Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Tara

1360 odgovora na temu

#31 jele

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:492
  • ženski

Napisano: 11. May 2008 - 14:45

Pogledaj porukuBluealek @ 10. 05. 2008 - 15:17

Evo jedne priče sa boravka na Tari za Prvi maj...

Priča: http://www.freebiking.org/RAZNO/Freetreking/2008/Tara/Tara.html

Fotopic galerija (iz nekoliko objektiva, bajkersko-pešačko-nautička): http://aleksandar.fotopic.net/c1507952.html

Pregledala sam slike i uzivala :wub: . Volela bih sledeci put da iznajmimo brodic tako i da plovimo kanjonom Drine, nemam reci koliko su me predeli i fotke odusevili. :srce:
Bluealek, gde ste iznajmili brodic i koji su uslovi (mislim kolika grupa ljudi treba da bude i tako...)?
Putopis: Krf

#32 goca

svetski putnik

• Član
  • Poruka:510
  • ženski

Napisano: 11. May 2008 - 16:33

I ja bi volela ovo da dozivim,ali nisam vise ni za bajkere ni za planinare.jedino da odem solo pa neka laganica,jer mi je trenutno kondicija ravna nuli.Ima li neki penzionerski klub da organizuje ovo :D :D :D

#33 djepeto

backpacker

• Član
  • Poruka:29
  • ženski

Napisano: 11. May 2008 - 20:47

Nesto o ceni izleta brodom ili camcem imas ovde http://taratours.co.yu/najam.html

#34 jele

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 12. May 2008 - 07:02

E bas ti hvala, djepeto! Znam sta ci raditi na Tari sledeci put :biggrin:

#35 jele

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 12. May 2008 - 13:47

Da li je neko bio smesten u Lovackom domu na Mitrovcu? Kakve su sobe i da li svaka ima svoje kupatilo? U Lovackom domu sam bila u restoranu, nisam videla sobe, ali pretpostavljam da su male. Inace porciju od 3 palacinke smo platili 60 dinara... :huh: Ja sve mislila da je konobar pogresio i doneo nam neki manji racun, kad ono stvarno tako jeftine :balavi:

#36 djepeto

backpacker

• Član
  • Poruka:29
  • ženski

Napisano: 12. May 2008 - 22:18

Posle bezbroj prelepih fotografija Drine i velikog iscekivanja tog 25 maja kada krecemo put Vrhpolja (Etno selo), Bajne Baste, Tare, Mitrovca, Zaovina i Zlatibora nasla sam jedan vrlo ruzan primer kako prelepu Drinu bezdusno unistavaju :shokiran: :ljutko: :crven-od-stida: :angry: http://www.pressonli...st.jsp?id=34806 . Zar ne shvataju da im je raj na dohvatu ruke, priroda im je podarila turisticko blago a oni .... nemam komentar.

#37 jele

iskusni putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 13. May 2008 - 07:23

Da ti pravo kazem i ja sam se iznenadila kada sam videla koliko je Perucacko jezero na nekim delovima prljavo (prekriveno plasticnim flasama i drugim smecem). Pitala sam vlasnicu motela u kom smo odseli odkud to i kako ne ciste jezero, a ona mi rece da postoje ekipe iz BiH i Srbije koje redovno ciste jezero. Stvarno je steta da takva prirodna lepota bude prekrivena smecem.

#38 staramajka

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 07. Jul 2008 - 14:26

Dragi forumaši,

htela bih početkom septembra da idem u ovaj hotel. Znam da se nikad ne zna kakvo može biti vreme, ali ipak ako je neko bio... da li se može kupati i sunčati? Organizuju li se SVAKODNEVNO izleti i u septembru ili samo u julu i avgustu? Koliko koštaju izleti i da li treba poneti i zimsku garderobu? Može li se bez kola obići (ako se ne organizuju izleti) Mokra Gora, Zaovine, Perućac i dr. jer ne znam koliko je sve to udaljeno? Molim vas, koji deo hotela (Omorika) je bolji da znam koju sobu da tražim prilikom rezervacije. I još neka informacija ne bi bila na odmet... ako je neko bio

Hvala unapred

#39 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3128
  • ženski

Napisano: 08. Jul 2008 - 08:39

Imas vec o hotelu na ovoj temi, pa pogledaj.
Ne znam na kakvo kupanje mislis? Tara ti je uglavnom za setnju. Bez kola tesko da mozes obici to sto si navela, a koliko ja znam nema ni nekog prevoza do tamo.Mozda neki lokalni bus za radnike hotela, jer sam njega videla, ali ne znam kuda prolazi sve. Izleti jesu cesci u julu i avgustu, znam po Zlatiboru, valjda je tako i na Tari, ali ne drzi me za rec, ne znam kako je sa tim organizovanim izletima. Zimska gardaroba ti jos nije potrebna u septembru :D A koliko ja znam, bolje su sobe sa terasom, one su renovirane. Ali, to pitaj, reci ce ti, cini mi se i da su skuplje. Omorika ti je na Kaludjerskim barama i pesaka mozes jedino taj deo da obidjes, sem ako nisi neki strastveni planinar :P

#40 staramajka

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 08. Jul 2008 - 14:07

Hvala Suki,

znam da je Tara za šetnju ali ja mislim i na kupanje u hotelskom bazenu (koji je zatvoren i to nije problem) ali me zanima zbog sunčanja na terasi koju hotel takodje ima. Zvala sam hotel pa su mi oni rekli da se organizuju svakodnevni izleti u julu i avgustu a u septembru ne baš svakodnevni. Zato sam tražila informaciju od nekoga ko je bio u septembru da vidim da li se uopšte organizuju jer mi je "domaćin" bio malo nesiguran. A za temperaturu pitam zbog korišćenja te terase...
Hvala u svakom slučaju na informaciji

Ovu poruku je izmenio mirarbi: 25. Mar 2012 - 13:13
ne citirati post koji direktno prethodi Vašem

#41 Infoputnik

Samo putnik

• Član
  • Poruka:9705
  • ženski

Napisano: 08. Jul 2008 - 14:27

Pogledaj porukuistowap @ 7. 07. 2008 - 15:26

Dragi forumaši,

htela bih početkom septembra da idem u ovaj hotel. Znam da se nikad ne zna kakvo može biti vreme, ali ipak ako je neko bio... da li se može kupati i sunčati? Organizuju li se SVAKODNEVNO izleti i u septembru ili samo u julu i avgustu? Koliko koštaju izleti i da li treba poneti i zimsku garderobu? Može li se bez kola obići (ako se ne organizuju izleti) Mokra Gora, Zaovine, Perućac i dr. jer ne znam koliko je sve to udaljeno? Molim vas, koji deo hotela (Omorika) je bolji da znam koju sobu da tražim prilikom rezervacije. I još neka informacija ne bi bila na odmet... ako je neko bio

Hvala unapred

O planini Tari mnogo moze da se napise.Pokusacu sazeto.
Tara je planina koju posecuju ljubitelji prirode,individualno.Ima 3 hotela,Omoriku i Javor objedinjene,i Beli Bor malo udaljen od njih.Tamo nemas organizovane izlete,jer nista ne mozes da obidjes bez auta.U letnjim mesecima je puna turista iz Vojvodine,i svih onih koji obozavaju prirodu.Kod Mitrovca nalazi se alternativno Zaovinsko jezero,gde se moze i kupati,tu ima najcesce kampera.Osim toga,blizu je Zlatibor,Sarganska osmica,Planinarski dom,Perucac...
Od zaseoka,gde mozes naci privatan smestaj su Milekici,Jeftici,Mandici...Svi ali bukvalno svi ljudi su gostoprimivi,dobrodusni.Najbolje je pri dolasku svratiti u Bajinu Bastu,bilo gde pitati za gore,sve sto ti treba.Mahom ljudi su sa Tare i znaju da vas upute.To znaci da si sam svoj organizator.Ako ces da sedis u hotelu bice ti dosadno,kupanje u septembru je ?.
Tara je NAJLEPSA PLANINA U SRBIJI,bas zato sto nije komercijalizovana.
Auto,ranac,MALO para,sportska obuca i napred/opusteno!
Pozdrav!
Kefalonija Lefkada Krit, Albanija 2013
MFT: Kefalonija plaze Kefalonija Venecija Sarajevo Una Hvar Krit prvi put Ag.Nik
......................................................
Postavljena slika

#42 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3128
  • ženski

Napisano: 09. Jul 2008 - 08:33

Znam pouzdano da u hotelu Omorika ima organizovanih izleta, videla sam plakat.
Za kupanje, naravno da moze u bazenu, zbunilo me to sto znam da je zatvoren, pa nisam znala na sta tacno mislis. A sad suncanje, pa verovatno moze, ako je svuda toplo. Na Tari nije temperatura drasticno niza, kao npr. na Kopaoniku. U svakom slucaju je sigurno lepo u septembru, a sad ako ti je zbog izleta, onda mozda da probas bar oko 20.8?

#43 pingvin44

backpacker

• Član
  • Poruka:14

Napisano: 10. Jul 2008 - 13:25

Isao bih sa suprugom i klincima u hotel Omorika krajem avgusta pa me zanima ako je neko bio kakva je hrana? Sobe? Bazen? Okolina? I koliko je daleko Perucac i slicna mesta za kupanje? Hvala...

#44 dusman

backpacker

• Član
  • Poruka:17
  • muški

Napisano: 10. Jul 2008 - 22:26

U septembru je super samo su veceri hladne, za klimu ne moze niko da ti da odgovoe jer jedan dan moze biti ekstra toplo, a vec sutra kisa i hladno. Pogled je lepsi iz soba sa zadnje strane. Do Perucca imas oko 30 km, i sve jedno ti je da li ides preko Mitrovca ili preko BB ali bez kola je dosta losa varijanta. A u septembru se tamo skupljaju i oni ludi trkaci pa je i hotel pun od 10. do 25.

Ovu poruku je izmenio mirarbi: 25. Mar 2012 - 13:14
ne citirati post koji direktno prethodi Vašem

#45 sloba

putnik

• Član
  • Poruka:192

Napisano: 03. Aug 2008 - 19:33

Pogledaj porukudadolina @ 7. 09. 2007 - 17:05

Била сам у Белом Бору лета `98, срећа у ауто и зујање по околини- јер ти горе немаш ама баш ништа (бар тада...).
Сплаварење Дрином, Заовине, Бајна Башта, манастири у оклини, видиковац, Митровац, тепих ливада као феномен...мисилим да је Тара одлична за од маја до октобра...јер смо се упутили једне нове године, тачније дочек 2004. у Оморици (нећу спомињати Јавор, где су нас сместили и где смо моментално изашли и направили побуну, Јавор је тада био запуштен- не знам како је сад)...пао је снег у току ноћи близу метар, идилично...
Али на Тари имаш једну малу ски стазу, ако си баш скијаш, не посебно интересантну и шетњу, пут је био проходан, али не у правцу Бајне Баште...где си ту си, два ноћења је пролетело...мислим да зимовање на Тари и није посебно занимљиво, колико лето може да буде конструктивно...

XAXAXA! Аман жено, не зове се место Бајна Башта, него БајИна Башта... :D

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)