Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Avionom ili busom do Francuske-Pariza

38 odgovora na temu

#16 natasha_88

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 18. Mar 2011 - 01:18

Ja sam isto isla Easyjet-om iz Budimpeste, 2010. i izaslo me oko 120e, a posto sam iz Subotice, skoro mi isto dodje dal cu iz Bg ili Budimpeste. A od Orly aerodroma do Pariza smo nasli neki bus sto redovno saobraca (a ne oni shuttle autobusi) i izaslo me 1,5e, umesto 15-20e koliko inace kosta organizovan prevoz od aerodroma do glavnih stanica u Parizu :)

#17 MMarijaMM

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:488
  • ženski

Napisano: 11. Oct 2011 - 18:42

Dragi Forumasi,
naime jedan drug je poslovno u Grenoblu pa bih imala smestaj kod njega za simovanje na Alpima..samo me muci kako da do Grenobla stigem. Kad sam letos putovala, isli smo kolma, ali kako bih sad isla sama, i to zimi, kola ne dolaze u obzir. Videla sam da ima bus Bg-Grenoble za oko 14000din povratna karta ali se klacka mnoooogoooo dugo...a avionom nisam nista pametno smisla...pa ako neko zna neku varijantu neka kaze... :)
Mozete pronaci slike sa sledecih lokacija (ako ukucate u pretrazivac galerija moje korisnicko ime): Madjarska (Budimpesta), Austrija (Bec, Graz i Salzburg), Ceska (Prag), Slovacka (Bratislava), Nemacka (Dvorci bavarske, Minhen, Berlin, Potsdam, Nunberg), Francuska (Paris, Kan, Nica, Dvorci Loare, Versailles, Grenoble), Spanija (Barselona i Madrid), Portugalija (Porto, Lisabon i Sintra), Italija (Rim, Verona, Venecija, Piza, Padova, Firenca, Bolonja), San Marino, Holandija (Amsterdam, Zaanes Schans, Warder, Voledam, Den Haag, Harlem), Rumunija (Drakulini dvorci, Brasov, Bukurest, Konstanca i delta Dunava), Ukraina (Kijev), Rusija (Moskva i St. Petersburg), Estonija (Talin), Letonija (Riga), Litvanija (Vilnius i Trakai), Poljska (Varsava i Krakov), Engleska (London). Kao i iz New Yorka, San Francisca, Los Angelesa, i Denvera.
Mozete naci i slike iz Dubrovnika, Jahorine i Sarajeva, sa Kopaonika..ako neko voli...nek' izvoli ;)
Putopis iz Londona
Velika zapadna tura!!!
Putopis iz Istocne Evrope
Putopis: Porto, Lisabon i Madrid
Putopis: NY, SF, LA, Denver
Putopis St. Petersburg
Putopis iz Rima

#18 andrej26

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1257
  • muški

Napisano: 21. Sep 2012 - 08:43

Wizz air je od danas počeo promotivnu prodaju karata na liniji Pariz- Beograd od 01.06.2013. Leti se na aerodrom Bove ( Boves), koliko vidim to je oko 140-150km od Pariza. Što se tiče nove destinacije iz Beograda, mislim da je ovo jedna od najboljih.
Pošto sam rezervisao karte sada idem da istražujem kako do Pariza itd....

#19 komisura

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:455
  • ženski

Napisano: 21. Sep 2012 - 11:27

Evo informacije o prevozu od/do aerodroma Beauvais - 1h15min vožnje busom, 15€, deca ispod 3god ne plaćaju.
Kad bi bila ovako neka lepa vest i za Španiju... :zvizduk:

#20 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 21. Sep 2012 - 11:31

Španiju sam čekao, ali se pojavio Pariz pa rekoh da ne propuštamo ...

#21 Marko_

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:354
  • muški

Napisano: 21. Sep 2012 - 12:38

Andrej, i koliko te je na kraju kostala povratna karta?
Ne znam da li su za sada jos po promotivnim cenama, verujem da ce uskoro i da poskupe malo. Negde na netu sam video da Air France ima povratne karte sa svim taksama 169eur. A u julu kada sam gledao bile su oko 360eur, dok je presedanje sa Lufthanzom bilo 210eur. Jat je imao maltene istu cenu kao i Air France. Jeste da oni lete na Sarl De Gol, ali isti djavo kada i odatle moras da platis RER voz pa verovatno i metro.

#22 andrej26

svetski putnik

• Član
  • muški

Napisano: 21. Sep 2012 - 13:02

Ma sigurno su cene iste kao i jutros, ali im je bio problem sa sajtom oko rezervacija.
Pa tri povratne total 10980rsd povratak je za 4 dana 04-08.06.2013., a opcija povratne za 3 dana je bila jutros 9180rsd za nas troje, ali ja imam plaćenu članarinu pa imam popust, a kolegu za njega i devojku bez popusta je izašlo 9200rsd, naravno povratna

Pogledaj porukukomisura @ 21. Sep 2012 - 11:27

Evo informacije o prevozu od/do aerodroma Beauvais - 1h15min vožnje busom, 15€, deca ispod 3god ne plaćaju.
Kad bi bila ovako neka lepa vest i za Španiju... :zvizduk:
Hvala, da li ima i neka druga opcija, sem busa.

#23 Phillippe

svetski putnik

• Član
  • Poruka:727
  • muški

Napisano: 21. Sep 2012 - 19:42

Ja sam ziveo blizu Beauvais-a
:)
prvo,grad je prelep.Ima prelepu katedralu u kojoj je astroloski sat
:)
Najjeftinije je ici vozom koji ide Beauvais - Gare du Nord Paris
ne znam cenu jer sam tamo ziveo pre 10ak godina
ali put traje sat i po otprilike
ako ste mladji od 26 godina mozete izvaditi Carte Orange
i imate uvek popust 50 posto

a sad cu i ja videti te promo,pa daj da idem za Pariz/Francusku
planirao kao za NGodinu
ali cini mi se da cu ipak u Maroko/Egipat ili slicno
... Mais L'Amour N'est Pas L'Amour Sans Nuages ... Sans Nuages ...

#24 urkepz

svetski putnik

• Član
  • Poruka:705
  • muški

Napisano: 21. Sep 2012 - 20:01

Avionom obavezno,busom nema sta da se vidi,a i gubi se vreme

#25 John66

backpacker

• Član
  • Poruka:64
  • muški

Napisano: 29. Jan 2013 - 12:41

Planiram da Septembra idem u Pariz na svadbu jel znate sa kojim prevoznikom je najjeftinije i najjudobnije, kao i gde ja moguce prespavati za male pare? Hvala.

#26 sladjoni

turista

• Član
  • Poruka:66
  • ženski

Napisano: 29. Jan 2013 - 12:55

s obzirom da vec sad znas datum boravka...najbolji ti je ,tj.najjeftiniji ti je wizzair ,koji krece od juna za pariz,samo bi bilo lepo kad vi te neko sacekao na aerodromu jer je taj malo dalje od pariza..mislim da je prevoz do grada oko 20eu .. a jat ima cini mi se i sad neku promociju za 190eu do sarl de gola..odsakle mozes sam :) s tim sto wizz air mozda mozes da uzmes i za 50--60eu ..busevi sa racunaj oko 25-30sati voznje su ti oko 150eu,ima nekih prevoznika i od 130,al racunaj u oba pravca jos da ti uzmu za torbe po 5evrica ,pa za carinu,tako da mislim da je mala razlika u ceni i da ti je bolje da ides avionom...ja licno planiram wizz airom da idem:))a isla sam i busom i jatom i air francom:)
pozdrav

#27 John66

backpacker

• Član
  • Poruka:64
  • muški

Napisano: 29. Jan 2013 - 18:08

Ok hvala na svemu. A tih 5 evra za torbe mogu da sanjaju jer nemaju pravo to da naplate.

#28 sladjoni

turista

• Član
  • Poruka:66
  • ženski

Napisano: 30. Jan 2013 - 14:29

sanjali ili ne..uzeci ti tih 5e po torbi...:) ako ne gresim fudeks ti je jeftiniji od laste ,mislim 145e,ima i neki prevoznik sto ide iz novog pazara za 125e ne mogu se setiti imena,ali ako se resis s njima mogu da vidim..mene je fudeks izasao pre par godina 145+2*15( 3torbe u oba smera) +2*3=181e ,da ne spominjem sto na jos svakoj pumpi kupis nesto ,kafu,wc i ostale gluposti...tako da se tu namnozi..2010 sam na jatovoj akciji kupila karte za 15000 ,ni 150evra..i to mi je bilo sve ukupno...2,5sata puta..sad su malo digli cene i na akciji ali se ,veruj mi ,isplati..a naravno mozes i wizzairom ;) i da,ja sam avio karte uzela preko jumba po toj ceni,i to na 3rate,,.sad sam pogledala i videla sl. http://www.jumbo-travel.rs/index.php.. imas i od 135e,avion ,1presedanje,sarl de gol...mislim da od toga nemas jefiniji autobus;)

#29 koldar

svetski putnik

• Član
  • Poruka:821
  • muški

Napisano: 30. Jan 2013 - 14:54

Pogledaj porukusladjoni @ 30. Jan 2013 - 14:29

.......ima i neki prevoznik sto ide iz novog pazara za 125e ne mogu se setiti imena,.........

"Sportturist" - Novi Pazar

http://www.sportturist.co.rs/

#30 koldar

svetski putnik

• Član
  • Poruka:821
  • muški

Napisano: 30. Jan 2013 - 15:48

Malopre sam razgovarao sa "fudeksom". Povratna karta jeste 145e. Odobravaju 5% popusta za on-line rezervaciju. Torbe naplaćuju 100 din po komadu (u jednom pravcu).

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)