Guest Gost_Petrovic

Parga - opisi, fotografije, cene, putopisi ...

1507 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima. Hvala vam na ovako divnim i korisnim informacija.

Uplatio sam letovanje u vili Diamanto preko Argusa. Ima li neko informacije o ovoj vili?

Pre 6 sati, djonzi je rekao/la:

Pozdrav svima. Hvala vam na ovako divnim i korisnim informacija.

Naidje na posto bas o toj vili dok sam trazila nesto za sebe pa evo sam ti kopirala, valjda ce biti od pomoci.

Vila Diamanto je bila baš kao na fotografijama, dakle, vrlo skroman smeštaj. Sobe u prizemlju su trokrevetne (bračni + single). Iako je soba velika, sto za ručavanje je napolju, ispod prozora. Od nameštaja ima orman, ogledalo + toaletni stočić i stolica, kuhinja koja je opremljena (osim priborom za jelo) jednim prastarim ketlerom koji sumnjam da bi iko poželeo da koristi, i rešoom sa dve zarđale ringle (doduše ispravne). Nož za hleb je takođe zarđao. U frižideru ne radi sijalica. Na lusteru ne radi sijalica. Na lampi iznad kreveta ne radi sijalica. Ništa to nije bitno, jer se i onako trudite da svetlo palite što manje.

Kupatilo je u produžetku sobe, pritisak vode dobar, kada je sa tuš zavesom koja je nova i čista, nema prozora, nema ventilatora.

Na sobnom prozoru nema komarnika, a komaraca ima. Ne vidite ih, ne osetite ujed, ali nijedan dan nije prošao bez po 3-4 ujeda ujutru i 3-4 uveče, tj. čim se otvore vrata sobe, a vrata morate držati otvorena zbog kupatila, vlažnog vazduha i vrućine.

Klima ima, ali se plaća dodatno, kao i sef. (Sef je takođe zarđao. J) Bez klime se može, mada su dve-tri noći bile zaista tople, a i dobro bi došla u vreme pakovanja, kad morate da upalite svetlo (kuhinjsko, jedino koje radi).

Kao i u svim letovalištima mačaka ima puno i vole da budu na prozoru, a do njega moraju kako drugačije nego preko stola za ručavanje.

I konačno, žica za sušenje veša bila je potpuno zarđala. Kad kažem potpuno, mislim: sve žice, i uzduž i popreko, bile su zarđale i apsolutno nije bilo moguće okačiti ništa da se suši a da ne pokupi rđu.

Vila Diamanto je iza vile Gabriel, u istom dvorištu, samo izlazi na mirniju ulicu, što je nebitno jer u detalje možete čuti šta pričaju komšije iznad vas ili iz vile preko puta, pa i tišina/buka zavisi kako vam se zalomi: nama je, na primer, prva dva dana zapala gospođa koja je ustajala pre 7h i počinjala da ćaska na terasi, ali srećom to je bio kraj njene smene, međutim, posle toga su se pojavili neki Grci koji su se iz provoda vraćali oko 2h, pa bučno nastavljali druženje u svojoj vili do 4-5h.

Posteljina i peškiri zamenjeni su petog dana, a svakog drugog iznosili su smeće i usisavali.

Ima wi-fi.

Iako je sve bilo ovako, nama je smeštaj bio ok za tu cenu i namenu, tj. samo da se prespava.

Inače, vilu možete naći i na booking-u, kao Dream Studios, mada su slike iste kao kod Argusa.

U 24.7.2016. at 12:23, GrujaNS je rekao/la:

@GrujaNS Hvala na objasnjenju za put do Lichnosa :klap:

Sta podrazumjeva taj izlet do Amudije i koja je cijena?

Pre 18 sat, Milos Andjelic je rekao/la:

Mi smo išli baš tim putem ali mislim da posoji bliži ... koji vodi direkno na plažu ... samo mi nismo bili te sreće :)

Postoji.... Ovo je put kojim se spustate sa magistrale u cik-cak do besvesti. Jos gore je vracati se njime. Pogledajte koju stranu ispred. U junu kad sam bila, i pisala o ovom putu ,neko od forumasa je objasnio gde se ide kracim.Uzgred da pitam da li je neko prolazeci kroz maslinjake svracao u Eleia kafance?

Izlet do Amudije podrazumeva voznju do mesta Amudija gde se nalazi jako lepa plaza sa jako dugackim plicakom,u Argusovom aranzmanu u cenu od 15e koliko kosta izlet je ulazio i rucak u restoranu Poseidon, a bila je i doplata naravno ko je hteo da se vozi brodicem po reci Aheron od 5e.

Da li je ok ici u Pargu pocetkom septembra, recimo, cetvrtog? Posto svi pricaju o tom hladnom Jonskom moru, kako je tada, koliko je cesto kisa, nikad nisam isla na more u septembru, nemam pojma kako moze da bude :neznam:

Uključi se u zajednicu

Pridruži se našoj zajednici i napravi nalog. Jednostavno je!

Registruj se

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se.

Prijavi se sada