Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

MYKONOS

29 odgovora na temu

#1 Marija_bg

backpacker

• Član
  • Poruka:22
  • ženski

Napisano: 27. Jan 2007 - 04:17

Sve informacije su dobrodoshle.Da li znate neke agencije koje su imale ponude za Mikonos,Kakve su cene tamo,plaze,nocni zivot...???

#2 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • Poruka:1365
  • muški

Napisano: 27. Jan 2007 - 12:23

Kalodoukas radi kikladska ostrva vec godinama, pa i Mikonos. Ja nisam bio, ali cu otici sigurno. Znam mnoge koji su bili, i svi kazu da je to jedno od najlepsih, najludjih i najmondenskijih ostrva u Grckoj. Cene su... ihaaaj visoke!
Nocni zivot je padanje u nesvest, Ibiza pa Mikonos, ili obrnutim redom, zavisi ko sta voli ;)
plaze manje-vise dobre, to je vulkansko ostrvo, ali ne ide se na Mik zbog plaza...
vec zbog padanja u nesvest... :)

#3 Dragan

svetski putnik

• Član
  • Poruka:1279

Napisano: 27. Jan 2007 - 17:57

Uz sve nabrojano ima previse i homoseksulano-lezbejske populacije, secam se da su ljudima pre par godina u jednoj od nasih agencija koja je tu destianciju imala u ponudi neke 2 sezone uz deljenje prospekt` postavljali i pitanje " da li bi vam pored jakog sunca, manjka vegetacije i visokih cena, mozda smetala i velika kolicina alternativnih parova " ?

Rezultat je bio da je vec druge sezone ta agencija prestala da radi pomenutu destinaciju zbog nedostatka interesovanja.

Ok, znam jednu devojku koja nije te orijentacije ali je potpuno odusevljena Mikonosom, i uz Skiatos ga smatra najlepsim i najinteresantnijim mestom za odmor u Grckoj. Znam da je pored solidinih plaza, dobrog provoda hvalila i odlican autobuski prevoz koji cirkulise dosta frekeventno sa jednog kraja ostrva na drugi.
A u neposrednoj blizini je i prelepo ostrvo Tinos.

#4 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • muški

Napisano: 27. Jan 2007 - 19:58

To je istina... Namerno sam to izostavio da ne bih zvucao... pa, netolerantno, ali izgleda da je to kod nas ipak bitna cinjenica. Mikonos je najpoznatija evropska gay-friendly destinacija, ali upravo taj status je tom ostrvu doneo enormnu popularnost, pa ga rado posecuju npr. Paris Hilton i Madona. Ali, ako niste primetili, isto je i u beogradskim klubovima: tamo gde ima puno pe**ra, tu ima i najboljih riba i tu je najbolji provod.
Homofobicni neka zaobilaze Mikonos.
I Ibizu.
I New York.
Ma, najbolje da ne izlaze iz zemlje... :D

#5 Marija_bg

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 28. Jan 2007 - 00:43

Ma ne smeta mi sto je gay ostrvo,cula sam da oni imaju posebne kafice i tako to.Nego svi pricaju kako je skup, ali niko ne spominje konkretno neke cena,a to me bas zanima.

#6 Aleksandar Đuričić

ex Verhogetornik

• Član
  • muški

Napisano: 28. Jan 2007 - 14:05

Drink prices vary depending on where you chose to consume. Anywhere from 4E to 12E ! Club admission at Space was around 15 E last year and included 1 drink with it.
Elia Beach .This is a large beach. You can rent beach chairs and umbrellas here for about 10 Euros.

To je nesto malo sto sam uspeo da ti pronadjem.
Ako hoces da vidis plaze, pogledaj
http://www.mykonian.com/
Toplo ti preporucujem da pogledas temu na ovom forumu
http://www.putovanja.info/forum/index.php?...=710&hl=mykonos
i obratis paznju samo na postove korisnika ultralamb, probaj da ga kontaktiras, on je bio prosle godine.

#7 Marija_bg

backpacker

• Član
  • ženski

Napisano: 29. Jan 2007 - 02:20

Ma gledala sam ja po netu,al vecinom su komentari stranaca pa ne mogu da dobijem pravu sliku Mikonosa jer njima to nishta nije skupo.hvala u svakom slucaju za link :)

Jel znate mozda koliko kosta feery od Soluna do Kiklada?

#8 Dzonka

backpacker

• Član
  • Poruka:5

Napisano: 30. May 2007 - 18:33

na mykonos nemoj da ides preko nasih agencija... rezervisi preko net-a ili idi bez smestaja i tamo ga pronadji.
cene... pa dosta je skupo. :D

#9 Ultralamb

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:257
  • muški

Napisano: 31. May 2007 - 13:22

verhogetornik @ 27. januar 2007 u 12:19

plaze manje-vise dobre, to je vulkansko ostrvo, ali ne ide se na Mik zbog plaza...
vec zbog padanja u nesvest... :)
oj oj oj... :huh: Uz duzno postovanje, ali da nisi malo pomesao sa ovaj opis sa Santorinijem koji jedini jeste vulkanskog porekla?! Mozda si na njega mislio? Mikonos ima plaze koje se ubrajaju medju najlepse u Grckoj, sa bojama peska od belo-zute do zute, za razliku od vulkanske sivo-crne na Santoriniju.
http://myconos.gr/ (pri dnu su i dodatni linkovi)
Stojim iza svega ostalog sto si pomenuo.

#10 gistro

backpacker

• Član
  • Poruka:32

Napisano: 05. Jun 2007 - 09:23

Par saveta:
1. Na Mikonos se definitivno ide zbog provoda, pa tek onda zbog prirodnih lepota ! Izuzetak se odnosi na zaljubljenike u jedrenje na dasci, jer nekoliko "manje popularnih" plaza su savrsene za ovaj sport.

2. Skupoca na Mikonosu se prvenstveno odnosi na cene provoda, dakle kafei, klubovi, diskoteke. Uostalom nije za ocekivati da na mestu sa takvom klijentelom bude jeftino.

3. Sto se hotela tice, moje iskustvo nije bilo drasticno sto se cena tice. Naravno, odnosi se na varijantu direktne rezervacije preko net-a, ne preko agencija.

4. Svakako i obavezno izbegavajte 01.08. - 15.08. jer tada ostrva preplavljaju Italijani, koji su definitivno najgora turisticka populacija.

#11 Ultralamb

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:257
  • muški

Napisano: 07. Jun 2007 - 18:30

gistro @ 05. juni 2007 u 09:19

4. Svakako i obavezno izbegavajte 01.08. - 15.08. jer tada ostrva preplavljaju Italijani, koji su definitivno najgora turisticka populacija.
Ha ha... :lol: ne mogu da verujem.. apsolutno tacno. Isprva sam se cudio komentarima-upozorenjima na racun Italijana, a onda... prosle godine... hm, tesko je to objasniti, ali sa tim ljudima definitivno nesto nije u redu. Govorim o mladjim ljudima (20-25god), koje su to Palishe, (muskarci samo, devojke su u redu). Ovi stariji su OK (narocito ljudi sa porodicama). Moja devojka govori italijanski, pa nismo imali problema u komunikaciji. Ma ako imas stomak za njihov "temperament", onda sve to ispadne korektno. Pogotovo ako si tolerantan kao osoba. Bilo ih je dakle i pocetkom jula (kad smo bili mi) i zarko sam zeleo da Francuzi pobede na fudbalskom prvenstvu samo da ne vidim likovanje ionako prenapaljenih Italijana. Ali posle onog sutiranja penala Mikonos je bio ZAVIJEN u crveno-belo-zelene zastave i onda sam postao svestan da je mozda bolje tako, da bi stvarno bila steta ne videti i taj cirkus, ovacije... Ma kad su Palishe, neka ih... Zao mi bilo one grupice francuskih navijaca na plazi, Zabari ih jos i vredjali (uticaj alkohola valjda).
Na Iosu ih bilo samo par komada, tamo nije njihov film.

#12 gistro

backpacker

• Član
  • Poruka:32

Napisano: 07. Jun 2007 - 21:33

Izvinjavam se, ovo sa Italijanima se odnosilo na mlade, kao sto je Ultralamb iskusio.

Kapiram da je njihovo ponasanje posledica mixa temperamenta, posedovanja novca i "uslova" pod kojim zive na severu Italije. Pod "uslovima" pre svega mislim na uzasno rigorozan rezim po pitanju rada kafea, diskoteka i sl. Sve u svemu, mladima odlazak na more sluzi da 15-tak dana propisno divljaju.

Ajde sada, divljanje... Ali osnovni je problem sto taj nacin provoda, obzirom da su u "coporima" ne dozvoljava mogucnost bilo kakve druge atmosfere.

Zatvorenost "copora" je tema za sebe...

Sve u svemu, izbegavam mesta koja su preplavili.

Sto se tice gay/lesbian populacije, iako ih ima svuda (mozda su u nekim klubovima/kafeima samo oni) ne predstavljaju nikakvu uznemiravajucu pojavu. Ljudi zive svoj zivot. Mozda je neprijatno/neobicno kada ih prvi put ugledate, ali kasnije predje u sliku normalnog.

#13 car4s

backpacker

• Član
  • Poruka:1

Napisano: 15. Jun 2007 - 14:30

Da nastavim temu Mykonos......
Vezu me super uspomene, posto sam proveo tri meseca 2004 godine na Mikonosu...
Radio sam u rent-a-car agenciji.....
Mikonos je definitivno ostrvo homoseksualaca....oni se ludo zabavljaju..ali onima koji imaju slabiji zeludac na takve stvari, preporucujem da zaobidju njihove provode....
Na mikonosu ima jako lepih kafica i diskoteka...
Cavo paradiso i paradiso beach su najatraktivniji na mikonosu...
Diskoteka Cavo Paradiso pocinje sa radom oko 2h po ponoci i zabava traje do ranih jutarnjih casova kada se masa spusta na samu plazu i plazni paradiso bar...tu se nastavlja, muzika i zezanje...
Kalafati beach je na suprotnoj strani ostrvaod Glavnog grada Mikonosa.
Na kalafate dolaze vind surferi...
A uopste na celom ostrvu duva vetar koji je vecinom prijatan...jer raashladjuje vrelinu....
Ali zna da bude i dosta jak (koristi se za daske i vind surf)......
Nema mnogo zelenila to je tacno (ja sam obisao sve kutke tog ostrva).
I ima mnogo potencijala, kao u ostalom i vecina Grckih ostrva (zbunje i siprazje na atraktivnim lokacijama)...
Sam grad je nocu atraktivan sav se pretvori u diskoteku, ljudi uzmu pice u jednom caffe-u i setaju naokolo...po uskim ulicama...
Cene su dosta visoke....ulazi u diskoteke su oko 20e, pivo u gradskim caffeima oko 6e, u seoskim kafanama oko 2,5e...
Ima DEA mega market sa jako povoljnim cenama na putu mikono - kalafati..2 km od grada..to se sve prelazi u dahu skuterima (cena im je 12e dan)...
Na paradiso beach ima i kamp koji ima pristupacne cene (tacno ne mogu da se setim)....
Raspisao sam se! :D
Toplo preporucujem Auto moto rent Papoutsas Kalafati Mykonos.

#14 animrej

backpacker

• Član
  • Poruka:7

Napisano: 08. Apr 2009 - 00:20

Hteli bi ovog leta da idemo na Mikonos, ali svojim kolima. Da li neko zna koji feery oprerateri voze do Mikonosa, jer sam tražila prevoz iz Soluna i svuda piše da ga ima, ali ne mogu da zadam tu rutu. Na mapama ruta vidim da voze do Mikonosa vervatno sa prethodnim stajanjem na nekom ostrvu, ali ne mogu da dobijem ni cene, ni ne poklapaju se polasci... Da li je neko imao iskustva sa ovim prevozom do Mikonosa ili ako je pak išao avionom u sopstvenoj organzaciji?

#15 jav

turista

• Član
  • Poruka:85

Napisano: 09. Apr 2009 - 19:08

Pogledaj porukuanimrej @ 8. 04. 2009 - 00:20

Hteli bi ovog leta da idemo na Mikonos, ali svojim kolima. Da li neko zna koji feery oprerateri voze do Mikonosa, jer sam tražila prevoz iz Soluna i svuda piše da ga ima, ali ne mogu da zadam tu rutu. Na mapama ruta vidim da voze do Mikonosa vervatno sa prethodnim stajanjem na nekom ostrvu, ali ne mogu da dobijem ni cene, ni ne poklapaju se polasci... Da li je neko imao iskustva sa ovim prevozom do Mikonosa ili ako je pak išao avionom u sopstvenoj organzaciji?
i ja sam isto mislio ove godine za santorini ali veruj mi da se ne isplati nikako.pre svega od soluna nema fery za mikonos,a i da ima verujem da bi bio bad 300e.proguglaj malo po netu,ja sam našao i cena je ista i za santorini i mikonos,znači trajekt polazi iz pireja(atina) i putuje 6-10 sati,e sad ono najzanimljivije,cena za standardna kola u jednom pravcu je 100e i za vozača i putnike još po svakom 30e i to u onoj socijalnoj kabini ili podpalubi,pa ti sad saberi,tamo i nazad za dvoje samo trajekt je 320e,a avion po osobi je oko 280e sa taksama u po osobi.ja sam isto planira ali kažem jako je to skupo,računajući da do atine ima 1000km i da bi tamo morao da noćim u polasku i u solunu u povratkuto je još minimum 350e,a ovako sedneš u avion i za sat ipo si tamo i odma na kupanje.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)