Skoči na sadržaj

putovanja.info logo
Učestvujte u nagradnoj igri povodom našeg 10. rođendana: Nagradna Igra !

viza za Kinu tj. Hong Kong?

14 odgovora na temu

#1 TonySoprano

backpacker

• Član
  • Poruka:4

Napisano: 15. Mar 2007 - 12:56

Kako doci do vize sa Kinu tj. za Hong Kong?
Sta je potrebno od papira?
Koliko dugo se ceka na izradu vize?
Gde su karte najpovoljnije za ovu destinaciju?

Nasao sam broj abmasade i zovem vec pet dana i niko se ne javlja.
Imam ove brojeve:
011/3693-163
011/3691-348

Par agencija koje sam pitao su mi potvrdili da su brojevi ispravni, ali jednostavno tamo se niko ne javlja. Takodje su mi rekli da vizno odelenje radi samo utorkom i cetvrtkom od 9 do 11:30. Rekli su mi i da je najbolje da odem u konzulat i pogledam sta mi treba za vizu (kazu da pise u konzulatu u holu). Da li ima neko da je u blizini konzulata (Perside Milenkovic 9) ko moze da mi to proveri da ne dolazim za BG samo zbog tih informacija.

hvala unapred svima na odgovorima...

#2 TonySoprano

backpacker

• Član

Napisano: 15. Mar 2007 - 19:58

Ovde cu pisati moja iskustva za dobijanje ove vize posto ce verovatno trebati jos nekom...

Dakle danas sam seo u auto i otisao za BG da vidim sta kazu u konzulatu.
Bio sam oko 14h ispred konzulata. Policajac, kul neki tip za jednog policajca, mi je rekao da konzulat vise ne radi i da dodjem u utorak. Rekao sam mu da sam nebrojeno puta zvao ambasadu u cilju da dobijem informacije sta mi treba za vizu, ali da se tamo niko ne javlja. On se samo nasmejao i rekao da nema sanse da nista dobijem telefonom i da se niko nece ni javiti. Kaze "ja ih cuvam pa se ni meni ne jave, a kamoli na telefon". Rekao mi je da su sluzbenici i dalje u ambasadi ali da ne vredi ni da pokusavam da udjem jer su se "zabarikadirali" i nece hteti da otvore niti bilo sta da kazu. Po njegovim komentarima koje ovde ne bih iznosio deluje mi da kina (ili osoblje koje radi u kozulatu) nije ni u najmanju ruku prijateljski nastrojeno i dolazim do zakljucka da kina nije u opste nasa "bratska zemlja", ali to vec spada u domen politike tako da cu dalje komentare preskociti...

Policajac mi je takodje ukratko rekao sta obicno traze za vizu: pasos, dve slike, rezervisane avio karte i popunjen FORMULAR koji ce mi MOZDA dati u konzulatu i koji je u potpunosti na KINESKOM JEZIKU (bez prevoda na engleski ili nedaj boze srpski). Takodje je rekao da ponesem i sve ostalo (uverenje sa fakulteta, dokaz za primanja i sl. jer nikad se ne zna sta ti mogu traziti). Viza je obicno gotova za 7-10 dana i da kosta oko $30 a za dvostruko vise para mogu moze se dobiti isti dan. Primaju samo, i iskljucivo, amerike dolare USD (neprimaju ni DIN ni EUR vec USD). Sreca verovatno sto ne traze u "lokalnoj kineskoj valuti".

Ovakav odnos prema klijentima neke sluzbe nisam jos do sada nigde video. Bio kontaktirao sam/bio sam u Marjarskoj, Spanskoj, Britanskoj, Americkoj, Grckoj ambasadi ali ovako nesto nigde nisam doziveo. Da osoblje ne zeli ni da se javi na telefon, da ne znas sta ti treba za vizu dok ne udjes u nutra, da konzulat radi sa strankama samo utorkom i cetvrtkom od 9-11h (sto je svega 4h nedeljno!).

Takodje sam obisao par boljih agencija i ni jedna ne radi vize za Kinu iz razloga sto, koliko sam ih barem ja razumeo, niko nije uspeo da uspostavi normalan kontakt sa osobljem u konzulatu, kako bi mogli da saradjuju... a ni na njihove brojne pozive niko se nikada nije javio. Takodje sam pokusao da pozovem bas ambasadu Kine (ne konzulat koji je zaduzen za vize), gde mi je zena koja radi dala broj konzulata (eureka!) na koji se naravno niko ne javlja. Kada sam nakon 5 dana pozivanja tog broja ponovo nazvao ambasadu i rekao joj da se na tom broju niko ne javlja vec 5 dana ista zena me je neljubazno "odbrusila" i ako sam bio krajnje fin i pristojan...

U utorak idem u ambasadu pa pisem dalje...
Ako neko ima bilo kakve informacije neka postuje!

hvala

#3 TonySoprano

backpacker

• Član

Napisano: 23. Mar 2007 - 16:22

20.03.2007 (utorak) bio u BG opet, ispred konzulata 30 kineza ja i 10 shiptara. Usli unutra u 9h (kinezi se guraju ko stoka) uzeo forumular, stao u red i kada sam stigao kaze kinez (na ocajnom engleskom) da mi treba garantno pismo. Naravno shipci dobili vize... imaju Kosovske pasose... hm nisam obavesten da je Kosovo nezavisno :blink:

Unutra sreo i predstavnika Kontiki agencije, pitam ga da li rade vize za individualna putovanja, kaze da rade...

21.03.2007
Zvao kontiki ostavio podatke rekli da ce se javiti - nista!

22.03.2007
Zvao opet kontik, javio se drugi lik, takodje rekao da ce se javiti - nista!

23.03.2007
Zvao treci put, treci dan za redom kontiki rekli da ce se javiti u toku dana i jos uvek nista (trenutno je 16:30 a oni rade koliko znam do 16h).

zivci mi vec popustaju... :angry:

#4 vicmax

backpacker

• Član
  • Poruka:20

Napisano: 02. May 2007 - 17:26

Hum,

Ne znam shta se desilo sa sluzbenicima ambasade, ali pre par meseci kada sam ja planirao put u Kinu, najnormalnije sam dobio ambasadu telefonom i ljubazna sluzbenica mi je dala sve potrebne informacije i uz to rekla da je za gradjane Srbije viza besplatna. :blink:

#5 mitrowsky

backpacker

• Član
  • Poruka:2

Napisano: 08. May 2007 - 13:40

Неколико свежијих информација:
Данас сам био у конзулату (онај полицајац је стварно љубазан, пустио нас је преко реда да се распитамо) и тамо непрекидно причају о неком гарантном писму. Па чекај бре, идем као туриста, одакле ми гарантно писмо :angry: ? Не вреди, она врти своју причу.
Убедљиво најбоља варијанта је да позовете Контики и тражите број телефона њиховог "кинеског одељења" које се налази у булевару Арсенија Чарнојевића иза хотела ИН, поред Арене. Предао сам им пасош, фотографије, потврду из фирме о просечним примањима у протекла три месеца, фотокопију авионске карте и само се потписао на захтев за визу. Посебно се издаје виза за Хонг Конг (60$), а посебно за "mainland" Кину(30$). Рекоше ми да ће све бити готово за 7 дана.

Толико од мене...
Поздрав

#6 vodenicarka

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 26. Jun 2007 - 12:11

Danas sam bila u konzulatu i evo nekoliko korisnih informacija koje se nadam se, postedeti nerviranja ljude koji žeke da odu u Kinu.

Adresa: Perside Milenković 9 (Senjak, ulazi se iz Vase Pelagića)
tel - niko se ne javlja, tako da zaboravite
Radno vreme: utorak do četvrtka od 9 do 12

Za vizu su potrebne 2 fotografije, formulari koje će vam tamo dati (kinesko- engleski), avionske karte na uvid i fotokopije, fotokopija pasoša, potvrda rezervacije iz hotela ili pozivno pismo ako idete kod nekoga. To je to. Viza je besplatna, čeka se oko nedelju dana, a plaća se ukoliko vam treba izdavanje za dan ili dva (mislim da je oko 30USD ali nisam sigurna).

U konzulatu je malo haotično, ali malo strpljenja i sve se da završiti.

Pozdrav :)

P.S. Policajac ispred konzulata jako ljubazan, sve pohvale

#7 MrNiceGuy

backpacker

• Član

Napisano: 03. Jul 2007 - 12:38

Vec sam dva puta vadio vize za Kinu i HK pa cu da napisem i neka moja iskustva.
Ovo sto je vodenicarka napisala je tacno, ali traze i potvrdu o zaposlenju, a moze se desiti da traze i pozivno pismo.
Zbog toga je najbolje da ga obezbedite tako sto cete se online registrovati kao posetilac za neki od sajmova, kojih u HK, Guangzhou i sl. ne nedostaje. Takvu potvrdu o registraciji ce kinezi prihvatiti kao pozivno pismo. Bar meni oba puta jesu. Stekao sam utisak da je u konzulatu bitno zadovoljiti formu, tj bitno im je da imas sve papire koje traze, a sadrzaj toga cini mi se da i ne gledaju.
mitrowsky kaze da je najbolje uraditi vize preko Kontikija. Jeste, ako hocete sebe da postedite 30 min. - 2 sata guranja sa kinezima(nemam pojma sta oni rade tu, ali sve vreme se deru, guraju, ulaze i izlaze iz reda ako se to moze nazvati red, dodaju jedni drugima neke papire ...) u konzulatu, i da bacite 60 USD. Kad sami vadite vize kineska je besplatna a HK kosta 30 USD (placanje obavezno u dolarima). Redovan rok za izdavanje je 7 dana. Moze i brze, cak i u toku istog dana, uz doplate koje ne znam kolike su. Ako vam trebaju obe vize (Kina i HK) morate da popunite posebne formulare koje cete tamo dobiti. Ako vam treba viza za vise ulazaka, nije problem. Samo treba u formularima da upisete koliko vam je ulazaka potrebno. Koliko sam mogao da primetim nikome nisu pravili probleme zbog toga. Ja sam prosli put uzeo 1 ulazak u Kinu i 2 u HK.
Nadam se da ce nekome ovo biti od koristi.
Pozdrav

#8 vodenicarka

backpacker

• Član

Napisano: 04. Jul 2007 - 09:30

Tacno, bitno je zadovoljiti formu. Meni konkretno nisu trazili potvrdu o zaposlenju, ali to bar nije problem odneti, pa ako zatreba.

Danas nije bilo guzve tako da izgleda da je sve pitanje srece, mada sam generalno cula da je cetvrtkom puno. Inace, danas je radio i neki mladji kinez koji jako dobro govori engleski, tako da svakako preporucujem sredu za odlazak :)

Ukoliko nekome znaci, ako zelite da putujete pasosem druge zemlje, npr Hrvatskim, ponesite fotokopiju licne karte kako dokaz da ste rezident u Srbiji i viza se placa 50 dolara.

Pozdrav!

#9 CEJLON

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:477
  • muški

Napisano: 01. Sep 2008 - 14:32

Kakva je situacija za Makao?Ista procedura kao za Hong Kong ili?

#10 Wicked Witch

backpacker

• Član
  • Poruka:1
  • ženski

Napisano: 06. Nov 2008 - 14:11

Za divno cudo, nama za Makao ne treba viza, tj. dobija se na granici i kosta oko 10 evra. Na granicnom prelazu su uglavnom zbunjeni kad vide nas pasos tako da se moze desiti da malo cekate dok oni pretraze knjige i pravila, ali na kraju dobijete pecat u pasos i mozete da ostanete mesec dana. Dobicete i papiric koji se zove 'entry/exit form', koji morate da cuvate i da im vratite pri izlasku(prave veliku frku ako se taj papir izgubi).

#11 CEJLON

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 11. Nov 2008 - 23:04

Steta ,barem za mene sto ovaj info nisam procitao pre 2 meseca :tuzni:

#12 mzi84

backpacker

• Član

Napisano: 13. Dec 2008 - 19:41

Pogledaj porukuWicked Witch @ 6. 11. 2008 - 15:11

Za divno cudo, nama za Makao ne treba viza, tj. dobija se na granici i kosta oko 10 evra. Na granicnom prelazu su uglavnom zbunjeni kad vide nas pasos tako da se moze desiti da malo cekate dok oni pretraze knjige i pravila, ali na kraju dobijete pecat u pasos i mozete da ostanete mesec dana. Dobicete i papiric koji se zove 'entry/exit form', koji morate da cuvate i da im vratite pri izlasku(prave veliku frku ako se taj papir izgubi).

pa jel to istina ?
ako je tako idem odmah
bez razmisljanja
jao tako si me obradovao/la
molim te da proverimo to

#13 jecaica

backpacker

• Član

Napisano: 22. Dec 2008 - 07:54

istina je, istina!!!

#14 CEJLON

iskusni putnik

• Član
  • muški

Napisano: 21. May 2009 - 23:22

Od dokumenata predao sam fiktivnu rezervaciju avio karte,hotelski buking preko maila i potvrdu iz banke o novcanim sredstvima na racunu.Osoblje ambasade izuzetno ljubazno na celu sa nasom lepuskastom sluzbenicom.Ova viza meni je u rangu bugarske i rumunske,hocu reci sigurica. :D

#15 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9687
  • ženski

Napisano: 22. May 2009 - 00:08

CEJLON, pa nek je sa srecom pocetak pripreme :D ....bacam vodu..
Postavljena slika
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Turistička agencija Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2012)