Guest Gost_Petrovic

Parga - opisi, fotografije, cene, putopisi ...

1583 poruke u ovoj temi

Hvala mnogo Kell :)

I ja uvek biram sprat, nekako mi terasa uvek deluje kao produzetak sobe a  u prizemlju je garnitura za sedenje ispred sobe, ne mogu onako opusteno rascupana i komotna da pijem kafu :D

Ima dosta slika i komentara o vili i na bookingu, ako nekome treba neka pogleda.

Inace svi komentari o vili Agapi su pozitivni, prosto mi je neverovatno:)

Postavljeno (izmenjeno)

Pre 1 sat, kell je rekao/la:

Ja licno uvek insistiram na spratu jer mi deluje sigurnije posto putujem sama sa detetom pa mi nije smetala ta mala kompenzacija prostranost/sigurnost

To stoji, i ja zato obicno ako idem preko agencje uzimam early booking em hvatas first minute ponudu pa dodje dosta povoljnije em ima dosta slobodnih apartmana i mozes da biras i uvek iz bezbednosniih razloga biram sprat.

Medjutim jednu stvar moram reci za Pargu. Ona je bezbedna i sigurna. Nema potrebe da se plasis. Nema tu kradja i napada.

Kako nas narod kaze, "ko se cuva i Bog ga cuva" moj savet je zatvaraj prozore i vrata kad spavas. To radis i kod kuce pa nema razloga da ne radis i na moru :)

To mi je uvek bio hit da je ljudima normalno da kod kuce tokom spavanja zatvaraju terasu da im ako nista drugo neka ptica ne uleti u stan ali zato na moru svi sirom otvaraju vrata od terase :) (ovo nisam mislio na tebe da ne bude zabune nego uopsteno pricam)

Izmenjeno (tsonga)

molim iskusne pargalije za info da li postoji usluga taxi boata do ostrvca panagia

Pre 5 sati, nenad5 je rekao/la:

Koliko ja znam nema. Veoma je blizu, moze se do njega preplivati, prepešačiti ili dušekom sa stvarima preći.

Pozdrav

Pre 7 sati, nenad5 je rekao/la:

Stasaaj je vec odgovorila ali da dodam par reci :), ostrvo je na 3/4min plivanja od desnog krajnjeg dela gradske plaze. Voda je za vislje osobe toliko duboka da mogu prepesaciti ;). Mi nizi sa decom prosetamo do pola pa ostatak preplivamo. Na dnu je cist pesak i sve se lepo vidi tako da nema bojazni da nagazite na jeza ili nesto drugo.Savetujem vam da ponesete papuce posto nije bas zgodno da se setate bosi po ostrvu zemlja je prekrivena borovim iglicama i sl.

Evo par slicica sa ostrva :)

parga slika.jpg

parga slika2.jpg

parga slika1.jpg

Kako ste preneli stvari odn mobilni :)  ja bas i nemam neku visinu a nisam ni ljubitelj duseka :)

Pre 3 sata, Mazuljica je rekao/la:

Slike su bozanstveneee

Stavili smo stvari na dušek i plivali pored njega, jer smo hteli da ostanemo duze. A mogu primetiti da je dosta ljudi jednostavno preplivalo do ostrvca, bez stvari. Pozeljne su papuce za oblilazak.

Pozdrav

Pre 20 sata, nenad5 je rekao/la:

Postoji,ne znam tacno koliko kosta,ali postoji...

Pre 9 sati, Mazuljica je rekao/la:

Slike su bozanstveneee

Mi smo ovde u Bg u DM-u kupili maske za telefone,okacili ih oko vrata i preneli... Videla sam da ima toga i kod prodavaca sa suvenirima u Pargi da se kupi..ali je skuplje nego kod nas. Inace,maska ti dobro moze doci i da slikas ribice pod vodom a oko ostrvceta ih ima bas dosta.

Pre 1 sat, Dorida je rekao/la:

Je l' to ono providno? Koja je cena, ja sam mislila da toga ima samo u prodavnicama opreme za mobilne...

Mi smo malo rizikovali sa mobilnim i sa fotoaparatom( parola:snadji se :) ). Aparate sam stavila u kesu naduvala i vezala i osigurala sa jos kojom kesom. Mi duseke i ostala cuda ne koristimo ali smo imali onaj putni jastuk za vrat na naduvavanje pa smo njega iskoristii kao nosac, na njega smo poredjali japanke i kesu na vrh i lepo natenane preplivasmo do ostrva , sve je ostalo suvo i citavo :)

Krajem jula sam letovala na Lefkadi, pa smo u povratku svratili par dana u Pargu.

Zaista lep, romantican, ususkan gradic. Podseca na Skiatos, mada mi se cini da je veci.

Za par dana koliko smo tamo bili, obisli smo tvrdjavu, gradic, i par plaza. Nismo jurili da vidimo sto vise (sto je posle Lefkade bilo malo teze) vec smo uspeli da zastanemo i da ga dozivimo.  Sve preporuke dajem da se tvrdjava obidje u prepodnevnim satima. Posebno je lep ogled na grad pod suncevom svetloscu koja pada na grad u to doba dana,  a  igra svetlosti daje lepe fotografije. I to predlazem da se obidje pun krug oko tvrdjave, do dela koji gleda na plazu Valtos.

Takodje preporucujem da se obavezno posedi u lokalu na samoj tvrdjavi u bilo koje doba dana ili noci. Cene pica nisu visoke ocekivala sam da su mnogo vise.

Sobzirom da smo smestaj trazili na blic i to u julu, nismo prosli lose...pronasli smo za 35e studio blizu plaze. Ne mogu da ne pomenem da nam je od velike pomoci bio ''Jagodinac''. Nisam detaljno citala forum ali pretpostavljam da vec znate za njega - covek iz Jagodine koji  7,8 godina vec izdaje app u Pargi.

Nalazi se u ulici koja od setalista i plaze gradske vodi u pravcu PCrioneri plaze. Izuzetno ljubazan, predusretliv covek i zaista je bio spreman da pomogne i pronadje nam smestaj u kucama u okolini jer on sam nije imao slobodnih soba. Kuca u kojoj on ima app za izdavanje je veoma pristojna, a app su svi u hladovini i na nizim spratovima.  Kod njega inace smestaj treba rezervisati ranije s proleca... Sve pohvale za ''Jagodinca'' :)

Smestaj smo trazili prvo na plazi Valtos, ali je bio prilicno skup...u kucama u zaledjini plaze su nam trazili 50 i 45e za studio.  Tako da smo od Valtosa odustali. A i plaza je prilicno urbana za moj ukus i ima poveliku guzvu. Mada je smestaj u njenom zaledju ok, ima dosta zelenila.

Za tih par dana provedenih u Pargi  smo obisli nekoliko plaza. Gradaska plaza  - pretrpana. Ali ima veoma zanimljiv taj desni deo plaze od koga se preplivava do onog zaista prekrasnog ostrvca.

PCrioneri - slatka lepa uvala, mada opet pretrpana, ali u julu mozda i ne vredi to navoditi kao zamerku, vise kao opasku.

Na Lihnos plazi smo bili na njena sva tri dela... Na ''levom delu'' preovladava krupnije oblo kamenje - sljunak i voda je bas bistra. Stim sto sam bila iznenadjena da je u par navrata odnekud iza stena sa leve strane dolazila zuta pena...i to bas zuta pena koja ne nestaje...kao od pranja vesa ili neke....hm... vode. Zaista sam bila iznenadjena. Na putu kojim se spusta do tog dela plaze nalazi se perionica vesa. Najrelanije mi je izgledalo da eventualno ona nesto ispusta....

Sredisnji deo plaze ima veoma zanimljivu hladovitu  tavernicu  i dobar parking u hladovini i preporucujem je.

''Desni'' pescani deo Lihnos plaze mi se posebno dopao zbog egzotike koju ima... Kao da je rec ne o razlicitim krajevima plaze vec o potpuno razlicitim plazama... Iznad tog desnog pescanog dela plaze nalazi se neopisivo simpatican kamp. Sa zadovoljstvom sam nalazila razlog da prodjem njime. U detinjstvu sam kampovala sa roditeljima i podsetila sam se na sve te uzivancije i prednosti kampa na moru...Inace puuunooo kampova i to veoma dobrih smo videli i na Lefkadi. Voda je topla i lepa na tom delu plaze, pitomiji je krajolik, ima peska i ono sto ja volim - ima prirodnog hlada... Zaista mi se dopao taj deo plaze spram grubog, kamenog ''desnog dela''...

Da napomenem - treba obratiti paznju na racvanje puta koji vodi ka tim plazama. Na 4, 5km od Parge u pravcu Preveze je skretanje za tavernu i hotel na Lihnos plazi. Tim putem, nakon malo spustanja dolazi se do malog racvanja puteva. Desno se odvaja ostrije skretanje  ka kampu. To je put do desnog, pescanog dela sa hladovinom. Medjutim, ukoliko od te raskrsnice nastavite pravo, dolazi se do nekog hotelskog kompleksa  (engl) i njihove plaze,  a ukoliko od te raskrsnice skrenete skroz levo malo uzbrdo pa nizbrdo - dolazite do one lepe hladovite taverne negde na samoj sredini Lihnos plaze, sa hladom na parkingu.

Za ''grubi desni deo plaze'' uopste se ne skrece sa glavnog puta na 4, 5km, kod oznake za tu tavernu i hotel  na Lihnos plazi, vec se jos par km nastavlja pravo i u prvom malom seocetu koje ima naziv, skrece se desno.

Jedan ceo dan proveli smo i na Sarakiniko plazi i zaista nam se dopala. Na zalost u jednom momentu je takodje naisla ista zuta pena....ali je ubrzo otisla dalje. U popodnevnim casovima podigli su se prilicno veliki talasi, tako da su potopili i prve redove lezaljki. Mozda je to uobicajeno za Pargu, ne znam.

Inace rucali smo u Tavernici blizu plaze koja ima dnevni meni od 5e i bili smo stvarno zadovoljni. Za taj novac smo dobili: aperitiv - uzo sa ukusom grejpa, veci komad pileceg belog mesa sa rostilja zacinjenog odlicnim zacinima, sa pomfritom, salatom, desert. Drugog dana je na meniju bio biftek. Toga npr. na Lefkadi nije bilo. Ili barem mi nismo to videli.

Moj licni utisak - drago mi je da sam je obisla, veoma dopadljiv grad, ususkane uvale, tu i tamo lepa prozirna zelenkasta voda, samo velika guzva tako da te male slatke ususkane plaze u julu nemaju sansu....

Pozdrav,

dolazimo u Pargu nas cetvoro, dva para 24.08. Idemo u vilu Nikita preko vive autobusom. Ima li nekog da je tamo ili da je bio tamo? Jel bas jako daleko od centra? mladi smo i nije nam tesko pesaciti, ali bi voleli da nije bas jakkkooo daleko. :) Da li se moze sedeti na terasi, od sunca, da li imaju tende? kakvo je more? Kraj avgusta i pocetak sept pretpostavljam da je ok, da nije hladno, ipak je u pitanju Jonsko more :)

^ Ja nisam jos bila u Pargi, ali se secam da su ta i jos jedna vila, valjda Nikolau, prema mapi, najdalje od centra, to je negde iza Valtosa je l' tako? Ja sam racunala da iz centra do Valtosa treba 15ak min, a valjda su te dve vile na 500 - 600m od Valtosa, pa eto racunaj... Ako ste mladi, sta vas briga :)

hvala svima na korisnim informacijama    u vezi izleta na paxos dvoumim se izmedju brodova gaios i vicky f2    sta mi pargalije preporucuju

U 8/11/2016 at 13:14, Mazuljica je rekao/la:

Ne treba komplikovati :)

Ja sam fotoaparat nosio u ruci a ruku digao iznad vode i eto, nikakav problem.

Cak i ako u jednom kracem delu ne mozes da dodirnes dno (a to se obicno desi ako promasis plitku stazicu :) ) desetak metara koliko ce ti trebati do novog dodira sa dnom mozes i preplivati prsno jednom rukom dok je druga iznad vode. A ako ti je to problem, onda sta da ti kazem, postani ljubitelj duseka ;)

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada

21945