Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

Parga - opisi, fotografije, cene, putopisi ...

parga wi fi parga wi fi wifi wi-fi parga

4121 odgovora na temu

#1547 molder78

• Poruka:23

Napisano: 13. Apr 2011 - 19:31

planiram ove godine da letujem sa devojkom u Pargi,pa me interesuje da li je neko bio u vili GABRIJEL,i kakav je smestaj i udaljenost od plaza?Hvala unapred

#1548 molder78

• Poruka:23

Napisano: 14. Apr 2011 - 14:30

za Vestica
Puno hvala na odgovoru i detaljnom opisu vile i okoline.Nadam se da ni mi necemo biti izuzetak od ostalih i da cemo se lepo provesti u Pargi:D.Ako budem imao jos neko pitanjce bicu slobodan da postavim,nadam se da necu biti puno dosadan:D.Hvala jos jednom.

#1549 Vestica

• Poruka:25
  • Lokacija: Beograd

Napisano: 15. Apr 2011 - 11:01

Nema na cemu, sta god da te interesuje slobodno pitaj. Rado cu odgovoriti.
Pozdrav!

#1550 Provod

• Poruka:87
  • muški

Napisano: 17. Apr 2011 - 18:23

Pozdrav svima!
Evo par recenica o letovanju u Pargi.
U Pargi smo zena i ja bili prosle godine u julu mesecu preko Argus tursa. Bili smo smesteni u vili Giohana. Veoma smo zadovoljni organizacijom puta. Osoblje Argusa je bilo veoma ljubazno. Smestaj je odlican. Cisti se svakog dana. Parga je prelepo mesto. Dosta je nekako, sta znam, neobicno, nesvakidasnje. Jako nam se dopalo. Inace je dosta brdovito. Gradska plaza (Krioneri) nam se nije dopala, ali mala plaza, inace najbliza Giohani (Piso Krioneri) i Valtos su jako lepe. Preko puta gradske plaze je ostrvce Panagija, do kog mozete doci pedalinom ili prepesaciti do njega kao sto sam ja. Neplivaci ne treba da se usudjuju da PESACE do njega, jer sam do ostrva dosao maltene hodajuci vrhovima prstiju. Pored Piso Krioneri plaze, na brdascetu, imate lep kafic sa prelepim pogledom. Na kraju Valtos plaze imate lep kafic, zove se Tango. Od izleta bili smo u obilasku Jonskih ostrva-Lefkada, Kefalonija, Itaka... Prelep izlet. Obavezno idite, ali nemojte ako ste sa malom decom, jer izlet traje celog dana i bice im jako naporno. Takodje smo bili do Krfa, obisli ostrvo Vido, Srpsku kucu. Grad Krf je prelep i tamo cu otici kad tad opet. Iskreno, iako je Parga jako lepa, grad Krf mi se vise dopao. Ne znam kakvi su ostali delovi ostrva na kojim aletuju ljudi, tipa Dasia, Ipsos i td, ali Krf je prelep. Inace je jeftiniji od Parge (mislim na cene u restoranima i prodavnicama). Znajte da je Parga puna kineskih stvari kojih imate u Srbiji koliko hocete i da su tamo cene tih stvari visestruko vece. Generalno, Parga je skupa. Valjda jer ima dosta Skandinavaca, pa su te cene njima ok, a nama nisu. Lep je izlet i do Paksosa i Antipaksosa. Inace, u centru Parge je zgrada gde su locirani predstavnici nasih turistickih agencija i oni su vam na raspolaganju non stop, za sve sta vam nije jasno ili imate neki problem. Pozdrav za Vladu iz Argusa koji je bio veoma predusretljiv i ljubazan, odrzao sastanak i sve vrlo lepo objasnio. Citao sam da se neko zalio na njega, sta znam, iskustva su razlicita. Ima onih koji i nemaju dobra iskistva sa Argusom. Mi smo veoma zadovoljni. Pozdrav za vodica Marka. Covek nas je zvao na sat vremena da nas obavestava dokle je autobus stigao nakon polaska iz Beograda zbog guzvi na naplatnim rampama, da ne bi smo dremali na putu, posto smo iz Juzne Srbije. I da se vratim na Pargu. U blizini Giohane imate jedan market, mislim da se zove Kordas ili tako nesto, cene su ok u odnosu na druge markete. Generalno tamo i nema marketa. Ono sto je kod nas obicna prodavnica kod njih se zove market. Cela Parga je u znaku macaka, u svakoj prodavnici imate gomilu figurica sa likom macke. Zamislite kad cisto onako bezveze uzmem jednu takvu figuricu, koja kod nas ne kosta ni 50din, okrenem je, a ono 20E. Jedan stranac kupuje poklone i kupuje dva naprstka za sivenje (mislim da ni sam nije znao sta kupuje), a ono jedan kosta 2,5E. Cena Girosa je kao u ostalim delovima Grcke. U centru, kad prodjete sidro, na putu iz Giohane za Valtos, imate jednu pekaru sa prelepim pecivom, cene su visoke, al je hrana stvarno super. A da, cene izleta su sledece Jonska ostrva 45E, Krf 30E, Paksos i Antipaksos 20E. Po meni sva tri izleta su vredna tih para. Na putu iz Giohane do Valtosa mozete svratiti i do tvrdjave, imate kafic sa prelepim pogledom. Sta vise da vam pisem? Ako nekoga jos nesto interesuje rado cu pomoci.

#1551 vspengler69

• Poruka:9
  • muški
  • Lokacija: Pozarevac

Napisano: 22. Apr 2011 - 13:06

Da li je neko letovao u kuci Billis i kakvi su mu utisci?Pozz svim forumasima!
Letoman

#1552 Blue boy

Napisano: 22. Apr 2011 - 20:11

moze li neki predlog oko neke vile koja je malo blize plazi od posejdona,gabriel itd. sto nudi argus, 450m od mora je stvarno daleko,postoji li neki smestaj koji je blize ka centru i plazama????

,bio bih zahvalan na svakom odgovoru ...

#1553 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3130

Napisano: 23. Apr 2011 - 08:01

Mislim da ne postoje kuce od ovih sto nude agencije koje su blize centru i plazama. Jedino se secam da je Matico imao kucu na Valtos plazi, sto ti je blizu plaze, ali opet dalje od centra. Jer centar i nije tako konfigurisan da tu ima puno smestaja, vise su tu restorani i sl.

@vspengler69
za Bilis ti vazi isto sto i za Giohanu, potrazi u pretrazivacu puno je pisano o toj vili.
Bilis je prva i najstarija kuca, od 3 u nizu, da tako kazem. Sasvim je ok.

#1554 Blue boy

Napisano: 24. Apr 2011 - 11:58

ok,koja kuca bi onda bila na ok poziciji u mirnijem delu da moze da se spava,mislim slucaj kada imamo auto sa parkingom i bez auta ....mnogi su pisali da elpida nema parking,mislim na argus smestaj prvenstveno ? i ako moze ukratko koje cene se krecu renta cara i koje agencije su najbolje ? taxi boat i slicno ?... prosle godine na zakintosu je moglo za 20e na dan da se iznajmi auto,ali kazu mnogi da je parga dosta skuplja ....

#1555 Ranego

• Poruka:7

Napisano: 24. Apr 2011 - 12:59

Pozdrav ljudi. Nov sam u ovome sa forumima pa tako da se unaprijed izvinjavam zbog mogucih nesporazuma.

Ove godine sa zenom idem u Pargu. Rezervisali smo smjestaj u vili Alcion (preko Argusa).

Pa ako neko ima neke informacije u pogledu, prije svega lokacije, bilo bi nam od pomoci.

Hvala unaprijed.

#1556 mimbg

• Poruka:253

Napisano: 25. Apr 2011 - 11:57

@Blue boy
Sve kuce su ti otprilike na slicnoj poziciji,u smislu parkinga,mira,...samo je Giohanna na ravnijem delu a Elpida,Poseidon i Gabriel su na blagoj uzbrdici i blize su Valtosu.Ni jedna vila u principu nema svoj parking vec se snalazis,parkiras gde mozes,...to je malo bzv u Pargi ali takve su ulice,uzasno uzane...Rent-a-car jeste skup i to dva puta u odnosu na Zakintos,sto znaci oko 40e dnevno.I generalno je sve skuplje,nema vecih marketa tako da....Jedino sto nije skuplje je giros,kafici i obroci u tavernama,cene su kao u ostalim delovima Gr.

#1557 ljuba73

• Lokacija: Beograd

Napisano: 25. Apr 2011 - 20:21

Pogledaj porukuRanego @ 24. Apr 2011 - 12:59

Hvala unaprijed.

Vila Alcion nije ranije bila u Argusovoj ponudi.Postoji profil na facebook - u sa imenom ove vile sa puno fotografija,tako da moze da se vidi i unutrasnjost i pogled sa terase .

#1559 Blue boy

Napisano: 25. Apr 2011 - 21:05

Pogledaj porukumimbg @ 25. Apr 2011 - 11:57

@Blue boy

hvala puno na odgovoru 40e renta car uh stvarno skupo,ovako mi je bitno da mi je samo tisina i mirno kad spavam na zakintosu sam poludeo tj. u laganasu

#1560 suki

svetski putnik

• Moderator
  • Poruka:3130

Napisano: 26. Apr 2011 - 08:04

Nije rent a car uvek 40e, zavisi od termina u kom letujes, kao i svuda, recimo da je od 25-40E.

#1561 Mirka_

• Poruka:51
  • Lokacija: divan, kićeni Srem

Napisano: 26. Apr 2011 - 11:15

Pogledaj porukuvspengler69 @ 22. Apr 2011 - 13:06

Da li je neko letovao u kuci Billis i kakvi su mu utisci?Pozz svim forumasima!

Pozdrav!
Nisam letovala u Billisu, ali sam uplatila tu vilu za ovu godinu!
A ono sto sam čula o njoj je pozitivno! Prečešljaj malo ovu temu, prethodnih par stranica, videćes da je to najstarija od 3 zgrade Gioanne ustvari! Idealna je za one koji dolaze kolima jer je u ravnijem delu Parge! Ja sam je izabrala zbog toga a i zbog cene (idem sa NItravelom)!

Još samo 70 dana i PargO evo me :klap:

Broj korisnika koji čitaju temu: 5

Članovi: 1, gosti: 4, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu