Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

NEA FLOGITA

704 odgovora na temu

#16 tatjanca

turista

• Član
  • Poruka:86

Napisano: 21. Feb 2011 - 17:06

Zdravo drustvance... :)
Evo sve vise razmisljamo da ove godine idemo u Nea Flogitu...Koliko vidim bas malo agencija radi smestaj tamo ali ajde... Snaci cemo se....Mene zanima ako je neko raspolozen da pise sta ima da se vidi okolo? Ne mislim samo na plaze i shoping (za to ima sestra nos :) ) nego neki drevni grad, iskopine, pecina, zanimljiva crkva, spomenik....Mi idemo sa nasim kolima i sve u krugu od 80-ak km odgovara...Hvala :) .

#17 tikica26

backpacker

• Član
  • Poruka:17
  • ženski

Napisano: 01. Mar 2011 - 10:47

@tatjanca

Zdravo! Evo ja sam nasla ovaj sait tu ima svega i svacega http://www.grckainfo.com/ mislim da ima cak i tih nekih pecina i iskopina Postavljena slika nadam se da ce ti pomoci...pozz

Ovu poruku je izmenio mikap: 19. Feb 2012 - 11:13
Obrisan citat, direktan odgovor na post

#18 Deki r-4

svetski putnik

• Član
  • Poruka:2638
  • muški

Napisano: 01. Mar 2011 - 15:29

Tatjanice Nea Flogita i Nea Plaja su dva spojena mesta na nekih 4-5 km od Dionisosa pravac ka Solunu. Veca su i zivopisnija od Dionisosa da nekazem cak i malo prenatrpana svim i svacim. Mislim na vecernju guzvu u vidu kafica,radnjica dzidza-bidza i naravno fast fudova tj girosa. :prdez:    Mesto je vece od standardnih Grckih turistickih naselja ima i lepu zelenu pijacu. Meni se licno dopalo osim te guzve posebno uvece, ima sve sto je potrebno za jedan odmor. Plaza koliko sam je ja osmotrio ista kao u Dionisosu velika i pescana. More takodje deluje sasvim ok. Tu neke razlike i nema. Mi smo 2-3 veceri isli kolima do ovih mesta da se malo proluftiramo i uvek bili srecni kad se vratimo u Dionisis gde nema te guzve i ludnice i gde nam je mnogo lepsi i cistiji vazduh.   :uraaaa: :klap:  Nema primesa rostilja i buke od mase ljudi jer ipak je u Flogiti sasvim solidna guzva. Pa sad sta ko voli,ali napominjem da je pogotovo u tvojoj varijanti gde idete sa kolima Dionisos bolje resenje a uvece ili kad god hoces u Flogitu npr stizes bukvalno za 5 minuta. Ako se pak odlucis za Flogitu dobro se raspitaj za lokaciju kuce da nebude bas u glavnoj ulici te da buete smesteni podalje od setalista i guzve.   :suncase:

#19 gutieres

backpacker

• Član
  • Poruka:21
  • muški

Napisano: 06. Mar 2011 - 20:29

@Dejan R-4

Dejane interesuje me kakva je Nea Flogita nocu tj predvece,sto se tice setalista?Da li ima dovoljno lokala,kafica,poslsticarnica...?Ipak ne bih da to bude neko previse malo mesto u kome se nista ne dogadja.Prosle godine sam bio u Olimpik Bicu pa bi voleo da je Nea Flogita makar isto zanimljiva i velika kao Olimpik.

Ovu poruku je izmenio mikap: 19. Feb 2012 - 11:14

#20 mungosava

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3102
  • ženski

Napisano: 06. Mar 2011 - 21:29

steliste je dugo par km, a duz setalista su sve kafici, pizzerije, poslasticarnice,riblji restorani itd!!!
nema prodavnica tipa butik, jer su gosti uglavnom iz Soluna, zato je plaza sva u lezaljkama i kaficima.
u sezoni je guzva, bas kao i svakog vikenda.
m u n j o s a v a

#21 Deki r-4

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 06. Mar 2011 - 22:03

Gutijeres dobio si precizan odgovor od Mungosave.  :cool: Sto se toga tice nece ti sigurno biti dosadno. Mesto je jos zivopisnije i zanimljivije od Olimpika,kao sto je uostalom i Halkidiki mnogo jaci i kvalitetniji turisticki region nego Olimpiska regija. Ima puno kafica fast fudova i radnjica sa dzidza bidzama cak za moj ukus i previse. Setaliste dugacko i uvece bude prilicno sveta po ulicama,zaista je mesto zivo i na svoj nacin zanimljivo. Po meni takodje dobar izbor pogotovo kome malo veca guzva nesmeta.  :klap:

#22 mungosava

svetski putnik

• Član
  • Poruka:3102
  • ženski

Napisano: 06. Mar 2011 - 22:10

ha ha ha kad bih ti jos rekla da ja u to mesto idem zato sto je mirno i nema guzve...naravno krajem juna...:)
m u n j o s a v a

#23 Deki r-4

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 06. Mar 2011 - 23:27

Pa vidi ja verujem da u tom periodu krajem juna nece biti neke vece guzve.  Kriticno biva od polovine jula pa nadalje. Al sta je to za nas Srbe, maciji kasalj. Mi smo naucili na mnogo vece guzve.  :uraaaa: :vruce:

#24 gutieres

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 07. Mar 2011 - 10:46

Ok ako je Nea Flogita i lepsa i bolja od Olimpik Bica onda sam zadovoljan.Po slikama na Google maps izgleda veoma lepo.Na slikama su najcesce plaza i more i to je na poprilcnom nivou samo me je zanimalo vise utisaka iz mesta.Butici me bas i ne interesuju.Posto idem sa detetom koje ima 3 godine i vise me interesuje koliko ima super marketa i da li je zanimljivo setaliste za klince??

#25 ljiljavlada

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 14. Mar 2011 - 15:08

Evo i mene posle duzeg vremena,sto se tice zabave za klince u nea flogiti toga ima na svakom koraku,kao i marketa i veruj mi,mnogo je bolje od Olimpik Bica,za razliku u Nea Flogiti nema guzve sem vikendom,kad dolaze Solunci....

#26 gutieres

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 14. Mar 2011 - 18:36

@ljiljavlada

OK,hvala na informaciji.Vi ste bili u jeku sezone koliko sam razumeo.

#27 sunbath

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 01. Apr 2011 - 22:24

@gutieres

Prikljucih se forumu samo da odgovorim coveku u vezi N. Flogite (inace pohadjam oko milion raznih foruma Postavljena slika ). Kad god porodicno odemo negde na letovanje, obidjemo okolo par stotinak kilometara u precniku da razbijemo monotoniju. U NF smo se lepo prosetali, jeli, obisli plazu i prosetali se duz celog mesta, pa je red i da ti kazem da ne gajis iluzije da je nesto bolje od Olimpik Bica. Manje je mesto, to je bukvalno, samo nekoliko nizova hotela u pitanju, mada se protezu duz cele plaze. Ovo je vikend odmaraliste transformisano u povece odmaraliste. I ovo ce, nadam se, za 10 godina narasti u veci tusticki gradic, kao sto smo izgradili Paraliju, Leptokariju i sl. Dakle, bices razocaran jer vidim da si stvorio sliku da je mnogo bolje od OB, a nije tako. Mesto je OK za porodicni odmor, ima dosta zezalica za malu decu - vrteske i sl. u luna parkovima, klackalica i tobogana u mini parkicima, a sve to uz setaliste. Uz to setaliste su i barovi, kafici, sve nekako deluje privremeno sastavljeno samo za sezonu. S obzirom da se ceo zivot odvija tu uz to setaliste, koje obidjes za 20 minuta, posle tri dana, verovatno ces uvece morati da sedas u auto i ides u okolna mesta. Plaza je lepa, siroka, kojoj mogu da pozavide mnoga izvikana mesta u GR. Medjutim, imaj u vidu da je more isto kao u OB. Jedino duze traje bistrina vode u prepodnevnim satima, jer u OB brze stigne prljavstina iz Paralije. Dakle, tacno je to sto ti pisu da ces i ovde popodne nailaziti na travke i sl. ali sve je to vise od podnosljivog. Neznam za komarce, jer sam bio samo par sati ovde, da prostudiram kao potencijalnu priliku za letovanje. Dakle ako ti ovo opisano odgovara, plus niska cena, onda ti je ovo mozda best buy, pa samo napred i ne brini. Ako zelis da promenis i ne bude ti slicno Olimpik Bicu, trazi dalje na netu. Pozdrav.

#28 gutieres

backpacker

• Član
  • muški

Napisano: 02. Apr 2011 - 19:37

Hvala Sunbath na utiscima!

#29 smicic

backpacker

• Član
  • Poruka:35
  • muški

Napisano: 13. Jun 2011 - 12:51

Malo da reaktiviramo ovu temu. Da li ima nekih novih info iz Flogite. Na netu (osim booking-a) sam pronašao tri apartmana. Ovde pomenuti SIDI beach, Manolis House i Hotel Pirgioti. Jel može neka bliža informacija o ovim smeštajima? Hvala unapred

#30 cujelena

backpacker

• Član
  • Poruka:19
  • ženski

Napisano: 13. Jun 2011 - 18:57

Sidi beach je na samoj plazi, OK smestaj sto se tice visekrevetnih apartmana. Sto se tice dvokrevetnog studija, to je surovo. Jako je mali, ali jako. To i nije soba, to je parce od sobe, sa jedva terasom. Ali zato oni ostali apartmani...fantazija, ima ih i sa dve terase, jedna pre podne u hladu, druga popodne... Svi su uglavnom za 4-5 osoba, sa dve sobe. Gazda je genijalac.Moje sve preporuke, bila sam tamo prosle godine.
Manolis House je takodje jako blizu plaze, ali ne znam kakve su sobe i apartmani.
Hotel Pirgioti je najdalje od plaze. Malo uzbrdo ka centru stare Flogite. Po slikama, mislim da ima najkvalitetniji smestaj ali nisam ulazila u hotel, tako da nisam videla uzivo kako to izgleda.
Ne znam koliko su od koristi ove informacije, ali, eto...

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)