Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Antinal -lek

283 odgovora na temu

#241 DekiP

putnik

• Član
  • Poruka:148
  • muški

Napisano: 18. Apr 2013 - 19:38

Mi idemo 02.-12.07. sa dvoje dece i isto jedva cekamo. Gde bi mogao da se uzme Antinal na aerodromu ili do hotela. Kada smo bili u El Gouni pre par godina kupili smo u centru mesta, ali u Soma bayu nema nista, a citam da je za Antinal cena 10x veca, a nas je cetvoro,sto ce reci $$$. I kako rezervisati izlet u Luksor, odmah preko naseg vodica(idemo sa Argusom) ili na recepciji? Koliko sam citao za Luksor je nedeljom izlet.

#242 shania

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:364
  • ženski

Napisano: 18. Apr 2013 - 21:37

Kupite lepo u Srbiji, pre polaska, Enterofuril, ima ga u skoro svim apotekama, sastav je potpuno identican Antinalu, oba leka su crevni antibiotici. Kostala je oko 250-300dinara kutija, imate pakovanje od 100 i 200 mg. Svaki put ga nosim odavde i ne razmisljam o tome na moru, pozdrav.

#243 DekiP

putnik

• Član
  • Poruka:148
  • muški

Napisano: 19. Apr 2013 - 09:29

Hvala

#244 Vladan29

putnik

• Član
  • Poruka:146
  • muški

Napisano: 21. Apr 2013 - 09:05

Samo da napomenem da za malu decu imate ovde da kupite Enterofuril i sirup pogodan za malu decu.Sastav je identičan antinalu i proizvodi ga bosnalijek.Ja sam nekada mogao u Egiptu kupovati Antinal po 5 egipatskih funti ali samo u njihovoj državnoj apoteci koje mi teško nalazimo jer se nalaze u zonama gde se nekreću turisti (takvu priliku sam imao samo u Šarmu a u Hurgadi ne). Svaka apoteka tamo ima antinal ali samo pitanje koju će cenu odvaliti i često ga prodaju na table jer na originalnoj kutiji piše cena tj. 5 EGP(62 dinara) , zato lepo kupiti ovde Enterofuril jer kome je do cenkanja kada dobije (ne daj Bože) stomačne probleme.

#245 beogradjani

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1826
  • ženski

Napisano: 21. Apr 2013 - 09:07

tacno tako,nekad si mogao kupiti sve za 5 LE,sad to niko ne sljivi,odvale cenu koliko hoce,jos ako si u soma bay ili negde udaljeno,ma opale i po 10e.sve svoje sobom nosite,odavde se pripremite,a tamo samo kupujte za ne daj boze sta treba.i zavoj ce vam naplatiti kao ovde 5kom.
nekad nije bilo tako,ja sam cak aspirine i neke lekove protiv bolova nosila za srbiju,tako je bilo jeftino...

#246 Jo.Anna.Jo

putnik

• Član
  • Poruka:184
  • ženski

Napisano: 21. Apr 2013 - 10:06

mislim da smo mi kupili antinal za 10LE, čini mi se, tablu u apoteci u Hurgadi, jednu tablu, što je bilo više nego dovoljno za nas dvoje, mada nismo imali jake simptome, nešto malo (tipa kao kad bi pojeli jabuku i popili mleko ;) ), ali uzesmo za svaki slučaj, eto posle jednog dana sve po starom.. inače jeli smo apsolutno sve.. mi zaista ništa od lekova nismo ni nosili..

Postavljena slika

#247 beogradjani

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 21. Apr 2013 - 12:16

mi idemo sa bebom i nosimo sve,a i kad smo bili sami nosili smo tipa flasteri,alkohol,nesto za prvu pomoc sto bi se reklo.naravno da sve imate tamo,ali jako su se izbezobrazili,pa kazem-da vas ne bi odrali,posebno ko je van hurgade i zavisi od apoteke u hotelu-bolje ponesite...

#248 andsre

backpacker

• Član
  • Poruka:6

Napisano: 22. Apr 2013 - 08:50

Već sam par puta nailazila da se pominje antinal...antinal je isto, ali skroz isto što i Enterofuryl kod nas koji pravi Bosnalijek...Dakle kupite Enterofuryl sirup (za decu) i Enterofuryl kapsule (za odrasle) i ne dozvolite da Vas deru u lokalnoj apoteci za čudotvorni Antinal....Čak je jednom i vodič ubedjivao ceo autobus kako je to poseban lek i treba samo njega koristiti, ali to je čista glupost...Uzmite Enterofuryl i uzivajte, za ne daj Bože...

#249 beogradjani

svetski putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 22. Apr 2013 - 11:01

pa enterofuril nije jeftin,bio je preko 300din prosle god,a antinal je stvarno 5 funti,ili 75din.ali kad bi hteli da ga prodaju po toj ceni.ja sam nosila 2 kutije enterofurila,preko 600din sam dala,hvala bogu nije mi trebao,a rok jos vazi tako da ga nosim i ove god.-a nadam se da mi nece trebati.

#250 Butterfly.

backpacker

• Član
  • Poruka:41
  • ženski

Napisano: 03. Jun 2013 - 23:55

A Probiotik, moze li on da posluzi kao Antinal ili Enterofuril?
Imam malo dete pa bih joj pre dala Probiotik jer ga je i ranije koristila, nego probala lekove koje do sada nije pila?!

#251 shania

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:364
  • ženski

Napisano: 04. Jun 2013 - 08:12

Probiotik uspostavlja ravnotežu crevne flore, već narušenu ili preventivno.
Probiotik NE MOŽE da posluži kao Enterofuril, tj. Antinal.
Enterofuril (Antinal) je crevni (intestinalni) antiseptik. Oba leka ( Enterofuril i Antinal) imaju isti sastav, nifuroksazid. Treba da zaustavi akutnu dijareju u roku od 24-48 sati.
Bezbedan je, jer se ne resorbuje iz digestivnog trakta, pa nema sistemsko dejstvo i nije toksičan. U potpunosti se izlučuje stolicom. Veoma dobro se podnosi.
Deca do sedam godina uzimaju sirup, dozira se po godištu deteta, to precizno piše u uputstvu, a deca starija od sedam godina i odrasli uzimaju kapsule, imate ih u pakovanju od 100 i 200 mg.
Detetu dajte probiotik preventivno, a ukoliko dodje do dijareje, obavezno ponesite i dajte joj Enterofuril sirup.

#252 Butterfly.

backpacker

• Član
  • Poruka:41
  • ženski

Napisano: 04. Jun 2013 - 11:13

Shania, zahvaljujem na odgovoru i objasnjenju.
Sad mi je jasna razlika.

#253 ZVIIIZ

turista

• Član
  • Poruka:62
  • muški

Napisano: 19. May 2014 - 15:52

Obavezno kupiti taj lek za stomak (probiotik) i to njihov - egipatski, ne naš srpski jer ne deluje... sećam se preventivno smo ga pili 2011. po jednu tabletu dnevno i problema nismo imali.
Ako se dobro sećam naziva lek se zvao antinal, jeftin je i u svakoj apoteci ga ima.

#254 Predrag Baros

backpacker

• Član
  • Poruka:110

Napisano: 19. May 2014 - 20:54

ja mislim da antinal nije probiotik nego neki antibiotik! Mislim da se to ne pije preventivno! p.s. ja sam ekonomista, a ne lekar ili farmaceut, pa ne mogu bas da tvrdim...

#255 nshedonist

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:200
  • muški

Napisano: 19. May 2014 - 22:07

Kako je ovo važno pitanje, neki uskoro putuju, a ne čitaju detaljno forum, obzirom da sam u Egiptu bio 8 puta i da imam dobro iskustvo i ja ću ovde reći samo ono najvažnije.

Antinal je potpuno identičan lek, kao i lek Enterofuryl koji se može kupiti i u našim apotekama, a proizvodi ga Bosnalijek. Naime, u pitanju je potpuno identičan hemijski sastav nifuroksazid. Jedina razlika je u tome što kod nas lek postoji i u kapsulama od 100 i od 200 mg, dok je u egiptu isključivo u kapsulama od 200 mg. Ako kupite lek u kapsulama od 100 mg treba piti duplu dozu. Međutim, nema nikakve potrebe da se lek pije preventivno. Mi smo na primer od 8 boravaka u Egiptu lek koristili svega 2 puta i to jednom baš Egipatski antinal, a drugi put enterofuryl i delovanje oba leka je bilo potpuno isto. Lek se pije tek ako osetite kuljanje u stomaku i tada je potrebno odmah početi sa lekom, a već nakon 4 - 5 kapsula, koje se piju na svakih 6 sati, sve tegobe prestaju. U vrlo retkim slučajevima ne pomaže ni Antinal tj. Enterofuryl, i tada je potrebno tražiti intervenciju lekara. Probiotici tipa Probiotic proizvođača Ivančić i sinovi ili slovenačkog linex-a u Egiptu vam neće biti od pomoći.

Broj korisnika koji čitaju temu: 2

Članovi: 0, gosti: 2, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)