Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Gde na more - Egipat ili Tunis?

Egipat Tunis Leto2013

182 odgovora na temu

#166 seagull

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3253
  • ženski

Napisano: 24. Jun 2013 - 22:45

U Tunisu ima malo vlage za razliku od Egipta. Meni je i Mediteran lep, trava u moru mi nije smetala, ali sto kaze clan Iva :) meduze nas razbise od peckanja, tako da smo od 15 dana samo 4 dana bili na moru, sve ostalo na bazenu. Na more idem upravo zbog mora i sada ih uvek izabrala Egipat bas zbog mora, usluga je tu negde, malo bolja u Tunisu, a hrana definitivnno bolja u Tunisu.
Naravno prvenstveno zavisi od cena i razlike u cenama Egipat- Tunis

#167 Iva:)

putnik

• Član
  • Poruka:149

Napisano: 24. Jun 2013 - 23:08

Pogledaj porukujelenait @ 24. Jun 2013 - 21:57

Ne bih se bas slozila da je klima ista u Tunisu i na Crvenom moru. Prosecna temperatura u julu/avgustu u Tunisu je 25 - 30°C, dok je u Egiptu za desetak stepeni visa.
Pa s' obzirom da sam u Tunis isla krajem jula, a u Egipat drugu polovinu septembra i u oktobru, onda su mi i bile priblizne temperature, verovatno je u Tunisu dosta hladnije u oktobru..
Ja mogu sve na svetu, na zemlji i u letu!

#168 akaboka

svetski putnik

• Član
  • Poruka:655
  • ženski

Napisano: 25. Jun 2013 - 13:54

E bas steta za meduze sto su vam mucile :(

jeste slazem se sto kazes da na more idem prvenstveno da se kupam u moru,ne u bazenu.
Ja sam u Hurgadi u bazenu se kupala...Mislim da sam spomenula zasto...videla neke ribe,koje su krupne,bas neprijatno,pa razu kada sam videla bilo e sada dosta :) Zatim zgazila na nesto,kada sam videla sta mi viri iz pete i kako pece...bilo je iem ja u bazen.
Pa zato nesto ne bih ponovo u Egipta,a poucen aiskustvom stvara mi se slik ada cu ta ista morska bica i nemani videti i u Tunisu :)
Pa se zato premisljam...i zbog vlage...jer sta da radim ako dodjem tamo i vidim da me zeza u grudima (posto imam malo problemcica sa alergijama)

Sapice,ja iskreno ne znam kakva je situacija u Egiptu,nisam cula nista da se desava.Verovatno nisam u toku.
Tako sam i ja razmisljala da li ici u Tursku,u Marmaris zbog situacije u Turskoj,demonstracija...
Sta znam nisam pametna...
Ali se secam da sam ja isla na letovanje u Hurgadu one godine kada je vladao pticiji,svinjski...neki grip...i da uopste nisam razmisljala o tome...
Mmmmmore :))))

#169 Iva:)

putnik

• Član

Napisano: 25. Jun 2013 - 18:39

Heheheh, mogu da zamislim koliko si se prepala, ja se plasim da ne zgazim na nesto sto se migolji u vodi, fuj :udarac: . Zato sam jos pre 2 godine kupila one patikice za vodu, jeste da su jako smesne, ali rade posao :). Sto se vlage tice, nece ti sigurno praviti problem, nije ni meni iako imam alergiju, ipak je to morski vazduh, a ako imas problema sa disanjem, te probleme ti verovatno provocira neki polen na koji si alergicna(ambrozija, drvece..), a u onoj pustari tesko da ima bilo sta od cega ces i kijati a kamo li gusiti se :).

#170 akaboka

svetski putnik

• Član
  • Poruka:655
  • ženski

Napisano: 25. Jun 2013 - 19:06

Da hihihi umrla sam :)))
Zato mi je najvezi steah kakvo je more u Tunisu da se ne zeznem i ove godine :)))

Aha znaci podnosljivo...
Ja muku mucim sa alergijama...zna da me bole pluca,da tesko disem...kapacitet pluca mi nije bas kako treba,kada sam radila spirometriju...nisam ispitivanja zavrsila do kraja,ali kao da sam na ivici za astmu...
Pa sam zato pitala za vlagu.

Mmmmmore :))))

#171 Iva:)

putnik

• Član

Napisano: 25. Jun 2013 - 19:33

Nece ti sigurno nista smetati, za astmu je i blagotvoran taj morski vazduh :)

#172 Sapica

backpacker

• Član
  • Poruka:11
  • ženski

Napisano: 26. Jun 2013 - 10:22

Pogledaj porukuakaboka @ 25. Jun 2013 - 13:54

E bas steta za meduze sto su vam mucile :(

jeste slazem se sto kazes da na more idem prvenstveno da se kupam u moru,ne u bazenu.
Ja sam u Hurgadi u bazenu se kupala...Mislim da sam spomenula zasto...videla neke ribe,koje su krupne,bas neprijatno,pa razu kada sam videla bilo e sada dosta :) Zatim zgazila na nesto,kada sam videla sta mi viri iz pete i kako pece...bilo je iem ja u bazen.
Pa zato nesto ne bih ponovo u Egipta,a poucen aiskustvom stvara mi se slik ada cu ta ista morska bica i nemani videti i u Tunisu :)
Pa se zato premisljam...i zbog vlage...jer sta da radim ako dodjem tamo i vidim da me zeza u grudima (posto imam malo problemcica sa alergijama)

Sapice,ja iskreno ne znam kakva je situacija u Egiptu,nisam cula nista da se desava.Verovatno nisam u toku.
Tako sam i ja razmisljala da li ici u Tursku,u Marmaris zbog situacije u Turskoj,demonstracija...
Sta znam nisam pametna...
Ali se secam da sam ja isla na letovanje u Hurgadu one godine kada je vladao pticiji,svinjski...neki grip...i da uopste nisam razmisljala o tome...

Hahaha.. Pa ja bih ti definitivno savetovala Tunis.. Hranom ces sigurno biti zadovoljna a sto se vlage tice ja ti kazem da sam svaku put pre izlazaka peglala kosu sto bi bilo potpuno uzaludno da ima vlage cim sam svaki put posle prvog puta vukla peglu znaci da toga nije bilo :hahaha:

#173 ramzes

putnik

• Član
  • Poruka:116

Napisano: 31. Jul 2013 - 07:29

Najbolje je kad ti hoćeš u Egipat, a nešto se iskomplikuje pa se spremaš za Tunis :)

#174 mravac

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:254
  • ženski

Napisano: 14. Aug 2013 - 20:47

Tunis definitivno...

#175 Helena01

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:233
  • ženski

Napisano: 16. Aug 2013 - 15:40

Bila sam dva puta u Egiptu, ove godine prvi put Tunis.
Klima je mnogo bolja u Tunisu. Ne znam, citala sam da se ljudi zale na visoku vlaznost vazduha i sl., tek meni je klima idealna.
Nema onih abnormalnih temperatura, "otrovnog" Sunca od kojeg te sve boli. Niko od nas nije ni malo izgoreo, dok je u Egiptu to gotovo pravilo, iako smo mazali tone krema.
Stalno duva neki vetric-ma milina.
Plaze mnogo lepse ali prljavije nego u Egiptu. Dugacke su i pescane ali svuda okolo kamilja i konjska balega+turisti sto prljaju, a radnici hotela ne ciste + trava koju more non-stop ibacuje. Pretpostavljam da je to zbog toga sto su plaze u Egiptu zatvorene, ovde pristup plazama (ne ilezaljkama) imaju svi.
Hrana, pice mnogo bolji u Tunisu nego u Egiptu. Tu nema nikakve dileme. Skroz prilagodjena nasem metabolizmu i nasem ukusu, niko nije ima nikakvih stomacnih problema, dok sam u Egiptu uz svu mogucu paznju, oba puta zaglavila dijareju. U Tunisu smo jeli i njihov sladoled, pili pica sa ledom (i dete od 3 godine) i nikom nista. U Egiptu obavezan Antinal bar za mene.
More. Namerno ga cuvam za kraj. ne bih menjala Crveno more za sto Sredozemnih. Prljavstine, trave i meduza kolko hoces,
Tako da ako me pitate u koju bih se zemlju ponovo vratila (najverovatnije necu ni u jednu-svet je veliki :) ) uvek bih rekla Egipat, jer otici na more, a provesti odmor u bazenu, za mene je kazna. Tantalova muka. More na 30m od tebe, a ti se kupas u bazenu!!!???? Bazen imam i u Beogradu....
O kulturnom nasledju Egipta necu ni da govorim, naravno da ima i Tunis svoje, ali sa egipatskim se nista ne poredi.
Da se razumemo, lepo mi je bilo i u Tunisu, ali tesko da bih ponovila-mozda Mahdiju, dok mi je dete malo, tamo, kazu da je more lepo.
Naravno, sve zavisi sta ko ocekuje od mora.... ja ocekujem da se kupam u njemu :)

#176 jelenait

backpacker

• Član
  • Poruka:1526
  • ženski

Napisano: 16. Aug 2013 - 16:15

Jedina prednost Egipta je zivi svet u moru (jer je tropsko more), a plaze su nikakve (ne mogu da shvatim da neko kaze da su one lagune/mrtvaje u Hurgadi lepe), i u Sarmu ima nekoliko tih vestackih plaza ili su koralne gde moraju da se nose plasticne sandale. Sve drugo je bolje u Tunisu. Spomenici u Egiptu bi trebalo da se obidju jednom u zivotu, u neko pristojno doba godine, ljudi silom prilika prelaze po 1000 km u danu da bi na brzinu obisli Kairo i piramide, sto je apsurdno. More i plaze su mnogo lepsi u mediteranskim letovalistima koja su kod nas nepoznata (Marsa Matrouh i El Alamein), i koja imaju fantasticne plaze i more, kao sto su neki delovi tunizanske obale. Ja sam bila u Djerbi, ali i tamo ima trave, ali odusevilo me more u Kelibiji, koje predstavlja zaista nesto najlepse sto Mediteran nudi -fini beli pesak i providno tirkizno more. Mislim da je Mahdia blizu tome. Egipat je dobar u jesen/ rano prolece, jer je samo na 4 sata leta od nase zime.

#177 Lidija J

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:387
  • ženski

Napisano: 19. Aug 2013 - 09:49

Mahdia ima divno more, toplo, tirkizno, bez meduza i trave. Egipat treba obici ali se Tunisu rado vracam.

#178 lidija22

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:452
  • ženski

Napisano: 26. Sep 2013 - 14:55

Da li u Mahdiji nema uopste meduza ili ih nemA samo u nekom odredjenom periodu kad je mozda more hladnije?
Ne pričaj mi o tome koliko si obrazovan; reci mi koliko si putovao....

#179 Lidija J

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:387
  • ženski

Napisano: 28. Sep 2013 - 09:03

Mislim da nema uopste meduza, jer je Mahdija u zalivu, dug je plicak, mozda je to razlog sto ih nema.

#180 seagull

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3253
  • ženski

Napisano: 28. Sep 2013 - 16:55

razlog su vrlo verovatno te morske struje!

@jelenait

Plaze jesu lepse u Tunisu, prirodne, ali zar i sama nisi rekla u jednom postu da Mediteran spada u jedno od najprljavijih mora.
Mi na more idemo zbog mora, a Crveno more je ispunilo nasa ocekivanja.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)