mackica

Antinal -lek

297 poruka u ovoj temi

Mi idemo 02.-12.07. sa dvoje dece i isto jedva cekamo. Gde bi mogao da se uzme Antinal na aerodromu ili do hotela. Kada smo bili u El Gouni pre par godina kupili smo u centru mesta, ali u Soma bayu nema nista, a citam da je za Antinal cena 10x veca, a nas je cetvoro,sto ce reci $$$. I kako rezervisati izlet u Luksor, odmah preko naseg vodica(idemo sa Argusom) ili na recepciji? Koliko sam citao za Luksor je nedeljom izlet.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kupite lepo u Srbiji, pre polaska, Enterofuril, ima ga u skoro svim apotekama, sastav je potpuno identican Antinalu, oba leka su crevni antibiotici. Kostala je oko 250-300dinara kutija, imate pakovanje od 100 i 200 mg. Svaki put ga nosim odavde i ne razmisljam o tome na moru, pozdrav.

Izmenjeno (shania)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da napomenem da za malu decu imate ovde da kupite Enterofuril i sirup pogodan za malu decu.Sastav je identičan antinalu i proizvodi ga bosnalijek.Ja sam nekada mogao u Egiptu kupovati Antinal po 5 egipatskih funti ali samo u njihovoj državnoj apoteci koje mi teško nalazimo jer se nalaze u zonama gde se nekreću turisti (takvu priliku sam imao samo u Šarmu a u Hurgadi ne). Svaka apoteka tamo ima antinal ali samo pitanje koju će cenu odvaliti i često ga prodaju na table jer na originalnoj kutiji piše cena tj. 5 EGP(62 dinara) , zato lepo kupiti ovde Enterofuril jer kome je do cenkanja kada dobije (ne daj Bože) stomačne probleme.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tacno tako,nekad si mogao kupiti sve za 5 LE,sad to niko ne sljivi,odvale cenu koliko hoce,jos ako si u soma bay ili negde udaljeno,ma opale i po 10e.sve svoje sobom nosite,odavde se pripremite,a tamo samo kupujte za ne daj boze sta treba.i zavoj ce vam naplatiti kao ovde 5kom.

nekad nije bilo tako,ja sam cak aspirine i neke lekove protiv bolova nosila za srbiju,tako je bilo jeftino...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mislim da smo mi kupili antinal za 10LE, čini mi se, tablu u apoteci u Hurgadi, jednu tablu, što je bilo više nego dovoljno za nas dvoje, mada nismo imali jake simptome, nešto malo (tipa kao kad bi pojeli jabuku i popili mleko ;) ), ali uzesmo za svaki slučaj, eto posle jednog dana sve po starom.. inače jeli smo apsolutno sve.. mi zaista ništa od lekova nismo ni nosili..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi idemo sa bebom i nosimo sve,a i kad smo bili sami nosili smo tipa flasteri,alkohol,nesto za prvu pomoc sto bi se reklo.naravno da sve imate tamo,ali jako su se izbezobrazili,pa kazem-da vas ne bi odrali,posebno ko je van hurgade i zavisi od apoteke u hotelu-bolje ponesite...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već sam par puta nailazila da se pominje antinal...antinal je isto, ali skroz isto što i Enterofuryl kod nas koji pravi Bosnalijek...Dakle kupite Enterofuryl sirup (za decu) i Enterofuryl kapsule (za odrasle) i ne dozvolite da Vas deru u lokalnoj apoteci za čudotvorni Antinal....Čak je jednom i vodič ubedjivao ceo autobus kako je to poseban lek i treba samo njega koristiti, ali to je čista glupost...Uzmite Enterofuryl i uzivajte, za ne daj Bože...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa enterofuril nije jeftin,bio je preko 300din prosle god,a antinal je stvarno 5 funti,ili 75din.ali kad bi hteli da ga prodaju po toj ceni.ja sam nosila 2 kutije enterofurila,preko 600din sam dala,hvala bogu nije mi trebao,a rok jos vazi tako da ga nosim i ove god.-a nadam se da mi nece trebati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A Probiotik, moze li on da posluzi kao Antinal ili Enterofuril?

Imam malo dete pa bih joj pre dala Probiotik jer ga je i ranije koristila, nego probala lekove koje do sada nije pila?!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Probiotik uspostavlja ravnotežu crevne flore, već narušenu ili preventivno.

Probiotik NE MOŽE da posluži kao Enterofuril, tj. Antinal.

Enterofuril (Antinal) je crevni (intestinalni) antiseptik. Oba leka ( Enterofuril i Antinal) imaju isti sastav, nifuroksazid. Treba da zaustavi akutnu dijareju u roku od 24-48 sati.

Bezbedan je, jer se ne resorbuje iz digestivnog trakta, pa nema sistemsko dejstvo i nije toksičan. U potpunosti se izlučuje stolicom. Veoma dobro se podnosi.

Deca do sedam godina uzimaju sirup, dozira se po godištu deteta, to precizno piše u uputstvu, a deca starija od sedam godina i odrasli uzimaju kapsule, imate ih u pakovanju od 100 i 200 mg.

Detetu dajte probiotik preventivno, a ukoliko dodje do dijareje, obavezno ponesite i dajte joj Enterofuril sirup.

Izmenjeno (shania)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Shania, zahvaljujem na odgovoru i objasnjenju.

Sad mi je jasna razlika.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obavezno kupiti taj lek za stomak (probiotik) i to njihov - egipatski, ne naš srpski jer ne deluje... sećam se preventivno smo ga pili 2011. po jednu tabletu dnevno i problema nismo imali.

Ako se dobro sećam naziva lek se zvao antinal, jeftin je i u svakoj apoteci ga ima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja mislim da antinal nije probiotik nego neki antibiotik! Mislim da se to ne pije preventivno! p.s. ja sam ekonomista, a ne lekar ili farmaceut, pa ne mogu bas da tvrdim...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako je ovo važno pitanje, neki uskoro putuju, a ne čitaju detaljno forum, obzirom da sam u Egiptu bio 8 puta i da imam dobro iskustvo i ja ću ovde reći samo ono najvažnije.

Antinal je potpuno identičan lek, kao i lek Enterofuryl koji se može kupiti i u našim apotekama, a proizvodi ga Bosnalijek. Naime, u pitanju je potpuno identičan hemijski sastav nifuroksazid. Jedina razlika je u tome što kod nas lek postoji i u kapsulama od 100 i od 200 mg, dok je u egiptu isključivo u kapsulama od 200 mg. Ako kupite lek u kapsulama od 100 mg treba piti duplu dozu. Međutim, nema nikakve potrebe da se lek pije preventivno. Mi smo na primer od 8 boravaka u Egiptu lek koristili svega 2 puta i to jednom baš Egipatski antinal, a drugi put enterofuryl i delovanje oba leka je bilo potpuno isto. Lek se pije tek ako osetite kuljanje u stomaku i tada je potrebno odmah početi sa lekom, a već nakon 4 - 5 kapsula, koje se piju na svakih 6 sati, sve tegobe prestaju. U vrlo retkim slučajevima ne pomaže ni Antinal tj. Enterofuryl, i tada je potrebno tražiti intervenciju lekara. Probiotici tipa Probiotic proizvođača Ivančić i sinovi ili slovenačkog linex-a u Egiptu vam neće biti od pomoći.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

21631
    Ukupno tema
    654585
    Ukupno poruka