Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

PARGA

parga wi fi parga wi fi wifi wi-fi parga

6783 odgovora na temu

#2221 Zoran GM67

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:278
  • muški

Napisano: 03. Mar 2011 - 23:25

Čini mi se da je neko poredio Krf i Pargu, pa je kao Parga skuplja. Šta me interesuje, uvek isto, pošto je pivo? I giros, za decu...

#2222 boxi

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:211
  • ženski

Napisano: 04. Mar 2011 - 08:28

Pogledaj porukugMilanovac @ 03. Mar 2011 - 23:25

Čini mi se da je neko poredio Krf i Pargu, pa je kao Parga skuplja. Šta me interesuje, uvek isto, pošto je pivo? I giros, za decu...

Ja sam to napisala u temi "Kolima u Grcku". Mi smo proslog septembra bili 5 dana u Pargi, a zatim 5 dana na Krfu. Uopšte se ne sećam koliko je tačno šta koštalo, tipa pivo, grickalice i zezalice za decu i slično, nešto sam pisala tokom putovanja, a nešto ne. Samo znam da smo iste stvari u prodavnicama za koje se klinac redovno kačio u Pargi plaćali skuplje, ručak u Pargi je bio skuplji nego ručak u taverni na Paleokastrici na Krfu, a jutarnje kafenisanje je bilo jeftinije kod Listona u gradu Krfu, nego u Tango baru na Valtosu. Mi redovno sa svakog putovanja donosimo bratovim klincima one majice tipa "Someone who loves me very much went to ... and got me this t-shirt" i znam da smo ih na Krfu manje platili nego što smo u Pargi. Opet ponavljam ne sećam se kolike su to razlike, već samo da smo to konstatovali u povratku.
A da budem iskrena nas moto je malo pritegnuti novčanik tokom godine na neke svakodnevne, nepotrebne i beznačajne stvari koje vas u prolazu na prvi pogled privuku, a na odmoru opušteno....ne rasipnički već ponesemo malo gotovih jela, malo suhomesnatog, a ostalo šta nas privuče, neki restoran, kafić, dečiji parkovi, može...

#2223 boxi

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:211
  • ženski

Napisano: 04. Mar 2011 - 08:43

Pogledaj porukusuki @ 03. Mar 2011 - 21:02

Tu skupocu uglavnom potenciraju ljudi koji nikad nisu bili u Grckoj ili su iz unutrasnjosti Srbije, pa su navikli na manje cene. Ako znas beogradske cene, to ti je vrlo slicno

Mi smo iz unutrašnjosti i kod nas su cene definitivno niže nego u Beogradu, znamo jer često smo u BG, dolazimo poslovno, dovodimo sina u ZOO; pozorište, razne manifestacije i slično, ali opet ne treba mišljenja nas iz unutrašnjosti kada nešto napišemo potpuno isključiti. Mislim da samo dobro treba razmisliti kada se čitaju pojedinačni postovi i koje i čije konstatacije ćete uzeti u obzir.
Skupo ili ne je relativna stvar...
Suki, bez ljutnje, veliki pozdrav

#2224 fion

putnik

• Član
  • Poruka:169
  • ženski

Napisano: 04. Mar 2011 - 08:56

Razmisljamo se icji u Pargu u neku od vila koje ima u ponudi Luitravel, odnosno najvise sanse ima bas Apostolis. Da li neko ima iskustva sa ovom agencijom generalno, da li su ok, kakvi su im autobusi... i naravno kakav im je smestaj u Pargi?

I suki, hvala puno na pomocji i informacijama :)

Dreaming, traveling, meeting, learning...

#2225 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3128
  • ženski

Napisano: 04. Mar 2011 - 09:56

Pogledaj porukufion @ 04. Mar 2011 - 08:56

I suki, hvala puno na pomocji i informacijama :)
Molim i drugi put, sve sto mogu.

Pogledaj porukuboxi @ 04. Mar 2011 - 08:43

Mi smo iz unutrašnjosti i kod nas su cene definitivno niže nego u Beogradu, znamo jer često smo u BG, dolazimo poslovno, dovodimo sina u ZOO; pozorište, razne manifestacije i slično, ali opet ne treba mišljenja nas iz unutrašnjosti kada nešto napišemo potpuno isključiti. Mislim da samo dobro treba razmisliti kada se čitaju pojedinačni postovi i koje i čije konstatacije ćete uzeti u obzir.
Skupo ili ne je relativna stvar...
Suki, bez ljutnje, veliki pozdrav

Ma, daleko od toga da se ljutim ili iskljucujem necije misljenje. Samo hocu da pojasnim...pre nekog vremena bili smo u Banji Koviljaci. Nas je 4-5 pica, tamo kostalo kao 1 kafa u boljem kaficu u Bgd. Znam da sam bila zapanjena jeftinocom. I sad, ako neko, ko je navikao na takve cene, a nikad npr. nije bio u Grckoj, kad vidi cene tamo, verovatno ostane sokiran. A mi, na zalost, ne, jer je zaista skuplje (u proseku) oko 10%, nego u Bgd, znam, preracunavala sam. I onda krene to skupo je, jako i sl. Nije, kao i u ostatku Grcke je, vise manje.
A to sto kazes za poredjenje Krfa i Parge, to se slazem, jer Parga je malo mesto, nema tih hiper marketa, jeste u prodavnicama skuplje nego npr. na Krfu, mozda i u nekom restoranu, jer je manji izbor, ali htela sam da pojasnim ljudima da nije to 5E skuplje, vec mozda 0.5.
Oseti se, ali ako neko zeli u Pargu, nema razloga da odustaje zbog toga.
A koliko se ja secam, mi smo giros placali isto oko 2E, kao i svuda, jeste, bilo je na Krfu za 1.80 na jednom mestu, e, sad izvinjavam se, ako nekome toliko znaci preciznost. Za mene je to slicno, pa zato kazem skoro iste cene. I gde god da smo bili u Grckoj, sve se vrtelo oko toga +- 0.5-1E. Uporedjivala sam i sa mojim roditeljima koji su letovali u severnoj Grckoj. Mislim da pitanje treba u stvari da bude, koje su cene u Grckoj, a ne u Pargi, jer kad se o tome informisete, videcete da li je to za vas skupo ili ne, da li vam odgovara...
A eto, za Pargu, dodajte mozda jos malo, mada ja iskreno nemam taj utisak, mi smo nalazili i tamo jeftinije stvari, recimo u onom marketu pored Piso Krioneri plaze, dosta jeftinih sokova, sladoleda i sl. Sto se tice restorana, meni su to standardne cene za bilo koje mesto na kom sam bila. Naravno da postoji skuplji i jeftiniji restoran, ali dobro, svuda su istaknuti jelovnici, pa covek bira prema svom dzepu. Jedino, sto je mene iznerviralo u Grckoj, to je na Skiatosu, gde su cene kolaca bile razlicite za po 1E (a ljudi kazu i sladoleda) kad kupis kolac ovako i kad sednes. Nije mi za evro, ali sto ne kazu? Mada, ako je neka cetvoroclana porodica, to je vec 4E. Za sladoled mi je i jos nekako, ali necu valjda da kolac nosim sa sobom i jedem?! To npr. u Pargi, mi se nije desilo.
Da dodam jos i to, mlecni proizvodi su skuplji od nasih (ne u Pargi, vec svuda), mozda i za 50% i recimo neke grickalice tipa cips i sl. Ali, to mozete da uzmete neku njihovu marku, koja je jeftinija ili vec da kombinujete kako vama odgovara. I takodje, na Valtosu i u restoranima i u onoj jednoj prodavnici, je sve skuplje. U centru imate veci izbor.
A evo, nasla sam i par slicica, pa mozete sami da vidite sta vam odgovara (uvek se osecam kao cudak, kad slikam jelovnike zbog foruma :D )

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

#2226 Zoran GM67

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:278
  • muški

Napisano: 04. Mar 2011 - 10:08

Super si! Postavljena slika

Ovo što sam video nikako nije skuplje nego na severu Grčke. U svakom slučaju nije nešto o čemu bi se trebalo raspravljati tako da bi mogla da se stavi tačka...

Pozdrav!

#2227 Abeona

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:293
  • ženski

Napisano: 04. Mar 2011 - 14:33

Pogledaj porukufion @ 02. Mar 2011 - 18:42

aaaaaaaaaaa.... pomagajteeeee...
kako je kusadasi za ovu godinu otpao, na red je dosla parga.
Jao, i mi nikako da prelomimo da Li Grcka ili Turska? Ako nije preintimno, zasto je otpao KUsadasi?
A i gledam Grcku, ima lepih mesta, uf, ne znam! Parga deluje slatko! A i ne trebaju kola kao za ostrva, nisam pametna.

#2228 fion

putnik

• Član
  • Poruka:169
  • ženski

Napisano: 05. Mar 2011 - 11:20

nije preintimno

Citat

A i ne trebaju kola kao za ostrva,
jedan od razloga. ili si u gradu i onda se mora svaki dan cimati do plaze onim njihovim kombijima - ne svidja, ili si na plazi - bolja varijanta, i vecj smo poceli da biramo hotel, kad... prijatelji su bili pre 2 godine i kazu da ni ta plaza bas nije... cista, peskovita jeste, ali se pesak i talasi komesaju i stvaraju da se osecjas kao da si na bari (reci prijatelja). takodje, njima je smetalo i sto svi cimaju na ulici, uvlace te u radnje... a ja sam se pokolebala i kad sam skontala koliko je kusadasi ipak vecji grad nego sto sam mislila. i jos ako dodamo put od 24h+ autobusom :huh: zabrinuli smo se da li cjemo i kako to izdrzati.
sve u svemu, obeshrabrilo nas je, ali tursku cjemo sigurno posetiti. neke od sledecjih godina. jos bolje, kad budemo imali vise finansijskih sredstava da se uputimo avionom, mozda na antalijsku obalu. videcjemo.

a sad da se vratimo temi. da li su nekome poznate vile koje luitravel ima u ponudi? ili, jos bolje, da je putovao s njima, pa da podeli iskustvo? pa da se momak i ja konacno odlucimo ;)

Dreaming, traveling, meeting, learning...

#2229 ljuba73

backpacker

• Član
  • Poruka:33

Napisano: 05. Mar 2011 - 20:51

I mi smo ove godine resili da idemo u Pargu. Dve godine smo letovali na Halkidikiju i malo bi da promenimo i izbor nam je pao na predivnu Pargu. Uplatili smo vilu Diogenis preko Robinsona, ima li neko nekakva iskustva sa ovom vilom, da li ima svoj parking i imali li pogled na more? Posto idemo sopstvenim prevozom, do detalja smo razradili plan puta, (oduzila se ova zima) tako da cemo nociti dve-tri noci na Ohridu, pa posle nastaviti put. Pre Parge u mestu Igumenitsa ima Lidl i evo ga link sa njegovim koordinatama http://www.gps-data-...Lidl_Igumenitsa , i mi smo mislili da u dolasku tamo svratimo, skrece se sa puta za Pargu nekih 20tak km. Da li je neko bio u ovom Lidlu? Negde sam procitao i da na putu za Lefkadu, u Prevezi ima Lidl kao i u glavnom gradu Lefkasu, pa ko planira na izlet za Lefkadu (koju ni posto ne treba propustiti) moze da svrati i da jeftinije pazari. Mi smo za ova dva-tri meseca dobro proucili Pargu i okolinu i mislimo da smo napravili odlican izbor, jedino sto nas brine posto idemo sa decom kakva je temperatura mora krajem juna i pocetkom jula. Mi idemo 28 juna, da li je neko bio u to vreme ranijih godina i kakva su vam iskustva. Na Halkidikiju je voda bila topla i stvarno nismo imali nikakvih problema sa ulaskom u vodu. Takodje, koliko sam video ni cene nisu nesto vece nego u Pefkohoriju i Haniotiju

#2230 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3128
  • ženski

Napisano: 06. Mar 2011 - 08:30

Ja sam bila od 25.6-5.7. 2007. Voda i vreme je bilo divno. Svakog dana preko 30C. Toplo, a opet nije nepodnosljivo. Voda fina, nekoliko dana cak i kao bara. Ali, to je bilo tad, u principu sa vremenom se nikad ne zna! Misli pozitivno ;)

#2231 Abeona

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:293
  • ženski

Napisano: 06. Mar 2011 - 17:13

Pogledaj porukufion @ 05. Mar 2011 - 11:20

jedan od razloga. ili si u gradu i onda se mora svaki dan cimati do plaze onim njihovim kombijima - ne svidja, ili si na plazi - bolja varijanta, i vecj smo poceli da biramo hotel, kad... prijatelji su bili pre 2 godine i kazu da ni ta plaza bas nije... cista, peskovita jeste, ali se pesak i talasi komesaju i stvaraju da se osecjas kao da si na bari (reci prijatelja). takodje, njima je smetalo i sto svi cimaju na ulici, uvlace te u radnje...

I ja tako nekako razmisljam, zato i imam dilemu, ali kao sto kazes, jednom cu otici, pa cu videti iz svog iskustva.

#2232 Panuci

backpacker

• Član
  • Poruka:17
  • muški

Napisano: 07. Mar 2011 - 18:57

Prosle godine bili u Kusadasiju, pretprosle u Pargi. Sto se tice mora i plaza to su nebo i zemlja. Jesu i u Kusadasiju pescane plaze i to bas onaj sitan pesak i dolmusi nisu nikakav problem ali...Sve ima svoje cari, ne mogu da kazem da mi je bilo lose u Kusadasiju, naprotiv. Ipak glasam za Pargu, jer je Jonsko more ipak nesto posebno, pogotovo ako isplanirate i obidjete ono sto ne treba propustiti u samoj Pargi i blizoj i daljoj okolini, a o tome je vec bilo dosta price. Ove godine najverovatnije ponovo Jonsko more i to Lefkada. A ako ikada budem imao dilemu gde na more, opet cu ici u Pargu. Pozzz

#2233 Mirka_

turista

• Član
  • Poruka:51
  • ženski

Napisano: 07. Mar 2011 - 21:36

Pozdrav svima!

Ove godine, zahvaljujući mnoštvu korisnih informacija putnika sa ovog foruma izbor je pao na Pargu i vilu Posejdon preko Argusa od 7 jula.

Iščitavajuci komentare shvatila sam da je parking problem u Pargi. To me je malo zabrinulo jer sam htela ići kolima, pre svega da bih obišla što više, pa vas molim da mi objasnite, da li je parkiranje stvarno nemoguće tamo...? :(
Pročitala sam da ispred vile Gioana ima mesta za parking jer je u ravnijem delu, ali smo se ekipa i ja odlučili za Posejdon zbog preporuka sa foruma i zato što je najjeftinija, pa me zanima da li se ispred nje može može parkirati normalno ili u nekoj blizini?! I koliki je stvarno problem parking u Pargi?

Hvala!

#2234 marili_mp

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 07. Mar 2011 - 22:28

Citala sam komntare o smestaju u Pargi, i izgleda su najbolje vile Giohana i Elpida. Cula sam da Giohana ima parking za kola, ali mene interesuje Elpida i DA LI NEKO ZNA IMA LI KAVIH MOGUCNOSTI ZA AUTO DA SE PARKIRA PORED ILI U BLIZINI E L P I D E? Mozda neko ko je vec bio u njoj?? U ponudi je i neka nova kuca TOULIPOUS, pa bih bila zahvalna na komentaru ako je neko cuo nesto o njoj ili mozda cak bio u istoj? Sutra idem da rezervisem smestaj, pa bih zamolila za misljenja... unapred hvala!

#2235 marili_mp

backpacker

• Član
  • Poruka:3

Napisano: 07. Mar 2011 - 23:21

Pogledaj porukuMikiSale @ 25. Sep 2010 - 12:13

Svima preporucujem vilu Pappas, pogotovo sobu broj tri, jer ima veliku terasu. Kod sobe broj jedan, to nije slucaj, jer je cajna kuhinja u zajednickom hodniku, verovali, ili ne! Tople vode ima uvek i u izobilju, a tenda na velikoj terasi u trojci, daje maximalni uzitak i privatnost... Vila je u mirnoj ulici, da bolje pozeleti ne mozete! A sve je nadohvat ruke. Obisli smo sve moguce plaze, cak i one dosta izvan Parge, ipak, ja i supruga smo bili stalni gosti plaze Waltos, koja je neprevazidjena... Bar za nas... ;)

Ta soba je stvarno super, ja sam bila tamo!! i Pappas je sasvim ok, bas pravi odmor, klima nije ni potrebna za tu sobu! :D

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)