sa druge strane ne razumem ljude koji po 5x idu u isto mesto, zapravo to su oni koji zele samo da leze po plazi i odmaraju, uvek sam za to da se posete i druga mesta.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Jedina prednost Tunisa u odnosu na Egipat je klima. Sad u Yasmin Hammametu sam upoznala nekoliko ljudi koji su bili u Egiptu prosle godine, i kazu da je mnogo vruce, klima u Tunisu je mnogo prijatnija. Inace se svi slazu da je Egipat lepsi.

Takodje, ja bih rekla da je Tunis mnogo sigurniji :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Ja se ne bih složio sa tobom Sanja da je klima u Tunisu prijatnija, naprotiv. Tunis ima prilično vlažnu klimu što je za mene bilo veliko iznenađenje obzirom da se radi o Saharskoj Africi. Bio sam prošle godine upravo u YH i širom Tunisa i dešavalo se da se preznojimo sedeći na terasi od vlage u vazduhu. Možda to nekome ne smeta ali meni da.

Inače Tunis i Egipat su ipak dve različite priče. Ja sam bio u Tunisu posle Egipta i nimalo nisam razočaran, naprotiv, Tunis mi se dopao zbog svog šmeka francuske kolonije (natpisi na francuskom svuda) arhitekturom-belim kućama sa plavim prozorima, skoro svi hoteli su im građeni u arapsko mavarskom stilu, veoma lepo i interesantno, ima i prilično zelenila i maslinjaka pa je pejzaž drugačiji nego u Egiptu. Jednostavno, Tunis je drugačija zemlja od Egipta i treba ga videti. A i bezbednost je relativna stvar. Bilo je napada na strane turiste i u Tunisu (ostrvo Djerba) ne samo u Egiptu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno

Još malo o klimi..kad već kucam :D

Ovako bih ja rangirao klimu po prijatnosti od onoga što znam:

1. Turska (potez Češme-Kušadasi-Bodrum. Mala vlaga i obilje sunca. Duva prijatan vetar imbat. Noći su veoma prijatne, čak i sveže, nema mučnog preznojavanja. Mislim da nema tog hroničnog bolesnika kome ovo ne prija. Južnije nisam bio ali po pričama drugih, tamo zna da bude veća vlaga i dosta neprijatno. ..Znali su stari Grci gde da grade svoje gradove Efes, Milet, Halikarnas... ;) )

2. Egipat (kraljevstvo sunca)

3. Tunis

.

.

.

Beograd, Srbija...Najgora klima, prosto nepodnošljiva..Ako su stari Grci znali gde da grade, stari Sloveni nisu imali pojma.... :lol:

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Naši članovi

50074
    Ukupno članova
    1059
    Najviše članova online
    Novi članovi
    prince1969
    Pridružio/la se
  • Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21034
    Ukupno tema
    625759
    Ukupno poruka