Skoči na sadržaj

putovanja.info logo

LIDL market

243 odgovora na temu

#1 sara2002

backpacker

• Član
  • Poruka:22

Napisano: 02. Jul 2010 - 19:28

Interesuje me da li neko zna da li u marketu Lidl imaju gotova jela, kao na primer musaka,pohovano meso itd i koje su cene

#2 Sanja*

turista

• Član
  • Poruka:74
  • ženski

Napisano: 06. Jul 2010 - 12:05

Nemaju gotova jela. Na žalost, taj Lidl i nije nešto posebno snabdeven (u odnosu recimo na naš Rodić, Maxi..daleko lošije), nema čak nigde ni supa iz kesice (to su nam rekli u agenciji da ponesemo, jer nema da se kupi).
E da, nema ni kafa (bar ne turska), nego samo nes.

Sladoled im je ubedljivo najjeftiniji, i lubenice su bile 0,30 za kilo. Bilo su neke krmenadle jeftinije-par e pakovanje, to nam nije bilo skupo.. I piletinu su naši kupovali, zaboravih cenu. Feta-preskupa, mislim da je 5 e najmanja kutija. (ne kapiram kako je Feta i svako maslinovo ulje jeftinije kod nas, al je tako )
Ich liebe dich, dođi da ti napišem stih..

#3 lav

svetski putnik

• Član
  • Poruka:947

Napisano: 06. Jul 2010 - 12:24

Zavisi koje maslinovo ulje, jer i ovde je "devicansko" tj. hladno cedjeno jako skupo. A sto se tice fete, cula sam da oni taj sir prave od ovcijeg i kozjeg mleka; ukoliko je kravlje to za njih nije prava feta.

#4 Sanja*

turista

• Član
  • Poruka:74
  • ženski

Napisano: 06. Jul 2010 - 13:21

Svako maslinovo. Mi ovde kupujemo Monini, i tamo je skuplje nego ovde. (to nisam primetila ja, nego sve žene koje sam srela tamo). Suncokretovo je 1,5-2 e, kako gde.
Ono čokoladno mlekce u flašici (kolko ima -pola litre? litar nema sigurno) je 2-5, 3 e i kao nije mnogo? Pa koje god da je mleko u pitanju.
(btw, ovo su cene u junu, kako li je tek u julu i avgustu kad je sezona)
Ich liebe dich, dođi da ti napišem stih..

#5 milovan

iskusni putnik

• Član
  • Poruka:229
  • ženski

Napisano: 06. Jul 2010 - 14:56

Pogledaj porukuSanja* @ 06. Jul 2010 - 12:05

Nemaju gotova jela. Na žalost, taj Lidl i nije nešto posebno snabdeven (u odnosu recimo na naš Rodić, Maxi..daleko lošije), nema čak nigde ni supa iz kesice (to su nam rekli u agenciji da ponesemo, jer nema da se kupi).
E da, nema ni kafa (bar ne turska), nego samo nes.

Sladoled im je ubedljivo najjeftiniji, i lubenice su bile 0,30 za kilo. Bilo su neke krmenadle jeftinije-par e pakovanje, to nam nije bilo skupo.. I piletinu su naši kupovali, zaboravih cenu. Feta-preskupa, mislim da je 5 e najmanja kutija. (ne kapiram kako je Feta i svako maslinovo ulje jeftinije kod nas, al je tako )

Feta je jeftinija jer je od kravljeg mleka i proizvode je nase mlekare.

#6 alazovic

putnik

• Član
  • Poruka:109
  • muški

Napisano: 06. Jul 2010 - 15:01

Pogledaj porukulav @ 06. Jul 2010 - 12:24

Zavisi koje maslinovo ulje, jer i ovde je "devicansko" tj. hladno cedjeno jako skupo. A sto se tice fete, cula sam da oni taj sir prave od ovcijeg i kozjeg mleka; ukoliko je kravlje to za njih nije prava feta.

FETA - Ovca na grčkom jeziku :)
A ja, kad sam prvi put išao solo na more re petnaestak godina - tražio u radnji "cow feta" i svi me gledali kao da nisam normalan...Nije ni čudo!

#7 lav

svetski putnik

• Član
  • Poruka:947

Napisano: 06. Jul 2010 - 15:18

Razjasnio si "misteriju" :)
Ja sam se uvek pitala zasto je nasa feta drugacija od grcke, a objasnjenje, iako je stiglo od samih Grka, uzela s rezervom. :)

#8 wladinho31

backpacker

• Član
  • Poruka:24

Napisano: 19. Jul 2010 - 01:10

Ta grčka FETA ne može da se poredi ni u ludilu sa ovom koju prave naši. A kod nas ti je cena za kilo u megamarketima od 450 dinara pa naviše. Tamo se već može naći za 5,5 eura odlična feta.

A na maslinovo ulje sam obratio pažnju kod nas tek kada sam se vratio. Minerva extra virgin oil je u Metrou 700 i neki dinar za litru, što je oko 7 eura. Ja sam tamo platio pre 15 dana 32 eura, 10 litara maslinovog ulja (na akciji u Lidlu) od dva različita proizvođača.

#9 Saymoon

backpacker

• Član
  • Poruka:9

Napisano: 19. Jul 2010 - 23:11

Feta je vrh   :bez-zuba:  slazem se za sladoled i lubenice, to je jeftino, a kupili smo bili i krompir i gomilu artikala koji su bili na snizenjima, ali dnevnim. Voda je dzabe, kupovali smo paket 6*1.5l za 0.9 evra   :) kupovali smo i  hleb i slicno, a sto se maslinovog ulja tice, ako kupite vecu ambalazu, manje platite nego kod nas, a kvalitet je mnogo bolji.

Sta je problem? Naravno, grcki koji je ispisan na artiklima. Dosta zabune pravi, narocito ljudima koji su prvi put u Grckoj. Onda nasi prate samo katalog, a silni artikli na dnevnim popustima im jednostavno ne udju u oko. 

Nasa kafa ima u jednoj pekari, druga ili treca poprecna ulica od crkve ka olimpiku.   :D

#10 una09

backpacker

• Član
  • Poruka:23
  • ženski

Napisano: 30. Jul 2010 - 08:54

Bolje da pitam-da Li se gore pomenuti LIDL nalazi na putu od Katerinija prema Paraliji i sa koje strane?    :bez-zuba:

#11 markoni155

svetski putnik

• Član
  • Poruka:829
  • muški

Napisano: 31. Jul 2010 - 11:06

nalazi se na ulazu u paraliju koliko ja znam, kod benz. pumpe

#12 Aquaman

backpacker

• Član
  • Poruka:11

Napisano: 03. Aug 2010 - 13:46

Ljudi,nemojte praviti zabunu i pricati nebuloze tipa"maslinovo ulje je kod njih skuplje" jer to ni iz daleka nije tacno!!! Maslinovo ulje je u Grckoj u poredjenju sa Srbijom mnogo jeftinije.Prvo zato sto kod nas se teze nalazi Grcko maslinovo ulje od italijanskog ali je zato po kvalitetu italijansko mnogo losije od Grckog.Samo radi poredjenja,danas sam u Maxi-u video 500ml Minerve(Grcko maslinovo ulje) po ceni od skoro 600 dinara(radi poredjenja,italijanska ulja od 1l kostaju od 600 do 800dinara).Ja sam u Grckoj kupio veliko pakovanje od 5l Knossos maslinovog ulja po ceni od 17,8evra!!! Dakle,ispada da za tih skoro 18 evra u Srbiji se moze kupiti samo 1,5l ulja.Dakle,u Grckoj je mnooooogo jeftinije.
Druga stvar koja je vazna u izboru ulja:Minerva nije najbolje Grcko ulje.Minerva je najpoznatija marka i ima dobro ulje ali nikako najbolje.Po teksturi,mirisu i kvalitetu uopste Knossos je najbolje ulje.Za razliku od Minerve ovo ulje prave kooperanti sa ostrva Krit,tj.udruzenje malih kooperanata(sto je uvek bolje od masovne,glomazne proizvodnje).Druga stvar,obratite paznju da ulje bude hladno cedjeno,da ne bude od kospice maslina kao i da nivo kiseline ne bude veci od 0,8.
Cene 1l maslinovog ulja se u Grckoj krecu od 4,3 do 4,8 evra u zavisnosti od ulja i tipa ambalaze.Najskuplje ulje je Knossos ali je razlika izmedju njega i ostalih veoma mala,tek nekih 20,30 centi.Najjeftinije je ulje pakovano u konzervi,pa onda u plasticnij flasi pa u staklenoj flasi.
Inace su mlecni proizvodi kod njih skupi jer je Grcka brdovita i nema toliko krava kao sto mi imamo.Neko je spomenuo Deltino cokoladno mleko...ono jeste skupo(1l=2,20evra) ali je zato najbolje!

#13 una09

backpacker

• Član
  • Poruka:23
  • ženski

Napisano: 04. Aug 2010 - 14:16

Pogledaj porukumarkoni155 @ 31. Jul 2010 - 11:06

nalazi se na ulazu u paraliju koliko ja znam, kod benz. pumpe

Hvala Markoni155,da ne lutam bar! :bez-zuba:

#14 Stevanovic

backpacker

• Član
  • Poruka:24
  • ženski

Napisano: 14. May 2011 - 00:01

Moji vec godinama koriste maslinovo ulje i uvek uzimaju iz Grcke, jer je doosta jeftinije. U LIDL marketima limenka od 5l hladno cedjenog ulja kosta oko 15 eura, sto mislim da je povoljnije nego kod nas.

Feta sir je zaista skuplji dosta. Prosecna cena za fetu domacih grckih proizvodjaca je oko 7 eura. To je jaka cena i za nas koji zivimo ovde, ali niko ne odustaje, jer je najbolji domaci sir.

Citat

FETA - Ovca na grčkom jeziku :)
Ne znam da li se salis ili ne, ali ''feta'' u prevodu na srpski znaci ''kriska, rezanj'' , a ne ''ovca'' . ;)

#15 mirarbi

putofilka

• Član
  • Poruka:11325
  • ženski

Napisano: 14. May 2011 - 10:59

Po meni grčka feta više liči na srpski sjenički sir ili neki jači, planinski sir nego na ovo što kod nas prodaju pod nazivom "feta".

Postavljena slika

MOJE FOTO-TURE.

MOJI PUTOPISI: Tasos (2005.), Tasos (2006.), Tasos (2007.), Tasos (2008.).

MOJ YOUTUBE KANAL sa brojnim foto & video radovima.

Broj korisnika koji čitaju temu: 1

Članovi: 0, gosti: 1, skriveni članovi: 0

Sajt Putovanja.info je deo Infostud grupe:
 poslovi.infostud.com mojtim.com kursevi.com najstudent.com prijemni.infostud.com polovniautomobili.com internet-prodaja-guma.com Gear5
Prijatelji sajta: 4zida.rs - nekretnine Beograd, Osiguranik.com, GdeIzaci.com - splavovi u Beogradu

copyright © Putovanja Info d.o.o. Beograd (2004-2014)