Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Rim

75 odgovora na temu

#1 violeta_986

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 01. Aug 2010 - 11:26

Putujem u Rim 6.avgusta,na 7 dana.Volela bih da cujem necija iskustva ako je neko vec tamo bio,kako se snasao...pomoglo bi mi,jer idem prvi put.hvala!!!

#2 daseda

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 01. Aug 2010 - 11:51

Bice sigurno dosta odgovora na ovu temu.
7 dana je sasvim pristojno da se upozna Rim (mada ni 20 dana nije dovoljno).U zavisnosti od lokacije smestaja zavisi i kako da se organizuje upoznavanje grada.Ono sto mogu da navedem za period u kome ces boraviti u Rimu je da je izuzetno sparno i vlazno.Mi smo bili prosle godine od 14-19.08.,zaista je bilo vrelo.Dobra stvar u ovom periodu je naravno ferragosto,tj kolektivni godisnji koji vecina Italijana ima tada,tako da je grad vise nego poluprazan tada sto se domacih tice.Ali istovremeno je i prepun hiljada turista sa svih strana sveta,tako da se za vecinu turistickih odredista (Koloseum,Vatikan,...) ceka po vise sati na ulaz.Savet je ili rezervisati putem interneta ulaznice unapred,ili se prikljuciti grupama sa lokalnim vodicima,sto je malo skuplja varijanta,ali ne cekaju redove i zaista odlicno rade svoj posao.
Najvecu gresku sam napravio kada sam usao u onaj double=decker za razgledanje,bilo je 37 C,a nisu klimatizovani,tako da je vise od pola ture "propusteno".Kao sto rekoh u zavisnosti od smestaja treba organizovati razgledanje,ali mozda se u svakom slucaju namece "linija" od Koloseuma,preko Foruma,trga Kampidoljo,sa zgradom V.Emanuele.pa preko trga Venecija sve do narodnog trga.Na ovom delu mozes da "potrosis" 2,3,ili 4 dana.Naravno vatikanski muzeji,zamak St.Andjelo,obale Tibra kao jos jedan dan,trg Navona sa okolinom pogotovu uvece kada ima neki poseban osecaj i zbog fontana,slikara i muzicara.
Toliko sam se setio otprilike za pocetak,verovatno ce i ostali sa foruma dati predloge,pogotovo za one male ulicice i trgove gde se pije najbolji espreso,i gde se u sustini oseti pravi duh Italije.

#3 ElCid

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:343

Napisano: 01. Aug 2010 - 17:17

Ovde na forumu vezan za Italiju postoji nekoliko 2-3 teme vezane za Rim..nisu velike, procitaj ih, ima dosta toga zanimljivog i gde mozes do detalja da saznas kako da organizujes boravak u Rimu. U Rimu ima dosta toga zanimljivog takoda ne znam odakle bi poceo a gde bi zavrsio....a ti imas 7 dana....blago tebi.
Savet za pocetak...kupi Roma Pass. Kosta 21 evro, vazi 3 dana od dana aktivacije, prve dve posete lokalitetima su free, ostale su sa popustom uz besplatan gradski prevoz sa kojim mozes da ides i na more :D A sto je najvaznije ne cekas u redu :D

#4 Nikola S.

• Član
  • Poruka:15405
  • muški

Napisano: 02. Aug 2010 - 07:11

7 dana...lepo spisak pa u dve kolone - dnevna i noćna varijanta obavezno...i redom.

Sasvim dovoljno vremena lepo da se obidje sve što treba, i to lagano, sa mnogim pauzama za espresso ili bruschette...

#5 Danche

putnik

• Član
  • Poruka:159
  • ženski

Napisano: 12. Sep 2010 - 13:59

Mozda nije bas tema za moje pitanje, ali cu da pitam...da ne otvaram novu temu :) Htela sam da idem u Rim sa Argusom u oktobru. Pa, ne znam kako oni to rade....da li su ok za turu? Mada pise panaromski razgledanje glavnih stvari u Rimu?! Ako je to iz busa...onda mislim to je bas bzvz.... Da li neko zna nesto o tome :) :srce:
...SaNd in my sHoes...

#6 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 12. Sep 2010 - 18:50

Ako je to jedino od razgledanja - onda je bezveze, naravno. Ali ako je u planu i slobodno vreme, onda...

Uostalom - nije panoramsko razgledanje sa agencijom i vodicem obavezno.

:)

Ne znam za Argus kako je sa njima. Daj nam progaram da vidimo.

#7 Danche

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 12. Sep 2010 - 20:54

2. DAN (četvrtak ) - RIM. Dolazak u Večni grad u prepodnevnim satima. Panoramsko razgledanje grada autobusom: Termini, Crkva Santa Maria Madjore, Koloseum, Trg Venecija, Trg republika, via Veneto, Kampidoljo, Trg Barberini, Crkva Sv. Petra, Tvrdjava sv. Andjela... Smeštaj u hotel. NOĆENJE.
3. DAN (petak ) – RIM-POMPEJA-NAPULJ-RIM. DORUČAK. Fakultativni izlet za Pompeju i Napulj. Poseta najočuvanijem rimskom nalazištu koje je vekovima bilo skriveno ispod 5 m. pepela nakon erupcije vulkana Vezuv. Nastavak izleta do “Grada Pesme”, Napulja.Povratak u Rim. Slobodno vreme. NOĆENJE.
4. DAN (subota ) - RIM. DORUČAK. Fakultativna poseta Vatikanskim muzejima: Izgradnja danas najpoznatijeg svetskog muzej, započeta je u vreme Pape Julija II u XVI veku. Najpoznatiji deo je svakako Sikstinska Kapela. Kapela je oslikana radovima Motičelija, Perudjina,… Godine 1511. Mikelandjelo Buonaroti, oslikava tavanicu sa motivima iz Starog zaveta i iznad Oltara fresku Starsni Sud. Iz Kapele put vodi u unutrašnjost najveće crkve na svetu, posvećenu Sv. Petru gde se nalaze njegovi posmrtni ostatci. Unutar crkve se nalazi i čuvena Pijeta, delo Mikelandjela. Poseta se završava na grandioznom trgu ispred crkve koji je osmislio i svojim skulpturama ukrasio kontaraverzni Bernini. U večernjim satima fakultativni odlazak na tipično rimsku veceru. NOĆENJE.
5. DAN (nedelja ) – RIM-SAN MARINO-RAVENA-LIDO DI JESOLO.DORUČAK. Nastavak putovanja za Lido di Jesolo. Vožnja sa kracim usputnim zadržavanjima radi odmora. Dolazak u najmanju Republiku u Evropi – San Marino (koja je bezcarinska zona). Nastavak putovanja ka Raveni, koja je na prekretnici izmedju istočnog i Zapadnog Rimskog carstva bila središte komunikacije, i danas čuva uspomenu na veliki uticaj koji je Konstantinopolj imao na Rim. Nastavak putovanja do letovališta Lido di Jesolo. Smeštaj u hotel. NOĆENJE.
6. DAN (ponedeljak) - LIDO DI JESOLO-VENECIJA-BEOGRAD. DORUČAK. Fakultativni izlet za Veneciju (odlazak do Punta Sabioni i vožnja brodom do trga Sv. Marko. Razgledanje pešice, trg Sv. Marka, Bazilika, Duždeva Palata, most Rialto, most Uzdisaja,…). Slobodno vreme. Povratak za Lido. Polazak za Beograd u 18.00 časova.Noćna vožnje kroz Sloveniju i Hrvatsku.
P>S> A "ljubazne" shalter radnice kao i uvek shturo odgovaraju na svako pitanje....
...SaNd in my sHoes...

#8 DraganV

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:6964
  • muški

Napisano: 12. Sep 2010 - 21:10

Da, panoramsko razgledanje Rima podrazumeva bas to. Razgledanje Rima iz autobusa. Obicno se ceka vreme dolaska u hotel. Pretpostavka je da je to oko 14 casova.
Tako ispada da je ono obavezno.
Poslepodne vam je slobodno pa iskoristite za jednu dobru setnju po Rimu.

Od Rima do Napulja imas 2 sata voznje, i 2 sata nazad, plus vreme za obilazak Pompeje. U slucaju da obilazite Napulj ( opet panoramsko) ostace vam vremena za nocni obilazak Rima

cetvrtog dana imate malo vise slobodnog vremena jer obilazak Vatikana traje par sati.

Na vasu zalost ovo je po meni premalo za Rim. Minimum 3 do 4 cela dana je potrebno da bi se videlo ono najbitnije u Rimu.
Postavljena slika

#9 Danche

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 12. Sep 2010 - 21:26

Hvala! Znaci, ponuda im je krajnje glupava. Ako cu sve to gledam iz busa...to mi je kao da gledam preko Tv :besan: . Katastrofa! A znas li ima li neka pristojna ponuda...
...SaNd in my sHoes...

#10 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 12. Sep 2010 - 21:29

Ja sam bio ubedjen da autobisi nemaju pristup u pomenute delove grada.

Danche, ako te to panoramsko razgledanja iz busa nervira - slobodno ga preskoči. Ne samo zbog "tv doživljaja" nego može da se desi da se negde napravi pauza, manje ili više nepotrebna a koja može da POTRAJE...i onda se samo nerviraš što gubiš dragoceno vreme.

Ja sam bio sa Kalodoukas agencijom i bilo je dobro.

Malo im je sajt bezveze, sada gledam...

#11 Danche

putnik

• Član
  • ženski

Napisano: 12. Sep 2010 - 21:38

kakva je ta agencija? MAda, ovde nema Rim. Uzas! Nase agencije su uzas...bas sam raazocarana! Ne znam vishe gde da gledam za taj Rim...a sama da se uputim tj nas tri..nesto mi se tako bas i ne ide . Mislim jeste uzbudljivo, al...ne hvala :-P
...SaNd in my sHoes...

#12 Nikola S.

• Član
  • muški

Napisano: 12. Sep 2010 - 21:44

Tako sam i ja reagovao :)

Uplatili smo preko "Putnika" te godine...pa je onda bilo nekih problema kod njih i oni su nas sve prebacili u taj "Kalodoukas". Nikad čuo, nikad sreo nekog ko je putovao sa njima - ali je sve bilo odlično.

Neka agencija koja je radila najviše Grčku (i vlasnici su odande), ali su imali tako i druge neke aranžmane...

Pozovi, vidi šta imaju da ponude. Sajt im je tuga.

#13 ElCid

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:343

Napisano: 12. Sep 2010 - 22:24

Nama je to panoramsko razgledanje grada izgledalo tako sto je autobus prosao pored Koloseuma i uputio se ka Terminiju, ali sa druge strane zel. stanice. U nekoj ulici smo svi izasli iz busa i krenuli zajedno u grupi sa vodicem na celu. Ne treba da pominjem da smo isli brzinom puza. Nakon prve krivine napustili smo grupu i krenuli u samostalni obilazak grada. Uzi deo grada, strogi centar, gde se uglavnom sve bitno nalazi nije mnogo velik. Od Piazza del Popollo pa do Piazze Venezie nije nam trebalo vise od 45 min lagane setnje. Ali zato Rim je takav da bile na koju stranu da krenes ima sta vidis i sve zasluzje paznju. Slozio bih se sa Nikolom, nije nam bilo dozvoljeno da busom ulazimo u stogi centar grada, vec su nas ostavljali i kupili malo dalje i to u letecem startu. Organizator putovanja je bila agencija Putnik.
Po tom Argusovom programu, vremena u Rimu je premalo..najbolje bi bilo da izostavite izlet u Napulj i da taj dan posvetite Rimu, da vidite barem nesto sto grad pruza, a pruza mnogo da ni 7 dana ne bi bilo dovoljno
Zanimljivo je za taj Kalodoukas, da sem Grcke i grckih ostrva radi jos samo Rim..barem je tako bilo. I to 4 dana u Rimu, bez ikakvih usputnih poseta Pisi, Firenci, Veneciji. Putovao sam jednom sa njima na Krit i bili su vise nego profesionalni, al to je vec neka druga destinacija

#14 Heinz

putnik

• Član
  • Poruka:166
  • muški

Napisano: 12. Sep 2010 - 22:46

Panoramsko razgledanja Rima tamošnjim otvorenim busom traje oko 2h i košta nekih 15-20€, s tim što je to u principu dnevna karta, tako da ljudi iskaču i uskaču kako im odgovara. Po meni, Rim treba obići peške, a jedan dan je malo za to.

#15 Tasha

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:317
  • ženski

Napisano: 13. Sep 2010 - 00:17

Evo Dance i mog predloga:
***** reklama ***** ovo je ubedljivo najbolji program za Rim koji sam ja videla, jedan od retkih koji nema Veneciju i Lido, a sa agencijom sam skroz zadovoljna tako da imas moju toplu preporuku. Ajd idi ti ove godine, pa nam prenesi utiske da vidimo da li mi da se spremamo za iducu godinu:)

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)